Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Ο Γκαντέμης

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Έλα Μητσάκο, ο γείτονας είμαι...μην ακούω υπερβολές,είσαι προκατειλημμένος...το λοιπόν,μην κανονίσεις τίποτα 31 Δεκεμβρίου,σας περιμένουμε με την κυρά να κάνουμε ρεβεγιόν όλοι μαζί και θα δεις πόσο γαμάτα θα κυλήσει το 2018...τα λέμε,ναι;

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Έλα Μητσάκο, ο γείτονας είμαι...μην ακούω υπερβολές,είσαι προκατειλημμένος...το λοιπόν,μην κανονίσεις τίποτα 31 Δεκεμβρίου,σας περιμένουμε με την κυρά να κάνουμε ρεβεγιόν όλοι μαζί και θα δεις πόσο γαμάτα θα κυλήσει το 2018...τα λέμε,ναι;

  3. #18
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Έλα Μητσάκο, ο γείτονας είμαι...μην ακούω υπερβολές,είσαι προκατειλημμένος...το λοιπόν,μην κανονίσεις τίποτα 31 Δεκεμβρίου,σας περιμένουμε με την κυρά να κάνουμε ρεβεγιόν όλοι μαζί και θα δεις πόσο γαμάτα θα κυλήσει το 2018...τα λέμε,ναι;


    Νέο Κόσμο είναι επί της Βρεσθένης κάπου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    που συχνάζει ο γκαντέμης; αν είναι Ν. Σμύρνη να περάσω να κάνουμε ένα τεστ αν πιάσει το ίδιο να τον κοπανάμε παρέα.
    Να κανεις κανα ευχέλαιο,2 τρισάγια και 5-6 εξορκισμούς πιο πρίν και μετά παμε.Στο λέω απο τώρα δεν αναλαμβάνω τυχών ευθύνη.Πάρε κανα παλιό μηχνάκι μαζί σου αν έχεις να δείς.Θα αρχίσουν να βαράνε μπιέλες,πιστόνια,να καίει λάδι,θα πέσεις σε ότι λακούβα υπάρχει,θα σε πιάσει κίνηση στην εθνική οδό και δεν ξέρω τι άλλο ακόμα....

    Υ.Γ. Ο καφές στο μηχανάκι δεν φταίει.Ο γκαντέμης φταίει.Τόσα χρόνια πίνω καφέ πριν φύγω απο το σπίτι η παίρνω απ'έξω οπου τα ποτήρια του φρέντο εσπρέσο μια χαρά κάθονται ανάμεσα απο την μπάρα του τιμονιού και τα όργανα.
    Το σέικερ δεν κάθεται και το βαλα σε σακουλάκι.Και το χειρότερο είναι οτι δεν πρόλαβα να πιώ τον καφέ....

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Τι!, υπάρχει antigandembytes ;







    Πάνε άντερα, καφές, όλα



    (ναι, καφέ πίνω τέτοια ώρα....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    ........(ναι, καφέ πίνω τέτοια ώρα....)
    Κανείς δεν είναι τέλεια................................

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #21
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Δεν σας το πα?
    Έχουμε συνέχεια.
    Πάω το πρωί με τα ποδάρια Νέο Κόσμο-Παλαιο Φάληρο να πάρω το μηχανάκι απο το συνεργείο.
    Περνάω πάλι από το μαγαζί του εξαποδώ.
    Φτάνω στο συνεργείο λέω του μάστορη όλα καλά το παπί?Ναι λέει πάρτο.
    Πάω να το βάλω εμπρός...τίποτα.11:10 η ώρα και 11:30 πιάνω βάρδια.
    Μετά απο μερικά καντήλια και ένα μπονίδι στο κοντέρ εμφανίζεται ο μάστορας.Κάνει και αυτός προσπάθεια και λέει παίρνει εμπρός το μηχανάκι.Αλλά ξερνάει όλη την βενζίνα από την υπερχείληση.
    Εν πάση περιπτώση λύνει το καρμπυρατέρ και το φτιάχνει λεει.Το παίρνω το μηχανάκι και πάω στην δουλειά.
    Ξανά στο φάληρο λόγω δουλειάς και στην διασταύρωση που είχα τρακάρει,χωρίς λόγο το μηχανάκι σβήνει εν κινήσει.Μετά απο πολλές μανιβελιές παίρνει εμπρός,ξανά στο μάστορη με την κούτα του κούρριερ λέει πρέπει να το αφήσεις.
    Μερικά καντήλια αργότερα φτάνει ο πατέρας μου με το wolf και περιμένει στο συνεργείο αυτός.Κανα δίωρο μετά με παίρνει τηλ, καμμένη ηλεκτρονική λέει ο μάστορης.
    Και το χέρι μου με 12 ράμματα στην παλάμη από το κοντέρ.Και νεύρα τσατάλια.
    Συνέχεια απο αυριο με τα καινούρια.
    Υ.Γ. Η επισκευή περιλάμβανε και ακτινολόγηση μπροστινού...Και επειδή δεν είδα εκείνη την ώρα...ο γέρος μου λέει οτι λείπει μια ακτίνα.όπως πριν...Οπότε στον μάστορα πρωί πρωί και θα έχουμε γέλια...

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Αντί να αλλάξεις δρομολόγιο για να μην περνάς από τον γκαντέμη, άλλαξε συνεργείο.
    Θα λυθούν περισσότερα προβλήματα.

  8. #23
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Μετά το αυριανό ναι, αλλά θα φτιάξουν το μηχανακι γιατί θα τους πάρει ο διάλος.Έχω φορτώσει πολύ άσχημα και τα μάτια μου γυρίζουν σαν τον κουλοχέρη αυτή την στιγμή.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Γκαντεμόσαυρος κανονικός ο τύπος.... ρε μπας και έχει καμιά συγγένεια με τον σχετικά πρόσφατα μακαρίτη πλέον, ψηλό εθνικό γκαντέμη;

    Δεν λέω όνομα μην σκοντάψω αύριο στον αγώνα bowling.....

  10. #25
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Ρε φιλαράκι σε παραδέχομαι πάντως, ενώ η πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας αγωνιά και ζορίζεται κάθε φορά για να βρει μια διαφορετική δικαιολογιά, για ότι κακό της συμβαίνει, ώστε να ρίξει το φταίξιμο και το ανάθεμα κάπου αλλού τριπλάρωντας με φανταστική μαεστρία την όποια υποψία αυτοκριτικής, εσύ όμορφα και νοικοκυρεμένα τα ρίχνεις όλα σε ένα, γλυτώνοντας κόπο και χρόνο.
    Το μοναδικό που θα πρότεινα είναι τα δοκιμασμένα στο χρόνο φυλαχτά κάθε λογής , χάντρες, σκόρδα, λαγοπόδαρα και άλλα σχετικά...
    Περαστικά για το χέρι.
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  11. #26
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλαράκι σε παραδέχομαι πάντως, ενώ η πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας αγωνιά και ζορίζεται κάθε φορά για να βρει μια διαφορετική δικαιολογιά, για ότι κακό της συμβαίνει, ώστε να ρίξει το φταίξιμο και το ανάθεμα κάπου αλλού τριπλάρωντας με φανταστική μαεστρία την όποια υποψία αυτοκριτικής, εσύ όμορφα και νοικοκυρεμένα τα ρίχνεις όλα σε ένα, γλυτώνοντας κόπο και χρόνο.
    Το μοναδικό που θα πρότεινα είναι τα δοκιμασμένα στο χρόνο φυλαχτά κάθε λογής , χάντρες, σκόρδα, λαγοπόδαρα και άλλα σχετικά...
    Περαστικά για το χέρι.
    Ευχαριστώ για την διαπίστωση και τις ευχές.
    Σκόρδο απο αυριο θα εχω τόσο πάνω μου που δεν θα με πλησιαζει ουτε βρυκόλακας.
    Χωρίς πλάκα ξέρουμε κανένα καλό εξορκιστη?
    Έχει αρχίσει και αναβοσβήνει και η οθόνη του πισι...(μαλλον κανα καλώδιο θα ναι )

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Χωρίς πλάκα ξέρουμε κανένα καλό εξορκιστη?
    Κανόνισε να βρεις καλό εξορκιστή, να περάσει μπροστά από το σπίτι του τύπου όταν έρχεται σε σένα, να πάθει ανακοπή όταν σε εξορκίζει και να σου φορτώσουν το φόνο

  13. #28
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Κανόνισε να βρεις καλό εξορκιστή, να περάσει μπροστά από το σπίτι του τύπου όταν έρχεται σε σένα, να πάθει ανακοπή όταν σε εξορκίζει και να σου φορτώσουν το φόνο
    Λές;Τόσο γκαντέμης πια;
    Που να του πέσει το πουλί για 1 χρόνο και να μην του κάνει κουκου ουτε με βιαγκρα,να του βουλώνει το καρμπ από την γουρούνα και να μην ξεβουλώνει ουτε με τουρμποφλό, και να τον πιάσει κόψιμο απο ληγμένα...

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2016
    Μηνύματα
    24
    Όσο πιστεύεις ότι αυτός τα προκαλεί όλο αυτό,τόσο θα το ζεις ....Συμβουλή μου? αγνόησέ τον σαν να μην υπάρχει (ενεργειακά μιλάω)ας συνεχίζεις να του μιλάς να σκέφτεσαι θετικά μόλις τον αντικρίζεις και θα δείς ότι όλα θα αλλάξουν .Καλή επιτυχία !
    ΟΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.. ΓΝΩΣΤΟΙ ΩΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΙ!

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Λές;Τόσο γκαντέμης πια;
    Που να του πέσει το πουλί για 1 χρόνο και να μην του κάνει κουκου ουτε με βιαγκρα,να του βουλώνει το καρμπ από την γουρούνα και να μην ξεβουλώνει ουτε με τουρμποφλό, και να τον πιάσει κόψιμο απο ληγμένα...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	8,0 KB 
ID:	390667

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο γκαντέμης....
    από bar-code στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2009, 21:39
  2. ειμαι γκαντεμης.......πως να το κανουμε. need advise
    από stefanara στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2008, 22:57
  3. Ο Γκαντέμης
    από lamoun στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2007, 08:34
  4. Η γκαντεμιά της ΑΕΚ ή κάποιος γκαντέμης απο εδώ;;;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2007, 22:33
  5. Ο Γκαντεμης
    από alx_gr στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 14:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF