Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 66

Θέμα: κακη εξυπηρέτηση από πολύ γνωστό κατάστημα μηχανών στην Αττική

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mangelasakis Προβολή μηνύματος
    Δεν τα είχαν βάλει.. Μου το είπε σήμερα η κοπέλα από το λογιστήριο που μίλησα μαζί της...


    μεχρι πριν λίγες ώρες απάτη θεωρούσα ότι ήταν και ότι πήγαιναν να μου φάνε τα χρήματα που αν διάβασες παραπάνω δεν ήταν και λίγα για απλή προκαταβολή...
    Βεβαια και μόνο ότι μου έλεγαν ότι η μηχανή υπάρχει ενώ είχε πουληθεί και ότι μου έλεγαν ψέματα για 3 μέρες ότι τα χρήματα τα έχουν βάλει δεν είναι απάτη;
    Παρόλα αυτά αν μπορώ να τον αλλάξω το τίτλο θα τον αλλάξω ... Αλλά δεν βρίσκω κάποια τέτοια επιλογή...
    ας πούμε λοιπόν ότι ήταν μια κακή εξυπηρέτηση , όπως λέει πλέον κα ο τίτλος.

  2. #32
    Και τι εγινε με τον τιτλο ρε παιδια ?γιατι να τον αλλαξει? Του δωσε λεφτα τον εστησε και μηχανη δεν πηρε τι ειναι αυτο δηλαδη.σιγα μην θιξουμε τον μαντρα
    Αει απο κει με τον καθε ξυπνιο που μονο ταλαιπωρια προσφερει απλοχερα..
    καλη φαση

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    δυστυχως δεν μπορει και να μας τον αναφερει για να εχουμε το νου μας...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Κανονικά το κατάστημα έπρεπε αμέσως μετά το τηλεφώνημα της Πέμπτης (ακύρωση), να κάνει το έμβασμα επιστροφής των χρημάτων (επιβαρυνόμενο τα έξοδα άμεσης μεταφοράς) και να στείλει αποδεικτικό με email. Απλό είναι.

    Τα λεφτά που αγνοούνταν, η κοπέλα που έλειπε κλπ, δεν είναι απλώς "κακή εξυπηρέτηση" .

    Το πιθανότερο είναι πως βρήκαν να πουλήσουν τη μηχανή ακριβότερα, αλλά περίμεναν λεφτά από τον άλλο αγοραστή. Μόλις αυτός τα έδωσε, επέστρεψαν την προκαταβολή στον πρώτο.
    Αν στράβωνε η δουλειά με τον δεύτερο, θα ειδοποιούσαν τον πρώτο να έρθει να πάρει την μοτοσυκλέτα.

  5. #35
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Υποθέσεις!!!
    Sent from me using a computer.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Υποθέσεις!!!


    ...οι οποιες ειναι πολυ συνηθισμενες για μαντραδες...

    ετσι, ομως, λειτουργει η αγορα μαγκες...δυστυχως...
    ειναι συνηθισμενα πραγματα αυτα...


    το κακο ειναι οτι δεν μαθαινουμε και δεν ακουμε...
    γενικα μιλαω...

    οταν ολοι φωναζουμε και λεμε "μακρυα απο εμπορους οταν προκειται για μεταχειρισμενα", κανεις δεν ακουει...

    οι εμποροι δεν ειναι εργοστασια να παραγουν μοτοσυκλετες...ενδιαμεσοι "σταθμοι" ειναι που παιρνουν μηχανες απο αλλους ιδιωτες και κοτσαρουν το κερδος τους επανω, αφου πρωτα εχουν σουλουπωσει καπως εμφανισιακα το μοτοσακο (και αν το εχουν κανει και αυτο και δεν του εχουν απλα κατεβασει τα χλμ για να ειναι πιο δελεαστικο)...

    τσιμπανε ολοι το τυρακι των δοσεων και πανε βουρ εκει επειδη βλεπουν γυαλιστερα ντεποζιτα μεσα σε φωτισμενες βιτρινες...



    δεν φταινε οι εμποροι...η αγορα τους ζηταει, αυτοι υπαρχουν και μεγαλουργουν....

  7. #37
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν φταινε οι εμποροι...η αγορα τους ζηταει, αυτοι υπαρχουν και μεγαλουργουν....
    Λόγω δουλειάς είχαμε πελάτες πολλούς μαντράδες αυτοκινήτων, ήταν 3-4 συγκεκριμένοι που σου γύριζαν τα άντερα και μόνο που τους έβλεπες, φώναζαν από χιλιόμετρα λαμόγιο. Με το που ξεκίνησε η περιώνυμη κρίση ήταν και οι πρώτοι που εξαφανίστηκαν - τους "εξαφάνισε" η ίδια η αγορά. Μπορώ να πω ότι έγινε ένα καλό ξεσκαρτάρισμα...

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Λόγω δουλειάς είχαμε πελάτες πολλούς μαντράδες αυτοκινήτων, ήταν 3-4 συγκεκριμένοι που σου γύριζαν τα άντερα και μόνο που τους έβλεπες, φώναζαν από χιλιόμετρα λαμόγιο. Με το που ξεκίνησε η περιώνυμη κρίση ήταν και οι πρώτοι που εξαφανίστηκαν - τους "εξαφάνισε" η ίδια η αγορά. Μπορώ να πω ότι έγινε ένα καλό ξεσκαρτάρισμα...


    συμφωνω αλλα απεχουμε πολυ απο το αορατο χερι του Adam Smith...

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Εγω ακομα δε μπορω να καταλαβω γιατι να μην αναφερεις τον εμπορα.Ειπες κατι ψεματα?Την αληθεια λες...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #40
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    συμφωνω αλλα απεχουμε πολυ απο το αορατο χερι του Adam Smith...
    Παρασάγγας απέχουμε, αλλά από το ολότελα...

  11. #41
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος


    ...οι οποιες ειναι πολυ συνηθισμενες για μαντραδες...
    Δίκιο έχεις σε όλα, αλλά οι υποθέσεις είναι υποθέσεις. Μπορεί να πέσεις μέσα μπορεί και όχι. Μπορεί τα λεφτά να τα είχε δώσει αλλού και να περίμενε την πληρωμή απ' τον καινούριο πελάτη για να τα επιστρέψει, ΜΠΟΡΕΙ όμως και όχι. Μπορεί απλά να είχε δουλειά, αμέλεια, γραψαρχιδίνη και να περίμενε τη δευτέρα να κάνει το έμβασμα η λογίστρια αντί να πάει αυτός στην τράπεζα. Μπορεί, μπορεί, μπορεί.

    Κάποιος έδωσε χρήματα και δικαίως αγχώθηκε γιατί δεν τα πήρε πίσω άμεσα, το οποίο είναι κάτι που καταλαβαίνω απόλυτα και συμμερίζομαι. Έχοντας όμως ακούσει μόνο τη μια μεριά και μην έχοντας όλα τα στοιχεία, μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω και σίγουρα δεν μπορώ να έχω ασφαλή συμπεράσματα.
    Sent from me using a computer.

  12. #42
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Εγω ακομα δε μπορω να καταλαβω γιατι να μην αναφερεις τον εμπορα.Ειπες κατι ψεματα?Την αληθεια λες...
    1ον Που το ξέρεις?
    2ον Την άλλη μεριά την άκουσες?
    3ον Ο δημόσιος διασυρμός που τόσο πολύ συνηθίζεται σήμερα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, δεν είναι καθόλου μικρό πράγμα και αν θέλει ο άλλος σου το κλείνει το σπιτάκι. Σου τραβάει μια περιποιημένη "συκοφαντική δυσφήμηση" και αν βρει ευκαιρία και πάτημα σου την κάνει και με "με δόλο" που είναι 3 φορές χειρότερη και τρέχεις τα εγγόνια σου επειδή δεν είχες μυαλό.
    Sent from me using a computer.

  13. #43
    1ον
    Δεν υπάρχει περίπτωση να αναφερθεί επωνυμία εδώ μέσα,επειδή ένα nickname στο ιντερνέτ την κατηγορεί για απάτη.
    Όταν το nickname πάει με το ονοματεπώνυμο του στις αρμόδιες αρχές (και όχι σε φόρουμ ,φβ, τουιτ κλπ) και κάνει επίσημη καταγγελία και δικαιωθεί στα δικαστήρια,τότε ευχαρίστως να μας γράψει την ιστορία .

    2ον

    Ισχύει πάντα το 1ο.

    Τώρα ,μιας και θέλετε κουτσομπολιό, να σας πω ένα μυστικό εδώ μεταξύ μας..

    Οι μαντραδες κάνουν γενικά λαμόγιες για να πουλήσουν μια μηχανή.
    Γυρίζουν χλμ , κρύβουν προβλήματα κλπ
    Θέλει πολυ προσοχή σε ΟΛΟΥΣ .
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 06/11/2017 στις 20:09.

  14. #44
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Καταρχιν δεν επιτρέπεται εξόφληση με μετρητά για συναλλαγές μεταξύ καταναλωτών και επιχειρήσεων αξίας μεγαλύτερης των 500 ευρώ.

    Πηγή: Taxheaven © Δείτε περισσότερα https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/32880

    Τυχερος εισαι παντως,προσωπικα και να μου το χαριζε δεν θα το περνα μετα απ αυτο.

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Εγω ακομα δε μπορω να καταλαβω γιατι να μην αναφερεις τον εμπορα.Ειπες κατι ψεματα?Την αληθεια λες...
    Εγώ ειλικρινά δεν έχω κανένα πρόβλημα να τον αναφέρω... Ούτε τον φοβάμαι ούτε έχω πει κάτι ψέματα... Και από το ίδιο το καταστημα από το nickname μου μπορούν να καταλάβουν ακόμη και τώρα ποιος είμαι μιας και το nickname περιέχει το πραγματικό ονοματεπώνυμο μου και είναι ακριβώς το ίδιο με το email μου (το έχω έτσι επίτηδες γιατί ακόμα και στο δυαδίκτυο που είναι εντελώς απρόσωπα δεν φοβάμαι και δεν κρύβομαι για αυτά που λέω και πράττω)....

    Αλλά πλέον δεν έχει και πολύ νόημα. Μπορεί όντως να πρόκειτε για παρεξήγηση. Μπορεί ακόμα και να περίμεναν μήπως αλλάξουν γνώμη και τελικά αποφασίσουν να μου δώσουν την μηχανή... Δεν ξέρω.
    Αυτό που μετράει είναι ότι εγώ πείρα τα χρήματα μου πίσω αν και λίγο καθυστερημένα και με πολύ άγχος και νεύρα και κόπο μιας και φοβόμουν μην μου κάνει λαμογιά αλλά ευτυχώς όλα καλά...
    Απλά από το συγκεκριμένο κατάστημα δεν θέλω ούτε απέξω να ξαναπεράσω...

    Όσο για την μηχανή την ήθελα γιατί την ήξερα από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη αλλά πλέον και δώρο να μου την δίνανε δεν θα την έπαιρνα από αυτούς (άλλωστε νομίζω ότι έχω βρεί καλύτερη και μάλιστα και σε καλύτερη τιμή)... Και χαίρομαι που δεν τους άφησα ούτε ευρώ εκεί πέρα....

    Τέλος πάντων. Ήθελα να αναφέρω ότι είναι σχετικά μεγάλο μαγαζί με αρκετά υποκαστήματα αλλά γενικά έχει κακές κριτικές στο google για όλα τα υποκαταστήματα... Παρόλα αυτά από όσο ξέρω κάνει αρκετές πωλήσεις. Γνωρίζω αρκετούς που αγόρασαν από εκεί μηχανή χωρίς κανένα πρόβλημα για αυτό και τους εμπιστεύτικα και εγώ αλλά πλέον εμπιστοσύνη σε κανέναν...

    Τελος καλά όλα καλά. Πάμε για αλλού τώρα...
    Τελευταία τροποποίηση από mangelasakis; 07/11/2017 στις 01:24.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αμεση προστασια απο πολυ κρυο.
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2009, 00:46
  2. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 07:45
  3. Φωτογραφιες απο μια ολιγοωρη επισκεψη μου στην...
    από kalant στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 19:30
  4. Καλησπέρα σας μετά απο πολύ καιρό..
    από ΦαΡαω στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2005, 00:36
  5. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF