Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: γάντια!

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325

    γάντια!

    Ψάχνω για δερμάτινα γάντια μέχρι 50€ περίπου. Με ενδιαφέρει η αίσθηση κι η άνεση στους χειρισμούς (γκάζι, φρένο κλπ) καθώς και η προστασία. Φυσικά δε ψάχνω για κάτι εντελώς καλοκαιρινό, αλλά δε δίνω και άμεση σημασία σε κάτι φουλ χειμερινό, 100% αδιάβροχο κλπ.
    Έχω βρει στο νετ τα παρακάτω. Θα ήθελα την γνώμη σας επ αυτών αλλά μπορείτε να προτείνετε κι άλλα. Ευχαριστώ!
    https://toofast.gr/agvpro-apex-carbo...rmatina-gantia
    https://www.skroutz.gr/s/6103271/Nordcap-GP-Race.html

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    και τα 2 ειναι φθηνες εταιριες και κατ εμε απο τις χειροτερες. εχω ακομα γαντια της agv καλοκαιρινα και μπουφαν 4ων εποχων το οποιο πουλησα κιολας. επισης ειχα δερματινο nordcap χειμερινο. κατω του μετριου η ποιοτητα. παρε κατι σε rev'it η alpine η dainese

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    το apex το εχω. ειναι καλούτσικο. αλλα mid season δεν ειναι αδιάβροχο δεν εχει επένδυση για κρύο. για καλοκαίρι δεν θα το φόραγα με τπτ θα έλιωνες. αλλα οπως ειναι ο καιρός αυτες τις μερες μια χαρα φοριεται και βραδυ εθνική που το δοκίμασα για κανα μισάωρο. παντως οπως και να εχει δοκιμασε το για εγω πχ φοραω XL-XXL σε γαντια και το apex το πηρα L

  4. #4
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    και τα 2 ειναι φθηνες εταιριες και κατ εμε απο τις χειροτερες. εχω ακομα γαντια της agv καλοκαιρινα και μπουφαν 4ων εποχων το οποιο πουλησα κιολας. επισης ειχα δερματινο nordcap χειμερινο. κατω του μετριου η ποιοτητα. παρε κατι σε rev'it η alpine η dainese
    Είδες πόσο έχουν τα γάντια για τα οποία ζήτησε πληροφορίες;

    Θα μου πεις πάλι την ιστορία με το κράνος και το κεφάλι;
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 11/12/2017 στις 15:01.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Συμφωνώ για Alpine, Dainese κλπ αλλά οι τιμές τους είναι στο Θεό Κάποια στιγμή είναι στο πρόγραμμα να πάρω ένα ζευγάρι καλά αγωνιστικά, όπως και κράνος, αλλά για την ώρα βολευόμαστε με ότι έχουμε.
    Τα agv τα δίνει καλοκαιρινά αλλά δεν μου φαίνονται, οπότε μπορεί και να μου κάνουν. SONone@ από αίσθηση στο πιάσιμο πχ μανέτα φρένου σε βολεύει να φρενάρεις με τα δύο δάκτυλα ή πρέπει να χρησιμοποιήσεις όλη τη παλάμη; Το γκάζι μπορείς να το ελέγχεις σαν να μη φοράς γάντια;

    Το Nordcap μου φαίνεται ότι έχει περισσότερη προστασία και κάποιος που το έχει έγραψε στο link ότι τον βολεύει σε χειρισμούς (φρένο).

    Αν έχετε να προτείνετε και κάτι άλλο στο 50άρικο πάνω κάτω..

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Είδες πόσο έχουν τα γάντια για τα οποία ζήτησε πληροφορίες;

    Θα μου πεις πάλι την ιστορία με το κράνος και το κεφάλι;
    ε οχι! τα παμε! χαχαχα εγω απλα το πα στον ανθρωπο γιατι το φθηνο το πληρωνεις παντα 2 φορες. εγω αλλαξα ολο μου τον εξοπλισμο και του τα λεω για να μην την πατησει..και εγω απο αυτα ξεκινησα και ειναι κριμα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ για Alpine, Dainese κλπ αλλά οι τιμές τους είναι στο Θεό Κάποια στιγμή είναι στο πρόγραμμα να πάρω ένα ζευγάρι καλά αγωνιστικά, όπως και κράνος, αλλά για την ώρα βολευόμαστε με ότι έχουμε.
    Τα agv τα δίνει καλοκαιρινά αλλά δεν μου φαίνονται, οπότε μπορεί και να μου κάνουν. SONone@ από αίσθηση στο πιάσιμο πχ μανέτα φρένου σε βολεύει να φρενάρεις με τα δύο δάκτυλα ή πρέπει να χρησιμοποιήσεις όλη τη παλάμη; Το γκάζι μπορείς να το ελέγχεις σαν να μη φοράς γάντια;

    Το Nordcap μου φαίνεται ότι έχει περισσότερη προστασία και κάποιος που το έχει έγραψε στο link ότι τον βολεύει σε χειρισμούς (φρένο).

    Αν έχετε να προτείνετε και κάτι άλλο στο 50άρικο πάνω κάτω..
    τοτε πας συμφωνα με την τσεπη εννοειται. εγω προσωπικα δινω κατι παραπανω και ας μου λειψει κατι για λιγο καιρο ωστε να μην μπαινω σε εξοδα ξανα αν δεν μεινω ευχαριστημενος

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της pano kato
    Εγγραφή
    12/03/2012
    Μηνύματα
    92
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10515-GT-CARBON_Blc_3-5 (Small).jpg 
Προβολές:	479 
Μέγεθος:	25,5 KB 
ID:	391280 Nordcap GT Carbon Τα πηρα πριν κανα μηνα απο ΜΟΤΟΜΑΡΚΕΤ 35e. Για αποσταση 10 χιλιομετρων με 10-12 βαθμους [Γυμνη μηχανη] ειναι μια χαρα! Πολυ καλη εσθηση φρενο ,γκαζι, καλη εφαρμογη. Αν εκλεινε με λουρακι και κρικο θα ειταν τελειο για τα λευτα του!

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Δες και τα Orina. Τα φέρνει το Motomarket.
    Είναι πολύ ποιοτικά για την τιμή τους.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Με αφορμή το άνωθι post,χαρούμενος κάτοχος από πέρυσι Orina Austin αγορασμένα 30 ευρώ σε προσφορά από moto market.Πολύ καλή αίσθηση(για χειμερινά),επαρκώς ζεστά για τα δικά μου γούστα,αρκετά όμορφα και ημιδερμάτινα.Η αδιαβροχοποίηση τους είναι μέτρια,δηλαδή η ψιχάλα εώς χαλαρή βροχή δεν τα διαπερνάει,αλλά σε σοβαρή βροχή μπάζουν σε 2 λεπτά.Δυστυχώς,δεν βλέπω κάπου στην ελλάδα να πωλούνται και στο εξωτερικό τα βρίσκω 57 ευρώ.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    nordcap δαγκωτο,πολυ καλη ποιοτητα σε σχεση με την τιμη του,γενικα ειναι μια εταιρεια οπου προσπαθει να κανει αλματα στην ποιοτητα των προιοντων που βγαζει.
    τα agvpro νταξ δεν ξερω αν θα επαιρνα ποτε κατι απο αυτη την εταιρεια.
    επισης μην τρελενεσαι με κατι dainese κτλ,εχω αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχω βαλει

  12. #12
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Νordcap gt carbon και απο εμενα, τα φορουσα ολο το καλοκαιρι καθημερινα κ σε ενα ταξιδι. Δεν εχασαν καθολου τη φορμα τους και γενικα ειναι οπως τα πηρα. Βεβαια ειναι καλοκαιρινα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Τελικά παράγγειλα τα παρακάτω από μαγαζί της πόλης μου που εμπορεύεται τα nordcap. Πιστεύω ότι έκανα σωστή επιλογή, θα δείξει
    http://www.motomarket-shop.gr/eksopl...-race-wp-mayra

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    αυτα ακριβως ειχα! με απογοητευσαν παταγωδως! θα χασεις τρελα την αισθηση..ειναι θεοχοντρα και δουλεια απεναντι στο κρυο δεν κανουν. για αυτο ειμαι κατα αυτων των φθηνων μαρκων..την εχω πατησει 2-3 φορες..καλοφορετα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    anavatis19@ τώρα με έφτιαξες :P Δε τα είχα στο μαγαζί να τα προβάρω ρε γαμώτο. Πάντως τα δερμάτινα έχουν ένα θέμα με την αίσθηση τουλάχιστον στην αρχή. Εσύ είχες άλλα δερμάτινα στο παρελθόν;
    Τι να πω αν είναι τόσο χάλια τελικά θα αναγκαστώ να πάρω κάποια πολαπλάσιας αξίας για να δεχτεί να μου τα αλλάξει.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γάντια!!
    από Akefalos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 01:13
  2. Μαλακά γάντια... Πώς;;;
    από jtoros στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 10:42
  3. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 20:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF