Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Μηχανή για αρχάριο γνώμες

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2021
    Μηνύματα
    9

    Μηχανή για αρχάριο γνώμες

    καλησπέρα φόρουμ με την σειρά μ κ εγω θα ηθελα να μ πείτε γνώμες για μηχανή είμαι αρχάριος πανω στο θέμα αυτό. Σαν πληροφορίες είμαι 23 ετών, έχω μαζέψει για την ώρα 2000 ευρώ στην άκρη, μ αρέσουν οι naked πιο πολύ κ είμαι 1,78 και 60 κιλά. Έχω δει κάτι τύπου κτμ Ντιουκ 390, έχω δει κ κάτι κινέζικα voge, cfmoto κλπ, θα το ήθελα για καθημερινή χρήση και καμιά βόλτα μακρινή είμαι από Πάτρα οπότε βόλτες τύπου να μπορώ να πηγαίνω Ναύπακτο καμία Αθήνα σαν εξορμήσεις τι μου προτείνεται να κάνω;
    Υ. Γ σκεφτόμουν να βάλω και μερικές δόσεις αν γίνεται.

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα φόρουμ με την σειρά μ κ εγω θα ηθελα να μ πείτε γνώμες για μηχανή είμαι αρχάριος πανω στο θέμα αυτό. Σαν πληροφορίες είμαι 23 ετών, έχω μαζέψει για την ώρα 2000 ευρώ στην άκρη, μ αρέσουν οι naked πιο πολύ κ είμαι 1,78 και 60 κιλά. Έχω δει κάτι τύπου κτμ Ντιουκ 390, έχω δει κ κάτι κινέζικα voge, cfmoto κλπ, θα το ήθελα για καθημερινή χρήση και καμιά βόλτα μακρινή είμαι από Πάτρα οπότε βόλτες τύπου να μπορώ να πηγαίνω Ναύπακτο καμία Αθήνα σαν εξορμήσεις τι μου προτείνεται να κάνω;
    Υ. Γ σκεφτόμουν να βάλω και μερικές δόσεις αν γίνεται.
    αν βαλεις και δοσεις αυτα στην πατρα

    https://www.car.gr/used-bikes/voge.h...ecture=18&rg=8
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2021
    Μηνύματα
    9
    τα έχω δει αλλα δεν ξέρω κατά πόσο έμπιστα είναι και αν αξίζει να πάρω καινούργιο στην φάση που είμαι. επίσης πιστεύω το 300αρι θα το βαρεθώ γρήγορα και δεν κάνει κ τόσο για μακρινές εξορμήσεις

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    τα έχω δει αλλα δεν ξέρω κατά πόσο έμπιστα είναι και αν αξίζει να πάρω καινούργιο στην φάση που είμαι. επίσης πιστεύω το 300αρι θα το βαρεθώ γρήγορα και δεν κάνει κ τόσο για μακρινές εξορμήσεις
    ΤΟ καινουργιο εχει εγγυηση ,και ολα τα συγχρονα καλουδια ABS ,ηλεκτρονικο ψεκασμο 2-3 χρονια εγγυηση κλπ.
    Αν πας για μεταχειρισμενο μαλλον τα χανεις ολα αυτα ειδικα στα λεφτα που διαθετεις.
    Επισης στο μετχ. μπορει να πεσεις σε ευκαιρια (σπανιο στις μερες μας)μπορει και σε πατατα (συνηθες στις μερες μας).Ειδικα σ αυτα τα λεφτα , ειδικα αν εισαι αρχαριος οπως δηλωσες, και ειδικα αν θελεις κατι πανω απο 300 κυβικα.
    ΕΣΥ αποφασιζεις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ΤΟ καινουργιο εχει εγγυηση ,και ολα τα συγχρονα καλουδια ABS ,ηλεκτρονικο ψεκασμο 2-3 χρονια εγγυηση κλπ.
    Αν πας για μεταχειρισμενο μαλλον τα χανεις ολα αυτα ειδικα στα λεφτα που διαθετεις.
    Επισης στο μετχ. μπορει να πεσεις σε ευκαιρια (σπανιο στις μερες μας)μπορει και σε πατατα (συνηθες στις μερες μας).Ειδικα σ αυτα τα λεφτα , ειδικα αν εισαι αρχαριος οπως δηλωσες, και ειδικα αν θελεις κατι πανω απο 300 κυβικα.
    ΕΣΥ αποφασιζεις.
    Ωραίο δίλημμα του έθεσες. Σαν να του λες "Εσύ αποφασίζεις αν θα κάνεις το λάθος να πάρεις μεταχειρισμένο ή το σωστό να πάρεις καινούριο."
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ωραίο δίλημμα του έθεσες. Σαν να του λες "Εσύ αποφασίζεις αν θα κάνεις το λάθος να πάρεις μεταχειρισμένο ή το σωστό να πάρεις καινούριο."
    Το διλημμα τιθεται αφ εαυτου,ανεξαρτητως επιχειρηματων.
    Τα επιχειρηματα οσο λογικα και να φαινονται σε μενα ,δεν παει να πει οτι θα υιοθετηθουν,διοτι μπαινει το οικονομικο,που ειναι ατρανταχτο επιχειρημα σε καποιον που ΔΕΝ ΕΧΕΙ το ποσον να παρει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.Γι αυτο εξ αλλου ανθει και η αγορα των μεταχειρισμενων,αλλιως ολα θα ηταν πολυ ευκολα,ΟΛΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ θα παιρναμε.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 02/07/2021 στις 19:48.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα φόρουμ με την σειρά μ κ εγω θα ηθελα να μ πείτε γνώμες για μηχανή είμαι αρχάριος πανω στο θέμα αυτό. Σαν πληροφορίες είμαι 23 ετών, έχω μαζέψει για την ώρα 2000 ευρώ στην άκρη, μ αρέσουν οι naked πιο πολύ κ είμαι 1,78 και 60 κιλά. Έχω δει κάτι τύπου κτμ Ντιουκ 390, έχω δει κ κάτι κινέζικα voge, cfmoto κλπ, θα το ήθελα για καθημερινή χρήση και καμιά βόλτα μακρινή είμαι από Πάτρα οπότε βόλτες τύπου να μπορώ να πηγαίνω Ναύπακτο καμία Αθήνα σαν εξορμήσεις τι μου προτείνεται να κάνω;
    Υ. Γ σκεφτόμουν να βάλω και μερικές δόσεις αν γίνεται.
    Επειδή το budget σου είναι σχετικά περιορισμένο, μήπως να κοιτούσες κάτι τέτοιο ?

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...kawasaki-er6-n

    Με ένα καλό έλεγχο πάντα

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2021
    Μηνύματα
    9
    ωραία αγγελία κ μ αρέσει το μηχανάκι αλλά Κόρινθο τώρα και εγω Πάτρα θα μπορούσε να γίνει να το ελέγξω κιόλας κ τα σχετικά; ευχαριστώ για τις γνώμες πάντως

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosp77 Προβολή μηνύματος
    ωραία αγγελία κ μ αρέσει το μηχανάκι αλλά Κόρινθο τώρα και εγω Πάτρα θα μπορούσε να γίνει να το ελέγξω κιόλας κ τα σχετικά; ευχαριστώ για τις γνώμες πάντως
    Κάνε μία κλήση εδώ

    https://www.kawasaki.gr/el/products/...gldUAlGDQRFLzo

    και ζητάς αν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος στην Κόρινθο για να μπορείς να το ελέγξεις το μηχανάκι.Αλλιώς , διαλέγεις ένα καλό συνεργείο στη Κόρινθο ή / και, πας σε ένα ιδιωτικό ΚΤΕΟ και ζητάς έναν πλήρη έλεγχο.
    Την ίδια διαδικασία θα έκανα για οποιοδήποτε μηχανάκι / πόλη

    Φαντάζομαι ότι ο πωλητής δεν θα έχει πρόβλημα να γίνει έλεγχος στη μηχανή.

Παρόμοια θέματα

  1. Nεα μηχανή για αρχάριο
    από Johan87 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2020, 14:42
  2. Μηχανή για αρχάριο/Κατάλληλη μηχανή για μένα
    από Thanos_Venetis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2020, 10:27
  3. Μηχανή για αρχάριο
    από Centaur στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2014, 12:29
  4. Νέα μηχανή για αρχάριο
    από kogos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2011, 11:21
  5. ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ
    από maitsos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 18:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF