Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 51

Θέμα: Βlack friday στα κράνη και σε εξοπλισμό.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Τον πήραν πρέφα ότι έχει πεμΦε και τον σκισανε.

    Το ποίο πιθανό είναι η τιμή του προϊόντος να είχε αλλάξει και να μην ενημέρωσαν το σαητ.
    Μου έτυχε προχθές κάτι ανάλογο με το συγκεκριμένο σαητ το οποίο διορθώθηκε μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους.
    Επικοινωνησα με μειλ μαζι τους (Helmet City), και την επομενη μερα το πρωι στο site ειχαν αλλαξει την τιμη· βεβαια και παλι η τιμη που εβαλαν ηταν μικροτερη απ αυτη που πληρωσα.. Ξεκαθαρη ακρη δεν εβγαλα παντως..

  2. #17
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Δε ξερω ρε Billy.. κι εμενα μου κανε εντυπωση, πηγα στην τραπεζα (πειραιως) και μου ειπαν οτι βασει ισοτιμιας συναλλαγματος £/€ την συγκεκριμενη μερα και ωρα που εγινε η συναλλαγη εβγαινε περιπου +37€ απο την αναγραφομενη σε € τιμη του site. Το γραφει και στα "ψιλα γραμματα" του Helmet City

    "Εάν πληρώνετε σε άλλο νόμισμα εκτός GBP (£), μπορεί να υπάρξει μια διαφορά συναλλαγματικής ισοτιμίας που εφαρμόζεται από την Τράπεζα ή το PayPal, αφού έχετε κανει την παραγγελια. Αυτό δεν εφαρμόζεται από το Helmet City και μπορεί να υπερβαίνει το ποσό που εμφανίζεται στην ιστοσελίδα μας.
    Το Helmet City δεν είναι υπεύθυνο για αυτή τη διαφορά.
    Η συναλλαγματική ισοτιμία έχει μόνο ενημερωτικό χαρακτήρα.
    Δεν παρέχει δεσμευτικές τιμές για αγορα.
    Στην πράξη, για τις μεμονωμένες αγορες, οι τιμές αγοράς και πώλησης συναλλάγματος μπορούν να αποκλίνουν σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό από αυτά τα ποσοστά - ανάλογα με τη χώρα, το χρηματοπιστωτικό ίδρυμα ή το γραφείο αλλαγής, καθώς και τον τρόπο πληρωμής.
    Η μετατροπή δίνεται μόνο ως ένδειξη."
    *Google Translate
    Paying for your product - Exchange Rates

    Με χρεωστικη πληρωσα.
    Ακόμα και η ισοτιμία του paypal που είναι ισοτιμία τοκογλύφου είναι καλύτερη από της Πειραιώς just saying.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #18
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Και κάτι άσχετο.
    Βλέπω στο motocard ένα μπουφανακι , το alpinestars andes drystar.
    Το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #19
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Eπαναφέρω το θέμα μιας και ειναι επίκαιρο για τις επόμενες ημέρες και θα παραθέσωσ μερικά λινκ απο Ελλάδα και Εξωτερικό για εκπτώσεις που πιθανόν να ειναι άξιες αναφοράς για κάποιον που θέλει να αγοράσει κάποιο αξεσουάρ. H helmet city δεν εχει βγάλει κάτι ακόμη αλλα πέρυσι είχε πολυ αξιολογες εκπτώσεις σε καποια μοντέλα.

    Μοtorcard

    toofast

    motokinisi
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Motocard έχει sales https://www.motocard.com/rebajas?p=1 και χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση να δώσω +1 στην άψογη εξυπηρέτηση τους τόσο από κοντά όσο κι από e-mail.

    Eπίσης 15-16 Ιουλίου είναι Amazon primeday οπότε κοιτάτε amazon.it, amazon.es που ναι τα πιο κοντινά σε Ελλάδα.

  6. #21
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  7. #22
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Motocard έχει sales https://www.motocard.com/rebajas?p=1 και χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση να δώσω +1 στην άψογη εξυπηρέτηση τους τόσο από κοντά όσο κι από e-mail.

    Eπίσης 15-16 Ιουλίου είναι Amazon primeday οπότε κοιτάτε amazon.it, amazon.es που ναι τα πιο κοντινά σε Ελλάδα.
    Στα κράνη (ψάχνομαι) πάντως δεν βλέπω τίποτα τιμές που να παραπέμεπι σε τιμές εκπτώσεων. Όσο τα βρίσκω εδώ στο ράφι χωρίς εκπτώσεις, τόσο τα έχει με εκπτώσεις....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #23
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Νικο δύσκολο να βρεις διαφορετική τιμή απο site με εδρα μια χωρα της Ε.Ε. Η Αγγλια που δεν εχει αυτον τον περιβοητο φόρο έχει τια καλυτερες τιμές στα πιο πολλα μοντέλα..η διαφορά ειναι 50-100€
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Νικο δύσκολο να βρεις διαφορετική τιμή απο site με εδρα μια χωρα της Ε.Ε. Η Αγγλια που δεν εχει αυτον τον περιβοητο φόρο έχει τια καλυτερες τιμές στα πιο πολλα μοντέλα..η διαφορά ειναι 50-100€
    Δεν διαφωνώ, απλά μπήκα να δω και ειδα πχ X spirit III apo 1.050->850, όσο έχει κι εδώ δλδ, χωρίς εκπτώσεις (που δεν υπάρχουν ποτέ ουσιαστικά στα κράνη).

    Γιατι να μην τα δώσω στον εδώ έμπορο να έχουν και δουλειά τα παιδιά που δουλεύουν εκεί;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφωνώ, απλά μπήκα να δω και ειδα πχ X spirit III apo 1.050->850, όσο έχει κι εδώ δλδ, χωρίς εκπτώσεις (που δεν υπάρχουν ποτέ ουσιαστικά στα κράνη).

    Γιατι να μην τα δώσω στον εδώ έμπορο να έχουν και δουλειά τα παιδιά που δουλεύουν εκεί;
    Καλά δε το συζητάμε και εγω αυτης της λογικής ειμαι. Απλα εχω δει σε ακυρες στιγμές εκπτώσεις σε συγκεκριμενα κράνη με δωρο τα μεταφορικά πχ κολλητος γλιτωσε 80αρι στην τελευταια του αγορα απο Αγγλια και του κανανε δώρο την αγωκιστικη τσάντα μεταφοράς κράνους της Αραι..απλα θελει κοιτάς συχνα την αγορα.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  11. #26
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφωνώ, απλά μπήκα να δω και ειδα πχ X spirit III apo 1.050->850, όσο έχει κι εδώ δλδ, χωρίς εκπτώσεις (που δεν υπάρχουν ποτέ ουσιαστικά στα κράνη).

    Γιατι να μην τα δώσω στον εδώ έμπορο να έχουν και δουλειά τα παιδιά που δουλεύουν εκεί;
    Αν φορας XS ή S (κ σου κανει ο χρωματισμος) παρτο απο UK να γλυτωσεις καμποσα ευρω.
    Εδω αυτες οι τιμες δεν θα παιξουν ποτε.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Καμια προταση για site που να εχει sales αυτην την περιοδο;

    Προεκυψε εκτακτως η αναγκη για καθημερινο κρανος (μου εκλεψαν αυτο που ειχα). Κοιταω για κατι σαν το HJC I70, καθημερινο δηλαδη κυριως για χρηση μεσα στην πολη. Ενσωματωμενο sun visor και pinlock θα τα ηθελα.

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.062
    Μόλις χτες κοίταζα κάτι παρόμοιο και έχει το helmetcity στα 140-150€ τα εξής 3, που μου φάνηκαν οι καλύτερες επιλογές στην τιμή αυτή: Shark Skwal 2, HJC FG-ST, Scorpion EXO-T510.

    Αν θυμάμαι καλά τα μοντέλα, γιατί δεν είμαι σπίτι να τσεκάρω.

    Βέβαια τα 1500gr βάρους μου κάθονταν λίγο κάπως, αλλά μάλλον είναι στάνταρ σε αυτή την κατηγορία.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μ...

    Βέβαια τα 1500gr βάρους μου κάθονταν λίγο κάπως, αλλά μάλλον είναι στάνταρ σε αυτή την κατηγορία.
    Aντε πάλι... τα Arai RX7GP είναι 1600gr (1.580 νομίζω) αλλά δεν τα νοιώθεις, ενώ τα 1300 του X-lite X803 τα καταλαβαίνεις πάρα πολύ καλά.

    Είναι θεμα κατανομής βάρους.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #30
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.062
    Τα Arai είναι 15 χρόνια πίσω, όμως, οπότε δεν είναι ότι δεν το περιμένεις.

    Δε διαφωνώ, γενικά, αλλά συγκρίνεις κράνη με 500€ διαφορά. Επίσης τα κράνη που αναφέρω εγώ είναι όλα σχετικά φθηνά και τουριστικά/commuting, δε νομίζω ότι έχουν ζύγισμα αγωνιστικών.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κατάργηση ΦΠΑ σε κράνη και εξοπλισμό ασφαλείας
    από nikos_abel στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2013, 19:23
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 20:00
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 15:10
  4. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 20:03
  5. Μειωμενο Φπα Στα Κρανη.....
    από SpyrosTDM στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF