Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: μπουφαν και παντελονι...

  1. #1

    μπουφαν και παντελονι...

    λογω το οτι ξεμεινα απο μπουφαν μετα τα τελευταία γεγονοτα βγηκα στη γύρα για μπουφανακι

    ηθελα κατι σε σπορ γραμμη λογω ss μηχανακι. εκμεταλευτηκα τις διακοπεσ μου στη Ρωμη και πεταχτημα στο oficial Dainese store που ηταν και 2 τετραγωνα απο εκει που εμενα.
    Παιδια απογοητευση, ολοκληρη ρωμη και ειχε μονο 3 μαγαζια για αξεσουαρ και στα 2 δεν ειχε καθολου σπορ ρουχα ολα πλεον μου λενε βγαζουν για σκουτερ σε 3/4 κτλ.

    και στη dainese (ωραιο καταστημα τερατιο )ειχε μονο το laguna seca







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_5873.jpg 
Προβολές:	318 
Μέγεθος:	83,4 KB 
ID:	391222

    και ενα αλλο που ειχε ξεχωριστα την θερμικη και την αδιαβροχη επενδυση, αλλα κανενα δεν με ενθουσιασε και μετα απο πολυ κουβεντα με το παλικαρι εκει εφυγα. ωραιο μαγαζακι και ωραια διακοσμιση με την φορμα του ροσσι



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_5875.jpg 
Προβολές:	317 
Μέγεθος:	92,4 KB 
ID:	391223

    και τις ξυστρες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_5879.jpg 
Προβολές:	315 
Μέγεθος:	81,5 KB 
ID:	391224


    και ενα κομματι απο τον κωλαρακο του γιατρου μετα την πτωση στη jerez το 2010
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_5881.jpg 
Προβολές:	316 
Μέγεθος:	73,8 KB 
ID:	391225
    τεσπα δεν βρηκα κατι αξιολογο και ηρθα πισω με αδεια χερια.

    ψαχνοντας λοιπον βρηκα τη nordcap η οποια ειδα πως ειναι ελληνικη (που τα φτιαχνει στο πακισταν) και εχει κατακλυσει την ελληνικη αγορα και το ιντερεντ με διαφημισεις, οποτε ειπα να παω να δω απο κοντα τι παιζει. για να μην σας τα πολυλογω πηρα ενα μπουφανακι (Monza 2) και ενα παντελονακι (Montreal) στα 185€ γενικα σχεση τιμης με ποιοτητας ειναι πολυ καλη, τα ρουχα μοιαζουν να ειναι καλα, εχουν σωστο σχεδιασμο και δεν ειναι απλα αντιγραφες αλλων επονυμων και εχουν ωραιο πατρον, αυτο μου εκανε εντυπωση γιατι μου καθοντουσαν καλυτερα απο τα dainese. απο κρυο τα πανε καλα, τωρα απο βροχη θα μαθουμε με την πρωτη ευκαιρια. γενικα ειμαι πολυ ιακοποιημενος και ειναι vfm. τωρα μενει να δουμε αν θα εχουν αντοχη στο χρονο.
    το μονο μειονεκτημα ειναι πως δεν εχουν φερμουαρ συνδεσης το παντελονι με το τζακετ και θα πρεπει να δωσω αλλα 35€ στην τινα να τα ραψει.

    υγ 6 μερες στην ρωμη και μονο ενα zxr 6 ειδα. ολα τα αλλα σκουτερ, πολυ σκουτερ και κατι μικρα αυτοκινητακια της piagio αντε και ενα multistrata.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.130
    Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν το προτίμησες αλλά το Laguna Seca είναι φοβερό μπουφάν και κομψότατο.Είχα βγάλει αμέτρητα ταξίδια μαζί του ώσπου βλακωδώς το πούλησα.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν το προτίμησες αλλά το Laguna Seca είναι φοβερό μπουφάν και κομψότατο.Είχα βγάλει αμέτρητα ταξίδια μαζί του ώσπου βλακωδώς το πούλησα.
    το laguna seca D1 που ειναι το καινουργιο μοντελο, δεν το επελεξα γιατι δεν μου αρεσε η φορμα του. ηταν πολυ φαρδι στα μανικια και δεν μου εφαρμοζε καλα, οπως επισεις και το HAWKER D-DRY που ηταν πιο μουρατο, αλλα ειχε ξεχωριστη επενδυση θερμικη και ξεχωριστη αδιαβροχη και για καθε μερα δεν βολευε στο βαλε βγαλε και οπως μου ειπε ο πωλητης εκει δεν θα κρατουσε...

    οποτε προτιμησα να παρω στα ιδια λεφτα μπουφαν και παντελονι να βγαλω τον φετεινο χειμωνα και απο του χρονου βλεπουμε.

    παλια η dainese εβγαζε ενα γαματο κοντο μπουφαν πριν τα laguna seca, δεν μπορω με τιποτα να θυμιθω το μοντελο (ειχε φερμουαρ στ αμανικια και 2 ιμαντες ριθμισης στο λαιμο). αυτο που μου ειπε το παλικαρι ειναι πως γενικα δεν βγαζουν πολλα μοντελα σε σπορ γραμμη , μιλαμε παντα για χειμωνιατικα / 4 εποχων. γιατι σε καλοκαιρινο εχει το Super Speed Tex και πως ολοι καβαλανε σκουτερ και η dainese σχεδιαζει πιο πολυ για εντουρο και σκουτερ ρουχα.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    το laguna seca D1 που ειναι το καινουργιο μοντελο, δεν το επελεξα γιατι δεν μου αρεσε η φορμα του. ηταν πολυ φαρδι στα μανικια και δεν μου εφαρμοζε καλα, οπως επισεις και το HAWKER D-DRY που ηταν πιο μουρατο, αλλα ειχε ξεχωριστη επενδυση θερμικη και ξεχωριστη αδιαβροχη και για καθε μερα δεν βολευε στο βαλε βγαλε και οπως μου ειπε ο πωλητης εκει δεν θα κρατουσε...

    οποτε προτιμησα να παρω στα ιδια λεφτα μπουφαν και παντελονι να βγαλω τον φετεινο χειμωνα και απο του χρονου βλεπουμε.

    παλια η dainese εβγαζε ενα γαματο κοντο μπουφαν πριν τα laguna seca, δεν μπορω με τιποτα να θυμιθω το μοντελο (ειχε φερμουαρ στ αμανικια και 2 ιμαντες ριθμισης στο λαιμο). αυτο που μου ειπε το παλικαρι ειναι πως γενικα δεν βγαζουν πολλα μοντελα σε σπορ γραμμη , μιλαμε παντα για χειμωνιατικα / 4 εποχων. γιατι σε καλοκαιρινο εχει το Super Speed Tex και πως ολοι καβαλανε σκουτερ και η dainese σχεδιαζει πιο πολυ για εντουρο και σκουτερ ρουχα.
    ακριβως οπως τα λες! ημουν αναμεσα στα 2. το λαγκουνα ομως ειναι για τα μπαζα. να χαμε να λεγαμε οτι πηρα dainese. πηρα το stream line που ειναι σαν το hawker αλλα χωρις ολα αυτα τα κουμπωματα και πολυυυ ζεστο αλλα και κλασης ανωτερο απο το λαγκουνα

  5. #5
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Σορρυ που πετάγομαι, αλλά πως αντέχετε με τα κοντά μπουφάν τον χειμώνα; Δεν παγώνει η μέση σας;

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gory Προβολή μηνύματος
    Σορρυ που πετάγομαι, αλλά πως αντέχετε με τα κοντά μπουφάν τον χειμώνα; Δεν παγώνει η μέση σας;
    Οχι.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    αδερφια,η λυση ειναι εδω διπλα μας κ λεγεται SiimaMotowear.
    δειτε ενα δικο μου προσφατο rewiew.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gory Προβολή μηνύματος
    Σορρυ που πετάγομαι, αλλά πως αντέχετε με τα κοντά μπουφάν τον χειμώνα; Δεν παγώνει η μέση σας;
    το κοντο μπουφαν ειναι μπροστα κοντο..πισω ειναι πιο μακρυ..βεβαια εγω προσωπικα δεν κρυωνω..καποιον αλλον μπορει να τον ενοχλει..εμενα περαν του οτι δεν με ενοχλει μου αρεσει και αισθητικα..αυτο ειναι ξεκαθαρα επιλογη του καθενος. βεβαια εννοειται το σωστο ειναι το μπουφαν 3/4 και οχι το κοντο!

  9. #9
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Αισθητικά δε το συζητώ... Αλλά εγώ απτό κρύο, όταν ξεκίνησα με την μηχανή, έπαθα τη ζημιά στη μέση (υπήρχε προδιάθεση αλλά το ενίσχυσε).

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Εχω την εντύπωση ότι η ακριβή σειρά με Goretex και όχι D-Dry είναι (εκτος των adventure) σε μήκος ανάμεσα στα κοντά σπορ και στα 3/4. Τουλάχιστον ετσι ήταν και ίσως κάποια μοντέλα να είναι ακόμα.

  11. #11
    Δυστυχώς ή ευτυχώς καβαλάω κάθε μέρα ένα cbr 10ετιας πια, λοιπόν τα ss μηχανάκια ειναι σκυφτά, ένα μπουφάν που δεν ειναι κοντό και δεν ειναι σχεδιασμένο για σπορ στυλ οδήγησης, θα σακουλιαζει στην κοιλιά και θα μαζεύει στο σβέρκο γεγονός που κάνει την οδήγηση εκνευρίστικη Γιαυτο ψάχνω ένα μπουφάν κοντό. Τωρα το Monza 2 που πήρα δεν ειναι το ιδανικό που έψαχνα αλλα για 100€ ειναι παρά πολυ τίμιο, και το adventure που πήρα για παντελόνι ειναι εξαιρετικό,
    Το μόνο μείον μέχρι στιγμής ειναι οι θερμικές επενδύσεις που μου δημιουργούν μια μικρή φαγούρα.
    Τωρα μένει με την πρώτη ευκαιρία να δούμε εάν ειναι όντως και αδιάβροχα όπως υποστηρίζει η εταιρεία. Σίγουρα όμως ειναι οτι πιο τίμιο σε σχέση τιμής με ποιότητας υπάρχει στην ελληνική αγορά και μπράβο τους!!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #12
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Εδώ που τα λέμε παίζει ρόλο και η ανεμοκάλυψη απτην μηχανή... Το σιμπιεφακι χειμώνα καλοκαίρι ερ κοντισιο.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF