Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 66

Θέμα: κακη εξυπηρέτηση από πολύ γνωστό κατάστημα μηχανών στην Αττική

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    1ον
    Δεν υπάρχει περίπτωση να αναφερθεί επωνυμία εδώ μέσα,επειδή ένα nickname στο ιντερνέτ την κατηγορεί για απάτη.
    Όταν το nickname πάει με το ονοματεπώνυμο του στις αρμόδιες αρχές (και όχι σε φόρουμ ,φβ, τουιτ κλπ) και κάνει επίσημη καταγγελία και δικαιωθεί στα δικαστήρια,τότε ευχαρίστως να μας γράψει την ιστορία
    Ξαναδιάβασέ το φίλε γιατί σου ξέφυγε μάλλον.


  2. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ξαναδιάβασέ το φίλε γιατί σου ξέφυγε μάλλον.

    Το διάβασα φίλε μου και τα ξέρω αυτά για αυτό και δεν ανέφερα και ούτε θα αναφέρω όνομα... Τώρα όποιος κατάλαβε κατάλαβε... Τέλος...

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    οι περισσοτεροι εχουμε καταλαβει ποιον λες φιλε. φιλος με καβασακι πηρε τη μηχανη του κουτα και του εκαναν λαθος στη συναρμολογηση. τοσο ακραια γελοιος ο τυπος. ακομα και καινουργια να παρεις τη μηχανη κινδυνευεις..τελος καλο ολα για σενα.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    1ον Που το ξέρεις?
    2ον Την άλλη μεριά την άκουσες?
    3ον Ο δημόσιος διασυρμός που τόσο πολύ συνηθίζεται σήμερα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, δεν είναι καθόλου μικρό πράγμα και αν θέλει ο άλλος σου το κλείνει το σπιτάκι. Σου τραβάει μια περιποιημένη "συκοφαντική δυσφήμηση" και αν βρει ευκαιρία και πάτημα σου την κάνει και με "με δόλο" που είναι 3 φορές χειρότερη και τρέχεις τα εγγόνια σου επειδή δεν είχες μυαλό.
    Απο δικαστικες λαλακιες δε ξερω.Γενικα δεν εχω γνωσεις για πολλα πραματα.Νταζ απο το ρεθυμνο δεν εισαι?Τον ξερεις τον τυπο στα χανια?Που εχει μαγαζη και ειναι ο μεγαλυτερος απατεονας?Τον ξερεις εση?
    Πηγα να τη πατησω και εγω.Γιατι δε μου ειχε πει κανης τπτ ποτε.Το καταλαβενεις.Πηγα ξεβρακωτος.Πηγα να χασω τη μηχανη μου.Ο μεγαλυτερος απατεονας με κλεμενα μηχανακια.Δε λεω οτι τα λες λαθος.Αλλα το κολοκαιφαλεο τους πρεπει καποτε να σταματησει.Πρεπει να σταματησουν να μας βλεπουν σαν αμνους.
    Ξερεις τη του εκανα?Ευτηχως για μενα επρεπε να κατσω στο μαγαζι του μια ολοκληρη μερα για να περιμενω τον ανθρωπο που θα ερχοταν να μου δωση τη μηχανη.Απο τα τοσα που ειδα στο τελος εφυγα τρεχοντας(στη κυριολεξια).
    Ειπα σε ολους τους φιλους μου τη ειδα εκει μεσα(και τοτε ειχα πολους).Φεισμπουκ δεν εχω.Ειπα στη γυνεκα μου να ανεβασει μια αναρτηση γιαυτον για να προσεχουν τα παιδια που δε τον ξερουν και δεν ειναι απο τα χανια.Στα τετοια μου που για τον δημοσιο διασηρμο(αν το λεω καλλα).Ο ανθρωπος ειναι τσιρκο.
    Τελος παντων.Δε θελω να επηρεασω το φιλο να γραψει τον εμπορα και να του βγει σε κακο.Αλλα πνιγομαι ρε γαμοτο απο αυτους.Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να τους αφησουμε να πεινασουνε για να βαλουν μιαλο.Θες μηχανακι?Απο ηδιοτη.Και με πιο λιγγα λεφτα.Τελος δε διαφωνω μαζι σου νταζ και ggs γιατι ξερετε τι λετε και εγω δε ξερω απο αυτα.Το καλο ειναι οτι ο φιλος τελιωσε με αυτους και βγηκε αναιμακτος απο εκει.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Ολοι εχετε κολλήσει στο γεγονός της καθυστέρησης επιστροφής των χρημάτων.
    Για μενα το μεγαλυτερο θεμα δεν ειναι εκει...αυτα θα τα επαιρνε το παιδί πίσω μιας και ειχε αποδείξεις.

    Το γεγονός να λες στον άλλον τη μια μερα...ναι ΟΚ....στο ετοιμαζουμε το μηχανακι...περνα αυριο να το παρεις...καλοταξιδο....
    και την αλλη να του λες...χαχαχα σε κοροιδεψαμε μεγαλε....το δώσαμε σε δικό μας παιδι...στρίβε κοροϊδο...
    είναι οτι πιο ξεδιαντροπο έχω ακουσει απο έμπορο.

    Αν θες ρε φιλε....στειλε μου ενα π.μ. με το Ονομα του ξεφτύλα...αν και φανταζομαι ποιος ειναι.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    και μενα στειλε μου..σαφως κανει μπαμ ποιος ειναι..απορω πως ειναι ανοιχτος ακομα αυτος οταν τον κραζουν ολη η ελλαδα για το ποσο απατεωνας ειναι. και σιγουρα διαβαζει και εδω μεσα τι λεμε η εστω καποιο τσιρακι του

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    544
    Ο daz μιλάει σωστά. Απαιτείται βεβαια μια κάποια ωριμότητα και εμπειρία στα κοινωνικά δίκτυα για να καταλάβει κάποιος τι θέλει να πει....

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Ο daz μιλάει σωστά. Απαιτείται βεβαια μια κάποια ωριμότητα και εμπειρία στα κοινωνικά δίκτυα για να καταλάβει κάποιος τι θέλει να πει....
    Αυτά που λέει ο daz είναι κατανοητά... Αλλά από την άλλη "όπως στρώσεις θα κοιμηθείς" ας πρόσεχε ο συγκεκριμένος έμπορος ώστε να μην το κατακράζουν παντού...Κατα κάποιο τρόπο είναι θεία δίκη όλο αυτό. Πλέον το ρητό που έλεγε ότι "ο πελάτης έχει πάντα δίκιο" το έχουν πετάξει όλοι στα σκουπίδια...

    Προσωπικά δεν με πείραξε που έχασα την μηχανή... Μάλιστα τώρα βρήκα άλλη σε πολύ καλύτερη κατάσταση και σε λιγότερα χρήματα.
    Αυτό που με πείραξε είναι αυτή η κοροιδία και αυτά τα ψέματα που μου είπαν ενώ εγώ σαν πελάτης ήμουν πολύ εντάξει απέναντι τους και τους έδειξα απόλυτη εμπιστοσύνη τόση που τους έδωσα τα χρήματα χωρίς καν να δω την μηχανή. Αυτό όμως αντί να το σεβαστούν αντιθέτως το εκμεταλεύτηκαν για να βολευτούν οι ίδιοι και αυτό δείχνει πόσο σέβονται τους πελάτες τους... Αν μου έλεγαν εξαρχής ότι την μηχανή την έχουν κρατήσει για άλλον αλλά αν στραβώσει θα την δώσουν σε εμένα θα το κατανωούσα απόλυτα και θα περίμενα να μου δώσουν μία τελική απάντηση πριν κάνω ότιδηποτε και όλα θα ήταν μέλι γάλα....

    Τέλος πάντων παιδιά δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε... Και εγώ ο ίδιος δεν έχω όρεξη πια να τα συζητάω. Το έχω ξεχάσει και πάμε παρακάτω. Απλά "στερνή μου γνώση να σ'ειχα πρώτα".

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lakou636
    Εγγραφή
    27/12/2007
    Μηνύματα
    123
    Ασχετο η σχετικο εσεις θα το κρινεται, απλα επειδη μιλαμε για κακκους εμπορους απο πλευρας μου εχει παρατηρηθει το εξης.
    Ψαχνω για φιλο το τελευταιο διαστημα μια μηχανη που θελει.
    Πολλα καταστηματα επωνυμα εχουν στο car αγγελια με πολυ καλο μηχανακι, τηλεφωνικα ναι υπαρχει κομπλε κτλ αλλα μετα απο 2-3 ωρες που εχω παει να το δω απο κοντα, μηχανακι γιοκ κ αμεσως να προτεινουν καποιο αλλο απο αυτα που εχουν.
    Κ δεν εννοω μολις το εκλεισε αλλος...
    Φιλε εχει πουληθει καιρο τωρα.
    Σε ερωτηση γιατι τοτε μου λετε στο τηλεφωνο οτι υπαρχει κ ολα καλα;
    Απαντανε μαλλον μπερδευτηκαμε καταλαβαμε αλλο μηχανακι κτλ...
    Οποτε ο καθενας ας ειναι πιο προσεκτικος κ επιφυλακτικος με τα λεφτα που με κοπο βγαζει.....

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lakou636 Προβολή μηνύματος
    Ασχετο η σχετικο εσεις θα το κρινεται, απλα επειδη μιλαμε για κακκους εμπορους απο πλευρας μου εχει παρατηρηθει το εξης.
    Ψαχνω για φιλο το τελευταιο διαστημα μια μηχανη που θελει.
    Πολλα καταστηματα επωνυμα εχουν στο car αγγελια με πολυ καλο μηχανακι, τηλεφωνικα ναι υπαρχει κομπλε κτλ αλλα μετα απο 2-3 ωρες που εχω παει να το δω απο κοντα, μηχανακι γιοκ κ αμεσως να προτεινουν καποιο αλλο απο αυτα που εχουν.
    Κ δεν εννοω μολις το εκλεισε αλλος...
    Φιλε εχει πουληθει καιρο τωρα.
    Σε ερωτηση γιατι τοτε μου λετε στο τηλεφωνο οτι υπαρχει κ ολα καλα;
    Απαντανε μαλλον μπερδευτηκαμε καταλαβαμε αλλο μηχανακι κτλ...
    Οποτε ο καθενας ας ειναι πιο προσεκτικος κ επιφυλακτικος με τα λεφτα που με κοπο βγαζει.....


    αυτα ειναι τα "μαρκετινιστικα" τρικ που κανουν γιατι δεν παταει ποδι πελατη στα μαγαζια τους...
    βαζουν ενα "μπιμπελο" και σε πολυ καλη τιμη και προσπαθουν να τραβηξουν τον πελατη μεσα στο μαγαζι...φυσικα για να του δειξουν οτι σαβουρα εχουν..αφου το εν λογω μηχανακι δεν υπαρχει πουθενα...

    σου λενε, 1 στους 10 να κατσει και να αγορασει, θα εχει βγει πωληση απο του πουθενα και θα εχει "σπρωχτει" κατι που σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση ο πελατης δεν θα ενδιαφεροταν...
    ο πελατης θελει να αγορασει..το ξερουν αυτο...εχει το χρημα και την θεληση...και θελει π.χ. ενα γυμνο...
    αφου μπει μεσα αρχιζει το μπιρι μπιρι για το γυμνο που δεν υπαρχει ΑΛΛΑ υπαρχει (ΠΑΝΤΑ) ενα καλυτερο απο αυτο που κοιτουσαν...

    αστεια πραγματα για να κινηθει η αγορα και αυτοι να τσεπωσουν ενα 500αρικο στην χειροτερη (γι'αυτους κατασταση)...γιατι στην καλυτερη μπορει να βγαζουν και χιλιαρικο απο καποιο μηχανακι που καποιος κακομοιρης το σκοτωσε και το εχουν στην βιτρινα και στο πουλανε σαν ειναι το NR750...

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lakou636 Προβολή μηνύματος
    Ασχετο η σχετικο εσεις θα το κρινεται, απλα επειδη μιλαμε για κακκους εμπορους απο πλευρας μου εχει παρατηρηθει το εξης.
    Ψαχνω για φιλο το τελευταιο διαστημα μια μηχανη που θελει.
    Πολλα καταστηματα επωνυμα εχουν στο car αγγελια με πολυ καλο μηχανακι, τηλεφωνικα ναι υπαρχει κομπλε κτλ αλλα μετα απο 2-3 ωρες που εχω παει να το δω απο κοντα, μηχανακι γιοκ κ αμεσως να προτεινουν καποιο αλλο απο αυτα που εχουν.
    Κ δεν εννοω μολις το εκλεισε αλλος...
    Φιλε εχει πουληθει καιρο τωρα.
    Σε ερωτηση γιατι τοτε μου λετε στο τηλεφωνο οτι υπαρχει κ ολα καλα;
    Απαντανε μαλλον μπερδευτηκαμε καταλαβαμε αλλο μηχανακι κτλ...
    Οποτε ο καθενας ας ειναι πιο προσεκτικος κ επιφυλακτικος με τα λεφτα που με κοπο βγαζει.....
    το πρώτο πράγμα που πατάω όταν μπαίνω στο car ειναι "μονο απο ιδιώτες". Μεσάζοντες και λοιποί αεριτζήδες δεν με αφορούν. θα σου πρότεινα να κάνεις το ίδιο.

  12. #57
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το πρώτο πράγμα που πατάω όταν μπαίνω στο car ειναι "μονο απο ιδιώτες".
    Αποκλείεται, αφού δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο στην αρχική οθόνη.

    Life begins at 45°.

  13. #58
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αποκλείεται, αφού δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο στην αρχική οθόνη.

    Δεν το έχεις προσέξει βρε.
    Είναι δίπλα από το "Μόνο για γνώστες" και την επιλογή "Από ναυτικό" ή "Από γιατρό".



    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #59
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν το έχεις προσέξει βρε.
    Είναι δίπλα από το "Μόνο για γνώστες" και την επιλογή "Από ναυτικό" ή "Από γιατρό".



    Τηλέφωνα σταθερά βάζουν αυτοί; Ειδικά οι ναυτικοί...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #60
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αυτα ειναι τα "μαρκετινιστικα" τρικ που κανουν γιατι δεν παταει ποδι πελατη στα μαγαζια τους.....


    Το ίδιο έκανε πρίν από χρόνια, ιδιοκτήτης Μπάρ στην Πάτρα. Είχε μόνιμα αγγελία στην εφημερίδα ότι ζητάει κοπέλες γιά δουλειά.
    Οσες του τηλεφωνούσαν, τις καλούσε το βράδυ, κατά τις 22.ΟΟ, ''γιά συνέντευξη'' στο μαγαζί. Οσες πήγαιναν, μετά τις καλησπέρες
    τους έλεγε να περιμένουν λίιιιιιγο γιατί είχε δουλειά και μάλιστα καλούσε και τον μπάρμαν, να τους βάλει να πιούνε ένα ποτό, μέχρι
    να έρθει να κουβεντιάσουνε.
    Τις κρατούσε λοιπόν μ' αυτόν τον τρόπο κάνα δίωρο, έτσι ώστε άν έμπαινε πελάτης στο μαγαζί, να έδειχνε πώς είχε λίγο κόσμο και μάλιστα
    γυναίκες, μιλάμε γιά '85 - '90 ............
    Βέβαια, όταν έγινε γνωστό το κόλπο του, μερικές σε αφραγκία σκάγανε μύτη και καλά γιά το ραντεβού, χωρίς φυσικά να πάρει πρέφα ο τύπος
    (σιγά μην θυμόταν ποιές και πόσες του είχαν τηλεφωνήσει) έπιναν το τσαμπέ ποτάκι τους και τον καληνυχτούσαν ..............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αμεση προστασια απο πολυ κρυο.
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 23:46
  2. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 06:45
  3. Φωτογραφιες απο μια ολιγοωρη επισκεψη μου στην...
    από kalant στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 18:30
  4. Καλησπέρα σας μετά απο πολύ καιρό..
    από ΦαΡαω στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 23:36
  5. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF