Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: πτώση μηχανής έξω από καφετερια

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2013
    Μηνύματα
    11

    Angry πτώση μηχανής έξω από καφετερια

    καλησπέρα σε όλους, 1 μηνα και μια μέρα μετά την αγορά του kymco ακ550 είπα να πάρω την γυναικα και ένα φίλο και να πάμε μια βόλτα έξω από την Αθηνα,

    προορισμός χαλκίδα,κάτσαμε στην γνωστη καφετερια Mostar μηχανάκια πολλά απ έξω, μέχρι και σήμερα δεν ήμουν από αυτούς που θέλουν να βάζουν το μηχανάκι σε σημείο που να το βλέπουν,
    οποτε το αφήνω κι εγώ εκεί στην σειρά μαζί με υπόλοιπα σε σημείο που βλέπει αρκετός κόσμος από την καφετερια, βάζω διπλό stand συναγερμό.

    Κάτσαμε από την απέναντι πλευρά της καφετεριας το πολύ μιάμιση ώρα και έπειτα κάναμε μια μικρή βόλτα με τα πόδια χωρίς να κοιτάξουμε τις μηχανές... γυρνάμε φεύγουμε, πιο κάτω σταματάμε στο περίπτερο και με λίπη μου αντιλαμβάνομαι ότι μου το είχαν ρίξει ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΠΛΟ STAND από δεν δεξιά πλευρά εκεί που ήταν παρκαρισμένο, τα δεξιά πλαστικά χαλια, σπασμένο προστατευτικό εξάτμισης κλπ..

    γύρισα πίσω ρώτησα κάνα 2 παρέες με moto και τα παιδιά που δούλευαν κανένας δεν είδε τίποτα...
    στο πεζοδρόμιο τα σημάδια της πτώσης και ένα μικρό πλαστικό από το προστατευτικό....
    Πραγματικά μου κάνει πολύ εντύπωση που έξω από μια γεμάτη καφετερια ένα τόσο μεγάλο σκούτερ έπεσε από διπλό stand και δεν είδε κανένας τίποτα...
    και ότι αυτός που το έριξε δεν άφησε ένα χαρτί έστω από ντροπή μπροστά σε τόσο κοσμο.... (μήπως ήταν κενενας εκεί περίπου 1 με 3 και είδε κάτι?)
    Τελευταία τροποποίηση από stamatis444; 26/11/2017 στις 18:45.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Κριμα..

    Δυσκολο να μην ειδε κανεις κατι..

    Αν αυτος που στην εριξε ειναι ντοπιος
    ειναι πιθανο να τον ειδαν αλλά να τον καλυπτουν οι συντοπιτες του

    Μου χει τυχει σε παρομοια περιπτωση στο νομό Κορινθιας
    να ρωταω δεξια κι αριστερα κοσμο που ηταν μπροστα και κανενας να μην ξερει - εχει δει τιποτα
    Στο τελος, ενας παππους μου κλεινει το ματι λέγοντάς μου: "Αστο, δε θα βγαλεις ακρη, μιά παρεα ειναι ολοι εδω. Να τ αποφευγεις αυτα τα μερη*."
    *Ειχε κοζαρει την αθηναϊκη πινακιδα..

  3. #3
    Γιαυτό η μηχανή πάντα να είναι παρκαρισμένη εντός του οπτικού σου πεδίου. Προσωπικά πάντα παρκάρω δίπλα σε κάποια άλλη μηχανή και αραιά ώστε να πιανουμε θέση για αυτοκίνητο ή αν δεν έχει άλλη μηχανή την βάζω οριζόντια οπως παρκάρουν τα αυτοκίνητα ώστε να μήν προσπαθήσει να στριμώξει κανένας την μαούνα του και μου την ρίξει.
    The R is for Respect.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2013
    Μηνύματα
    11
    Mα το κορυφαίο είναι ότι ήταν παρκαρισμένη διπλα στις υπόλοιπες μηχανές...
    και μηχανή μου την έριξε,δηλαδή δίτροχος συνταξιδιώτης και δεν συγκινήθηκε καν..
    την σήκωσε την ξανά έβαλε στο διπλό stand και δεν πήρε κανένας χαμπάρι μετά από όλη αυτή την διαδικασία έξω ακριβώς από την καφετερια

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2021, 23:31
  2. Service Μηχανής (Αγορά από Site Προσφορών)
    από brainstorm73 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2012, 08:56
  3. Πτώση μηχανής από σεισμό!!
    από manolo34 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2008, 19:27
  4. Τυπική εικόνα έξω από καφετέρια στην Αθήνα...
    από Bil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 14:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF