Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Xt600e πρόβλημα με ρεύματα

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    651

    Xt600e πρόβλημα με ρεύματα

    Τον περασμενο Απρίλη το μηχανακι εμεινε απο μπαταρία οποτε και εβαλα καινουρια.σημερα το πρωι παω να βαλω μπροστα,γυριζω διακοπτη,παταω μιζα τιποτα.ξαναπαταω,τιποτα,ξανα τιποτα.ουτε κλικ ουτε κλακ.ουτε καν προσπαθησε να παρει μπροστα.αναβω τα φωτα και αναβουν σαν κερακια σε μανουαλι.τι συμβαινει;
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    παω να βαλω μπροστα,γυριζω διακοπτη,παταω μιζα τιποτα..............................ουτε καν προσπαθησε να παρει μπροστα.αναβω τα φωτα και αναβουν σαν κερακια σε μανουαλι
    Αν δεν είναι μπαταρία, τότε μάλλον είναι ...................... μπαταρία.
    Δοκίμασε να τη φορτίσεις και έλεγξε για κάποια διαρροή ρεύματος.

  3. #3
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Μπαταρία είναι λογικά. Αν έχεις ένα πολύμετρο μέτρησε τη. Αλλιώς πήγαινε σε εναν ηλεκτρολόγο. Μήπως καταλάθος είχες ξεχάσει τα φώτα ανοιχτά? Την είχα πατήσει πολλές φορές, πέρναγα το κλείδωμα του τιμονιού με το κλειδί και έτρωγε όλη τη μπαταρία σε λίγες ώρες.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    651
    Απντεητ! Ηρθε οδικη σημερα μου εδωσε ρευμα.Πηρε μπροστα με την μια.δουλεψε ρελαντι κανα 5λεπτο.Τα φωτα σημερα ηταν νεκρα εντελως,ουτε καν του κοντερ.Ξεκινησα για συνεργειο και στα 200 μετρα εσβησε και δεν ξαναπηρε ποτε. Το οποιο σημαινει οτι η μπαταρια ειχε ξεζουμιστει. Ο μαστορης μου πε ή για ανορθωτη ή για πηνεία,αναμενω τελεφωνημα.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    Απντεητ! Ηρθε οδικη σημερα μου εδωσε ρευμα.Πηρε μπροστα με την μια.δουλεψε ρελαντι κανα 5λεπτο.Τα φωτα σημερα ηταν νεκρα εντελως,ουτε καν του κοντερ.Ξεκινησα για συνεργειο και στα 200 μετρα εσβησε και δεν ξαναπηρε ποτε. Το οποιο σημαινει οτι η μπαταρια ειχε ξεζουμιστει. Ο μαστορης μου πε ή για ανορθωτη ή για πηνεία,αναμενω τελεφωνημα.
    Παρακάλα να είναι ανορθωτής....διότι τα πηνία (και όχι πηνεία....) τσούζουν ΠΟΛΥ!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Παρακάλα να είναι ανορθωτής....διότι τα πηνία (και όχι πηνεία....) τσούζουν ΠΟΛΥ!
    Το θυμαμαι απο παλιοτερα που ειχα προβλημα στο Klx και η kawasaki για καινουρια πηνια ηθελε καπου κοντα στα 400ευρω,οποτε ειχα κανει περιελιξη και αν θυμαμαι καλα ειχα δωσει ενα 150αρι.Προς το παρον αναμενω ακομα απο τον μαστορη γιατι δεν εχει προλαβει να ασχοληθει.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    651
    Τελικα το προβλημα ηταν ο ανορθωτης οποτε αφου δεν λειτουργουσε η μπαταρια μας χαιρετησε.Επειδη ομως η μπαταρια ηταν εντος εγγυησης μιας και ειχε αλλαχτει πριν 6 μηνες δεν πληρωσα κατι. Οποτε ανορθωτης γνησιος Yamaha 85ευρω και εργατικα 30 ευρω και τελος καλο ολα καλα.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

Παρόμοια θέματα

  1. Μικρό πρόβλημα! με varadero 2003
    από agriniopk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2015, 14:50
  2. Πρόβλημα με immobilizer
    από parji στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2004, 18:18
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 17:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 11:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF