Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: 800€ για μηχανάκι δουλειάς

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Υπάρχει και μέλους kazer που το πουλάει νομίζω.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #17
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    εγω παντως πηρα ενα aprilia sportcity 200 με 600ε μετα απο καλο ελεγχο και δεν ζητησε τιποτα περα απο λαστιχα.γενικα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αλλα πρεπει να ξερεις να ελεγχεις ΚΑΛΑ η να εχεις καποιον καλο φιλο να το κανει για εσενα και να εχεις λιγη υπομονη.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Pseydonymos αν κατάλαβα καλά ψάχνεις για μηχανακι που θα κάνεις 40 χλμ την ημέρα; Αν εννοείς αυτό απλά να σε ενημερώσω ότι υπάρχουν γιαπωνέζικα παπακια που μπαίνουν σε δουλειές και κάνουν και 150 την ημέρα.... Ένα μέτριο γιαπωνέζικο μεταχειρισμένο παπί πχ innova carb . ζητάει κάθε 15.000 χλμ περίπου 200 ευρώ μαζεματα (ελαστικά, σέλες, λαμπες, σέρβις κτλ) και κάθε 35 με 40.000 χλμ μπιέλα (300 ευρώ)και μιλάμε πάντα για πολύ σκληρή 12ωρη χρήση. Νομίζω ότι μπορείς να το βρεις με 800 ευρώ.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/12/2017
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiannisBlessed Προβολή μηνύματος
    εγω παντως πηρα ενα aprilia sportcity 200 με 600ε μετα απο καλο ελεγχο και δεν ζητησε τιποτα περα απο λαστιχα.γενικα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αλλα πρεπει να ξερεις να ελεγχεις ΚΑΛΑ η να εχεις καποιον καλο φιλο να το κανει για εσενα και να εχεις λιγη υπομονη.
    Εγώ έχω πάρει σκουτερ με τα υπερδιπλάσια λεφτά (4ετιας) το πήγα για έλεγχο σε μηχανικό και μεσα σε 3000 χλμ μου έβγαλε ζημιές όσο το κόστος αγοράς του.

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/12/2017
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Pseydonymos αν κατάλαβα καλά ψάχνεις για μηχανακι που θα κάνεις 40 χλμ την ημέρα; Αν εννοείς αυτό απλά να σε ενημερώσω ότι υπάρχουν γιαπωνέζικα παπακια που μπαίνουν σε δουλειές και κάνουν και 150 την ημέρα.... Ένα μέτριο γιαπωνέζικο μεταχειρισμένο παπί πχ innova carb . ζητάει κάθε 15.000 χλμ περίπου 200 ευρώ μαζεματα (ελαστικά, σέλες, λαμπες, σέρβις κτλ) και κάθε 35 με 40.000 χλμ μπιέλα (300 ευρώ)και μιλάμε πάντα για πολύ σκληρή 12ωρη χρήση. Νομίζω ότι μπορείς να το βρεις με 800 ευρώ.
    Ναι καλά κατάλαβες, δεν το θέλω για ντελίβερυ, για να πηγαίνω στην δουλειά το θέλω, πολύ ήρεμη χρήση.

  6. #21
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pseudonumos Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω πάρει σκουτερ με τα υπερδιπλάσια λεφτά (4ετιας) το πήγα για έλεγχο σε μηχανικό και μεσα σε 3000 χλμ μου έβγαλε ζημιές όσο το κόστος αγοράς του.
    για αυτο ειπα "καλο ελεγχο" εχω την δυνατοτητα να ξεψαχνιζω κατι στο επακρο.για αυτο ειπα αν το εχει και μπορει κανεις η εχει φιλο καποιον στην ιδια φαση.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/12/2017
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiannisBlessed Προβολή μηνύματος
    για αυτο ειπα "καλο ελεγχο" εχω την δυνατοτητα να ξεψαχνιζω κατι στο επακρο.για αυτο ειπα αν το εχει και μπορει κανεις η εχει φιλο καποιον στην ιδια φαση.
    Δεν έχω αυτήν την δυνατότητα, πράγματι αν την έχεις - με λίγο ψάξιμο - εξοικονομείς αρκετά λεφτά.

  8. #23
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Για μένα απο τις επιλογές που σου παραθέσαν πιο πάνω και ως κάτοχος ΚΑΙ kazer θα σου πρότεινα το kazer λόγω του ότι είναι σκυλί,δεν σπάει δεν χαλάει απλά.Ανταλλακτικά έχει και στο περίπτερο και αν θα βρείς και κανένα να θέλει μάζεμα το μοτέρ και το πάρεις με 2-3 κατοστάρικα...Θα σου μείνει με ανθρώπινη χρήση καμια 10 ετία στο νερό...Άσε που έχει και (κατ εμέ) την πιο καλή σέλα απο όλα τα προαναφερόμενα.Μιλάμε για το kazer 115 (111 είναι στην πραγματικότητα) μοντέλο 1999 μέχρι 2001 (έχει τα φλάς κάτω από το κωλοφάναρο στην ουρά) ή το μοντέλο 2002-2004 με τα φλάς πίσω ενσωματωμένα στο φανάρι αλλά εμπρός πάνω στην μάσκα και ΟΧΙ στην ποδιά (όχι το kaze VR).Aπλά τα μοντέλα 2005 και μετά έχουν κάποια ανταλλακτικά πχ πηνία πιο ακριβά και έχω την εντύπωση οτι δεν κουμπώνουν απο τα παλιά μοντέλα για κάποιο λόγο αν και ίδιο μοτέρ κατα τα άλλα.
    Σκυλί η μόνη λέξη που περιγράφει αυτό το μηχανάκι.Αν προσέχεις την συντήρηση του ΔΕΝ θα σε αφήσει ΠΟΤΕ.

  9. #24
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Μονοδρομος Astrea σκυλι

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2010, 12:43
  2. Δίπλωμα για μηχανάκι 125cc
    από periklis2311 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2009, 15:40
  3. Καμια ιδεα για μηχανακι
    από rsp στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2008, 15:51
  4. Εξάτμιση για μηχανάκι Dayang
    από qwertyuiop[] στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 22:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF