Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ

  1. #16
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Βαγγέλη στο συγκεκριμένο δε φταίνε οι λέσχες.Αυτές οι μεγάλες συνάξεις απαιτούν μεγάλους χώρους και κατ' αντιστοιχία άριστη οργάνωση απο τον ιδιοκτήτη του χώρου.Κανένας οργανωτής λέσχης δεν θα μπορούσε να προβλέψει αυτό το τζέρτζελο και ούτε φυσικά να το διευθετήσει.

  2. #17
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Βαγγέλη στο συγκεκριμένο δε φταίνε οι λέσχες.Αυτές οι μεγάλες συνάξεις απαιτούν μεγάλους χώρους και κατ' αντιστοιχία άριστη οργάνωση απο τον ιδιοκτήτη του χώρου.Κανένας οργανωτής λέσχης δεν θα μπορούσε να προβλέψει αυτό το τζέρτζελο και ούτε φυσικά να το διευθετήσει.
    Ρε Νικόλα το ράντσο προσφέρεται γιά τέτοιες εκδηλώσεις, μιάς και έχει και τις υποδομές και τους χώρους.....
    Αν κοιτούσαν οι υπεύθυνοι να υπάρχει κάποιο πρόγραμμα........
    Τέλη Νοέμβρη, νυχτώνει γρήγορα καιρός άστατος και ξεκινάς να ταίζεις 200-300 άτομα στις 15.15;;;;;
    Ο τελευταίος θα φάει στις 17.45 ( αν τα πάει αμάσητα κάτω.....)
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #18
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Οι δικοι μου στο θεμα φαγητου την ακουσαν οντως
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #19
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Ταΐσανε πρώτα τους επισκέπτες και μετά δώσαν βάση στους μοτοσυκλετιστές.
    Εν μέρει έχεις δίκιο θα μπορούσαν οι λέσχες να δώσουν (να απαιτήσουν) καλύτερο χρονοδιάγραμμα για τα μέλη τους.Τι διάλο 300-400 άτομα είναι κελεπούρι εν μέσω νεκράς περιόδου.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    μαπα... πηγαμε ειχαμε πληρωσει 15€ και παρ ολα αυτα επρεπε να πληρωσεις τον καφε σου και να περιμενεις 45 λεπτα ορθιος στην ουρα.. φαγητο φυσικα δεν φαγαμε.. σιγα μην περιμεναμε μεχρι τις 16.00 νυστικοι.. φυγαμε και μαλλον δεν θα ξαναπαμε..
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Θετικά εκδήλωσης: είδαμε φίλους απο άλλες πόλεις ,φίλους που θα ξαναδούμε σε επόμενη μοτομάζωξη ή σε βόλτα που θα βολέψει. Πιστεύω οτι όλοι είχαν όρεξη και καλή θέληση για να πάει καλά αυτή η εκδήλωση.
    Οι διοργανωτές/λέσχες που συνέβαλαν σε αυτή την εκδήλωση, πέρα απο την επιλογή χώρου/τιμών κλπ κλπ ισως μπορούσαν να οργανώσουν και κάτι ακόμα προκειμένου να μείνει ο κόσμος απασχολημένος. Απο την άλλη, το ράντσο είναι κάτι σαν πολυχώρος με πολλές δραστηριότητες. Οπότε τους δικιολογώ. Νομίζω ούτε οι ίδιοι θα περίμεναν οτι θα βαρεθούμε.
    προσωπικά περίμενα 35 λεπτά για να πάρω 1 καφε και ένα νερό. η τιμή του καφέ στα 3€ για "take away" πάλι ακριβή μου φάνηκε. αν ήξερα τι παίζει θα έπαιρνα κάπου απο την διαδρομή... οχι απαραίτητα για τα 3€ αλλά για όλη την εξυπηρέτηση τους/ταλαιπωρία μου.
    Το πρόγραμμα του φαγητού, προσωπικά απαράδεκτο. Αν τρώγαμε στις 2-2.30 όπως ήταν το πλάνο αρχικά θα ήταν πιο καλα τα πράγματα. Η αλήθεια είναι οτι όλοι είχαμε ξυπνησει απο τις 7-8 ώστε να είμαστε συνεπείς στο ραντεβού μας στο κανάλι και στο ράντσο. Το οτι μείναμε με τα πατακια μέχρι τις 3.15 πολύ κακή οργάνωση του ράντσου. Αναμενόμενη η μάχη στον μπουφέ που έγινε.

    Περί ράντσου: προσωπικά σαν ιδέα να υπάρχει ένας τέτοιος χώρος καλη είναι. Πόσο μάλλον για να πας με τα παιδιά σου (αν έχεις και δεν είσαι ρεμάλι σαν εμένα). Τώρα τα πόνυ-αλογα τα λυπήθηκε η ψυχή μου. ολη την ωρα γυρω γυρω να σερνουν αμαξες και κόσμο. Μετά, η κατάσταση τους. άθλια και απεριποιητα, αυτό με ενόχλησε περισσότερο. Τώρα οτι μερικοί χώροι όπως η πισίνα ήταν παρατημένοι (πχ η πισινες), τι να πώ, η λιμνούλα στο πάρκινγκ το σεφ είναι 5 αστέρων μποστά στου ράντσου. Έστω αδειάστε τες.

    Προσωπικά
    Σαν ιδεά εκδήλωσης +1
    Σαν κόστος συμμετοχής τα 15€ , είναι περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, Αν το ήξερα οτι θαταν έτσι, θα πήγαινα στον Καρατζά για φαγητό.....
    Σαν Ράτσο ενα 0 και καλό τους είναι.

  7. #22
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Μαθαμε που θα γινει η καλοκαιρινη μαζωξη?οντως που συζητησα με τα παιδια που πηγαν ειπαν οτι οι καφεδες βαραγαν στο ψαχνο..και δεν υπήρχε ουτε κρουασαν για η λιγουρα

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Εγώ πάντως παιδιά, ακριβώς για να αποφύγω τέτοια πράγματα, πήγα μόνος μου χωρίς να ακολουθήσω κάποια λέσχη.
    Βρέθηκα με τους Αφρικανους, πήρα το βραχιολάκι μου και την έκανα κατευθείαν για εκεί.
    Με το που έφτασα, πήγα κι άραξα και ήπια την καλύτερη σοκολάτα της ζωής μου χωρίς να περιμένω ούτε ένα λεπτό.
    Ο χόρος όντως δεν έλεγε πάρα πολλά και τα πόνυ και τα άλογα ήταν εντελώς παρατημένα.
    Ξενέρωσα πραγματικά μόλις άκουσα τι ώρα θα σερβιριστεί το φαγητό, αλλά περίμενα.
    Η ποιότητα του φαγητού, για μένα ήταν πάρα πολύ καλή και η ποσότητα ήταν υπερβολικά άφθονη.
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  9. #24
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από transalpblack Προβολή μηνύματος
    Η ποιότητα του φαγητού, για μένα ήταν πάρα πολύ καλή και η ποσότητα ήταν υπερβολικά άφθονη.

    Ε, αφού οι περισσότεροι έφυγαν χωρίς να φάνε...............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    δεν εχετε δικιο παιδια η οργανωση ηταν τελεια, ξεκιναμε με 7€ εισοδο για να δουμε το εμπορικο ραντζο γιατη το εχουν καθαρα εμπορικο και οχι για να παρουσιασουν κατι.καφε σε μια ωρα πισω απο ουρα,λιγια κανελα θα μου βαλετε στον φρεντο,ααα εχει τελειωση και θα φερει μια κοπελα αμα βρει στο σαλουν,οσο την ειδατε την κανελα εσεις αλλο τοσο την ειδαν και ολοι οι υπολυποι.οπως γραφουν και η προηγουμενη δεν ειχαν και κατι ενδιαφερον να σε κρατιση [ζωντανο] και απλα βαριοσουνα.οποτε την κανουμε τρια ατομα προς το χωριο σε ταβερνα που βρηκε ο φιλος απο το google και με 44 € την καναμε ΤΑΡΑΤΣΑ ποιο πανω δεν πηγαινε.

  11. #26
    Ας γράψω κι εγώ 5 - 10 γραμμές μιας κι ήμουν αυτός που ''τράβηξε'' άλλα 10 άτομα σε αυτή τη φάση.
    Σαφώς και δε θεωρώ το event επιτυχημένο.

    Τα θετικά είναι ότι στο δρόμο όλοι ήταν ''κύριοι'' και ''κυρίες'', δεν είδα καγκουριές. Επίσης δεν υπήρξε κάποια πτώση. Τέλος ότι συναντηθήκαμε πολλές Λέσχες αποδεικνύοντας ότι μπορούμε να συνυπάρξουμε, είδαμε φίλους και γνωστούς από Λέσχες άλλων πόλεων.

    Τι θα ήθελα να είχε γίνει:
    Α) Από τους διοργανωτές:
    1) Οργάνωση κάποιων παιχνιδιών (όπως προείπε ο typhoon) ώστε να υπάρχει ένα ενδιαφέρον και να γίνεται τζερτζελές. Χωρίς έπαθλα κλπ, δε χρειάζεται. Πχ βγάλτε η κάθε Λέσχη από έναν εκπρόσωπο για διαγωνισμό τοξοβολίας, βολές στο μπάσκετ, πρωταθληματάκι 3on3 και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
    2) Καλύτερη συνεννόηση με την επιχείρηση. Δε γίνεται να φάμε 15:15. Δεν έχουν όλοι 1 ώρα για την επιστροφή στη βάση τους. Επίσης θα μπορούσε να υπάρξει πρωτοβουλία ΠΡΩΤΑ όλοι να κάτσουν σε τραπέζια και να σηκώνεται κάθε μια Λέσχη στο μπουφέ (ναι όπως κάνουν στους γάμους, μη γελάτε). Έτσι θα αποφεύγονταν η τεράστια ουρά που έφτανε ως έξω κι επίσης στο μεσοδιάστημα θα γίνονταν το απαραίτητο refill στις πιατέλες ώστε όλοι να βρίσκουν τα πάντα.

    Β) Από την επιχείρηση:
    1) Να είχε φροντίσει να μην υπάρχουν σημάδια υπολειτουργίας. Δε γίνεται να μου διαφημίζεις τις πισίνες κι ότι στην τιμή μπορώ να απολαύσω το μπάνιο σε αυτές ενώ είναι γεμάτες βρύα και λειχήνες. Φροντίδα αλόγων, πόνυ κλπ.
    2) Οργάνωση. Δε γίνεται να είσαι ενήμερος ότι θα έχεις πάνω από 100 μοτοσυκλετιστές και να μην έχεις το προσωπικό για καφέδες στο μπαμ. Δε γίνεται να περιμένω μισή ώρα στην ουρά για ένα φρέντο κι ένα νερό (και να τα χρεώνεις και 3,5 ευρώ). Στην τελική δεν έχεις το εξτρά προσωπικό, οκ. Πες ''στα 15 ευρώ ο μόνος καφές που περιλαμβάνεται είναι γαλλικός''. Κανάτες φουλ, γέμισμα το χάρτινο, πάρε - φύγε. Όποιος θέλει κάτι άλλο περιμένει και πληρώνει.
    3) Έρχομαι πάλι στο προσωπικό. Δε γίνεται να περιμένει ένα κάρο κόσμος στην τοξοβολία για να κάνει 2 βολές και στις 13:55 να λέει η υπεύθυνη, ''όσοι ρίξατε ως εδώ έχει καλώς, 14:00 με 14:30 έχω διάλειμμα''. Το σέβομαι το διάλειμμα, σέβομαι και τον εργαζόμενο. Φρόντισε όμως ως επιχείρηση να υπάρξει αντικαταστάτης αυτή την Κυριακή που οι συνθήκες είναι ιδιαίτερες.
    4) Μη με αντιμετωπίζεις ως αρπαχτή. Οι υπόλοιποι επισκέπτες να τρώνε μια νορμάλ ώρα, ενώ οι μοτοσυκλετιστές ξεκινάνε 15:15...
    5) Ποιότητα φαγητού. Μέτρια.

    Όλα τα παραπάνω τα λέω καλοπροαίρετα και χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης με κανέναν. Είναι αποτέλεσμα της ''γεύσης'' που μου άφησε το αντάμωμα στο τέλος της μέρας και της κουβέντας που είχα με τα φιλαράκια που ''κατεβήκαμε'' σε αυτό.
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Σε εκδρομη με το σχολειο περσι τα ιδια θεματα ειχαμε με τον χωρο.
    Λιγο το προσωπικο, μεγαλες οι ουρες πολλες οι καθυστερησεις.
    Μιση ωρα με το ζορι στην πισινα (ηταν Ιουνιος) και απαγορευοταν οι βουτιες (λογικο) και τα μακροβουτια! Ε, τοτε για ποιον λογο να μπει ο πιτσιρικας μεσα;

    Εμεις τοτε πηγαμε ημερισια εκδρομη και στις 3 το μεσημερι παρακαλαγαμε να φυγουμε, ειχαμε γινει νταουλια απο τον ηλιο, γιατι δεν εχει αρκετα σκιασμενα μερη να κατσεις.

    Μακαρι να ειχα δει το θεμα νωριτερα να προειδοποιησω καποιους.

  13. #28
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.187
    Το περίμενα να πω?
    Εχω συμμετάσχει παλιά στην καλοκαιρινή μάζωξη στο δασικό χωριό στην Αμφισα,στη μνήμη του Μάνου τότε....θα σας πω λοιπόν ότι επικράτησε η ίδια κατάσταση!
    Δεν φταίει λοιπόν ο χώρος αλλά η διοργανώτρια λέσχη.Ετσι λοιπόν εμείς του moto.gr επειδή πήγαμε τελευταίοι δεν βρήκαμε ούτε πατατάκι.....και η λέσχη είχε βάλει σούβλες από νωρίς κάνοντας κατάλειψη στη ταβέρνα.....έτσι εμείς καταλήξαμε με σουβλάκια στην Αμφισα..
    ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ!

  14. #29
    Επειδή στην Καψίτσα έτυχε να είμαι, καμία σχέση.
    Τέλοσπαντών. Καλά να είναι τα παιδιά (Πάνος - blackbusa, το όνομα του 2ου μου διαφεύγει) που κατέβηκαν νυχτιάτικα στην Άμφισα για σουβλάκια και πιτόγυρα κι η lilipoua που δάνεισε το μηχανάκι της και γέμισε τα μπαγκάζια της λίπη...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  15. #30
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Και γιατί το event το είπανε "Αντάμωμα φίλων μοτοσυκλέτας" κι όχι "Συμμάζωξη λεσχών";
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αντάμωμα φίλων μοτοσυκλέτας 23-24-25/6/2017
    από jokey66 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2017, 22:22
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2008, 09:03
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2005, 10:28
  4. Μειωση Υψουσ Σελασ Μοτοσυκλετασ
    από LEON_BOLOS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2004, 20:25
  5. Γιορτη Μοτοσυκλετασ Και Μοτοσυκλετισμου
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 10:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF