Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Προβλημα μπαταριας η κατι αλλο???

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/05/2014
    Μηνύματα
    3

    Προβλημα μπαταριας η κατι αλλο???

    καλησπερα..εχω ενα vstrom 650 του 2005..πριν 7 μηνες αλλαξα μπαταρια και εβαλα μια Bosch..εκανα μια χαζομαρα απο λαθος μου και ειχα δωσει στανταρ ρευμα στο πηνιο του ρελε για τα προβολακια και μου ξελιγωσε την μπαταρια.με αποτελεσμα 2 ημερων μπαταρια να πεσει στα 6v..τελος παντων την φορτισα και ολα οκ την ανοιξη και το καλοκαιρι...αι αλλα τωρα πιασανε τα κρυα ομως..πριν μερες σε ακινησια 5 ημερων εκανα ενα γκουκ σαν να παει να ζοριστει αλλα πηρε κανονικα..μετα απο αυτο ειχα 10-12 μερες να την βαλω μπροστα..παω να την βαλω σημερα και δεν περνει..ψοφια η μπαταρια..10-11v ρευμα..την ριχνω ενα φορτισμα και πηρε κανονικα..κανω μετρηση με πολυμετρο.σε ρελαντι 13v και στις 2000-3000 στροφες 14v..την κανω μια βολτα και οταν επιστρεφω ξανα μετραω..σε ρελαντι 12v και στις 2000-3000 στροφες 13v..μετα απο λιγο ανεβηκε ομως στα 14v..ειχε μια διαφορα στο 1v σε σχεση με την πρωτη μετρηση..και ρωταω εγω τωρα..να φταιει το κρυο???να φταιει η μπαταρια που επεσε μετα απο ακινησια 10-12 ημερων με το κρυο??να μη φορτιζει σωστα ο ανορθωτης???αν και φαινεται να σηκωνει ταση...ο συναγερμος που εχω elser 2085 δεν τον ειχα οπλισμενο..να εχω καποια μικρη απωλεια απο τον συναγερμο και σε διαστημα πολλων ημερων να τρωει την μπαταρια????να παιζει ρολο που η μπαταρια ενω ηταν καινουρια 2 ημερων την αφησα να ξεφορτισει μεχρι 6v και να επεσε η διαρκεια της ζωης της και γι αυτο να δημιουργει προβλημα με το κρυο????

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Την απαντηση την εχεις δωσει μονος σου.Ολα αυτα που εκανες συμβαλουν στο να μειωθει η διαρκεια ζωης της μπαταριας.
    καθε μερα ...νεα μερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με θερμοκρασία ή κάτι άλλο
    από georgemark στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2015, 10:30
  2. προβλημα με πηνια σε cb500 98 ή κατι αλλο?
    από bip-vip στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2015, 12:05
  3. Αυτο ειναι το κατι αλλο !!
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 14:48
  4. Τιράντες ή κάτι άλλο;
    από Reignman στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 21:31
  5. money for nothing η κατι αλλο
    από GST στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2005, 19:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF