Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 88

Θέμα: Είχα σύγκρουση με περιστέρι με 150 χλμ και Shoei

  1. #1

    Είχα σύγκρουση με περιστέρι με 150 χλμ και Shoei

    Το Σάββατο το πρωί και ενώ πήγαινα για δουλειά πέτυχα περιστέρι με 150 χιλ περίπου το οποίο διέσχιζε κάθετα την Εθνική οδό στο ύψος της Λεωφόρου Αθηνών.
    Οι παρακάτω φωτογραφίες για όσους επιμένουν να μην φοράνε κράνος. Η ζαλατίνα ήταν Shoei και όμως διαλύθηκε!! Κατάφερα να σταματήσω στην άκρη του δρόμου και για 2 λεπτά το κεφάλι μου βούηζε λες και είχε σκασει κροτίδα μέσα στο κράνος μου.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24296302_10155769678778467_2770706811461930758_n.jpg 
Προβολές:	742 
Μέγεθος:	56,6 KB 
ID:	390962
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24231727_10155769678813467_5671335167499961791_n.jpg 
Προβολές:	741 
Μέγεθος:	61,3 KB 
ID:	390963
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24130000_10155769678818467_1835575617227820863_n.jpg 
Προβολές:	737 
Μέγεθος:	69,6 KB 
ID:	390964

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Απίστευτο!

    Περαστικά και αγύριστα ρε μαν.....αφού απέφυγες τα χειρότερα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Πςςς... τι λες τώρα?

    Περαστικά κώστα.

    Δε είσαι ο πρώτος που τρώει κουτουλίδι από περιστέρι, αν και τον περισσότερο κοσμο τον έχουν απλά χεσμένο!

    Πάλι καλά που κράτησες τη ψυχραιμία σου και απέφευγες τα χειρότερα.
    Sent from me using a computer.

  4. #4
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    email στη shoei κατευθειαν...η ζελατινα δεν επρεπε να σπασει για κανενα λογο...τι μοντελο κρανος ειναι αυτο ?

  5. #5
    Έχω χτυπήσει σε κοντάρι σπασμένου καθρέπτη με κράνος Uvex και η ζελατίνα δεν έσπασε. Ράγισε, αλλά δεν έσπασε. Ποιο μοντέλο είναι αυτό το κράνος; NXR;

    Περαστικά φίλε, τυχερός είσαι μες στην ατυχία σου.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    email στη shoei κατευθειαν...η ζελατινα δεν επρεπε να σπασει για κανενα λογο...τι μοντελο κρανος ειναι αυτο ?
    Και η shoei θα απαντήσει : 5 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς η 7 από την ημερομηνία κατασκευής, οποίο έρθει πρώτο...


    Περαστικά φίλε, να μη σου ξανατύχει
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Έχω χτυπήσει σε κοντάρι σπασμένου καθρέπτη με κράνος Uvex και η ζελατίνα δεν έσπασε. Ράγισε, αλλά δεν έσπασε. Ποιο μοντέλο είναι αυτό το κράνος; NXR;

    Περαστικά φίλε, τυχερός είσαι μες στην ατυχία σου.
    Αφενός το κράνος είναι αρκετά παλιό (x-spirit) , αφετέρου οι δυνάμεις σε κάθε περίπτωση είναι διαφορετικές, δεν μπορεί να γίνει άμεση σύγκριση.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    email στη shoei κατευθειαν...η ζελατινα δεν επρεπε να σπασει για κανενα λογο...τι μοντελο κρανος ειναι αυτο ?
    Το κράνος το αγόρασα το 2010 και μέσα η ετικέτα παραγωγής δείχνει 03/07/2009. Όμως την ζελατίνα την είχα αντικαταστήσει το 2015 με αυθεντική shoei.
    Δεν έσπασε απλά η ζελατίνα, έσπασε όλος ο μηχανισμός που την στηρίζει. Παιδιά έχω ένα μεγάλο καρούμπαλο στο κεφάλι μου στην δεξιά πλευρά. Δεν φαντάζεσται για τι μπαμ μιλάμε.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Έχω χτυπήσει σε κοντάρι σπασμένου καθρέπτη με κράνος Uvex και η ζελατίνα δεν έσπασε. Ράγισε, αλλά δεν έσπασε. Ποιο μοντέλο είναι αυτό το κράνος; NXR;

    Περαστικά φίλε, τυχερός είσαι μες στην ατυχία σου.
    X-spirit είναι το κράνος. Φίλε μου ήταν πολλά τα χιλιόμετρα...

  10. #10
    Είχα το 2015 αντικαταστήσει όλα τα εσωτερικά μαξιλαράκια καθώς και την ζελατίνα...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Όχι ρε φίλε!!!!

    Πως δεν έπεσες ρε??? Πραγματικά δηλαδή ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω αλλά δε βρίσκω κάποιο τρόπο να μου τύχαινε κάτι τέτοιο και να μην επεφτα

  12. #12
    περαστικα αδερφε,σιγουρα γλιτωσες πολυ χειροτερα,ευγε για την ενημερωση,ισως πεισουμε ''εναν'' ακομα....
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Όχι ρε φίλε!!!!

    Πως δεν έπεσες ρε??? Πραγματικά δηλαδή ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω αλλά δε βρίσκω κάποιο τρόπο να μου τύχαινε κάτι τέτοιο και να μην επεφτα
    Πραγματικά δεν θα μπορούσα να διανοηθώ τέτοιο χτύπημα ακόμα και αν μου το περιγράφανε!! Ήταν πραγματικά πολύ ακαριάιο και δυνατό το μπαμ! Φαντάσου έχω στο κεφάλι μου ένα τεράστιο καρούμπαλο και ένα μικρό κάταγμα στην μύτη

  14. #14
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Τι λες τώρα... Περαστικά και προσοχή!
    Life begins at 45°.

  15. #15
    Fuck που λενε ...

    Εμενα μου εχει τυχει πετραδακι σε μεγεθος κεφαλης προκας απο προπορευομενο οχημα με λιγοτερα χλμ και επαθα πλακα απο το ττο μπαμ .

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF