Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 59 από 59

Θέμα: Ιμάντας μετάδοσης φιτίλια.

  1. #46
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    βρε εγώ έχω άξονα και μιλάω εκ του ασφαλούς

    Ναι οκ είναι πρόβλημα να κοπεί εν κινήσει ο ιμάντας, το 'πιασα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Το να σπάσει ιμάντας ή αλυσίδα είναι επικίνδυνο θέμα οπωσδήποτε και μπορεί να σου τύχει από ελαττωματικό προϊόν κακή συντήρηση κακή χρήση ή οτιδήποτε.
    Προσωπικά θεωρώ το σπάσιμο αλυσίδας μακράν πιο επικίνδυνο από τον ιμάντα ,ειδικά εάν συνοδεύεται από ακαριαίο μπλοκάρισμα του τροχού.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι πηγαίνω αντιπροσωπία να αγοράσω did σε σακουλάκι honda, ούτε ότι η tsubaki alpha πχ είναι υποδεέστερη από την εργοστασιακή.
    Υπάρχει πάντα κίνδυνος να συμβεί κάτι γι αυτό προσπαθούμε να βάλουμε κάτι εφάμιλλο του εργοστασιακού ή καλύτερο.
    Οπωσδήποτε δεν βάζουμε φτηνότερο σε πράγματα που άπτονται της ασφάλειας.
    Φρένα αναρτήσεις λάστιχα μετάδοση κλπ.
    Τώρα όσον αφορά τους μαγαζάτορες φορέστε καμιά κινεζιά αλυσίδα του 20άρικου σε κανα 1000 και πηγαίνετε
    μετά να αποδείξετε το λάθος του μαγαζάτορα.
    Προσωπικά δεν μου έτυχε να πάνε να μου πουλήσουν το φτηνότερο.
    Πάντα από την χρυσή σειρά σετ με αλουμινένια γρανάζια πάνε να μου πασάρουνε.

  3. #48
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τι σημασία έχει ρε συ; Πάλι θα βγάλεις τον μαγαζάτορα λάδι;

    Εκαναν μαλακία ναι ή όχι με τοποθέτηση λάθος ιμάντα;
    Είναι πιθανό να δημιουργηθεί ατύχημα από διαλυμένο ιμάντα;
    Ναι και στα δύο, οπότε όταν γυρίζεις πίσω και σου λένε "Ωπα, κάναμε λάθος" τότε τουλάχιστον αυτό που κάνεις είναι να πεις ένα συγγνώμη (που πιθανώς να το είπε αλλά δεν το είδαμε εδώ γραμμένο) και να βάλεις τον σωστό δωρεάν.

    Τα λάθη Μικέ πληρώνονται. Από όλους μας. Γιατί ο μαγαζάτορας να μην πληρώσει το λάθος του;
    εχει σημασια γιατι μου κανει εντυπωση η ευκολια με την οποια θεωρειτε οτι το μαγαζι πρεπει να επωμιστει ολοκληρο το κοστος του λαθους ακομα και αν αυτο εγινε απο επιλογη του πελατη..

    δεν παω να βγαλω λαδι το μαγαζατορα, αλλωστε αυτος επραξε ακριβως οπως επρεπε... του εδωσε τον σωστο ιμαντα χρεωνοτας μονο τη διαφορα απο τον "λαθος" που ο ιδιος ο πελατης επελεξε επειδη δεν ειχε τη διαθεση να πληρωσει τον γνησιο και που ο κατασκευαστης (του ιμαντα) ελεγε πως ειναι γι αυτο το μηχανακι, και φυσικα προσφερθηκε να τον τοποθετησει δωρεαν.. γιατι δλδ θα επρεπε το μαγαζι να χρεωθει το κοστος και των δυο ιμαντων επειδη ο πελατης επελεξε να βαλει τον φθηνο? ας εβαζε εξαρχης τον γνησιο, αλλωστε το αναφερει και το ιδιο το παλικαρι οτι (και πολυ σωστα)δεν ηθελε να κανει μανουρα ακριβως γι αυτο το λογο..

    φυσικα και θα πληρωσει ο μαγαζατορας το λαθος, μονο που στη παρουσα φαση δε βαραινει μονο τον ιδιο..

  4. #49
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    εχει σημασια γιατι μου κανει εντυπωση η ευκολια με την οποια θεωρειτε οτι το μαγαζι πρεπει να επωμιστει ολοκληρο το κοστος του λαθους ακομα και αν αυτο εγινε απο επιλογη του πελατη..

    δεν παω να βγαλω λαδι το μαγαζατορα, αλλωστε αυτος επραξε ακριβως οπως επρεπε... του εδωσε τον σωστο ιμαντα χρεωνοτας μονο τη διαφορα απο τον "λαθος" που ο ιδιος ο πελατης επελεξε επειδη δεν ειχε τη διαθεση να πληρωσει τον γνησιο και που ο κατασκευαστης (του ιμαντα) ελεγε πως ειναι γι αυτο το μηχανακι, και φυσικα προσφερθηκε να τον τοποθετησει δωρεαν.. γιατι δλδ θα επρεπε το μαγαζι να χρεωθει το κοστος και των δυο ιμαντων επειδη ο πελατης επελεξε να βαλει τον φθηνο? ας εβαζε εξαρχης τον γνησιο, αλλωστε το αναφερει και το ιδιο το παλικαρι οτι (και πολυ σωστα)δεν ηθελε να κανει μανουρα ακριβως γι αυτο το λογο..

    φυσικα και θα πληρωσει ο μαγαζατορας το λαθος, μονο που στη παρουσα φαση δε βαραινει μονο τον ιδιο..
    Τα χεις χάσει; Διάλεξε ΟΕΜ ιμάντα, αλλά ίδιο με τον "μαμά". Δεν διάλεξε ο πελάτης ΛΑΘΟΣ ιμάντα, κι άλλωστε τι σκατά συνεργείο είναι ακόμα κι ο πελάτης είχε πάει τον λάθος ιμάντα;


    ΟΚ, πχ τα "μαμα Honda" αλυσιδογράναζά μου είναι DID κι έχουν Χ € και τα ΙΔΙΑ DID αλυσιδογράναζα που δεν γράφουν Ηονδα στο σακουλάκι έχουν Χ-ψ €.
    Αν επιλέξω να βάλω τα DID αλλά ο μάστορας μου βάλει DID μεν αλλά λάθος διαστάσεις, φταίω εγώ;

    Συγκεντρωθείτε και διαβαζετε τι γράφετε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #50
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τα χεις χάσει; Διάλεξε ΟΕΜ ιμάντα, αλλά ίδιο με τον "μαμά". Δεν διάλεξε ο πελάτης ΛΑΘΟΣ ιμάντα, κι άλλωστε τι σκατά συνεργείο είναι ακόμα κι ο πελάτης είχε πάει τον λάθος ιμάντα;


    ΟΚ, πχ τα "μαμα Honda" αλυσιδογράναζά μου είναι DID κι έχουν Χ € και τα ΙΔΙΑ DID αλυσιδογράναζα που δεν γράφουν Ηονδα στο σακουλάκι έχουν Χ-ψ €.
    Αν επιλέξω να βάλω τα DID αλλά ο μάστορας μου βάλει DID μεν αλλά λάθος διαστάσεις, φταίω εγώ;

    Συγκεντρωθείτε και διαβαζετε τι γράφετε.
    τιποτα δεν εχω χασει. μια χαρα 400 τα εχω.. αμα ξαναδιαβασεις το αρχικο ποστ, πουθενα δεν αναφερει οτι επελεξε ΟΕΜ ιμαντα.. επελεξε εναν ιμαντα που υποτειθεται οτι ταιριαζε στο μηχανακι του στα μισα λεφτα του γνησιου.. και το μαγαζι στην ουσια αυτο που εκανε ηταν να το επιστρεψει το κοστος του λαθος ιμαντα (αφου απο τη τιμη του γνησιου του αφαιρεσε τη τιμη του λαθος) και να προσφερθει να του τοποθετησει τον γνησιο δωρεαν!

    ααυτο που λες εσυ ειναι σαν να ερθεις στο μαγαζι που δουλευω με αυτοκινητο που φοραει ειδικου τυπου λαστιχα (πχ ραν φλατ) και να γινει το εξης:

    -καλημερα, μια προσφορα θα ηθελα..
    -καλημερα σας, τα λαστιχα για το αμαξι σας ειναι στα 450 €
    -κατι πιο φθηνο δεν υπαρχει?
    -για πιο φθηνα πατε σε συμβατικα στα 300 € αλλα δε συνισταται
    -βαλτε μου συμβατικα, τα κανονικα ειναι ακριβα

    και αν μετα για οποιο λογο τα λαστιχα δε δουλεψουν σωστα στο αμαξι να εχεις απαιτηση να σου βαλω τα σωστα τσαμπα.. ε οχι δε γινονται αυτα τα πραματα..

  6. #51
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Θέλω την γνώμη ειδικών και μη.
    Ιμάντας μετάδοσης σκούτερ, αλλάχτηκε τον Μάιο, αγοράστηκε από αντιπροσωπεία σαν εναλλακτικός φθηνότερος στα 20€ απο τον ορίτζιναλ που εκανε 60€.
    Το σκούτερ από τον Μάιο έκανε περίπου 1000 χιλιόμετρα και σήμερα με άφησε στο δρόμο.
    Από τις πρώτες μέρες που το πήρα μετά την αλλαγή ένιωθα την μετάδοση σφηχτη αλλά υπέθεσα ότι ο ιμάντας θα στρώσει με τον καιρό, το ίδιο μου είπαν και στην αντιπροσωπεία που τον άλλαξαν.
    Ο ιμάντας που φορούσε το μηχανάκι όταν αγοράστηκε τον άλλαξα μετά απο 8 χρόνια στα 24.000χιλ ασχέτως αν το μάνουαλ έλεγε αλλαγή στις 12.000χιλ. Με διπλάσια χιλιόμετρα ήταν μέσα στις προδιαγραφές όταν μετρήθηκε και δεν είχε σημάδια πολυκεματισμου η ρογμών και αποσύνθεσης (πως αλλιώς να το πω).
    Τι μπορεί να πήγε στραβά?
    Μούφα ιμαντας?
    Κάποιο πρόβλημα στον συμπλέκτη και τον εκανε φιτίλια.

    Αύριο θα το πάω στον μάστορα της γειτονιάς φυσικά απλά μέχρι τότε με τρώει τι μπορεί να έφταιξε και έμεινα χωρίς μεκανάκι.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    τιποτα δεν εχω χασει. μια χαρα 400 τα εχω.. αμα ξαναδιαβασεις το αρχικο ποστ, πουθενα δεν αναφερει οτι επελεξε ΟΕΜ ιμαντα.. επελεξε εναν ιμαντα που υποτειθεται οτι ταιριαζε στο μηχανακι του στα μισα λεφτα του γνησιου.. και το μαγαζι στην ουσια αυτο που εκανε ηταν να το επιστρεψει το κοστος του λαθος ιμαντα (αφου απο τη τιμη του γνησιου του αφαιρεσε τη τιμη του λαθος) και να προσφερθει να του τοποθετησει τον γνησιο δωρεαν!

    ααυτο που λες εσυ ειναι σαν να ερθεις στο μαγαζι που δουλευω με αυτοκινητο που φοραει ειδικου τυπου λαστιχα (πχ ραν φλατ) και να γινει το εξης:

    -καλημερα, μια προσφορα θα ηθελα..
    -καλημερα σας, τα λαστιχα για το αμαξι σας ειναι στα 450 €
    -κατι πιο φθηνο δεν υπαρχει?
    -για πιο φθηνα πατε σε συμβατικα στα 300 € αλλα δε συνισταται
    -βαλτε μου συμβατικα, τα κανονικα ειναι ακριβα

    και αν μετα για οποιο λογο τα λαστιχα δε δουλεψουν σωστα στο αμαξι να εχεις απαιτηση να σου βαλω τα σωστα τσαμπα.. ε οχι δε γινονται αυτα τα πραματα..
    Πάμε πάλι, διάβασε ξανά το αρχικό ποστ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    να κανω μια ερωτηση ετσι απο περιεργεια? εσυ τι μαγαζι εχεις?

    Εχω εταιρία εστίασης στο κέντρο της Αθήνας (Ερμού) και εταιρία με υπηρεσίες catering. Αλλά αυτό τί σχέση έχει; Ουσιαστικά το συγκεκριμένο μαγαζί του πούλησε έναν ιμάντα στην κανονική τιμή και επιβαρύνθηκε με τον χαλασμένο! Η εμπιστοσύνη του πελάτη αποκαταστάθηκε; Πόσα πράγματα θα μπορούσαν να έχουν πάει στραβά; Αν του έσπαγε την ώρα που ο φίλος μας ήταν πάνω σε στροφή και πήγαινε γρήγορα; Την ώρα που προσπερνούσε ένα αυτοκίνητο ή ένα λεωφορείο; Η ταλαιπωρεία και το κόστος να μεταφέρει ένα μηχανάκι χωρίς μετάδοση στο συνεργείο του για να γίνουν οι εργασίες;

    Κατά την δική μου γνώμη όλα αυτά δεν αξίζουν τα 60 που τελικά πήρε από τον πελάτη του! Αστείο ποσό καν για να το συζητάμε! Έπρεπε για εμένα να πάει στο χώρο που βρισκόταν το μηχανάκι να του το επισκευάσει επιτόπου και να του ζητήσει και συγνώμη γιατί όπως και να έχει είναι πελάτης του! Ένας ικανοποιημένος πελάτης σου εκτός από πιστός σου φίλος, εκτός από 60€ και τα μελλοντικά €€€ γίνεται είναι και η διαφήμιση σου ή η δυσφήμιση σου! Αποφασίζεις τι μαγαζί και τι πελάτες θες να έχεις!

    Ps Και για να μην πω για την δική μου εταιρία θα πώ ότι πριν πολλά χρόνια διάβασα ένα post εδώ για ένα μαγαζί με ελαστικά και την περιγραφή του φίλου που ανέβασε το post. Από τότε ο ***** δεν είναι απλά το βουλκανιζατέρ μου είναι και φίλος μου και με όποιον και αν μιλάω είμαι η διαφήμιση του!

  8. #53
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas81 Προβολή μηνύματος
    Εχω εταιρία εστίασης στο κέντρο της Αθήνας (Ερμού) και εταιρία με υπηρεσίες catering. Αλλά αυτό τί σχέση έχει; Ουσιαστικά το συγκεκριμένο μαγαζί του πούλησε έναν ιμάντα στην κανονική τιμή και επιβαρύνθηκε με τον χαλασμένο! Η εμπιστοσύνη του πελάτη αποκαταστάθηκε; Πόσα πράγματα θα μπορούσαν να έχουν πάει στραβά; Αν του έσπαγε την ώρα που ο φίλος μας ήταν πάνω σε στροφή και πήγαινε γρήγορα; Την ώρα που προσπερνούσε ένα αυτοκίνητο ή ένα λεωφορείο; Η ταλαιπωρεία και το κόστος να μεταφέρει ένα μηχανάκι χωρίς μετάδοση στο συνεργείο του για να γίνουν οι εργασίες;

    Κατά την δική μου γνώμη όλα αυτά δεν αξίζουν τα 60 που τελικά πήρε από τον πελάτη του! Αστείο ποσό καν για να το συζητάμε! Έπρεπε για εμένα να πάει στο χώρο που βρισκόταν το μηχανάκι να του το επισκευάσει επιτόπου και να του ζητήσει και συγνώμη γιατί όπως και να έχει είναι πελάτης του! Ένας ικανοποιημένος πελάτης σου εκτός από πιστός σου φίλος, εκτός από 60€ και τα μελλοντικά €€€ γίνεται είναι και η διαφήμιση σου ή η δυσφήμιση σου! Αποφασίζεις τι μαγαζί και τι πελάτες θες να έχεις!

    Ps Και για να μην πω για την δική μου εταιρία θα πώ ότι πριν πολλά χρόνια διάβασα ένα post εδώ για ένα μαγαζί με ελαστικά και την περιγραφή του φίλου που ανέβασε το post. Από τότε ο ***** δεν είναι απλά το βουλκανιζατέρ μου είναι και φίλος μου και με όποιον και αν μιλάω είμαι η διαφήμιση του!
    Κι επίσης του πρότεινε να του αλλάξει τον ιμάντα χωρίς να χρεώσει εργατικά δλδ πήρε πάνω του όλη την ευθύνη της ζημιάς (μη υπολογίζοντας βεβαίως τους κινδύνους που διέτρεξε ο αναβάτης από την άστοχη επιλογή του ιμάντα από το κατάστημα).

    Νομίζω ότι σε νορμαλ πλαίσια καλώς έγιναν τα όσα έγιναν. Μπορεί πολλοί να ζητούσαν κάτι περισσότερο δεν ξέρω, όπως δεν ξέρω τι θα έκανε ο ιδιοκτήτης του καταστήματος σε τέτοιες περιπτώσεις. Στα δικά μου μάτια πάντως είναι ΟΚ
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #54
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Κι επίσης του πρότεινε να του αλλάξει τον ιμάντα χωρίς να χρεώσει εργατικά δλδ πήρε πάνω του όλη την ευθύνη της ζημιάς (μη υπολογίζοντας βεβαίως τους κινδύνους που διέτρεξε ο αναβάτης από την άστοχη επιλογή του ιμάντα από το κατάστημα).

    Νομίζω ότι σε νορμαλ πλαίσια καλώς έγιναν τα όσα έγιναν. Μπορεί πολλοί να ζητούσαν κάτι περισσότερο δεν ξέρω, όπως δεν ξέρω τι θα έκανε ο ιδιοκτήτης του καταστήματος σε τέτοιες περιπτώσεις. Στα δικά μου μάτια πάντως είναι ΟΚ
    Σκέφτομαι τι κατάρες και τι γαμοκατήλια θα έπεφταν αν ο αναβάτης είχε πέσει και χτυπήσει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εγω σκεφτομαι τι ζορι χουν τραβηξει τα ρουλεμαν των τροχαλιων που φυτιλιασαν τον ιμαντα

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Κι επίσης του πρότεινε να του αλλάξει τον ιμάντα χωρίς να χρεώσει εργατικά δλδ πήρε πάνω του όλη την ευθύνη της ζημιάς (μη υπολογίζοντας βεβαίως τους κινδύνους που διέτρεξε ο αναβάτης από την άστοχη επιλογή του ιμάντα από το κατάστημα).

    Νομίζω ότι σε νορμαλ πλαίσια καλώς έγιναν τα όσα έγιναν. Μπορεί πολλοί να ζητούσαν κάτι περισσότερο δεν ξέρω, όπως δεν ξέρω τι θα έκανε ο ιδιοκτήτης του καταστήματος σε τέτοιες περιπτώσεις. Στα δικά μου μάτια πάντως είναι ΟΚ

    Μα δεν ''μπορούσε'' να κάνει κάτι λιγότερο, έκανε το minimum λοιπόν που του επέτρεπε η κατάσταση. Το θέμα είναι τι θα έπρεπε να έχει κάνει για να προστατέψει πλήρως τον πελάτη του. Και μην ξεχνάμε μέσα στην τιμή των 60 είναι και τα εργατικά...
    Αυτά από εμένα.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas81 Προβολή μηνύματος
    Μα δεν ''μπορούσε'' να κάνει κάτι λιγότερο, έκανε το minimum λοιπόν που του επέτρεπε η κατάσταση. Το θέμα είναι τι θα έπρεπε να έχει κάνει για να προστατέψει πλήρως τον πελάτη του. Και μην ξεχνάμε μέσα στην τιμή των 60 είναι και τα εργατικά...
    Αυτά από εμένα.
    Θα μπορούσε να του βάλει το γνήσιο ανταλλακτικό ως όφειλε ή να τον στείλει στο συνεργείο της γειτονιάς για φτηνότερα και πειραματισμούς.

  13. #58
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι τι κατάρες και τι γαμοκατήλια θα έπεφταν αν ο αναβάτης είχε πέσει και χτυπήσει.
    Δεν έγινε όμως η άσχημη, δεν μπορείς να προδικάζεις καταστάσεις με ακραίες καταλήξεις όταν σαφώς οι ενδιάμεσες πιο ήπιες είναι στατιστικά περισσότερες δλδ θέλω να πω πόσοι αναβάτες στατιστικά έχουν πέσει από χαλασμένο ιμάντα έναντι αυτών που απλά έχουν ξεμείνει??
    Τες πα η γνώμη μου είναι ότι καλώς έπραξε ως όφειλε ο τύπος και μέχρι εκεί, άλλωστε ο ιμιτα ιμάντας μπήκε με την συναίνεση του ιδιοκτήτη. Τώρα θα μου πεις ότι ήταν λάθος ιμάντας και δίκιο θα έχεις. Εγώ την προσωπική μου άποψη καταθέτω και λέω ότι αν ήμουν στην θέση του φίλου θα ήμουν ικανοποιημένος με την συμπεριφορά του συνεργείου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas81 Προβολή μηνύματος
    Μα δεν ''μπορούσε'' να κάνει κάτι λιγότερο, έκανε το minimum λοιπόν που του επέτρεπε η κατάσταση. Το θέμα είναι τι θα έπρεπε να έχει κάνει για να προστατέψει πλήρως τον πελάτη του. Και μην ξεχνάμε μέσα στην τιμή των 60 είναι και τα εργατικά...
    Αυτά από εμένα.
    Δεν το ξέρω, αν κρίνω από αλυσογράναζα είναι άλλη η τιμή του σετ και άλλη η τιμή του σετ με τα περαστικά. Αν το ξέρεις σίγουρα πάω πάσο.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Κύριοι σιλανζ! μην μαλώνετε.
    Καταρχάς εγώ εντοπίζω το λάθος της αντιπροσωπείας στο γεγονός ότι μου δώσανε λανθασμένη τιμή αυθεντικού ιμάντα στα 60€, το οποίο στη συνέχεια με ανάγκασε να ερωτήσω για ιμιτασιόν.
    Γιατί άλλο 60€ με 20€ και άλλο 39.50€ με 20€.
    Αν μου είχε δώσει από την αρχή την σωστή τιμή δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να ρωτήσω για ιμιτασιόν ιμάντα.
    Τα 60€ είναι χωρίς εργατικά, μόνο τιμή ιμάντα.
    Αλλά μπορεί και ο ιμάντας τελικά να μην είχε τίποτα και να παίζει το σενάριο να μην τοποθετήθηκε από την αρχή σωστά, δεν ξέρω πολλά τα σενάρια.
    Απλά να αναφέρω ότι την ημέρα και την ώρα που έσπασε ο ιμάντας το μηχανάκι το οδηγούσε η κοπέλα μου γυρνώντας από την σχολή.
    Πάλι καλά δεν έπαθε τίποτα γιατί άλλο να γίνει σε κάποιον Βετεράνο στις μηχανές που θα ξέρει πως να αντιδράσει λίγο πολύ και άλλο τώρα σε μια γυναίκα που τα χάνει.
    Τέλος πάντων αφού γλυτώσαμε τα χειρότερα πάλι καλά.
    Καλούς δρόμους σε όλους.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Γρανάζωμα τελικής μετάδοσης
    από kostisthegreek στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2017, 16:01
  2. Ιμάντας αντί για αλυσίδα στο Vstrom;
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2007, 20:33
  3. Moto GP Εστορίλ ΕΤ-3 ... Ωρα μετάδοσης...
    από warm up στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2006, 09:00
  4. Παξιμάδι στο μπροστινό γρανάζι μετάδοσης
    από kaps στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2005, 11:26
  5. Σχέσεις μετάδοσης και τελική
    από nikonian στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2005, 19:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF