Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 59

Θέμα: Honda CB300R 2018

  1. #31
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Πραγματικα εχουν ξεφυγει πια με τις τιμες τους...βλεπω κατι 3χιλιαρα 4 χιλιαρα (για εντελως "απλα" μοτο και αναρωτιεμαι ειλικρινα για τι τα χουνε περασει τα λεφτα? μα που ζουν ρε φιλε οι εταιρειες δε βλεπουν τι γινεται στον κοσμο? τι να πω...

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    ΧΩΡΙς να συγκρινουμε μισθους ανα κρατος...σε πολλα στα περισσοτερα μοντελα θα δειτε οτι οι ντοπιες αντιπρωσωπειες...υπερβαλλουν ''εαυτον'' να κρατησουν τις τιμες στα ιδια επιπεδα με εξω...παρολο που εχουμε ΠΟΛΥ μεγαλυτερη φορολογια....και το κανουν αυτο για να μπορουν να πουλησουν βεβαια
    Κατι στην αυστρια που εχει 6000 με την υπαρχουσα φορολογια ΕΔΩ πρεπει κανονικα να το παρουμε 6300-6500

  3. #33
    Νέο μέλος Το avatar του/της Fick
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    7
    μχμ. Με κίνδυνο να με κράξετε θα ήθελα να σας αναφέρω ότι εγώ το πήρα το μηχανάκι πριν ένα χρόνο περίπου (Ιούνιος του 19). Είμαι πολύ ευχαριστημένος ειδικά για τις μετακινήσεις στην πόλη που το πήρα. Αν θέλει να ρωτήσει κάποιος φίλος κάτι, είμαι στη διάθεσή σας.

  4. #34
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Γιατι να σε κράξουμε ρε φίλε ;
    Με γεια να πούμε και καλές βόλτες εντός εκτός και επί τα αυτά !
    porca miseria.

  5. #35
    Νέο μέλος Το avatar του/της Fick
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    7
    Αστειεύομαι επειδή έχω διαβάσει τα προηγούμενα σχόλια που ήταν κάπως επιθετικά ειδικά για την τιμολόγηση (είναι όντως πολλά τα λεφτά). Ευχαριστώ για τις ευχές!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    το μηχανάκι αυτό στην Αμερική έχει πολύ πιο φιλική τιμή είναι η αλήθεια

    Εμένα μου αρέσει και το θεωρώ πολύ ώριμη επιλογή στη κατηγορία του.

    Καλές βόλτες Fick

  7. #37
    Νέο μέλος Το avatar του/της Fick
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    το μηχανάκι αυτό στην Αμερική έχει πολύ πιο φιλική τιμή είναι η αλήθεια

    Εμένα μου αρέσει και το θεωρώ πολύ ώριμη επιλογή στη κατηγορία του.

    Καλές βόλτες Fick
    Ευχαριστώ πολύ!

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Fick Προβολή μηνύματος
    Αστειεύομαι επειδή έχω διαβάσει τα προηγούμενα σχόλια που ήταν κάπως επιθετικά ειδικά για την τιμολόγηση (είναι όντως πολλά τα λεφτά). Ευχαριστώ για τις ευχές!
    γράψε τουλάχιστον και πέντε πραγματάκια για αυτή την μοτό...
    φώτα το βράδυ - φρένα - ροπή - κατανάλωση - κιβώτιο μαλακό η σκληρό - ζημιές - σέλα ανετη η σκληρή -κόστος service ...κλπ

  9. #39
    Νέο μέλος Το avatar του/της Fick
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    γράψε τουλάχιστον και πέντε πραγματάκια για αυτή την μοτό...
    φώτα το βράδυ - φρένα - ροπή - κατανάλωση - κιβώτιο μαλακό η σκληρό - ζημιές - σέλα ανετη η σκληρή -κόστος service ...κλπ
    Καλά ντε. Δεν ήξερα ότι υπάρχει ενδιαφέρον. Γι'αυτό είπα κιόλας αν θέλει κάποιος να ρωτήσει είμαι στη διάθεσή του. Φώτα το βράδυ θα μπορούσαν να είναι καλύτερα. Βλέπεις αλλά σε σκοτεινές μεριές παίζει να ανάψεις τη μεγάλη σκάλα για καλό και για κακό. Φρένα δαγκώνουν με πολύ ωραίο abs που με έσωσε στη Βουλιαγμένης. Ροπή αρκετή από νωρίς. Άνετη η προσπέραση και ο ελιγμός. Δεν κουράζει. Δε χρειάζεται πολλές αλλαγές ταχυτήτων. Κατανάλωση 2,9 στο στρώσιμο, 3,1 τώρα. Με 10 λίτρα ντεπόζιτο βγάζεις κοντά στα 300 χλμ. Σέλα για την πόλη δεν έχεις πρόβλημα. Σε βόλτα μέχρι το Σούνιο που πήγα ξεκινώντας από νότια προάστια και πίσω χωρίς διάλειμμα, ε πόνεσε λιγάκι παραπάνω ο ποπός. Κόστος service φυσιολογικό. Ένα 25αρι ευρώ το πρώτο service. Κιβώτιο μέτριο προς το μαλακό. Μέσα στην κίνηση είναι φοβερή. Έχει πολύ μικρό βάρος και την κάνεις ό,τι θες. Αυτά.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Fick Προβολή μηνύματος
    Καλά ντε. Δεν ήξερα ότι υπάρχει ενδιαφέρον. Γι'αυτό είπα κιόλας αν θέλει κάποιος να ρωτήσει είμαι στη διάθεσή του. Φώτα το βράδυ θα μπορούσαν να είναι καλύτερα. Βλέπεις αλλά σε σκοτεινές μεριές παίζει να ανάψεις τη μεγάλη σκάλα για καλό και για κακό. Φρένα δαγκώνουν με πολύ ωραίο abs που με έσωσε στη Βουλιαγμένης. Ροπή αρκετή από νωρίς. Άνετη η προσπέραση και ο ελιγμός. Δεν κουράζει. Δε χρειάζεται πολλές αλλαγές ταχυτήτων. Κατανάλωση 2,9 στο στρώσιμο, 3,1 τώρα. Με 10 λίτρα ντεπόζιτο βγάζεις κοντά στα 300 χλμ. Σέλα για την πόλη δεν έχεις πρόβλημα. Σε βόλτα μέχρι το Σούνιο που πήγα ξεκινώντας από νότια προάστια και πίσω χωρίς διάλειμμα, ε πόνεσε λιγάκι παραπάνω ο ποπός. Κόστος service φυσιολογικό. Ένα 25αρι ευρώ το πρώτο service. Κιβώτιο μέτριο προς το μαλακό. Μέσα στην κίνηση είναι φοβερή. Έχει πολύ μικρό βάρος και την κάνεις ό,τι θες. Αυτά.
    Και από επιδόσεις πώς πάει; Πόσα άλογα έχει; Ταξιδάκι μπορεί να κάνει σχετικά άνετα; Η ποιότητα κατασκευής της είναι τόσο καλή όσο φαίνεται με την πρώτη ματιά; Για τη σύγκριση: η Yamaha MT 03 έχει 41 άλογα και η τιμή της είναι 5.190 ευρώ.

  11. #41
    Νέο μέλος Το avatar του/της Fick
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    7
    Μονοκύλινδρος, 286 κυβικά, 31,5 ίπποι. Είναι 143 κιλά γεμάτο οπότε δε σου λείπει η έκρηξη και η επιτάχυνση τηρουμένων των αναλογιών. Ταξιδάκι σχετικά άνετα. Δες κι αυτά που έγραψα για το Σούνιο. Αναλόγως πως κάθεσαι και πάνω στη μηχανή και πως είναι ο σωματότυπός σου, θα νιώσεις και αρκετή κόντρα από τον αέρα μετά τα 110. Ποιότητα κατασκευής απίστευτη. Η μοναδική που μου γέμισε πιο πολύ το μάτι από την MT03 σε ποιότητα.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    Αν το kerb weight της Honda συμπίπτει με το wet weight της Yamaha,
    τότε μπορεί να είναι κάτω σε κυβικά και ιπποδύναμη το City Bike 300 R αλλά είναι επίσης
    κάτω 25 ολόκληρα κιλά !!

    Και σε αίσθηση, το ΜT-03 δεν το λες και βαρύ

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της Fick
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Αν το kerb weight της Honda συμπίπτει με το wet weight της Yamaha,
    τότε μπορεί να είναι κάτω σε κυβικά και ιπποδύναμη το City Bike 300 R αλλά είναι επίσης
    κάτω 25 ολόκληρα κιλά !!

    Και σε αίσθηση, το ΜT-03 δεν το λες και βαρύ
    Είναι πανάλαφρο το άτιμο

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    https://www.car.gr/9548340-suzuki-sv-650
    στα ιδια λεφτα........

  15. #45
    Νέο μέλος Το avatar του/της Fick
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    https://www.car.gr/9548340-suzuki-sv-650
    στα ιδια λεφτα........
    Γνωστό. Αυτό και άλλα πολλά. Άσε τα σκάσαμε χοντρά γιατί είδαμε ποιότητα και πάθαμε και έρωτα. Είναι πιο παλιό βέβαια το Suzuki και δεν ξέρω τι φρένα έχει ενώ το hondaκι έχει ABS βασισμένο σε IMU. Σίγουρα δεν έχει 3 λίτρα κατανάλωση. Τέλος πάντων. Είπαμε. Είναι πανάκριβη η CB. Έχει βέβαια πολλά καλούδια πάνω της και φοβερή ποιότητα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Goldwing 2018
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2021, 12:26
  2. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 19:29
  3. H Repsol Honda
    από dimi750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 14:49
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF