Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Δεν ξέρω τι να πάρω!!!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40

    Δεν ξέρω τι να πάρω!!!

    Καλησπέρα σε όλους,

    Κάτοχος διπλώματος Α2 εδώ και 1 μήνα, παλεύω να αποφασίσω τι μηχανή να πάρω!

    Θα είναι η πρώτη μου μηχανή και δεν μπορώ να αποφασίσω ούτε στο είδος.
    Βλέπω την KTM 390 Duke, λέω να πάρω αυτή. Προχωράω μέχρι τη γωνία, βλέπω yamaha r3 και λέω νάτη η εκλεκτή!
    Για να μη σας τα πολυλογώ, ούτε αν θα είναι naked ή street δεν έχω αποφασίσει ( θα είναι ένα απο τα 2 είδη όμως).

    Πιο πολύ από το να μου προτείνετε συγκεκριμένο μοντέλο, θα ήθελα να μου πείτε εσείς πως αποφασίσατε ποια μηχανή θα ήταν η πρώτη σας!
    Παιδιά βοήθεια, ούτε με γκόμενες τέτοιο χαμό δεν έχω πάθει!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vascular Προβολή μηνύματος
    θα ήθελα να μου πείτε εσείς πως αποφασίσατε ποια μηχανή θα ήταν η πρώτη σας!
    Αυτη που μου αρεσε εμφανισιακα.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Αυτη που μου αρεσε εμφανισιακα.
    μου αρέσουν πολλές, η KTM duke 390, η yamaha r3, η yamaha mt03, η σάσα μπάστα και η μαρία κορινθίου!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Όλες 2 ρόδες έχουν...πρέπει να ξεμπερδευτείς πρώτα εσύ ο ίδιος για να πάρεις τις σωστές προτάσεις!
    Καινούρια θα την πάρεις ή μεταχειρισμένη;Τι χρήση πρόκειται να κάνεις;Έχεις εμπειρία οδήγησης από κάποια μηχανή ή τουλάχιστον έχεις καβαλήσει κάποια στατικά να δεις αν σου αρέσει;
    ΥΓ:Η Κορινθίου και η Μπάστα δεν οδηγούνται με Α2, πατριώτηη

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Όλες 2 ρόδες έχουν...πρέπει να ξεμπερδευτείς πρώτα εσύ ο ίδιος για να πάρεις τις σωστές προτάσεις!
    Καινούρια θα την πάρεις ή μεταχειρισμένη;Τι χρήση πρόκειται να κάνεις;Έχεις εμπειρία οδήγησης από κάποια μηχανή ή τουλάχιστον έχεις καβαλήσει κάποια στατικά να δεις αν σου αρέσει;
    ΥΓ:Η Κορινθίου και η Μπάστα δεν οδηγούνται με Α2, πατριώτηη
    Για αυτό αναγνωρίζω και εγώ πως κακώς αργώ να επιλέξω!
    Θα την πάρω καινούργια, την θέλω κυρίως για προς και από την δουλειά και για καμιά βόλτα τις Κυριακές. Μόνο στην KTM Duke 390 έχω ανέβει σε μια αντιπροσωπεία, πολύ ωραία αν και δεν πατάω γερά κάτω (είμαι 1,73). Δεν ξαναείχα ποτέ μηχανή.

    ΥΓ. αχ Σάσα!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Το πήγαινε-έλα στη δουλειά και οι κυριακάτικες βόλτες μπορούν να γίνουν με όλες.Αν δεν υπάρχει οικονομικός περιορισμός,πάρε αυτή που σου αρέσει/ταιριάζει περισσότερο...μην περιμένεις μέσω διαδικτυακών προτάσεων να σου πει κάποιος ποια είναι αυτή!
    Ρίξε μια ματιά και στα
    BMW G310R
    Suzuki GSX 250 R
    Kawasaki Z300
    Υπάρχουν και τα Honda cb 500f και cbr 500r αλλά εδώ μιλάμε για 500cc άρα και υψηλότερη τιμή.
    Όλα διαθέτουν abs.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vascular Προβολή μηνύματος
    μου αρέσουν πολλές, η KTM duke 390, η yamaha r3, η yamaha mt03, η σάσα μπάστα και η μαρία κορινθίου!
    Ωραια τριλληματα

    Τωρα που τα γκουγκλαρα για να τα δω, το κτμ και το ρ3 ειναι οντως πολυ ομορφα! Το ρ3 πιστευω - για πρωτη μηχανη - θα σου πεσει λιγο κουραστικο επειδη ειναι σκυφτό. Η κτμ (σαν εταιρεια), εχει την συνταγη για να προσφερει απολαυση, και το 390, σαν πιο ορθιο και χωρις πλαστικα μηχανακι θα σου μεταδιδει πιο αμεσα αυτο που λεμε "αισθηση της μοτοσικλετας" (θα σε χτυπαει περισσοτερο ο αερας, θα εχεις καλυτερο οπτικο πεδιο κτλ).

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Πάρε σκούτερ.Είναι πιό πιασάρικο στα γκομενάκια και σοβαρό.Τα υπόλοιπα είναι για κάγκουρες.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Το πήγαινε-έλα στη δουλειά και οι κυριακάτικες βόλτες μπορούν να γίνουν με όλες.Αν δεν υπάρχει οικονομικός περιορισμός,πάρε αυτή που σου αρέσει/ταιριάζει περισσότερο...μην περιμένεις μέσω διαδικτυακών προτάσεων να σου πει κάποιος ποια είναι αυτή!
    Ρίξε μια ματιά και στα
    BMW G310R
    Suzuki GSX 250 R
    Kawasaki Z300
    Υπάρχουν και τα Honda cb 500f και cbr 500r αλλά εδώ μιλάμε για 500cc άρα και υψηλότερη τιμή.
    Όλα διαθέτουν abs.
    Τα έχω δει όλα αυτά online. να πω την αλήθεια το z300 δεν μ άρεσε. το suzuki ίσως να είναι μικρό για αττική οδό και το bmw ακριβά ανταλλακτικά (με επιφύλαξη πάντα).
    Στα 500ρια πέσαμε έξω οικονομικά.
    Είχα δει και την CB300F που θα έρθει από Απρίλιο, αλλά τα 6000 ευρώ είναι απαγορευτικά!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Επομένως, με την πρώτη ευκαιρία πηγαίνεις στη Yamaha,καβαλάς τα δύο που σου αρέσουν ,παίρνεις προσφορές και καταλήγεις στο Duke

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Ωραια τριλληματα

    Τωρα που τα γκουγκλαρα για να τα δω, το κτμ και το ρ3 ειναι οντως πολυ ομορφα! Το ρ3 πιστευω - για πρωτη μηχανη - θα σου πεσει λιγο κουραστικο επειδη ειναι σκυφτό. Η κτμ (σαν εταιρεια), εχει την συνταγη για να προσφερει απολαυση, και το 390, σαν πιο ορθιο και χωρις πλαστικα μηχανακι θα σου μεταδιδει πιο αμεσα αυτο που λεμε "αισθηση της μοτοσικλετας" (θα σε χτυπαει περισσοτερο ο αερας, θα εχεις καλυτερο οπτικο πεδιο κτλ).
    Δεν θα είναι κακό να με χτυπάει περισσότερο ο αέρας? το είχα στα αρνητικά! :P η αλήθεια είναι πως δεν έχω οδηγήσει ποτέ street για να καταλάβω πόσο επώδυνο είναι αυτό το σκυφτό..

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Πάρε σκούτερ.Είναι πιό πιασάρικο στα γκομενάκια και σοβαρό.Τα υπόλοιπα είναι για κάγκουρες.
    Εδώ με έχασες φίλε. αν είναι να πάρω σκουτερ τότε προτιμώ να μην πάρω καθόλου.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Επομένως, με την πρώτη ευκαιρία πηγαίνεις στη Yamaha,καβαλάς τα δύο που σου αρέσουν ,παίρνεις προσφορές και καταλήγεις στο Duke
    Δεν τα έχουν οι περισσότεροι τα ρημάδια. Τους ρωτάς και σου λένε μόνο παραγγελία. Είχα αφήσει και κινητό σε κάμποσους να με πάρουν για τεστ ντριβε ή έστω να ανέβω πάνω και τπτ!
    Μόνο η ΚΤΜάρα το είχε βιτρίνα στολίδι!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vascular Προβολή μηνύματος
    Εδώ με έχασες φίλε. αν είναι να πάρω σκουτερ τότε προτιμώ να μην πάρω καθόλου.
    Είσαι σίγουρος ότι είναι κακή ιδέα?
    Το πιθανότερο είναι να πάρεις κάτι που δεν θα κάνει για την δουλειά που το θές.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Είσαι σίγουρος ότι είναι κακή ιδέα?
    Το πιθανότερο είναι να πάρεις κάτι που δεν θα κάνει για την δουλειά που το θές.
    Είναι κακή ιδέα γιατί δεν πληρεί το πιο σημαντικό κριτήριο! Το να μου αρέσει

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. δεν ξερω τι να παρω
    από nikolis27 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 11:44
  2. δεν ξερω τι να παρω? Help
    από gtsagas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2008, 00:46
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ....
    από rantanplan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2008, 17:08
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:12
  5. δεν ξερω τι να κανω
    από μοτορας στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 13:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF