Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 40 από 40

Θέμα: BMW C400X 2018

  1. #31
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Γιάννη, δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά φοβάμαι ότι πλέον αποτελούν πόλο έλξης και των νέων.

    Δεν μιλάω βέβαια για τα φτηνά μικρα σκούτερ των 2-3000 που θα το πάρει κάποιος να κάνει την δουλειά του στην πόλη.
    .τα σκούτερ έχουν ξεφύγει σε τιμές και μπλιμπλικια.. υπάρχει μεγάλη προσφορά μοντέλων από 5 έως 15 χιλιάρικα..
    Και υπάρχει, γιατί υπάρχει ζήτηση.
    Και από νέους 20-30.
    Δεν έχω στατιστικές, αλλά βλέπω κάθε μέρα στον δρόμο και μου επιβεβαίωσε και μεγάλος έμπορος ότι πλέον οι ηλικίες 20-30 (που θεωρητικά έχουν καί μεγαλύτερη κ@υλα για μηχανή) προτιμούν όλο και περισσότερο μεγάλα σκούτερ
    εμένα θα στεναχωρήσεις; γιατί; μέτοχος είμαι;
    το βλέπω κι εγώ καθημερινά και είναι αδιαμφισβήτητη η ροπή προς τα μεγάλα αυτόματα.
    η πάλαι ποτέ κάστα του "τδμ" στις λαϊκές γειτονιές (sic), σε ποσοστό 95% έχουνε πάρει σκούτερ.

    και προφανώς τα σκούτερ σήμερα δεν έχουν σχέση με το ταηφούν ή το nrg του τότε.
    Αλλά παρόλες τις αξιοζήλευτες ανέσεις τους,την ευκολία που προσφέρουν κλπ, και σε συνδυασμό με τις τιμές στο θεό, δεν μπορώ να τα δω με θετική ματιά.
    Αυτό φυσικά το λέω εγώ. ο επόμενος το βλέπει αλλιώς, η αγάπη όλα τα υπομένει κι η γη γυρίζει, κι η γη γυρίζει
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #32
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    πάντως για αυτό που λέτε που δεν ξέρουμε ποσοστά αν είναι έτσι προτιμώ ο άνιωθος κάνκουρας να έχει είδωλο και μεγάλη τάβλα το TMAX500 (που είναι το απόλυτο δίτροχο στην κατηγορία των σκουτερ) παρά τον "αλλο" της δεκατίας '80-'90 που αγόραζαν σωρηδόν TZR250,RGVΓ, CBR400RR,ZZR+GRXR1100 γεμίζοντας όλα τα χαντάκια των πόλεων που έμπαιναν οι κόντρες
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    πάντως για αυτό που λέτε που δεν ξέρουμε ποσοστά αν είναι έτσι προτιμώ ο άνιωθος κάνκουρας να έχει είδωλο και μεγάλη τάβλα το TMAX500 (που είναι το απόλυτο δίτροχο στην κατηγορία των σκουτερ) παρά τον "αλλο" της δεκατίας '80-'90 που αγόραζαν σωρηδόν TZR250,RGVΓ, CBR400RR,ZZR+GRXR1100 γεμίζοντας όλα τα χαντάκια των πόλεων που έμπαιναν οι κόντρες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pcvss.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	33,2 KB 
ID:	401710


  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Εισαι ωραιος, το αφηνεις ετσι, πατας και μια φατσα που γελαει απο κατω και σου λεει μηπως εννοεί εμενα....μηπως εμενα...κλπ
    Αν το αιρετικός παει σε εμενα προερχομαι μοτοσυκλετιστικα απο '80 '90. Τα μοντελα που παραθεσα τα έζησα αντιλαμβάνομαι την εποχη ποσους "χάθηκαν" γνωστοί και άγνωστοι απο γκαγκανια στο κεφαλι, τι καλύτερο λοιπον να στραφει το "ανεπίδεκτο μαθήσεως" κοινό προς τα σκουτερ παρατοντας τα "οπλα στο συρτάρι"
    Ετσι δεν ειναι φιλε μου?

  5. #35
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Ρε συ δόκτωρ, δεν ήταν ξεκαθαρο ότι είναι χιούμορ;;;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #36
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Ναι βρε τσακαλια, γραπτώς λογος ειναι και καμια διευκρίνηση δεν βλάπτει

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Εισαι ωραιος, το αφηνεις ετσι, πατας και μια φατσα που γελαει απο κατω και σου λεει μηπως εννοεί εμενα....μηπως εμενα...κλπ
    Αν το αιρετικός παει σε εμενα προερχομαι μοτοσυκλετιστικα απο '80 '90. Τα μοντελα που παραθεσα τα έζησα αντιλαμβάνομαι την εποχη ποσους "χάθηκαν" γνωστοί και άγνωστοι απο γκαγκανια στο κεφαλι, τι καλύτερο λοιπον να στραφει το "ανεπίδεκτο μαθήσεως" κοινό προς τα σκουτερ παρατοντας τα "οπλα στο συρτάρι"
    Ετσι δεν ειναι φιλε μου?
    Κυριακή πρωί ρπστμ... καμία χαλάρωση..

    Διευκρινήσεις (γενικότερα για φορούμς)

    1. Έκανα παράθεση σε αυτό που έγραψες, άρα απευθύνομουν σε εσένα.

    2. Η ΑΣΤΕΊΑ φώτο που λέει να κάψουμε τους αιρετικούς καθώς και οι φατσούλες που γελάνε ,δηλώνουν ξεκάθαρα ότι δεν υπάρχει καμία πρόθεση να κάψουμε κανένα αλλά είναι χιούμορ.

    3. "Αιρετικός" γιατί τα σκούτερ δεν είναι μοτοσυκλέτες ,όπως λέει η μοτοσυκλετιστικη ορθοδοξία.

    4. Οι "ανεπιδεκτοι μαθήσεως" καλύτερα να μην οδηγούν τίποτα. Το ίδιο χαροι θα είναι.

    5. Μην βλέπετε με αρχική αρνητική ματιά ότι γράφεται. Υπάρχει και ο χαβαλες και η πλάκα.

    ( μπύρες= σημαίνει ότι τα γράφω φιλικά και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης..

  8. #38
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Χαχαχ ετσι ειναι φιλε βαρυ το εργο το μοντερειτορ γιαυτο σε επιλεξαν για να κουραζεσαι λιγο παραπάνω σε διευκρινήσεις
    Αν και ειμαι λιγο μακρυα καποια στιγμη θα κερασω απο κοντά μπυριτσα ρεαλιστικ
    Τα σέβη μου!

  9. #39
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    τι βαρυ; δεν τονε βάλαμε και να σκάβει.
    κακώς αν με ρωτάτε...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Οι νέοι αγοράζουν σκούτερ γιατί αρέσουν στα γκομενάκια και στα γκομενάκια αρέσουν γιατί είναι
    άνετα.Πάντως απο άποψη ασφάλειας ,μηδαμινή έως ανύπαρκτη.Πόσους σκουτεράκηδες πιτσιρικάδες
    έχετε δεί με μπουφάν κράνος γάντια συνήθως είναι με σκουφάκι- καπελάκι και γυαλί ηλίου

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. BMW S1000RR 2018
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2019, 00:35
  2. Bmw 2018
    από peterTHErider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2017, 15:21
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03
  5. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF