Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 71

Θέμα: Αλκοτεστ

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Ενώ άμα "έτρωγε" εμείς θα γράφαμε συλλυπητήρια και άλλες αρλούμπες για να ξορκίσουμε το κακό και να πούμε και κάτι βρε αδερφέ. από την άλλη μεριά κάποιοι θα έχαναν τον δικό τους άνθρωπο. ΟΚ.



    Αν την έτρωγε όμως όποτε τα έτσουζε και μάζευε προίκα στην εφορία + αφαίρεση διπλώματος και κατάσχεση για Χ χρονικό διάστημα του οχήματος, θα σου έλεγα αν θα ίδρωνε το αφτί του.



    Δεν έπινα ούτε πίνω ούτε στα 20 ούτε στα 30 ούτε στα 50 που είμαι τώρα αν ξέρω ότι μετά θα οδηγήσω.
    Με το πιόμα και την οδήγηση έχω θέματα πολλά και είμαι κάθετος.

    Επίσης όταν η μαλακία μας δεν κοστίζει και πολλά είναι εύκολο να την αναγνωρίσεις. Κοστολόγησε πάνω απ' όλα την δικιά σου ζωή και την θλίψη που θα προξενήσεις στους οικείους σου (μάνα πατέρα παιδιά) και μετά έβγα στους δρόμους πιωμένος!

    Τέρμα μάγκες πιόμα και οδήγηση δεν συνάδει
    + ενα κατομυριο(τα ιδια θα εγραφα και γω-με προλαβες)

  2. #32
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Δεν έπινα ούτε πίνω ούτε στα 20 ούτε στα 30 ούτε στα 50 που είμαι τώρα ...

    Απορώ ρε, τι σου βρίσκει η MILFάρα....................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #33
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Απορώ ρε, τι σου βρίσκει η MILFάρα....................
    Ειναι ομορφάντρας με πλούσια κομη
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #34
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ειναι ομορφάντρας με πλούσια κομη

    Είδες τα καλά άμα δεν πίνεις;;;;;.................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Απορώ ρε, τι σου βρίσκει η MILFάρα....................

    Δεν είπαμε ότι οι υπόλοιποι δεν πίνουν...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	i_need_another_beer_racerback_tank_top.jpg 
Προβολές:	248 
Μέγεθος:	28,0 KB 
ID:	390493
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Απορώ ρε, τι σου βρίσκει η MILFάρα....................
    Έχει μεγάλη......








































    Συλλογή από εργαλεία.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δε θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα, ήπιες σε πιασανε, θα πληρώσεις, δόξα τω Θεό δεν έπαθε κάτι ο ίδιος ή προκάλεσε κάτι σε άλλον.

    Αλλά το θάνατο δεν τον φέρνει μόνο το πιώμα. Τον φέρνει κ η μη χρήση κράνους, η καγκουροοδηγηση, το οδηγάω το μπρδλο μου (παπί, γουρούνα, χρεπι) στην α.ο. κ αναγκάζω τους γύρω μου να με περνάνε κινδυνεύοντας οι ίδιοι, τον φέρνει ο μπαφακος που ήπια γιατί δεν καπνίζω κανονικά, περιστασιακά κανά γαρο με τα παιδιά, τον φέρνει το εκάστοτε "Μαρακι" που σου χει πρήξει δεόντως τ αρχίδια κ έχεις το μυαλό σου αλλού όταν οδηγείς.
    Το να σκοτωθώ από μαλακια μου είναι επιλογή μου. Το να με σκοτώσει ο πιωμενος,μερακλωμενος στεναχωρημένος όμως ή να σκοτώσω εγώ που θα χω το νου μου στο Μαράκι είναι κρίμα κ άδικο.

    Αναμαρτητος δεν είμαι δυστυχώς. Κάποια πράγματα θα τα ξανασκεφτω όμως κ αναθεωρώ μερικά όσο περνάνε τα χρόνια.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Ενταξει, την εκανα την μαλακια μου, οτι εγινε εγινε και το παθημα να μου γινει μαθημα, δεν μπορω να πω κατι αλλο.

    Αλλα καλως ή κακως ,το θεμα μου ειναι πλεον, οσο και αν φαινεται περιεργο σε καποιους, οτι αναμενεται ενα διαστηριο
    του οποιου δεν εχω ιδεα το προστιμο τι ταξης θα ειναι. Απλα ψαχνω καποια απαντηση απο καποιον, για να ξερω
    τι με περιμενει. Πραγματικα με αυτα που διαβαζω αρχιζω και σκεφτομαι μηπως πουλησω τη μηχανη για να ειμαι σε
    θεση να πληρωσω το προστιμο του δικαστηριου.

    Το δικαστηριο λογικα θα γινει στην Αθηνα, σε περιπτωση που βοηθαει.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lio1991 Προβολή μηνύματος
    Ενταξει, την εκανα την μαλακια μου, οτι εγινε εγινε και το παθημα να μου γινει μαθημα, δεν μπορω να πω κατι αλλο.

    Αλλα καλως ή κακως ,το θεμα μου ειναι πλεον, οσο και αν φαινεται περιεργο σε καποιους, οτι αναμενεται ενα διαστηριο
    του οποιου δεν εχω ιδεα το προστιμο τι ταξης θα ειναι. Απλα ψαχνω καποια απαντηση απο καποιον, για να ξερω
    τι με περιμενει. Πραγματικα με αυτα που διαβαζω αρχιζω και σκεφτομαι μηπως πουλησω τη μηχανη για να ειμαι σε
    θεση να πληρωσω το προστιμο του δικαστηριου.

    Το δικαστηριο λογικα θα γινει στην Αθηνα, σε περιπτωση που βοηθαει.
    Με βάση το νομο αυτη τη στιγμη δεν πρεπει να έχεις διπλωμα πανω σου σωστα? Το δικαστήριο θα σου δώσει το ελάχιστο 1200ε κατα πάσα πιθανοτητα συν τους 2 μήνες οι οποίοι ειναι 60 επι Χ ποσο. Το ποσο θα το ορίσει ο δικαστης με βάση το συμβάν και το προσωπο σου. Το ελάχιστο ειναι 3 ευρω την ημέρα, το μέγιστο δεν θες να ξέρεις.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Οχι, διπλωμα δεν εχω.

    Δηλαδη θα βγει ενα ποσο συμφωνα με αυτα που εγραψες παραπανω, και το ποσο αυτο θα διπλασιαστει λογω της προσαυξησης;
    Δηλαδη να περιμενω στα σιγουρα 2500ε και ισως παραπανω;

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Με βάση το νομο αυτη τη στιγμη δεν πρεπει να έχεις διπλωμα πανω σου σωστα? Το δικαστήριο θα σου δώσει το ελάχιστο 1200ε κατα πάσα πιθανοτητα συν τους 2 μήνες οι οποίοι ειναι 60 επι Χ ποσο. Το ποσο θα το ορίσει ο δικαστης με βάση το συμβάν και το προσωπο σου. Το ελάχιστο ειναι 3 ευρω την ημέρα, το μέγιστο δεν θες να ξέρεις.


    το διοικητικο προστιμο δεν επρεπε να το βεβαιωσει ο τροχαιος? γιατι το στελνει δικαστικα?
    επισης, το διμηνο ειναι με αναστολη σωστα? εφοσον ειναι με αναστολη ειναι και εξαγορασιμο?

    να μαθαινουμε και τιποτα...

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    το διοικητικο προστιμο δεν επρεπε να το βεβαιωσει ο τροχαιος? γιατι το στελνει δικαστικα?
    επισης, το διμηνο ειναι με αναστολη σωστα? εφοσον ειναι με αναστολη ειναι και εξαγορασιμο?

    να μαθαινουμε και τιποτα...
    Εσένα τι σε νοιάζει? Τα καλαμαράκια δεν τα πιάνει το αλκοτέστ.

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    το διοικητικο προστιμο δεν επρεπε να το βεβαιωσει ο τροχαιος? γιατι το στελνει δικαστικα?
    επισης, το διμηνο ειναι με αναστολη σωστα? εφοσον ειναι με αναστολη ειναι και εξαγορασιμο?

    να μαθαινουμε και τιποτα...
    ο τροχαιος καταρχην δεν ξέρει αν εσυ εισαι ηδη με αναστολή. Το ποσο δεν ειναι ξερο 1200, ειναι αρχικα 1200 και βλέπουμε οπότε γιαυτο παει ολο στο δικαστηριο.

    αυτα καταλαβαινω με τις γνωσεις που εχω και αυτα που γραφει ο κοκ, δεν ειμαι του επαγγέλματος μπορει να κανω και λάθος
    Τελευταία τροποποίηση από basilis_k6; 16/11/2017 στις 19:04.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Το τι γραφει ο ΚΟΚ το εχω βρει, το διαβαζω και το ξαναδιαβαζω, και σε λιγο θα πεσουν τα μαλλια μου.(διαβαζω και για τα νεα μετρα->500% πανω)

    Το θεμα ειναι πως λιγο που διαβασα στο ιντερνετ καποιες παρομοιες περιπτωσεις συν την εμπειρια ενος γνωστου,
    τα πραγματα μου τα λενε τελειως διαφορετικα.

    Δηλαδη, ο γνωστος ειχε βγαλει στο αλκοτεστ πανω απο 1 πρωτη μετρηση, 0.73 δευτερη, δεν ειχε αμεσα προστιμο αλλα δικαστηριο μετα απο ενα χρονο
    περιπου μαζι με απομακρυνση του διπλωματος για 6 μηνες. Οταν ηρθε η ωρα του δικαστηριου το προστιμο ηταν κατι γελοιο
    σε σχεση με τα 3χιλιαρα που διαβαζω. Να αναφερω ομως πως το παιδι δικαστηκε επαρχια και οχι Αθηνα. Για αυτο ειπα πριν
    οτι θα δικαστω Αθηνα, γιατι κατι μου λεει οτι τα πραγματα ειναι πιο αυστηρα εδω.

    Και για ενα αλλο γεγονος που διαβασα, η αλλη λεει βγαζει αλκοτεστ πανω απο 2!!! Οδηγαει αμαξι, τρακαρει με αλλο αμαξι, παει δικαστηριο
    και τρωει προστιμο 1200ε?!?!.

    Αυτα βλεπω και εχω μπλεξει τα μπουτια μου, δεν ξερω καθολου τι να περιμενω.

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lio1991 Προβολή μηνύματος
    Το τι γραφει ο ΚΟΚ το εχω βρει, το διαβαζω και το ξαναδιαβαζω, και σε λιγο θα πεσουν τα μαλλια μου.(διαβαζω και για τα νεα μετρα->500% πανω)

    Το θεμα ειναι πως λιγο που διαβασα στο ιντερνετ καποιες παρομοιες περιπτωσεις συν την εμπειρια ενος γνωστου,
    τα πραγματα μου τα λενε τελειως διαφορετικα.

    Δηλαδη, ο γνωστος ειχε βγαλει στο αλκοτεστ πανω απο 1 πρωτη μετρηση, 0.73 δευτερη, δεν ειχε αμεσα προστιμο αλλα δικαστηριο μετα απο ενα χρονο
    περιπου μαζι με απομακρυνση του διπλωματος για 6 μηνες. Οταν ηρθε η ωρα του δικαστηριου το προστιμο ηταν κατι γελοιο
    σε σχεση με τα 3χιλιαρα που διαβαζω. Να αναφερω ομως πως το παιδι δικαστηκε επαρχια και οχι Αθηνα. Για αυτο ειπα πριν
    οτι θα δικαστω Αθηνα, γιατι κατι μου λεει οτι τα πραγματα ειναι πιο αυστηρα εδω.

    Και για ενα αλλο γεγονος που διαβασα, η αλλη λεει βγαζει αλκοτεστ πανω απο 2!!! Οδηγαει αμαξι, τρακαρει με αλλο αμαξι, παει δικαστηριο
    και τρωει προστιμο 1200ε?!?!.

    Αυτα βλεπω και εχω μπλεξει τα μπουτια μου, δεν ξερω καθολου τι να περιμενω.
    Ο δικαστης στην δευτερη περιπτωση ξερει οτι αυτη έχει και άλλα δικαστηρια και ακόμη μεγαλυτερα εξοδα. Της εδωσε το μικροτερο προστιμο γιατι έχει κιαλλα να πληρωσει.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποια ειναι τα ορια για αλκοτεστ?
    από soundstorm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2010, 22:19
  2. αλκοτέστ gadget
    από Λεωνίδας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2007, 14:47
  3. Αλκοτεστ
    από SPORAKIAS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2006, 16:15
  4. Αλκοτέστ
    από gerodim στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 09:11
  5. Αλκοτεστ, ποινές και μπλόκα
    από darkCount στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2005, 13:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF