Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: RSV4 ουρα σε Tuono / διαφορά άσπρου 2011-14

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797

    RSV4 ουρα σε Tuono / διαφορά άσπρου 2011-14

    Χαιρετώ τους γνώστες.

    Έμελλε λοιπον να γυρίσω ξανα στο Tuono μετά απο περίπου 14 χρόνια !

    Αυτη την φορα βεβαια στο μοντέλο 2014 APRC με καπως αρκετά χιλιόμετρα μιας και εχει 39000 αλλα πενα, καινούργια λάστιχα, ενα χρόνο εγγύηση απο σοβαρο μαγαζί και τιμή αρκετά sexy !

    Δεν το εχω παραλάβει ακομα μιας και ειναι απο γειτονική χώρα και θέλει μια διαδικασία να βγαλει πινακίδα εδω αλλα και μιας και θα του κανει το φουλ service.

    Με τα πολλά, της αναμονής και του καιρού που και να το είχα δεν θα ειχα να παω κάπου μου μπήκε η ιδέα να του βαλώ την ουρά απο RSV μαζί με το καθσιμα.

    Δεν λέω, πολυ ωραιος κώλος του Tuono αλλα του RSV απλα τα σπάει.

    το πρώτο δίλημα ειναι άσπρη (οπως το υπόλοιπο) ή μαύρη όπως ετσι και αλλιώς ειναι τώρα με την σέλα και ασπρα αυτοκόλλητα?


    Νομίζω σε άσπρο θα ειναι ομορφότερο

    Εχω βρει λοιπον μεταχείρω ΟΕΜ την ουρά σε άσπρο απο RSV 2011 και αναρωτιέμαι αν το άσπρο χρώμα της aprilia στο RSV 2011 ειναι το ίδιο με του Tuono το 2014.

    Εναλλακτικά παω απο Κίνα, πιο φθηνα και με δασμούς και κοκοβίο μέσα, σε άσπρο αλλα με σίγουρη διαφορα χρώματος ή σε μαύρο ματ και βαζω αυτοκόλλητα.

    Οι γκουρού της Aprilia έχουν καμια ιδέα για το άσπρο over the years ??

    ευπρόσδεκτες και οι εικαστικές προτάσεις

    Merci

  2. #2
    To πιθανότερο, είναι να είναι ακριβώς το ίδιο. Μόνο στην ουρά έχουν αλλαγή από άσπρη του V4 σε μαύρη του Τ. Δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορά, όπως και αν το ονομάζει το χρώμα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις σε απριλιανά φόρουμ του εξωτερικού ή και του εσωτερικού για το εάν είναι direct fit.

    Επίσης, με γειά το βετέσσερο, θα το λατρέψεις!
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    To πιθανότερο, είναι να είναι ακριβώς το ίδιο. Μόνο στην ουρά έχουν αλλαγή από άσπρη του V4 σε μαύρη του Τ. Δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορά, όπως και αν το ονομάζει το χρώμα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Επίσης, με γειά το βετέσσερο, θα το λατρέψεις!
    Ευχαριστώ

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    εδώ είσαι φίλε
    http://www.apriliaforum.com/forums/f...4-All-Variants
    όρεξη να έχεις να διαβάζεις!

    και εδώ για να τσεκάρεις κωδικούς
    http://www.af1racing.com/store/Scrip...es-+All+Models
    Πάντως σου λέω ότι μπαίνει.
    http://www.af1racing.com/store/Scrip...ono+V4+-+White

    Για πες, αν θες, ποιό μαγαζί σου κάνει εισαγωγή από εξωτερικό και πως και δεν προτιμάς ένα από τα αρκετά V4 που παίζουν στο car τον τελευταίο καιρό?

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    εδώ είσαι φίλε
    http://www.apriliaforum.com/forums/f...4-All-Variants
    όρεξη να έχεις να διαβάζεις!

    και εδώ για να τσεκάρεις κωδικούς
    http://www.af1racing.com/store/Scrip...es-+All+Models
    Πάντως σου λέω ότι μπαίνει.
    http://www.af1racing.com/store/Scrip...ono+V4+-+White

    Για πες, αν θες, ποιό μαγαζί σου κάνει εισαγωγή από εξωτερικό και πως και δεν προτιμάς ένα από τα αρκετά V4 που παίζουν στο car τον τελευταίο καιρό?
    Hi lopsi, πιστεύω ότι γνωριζόμαστε απο κάτι παλαια trackday στας Σέρρας που διοργάνωνε ο «ψηλός».
    Είχα το Tuono 2004 και μετά το gsxr750 του ψηλού

    Ναι τα έχω δει αυτά αλλά δεν θέλω να πληρώσω απο το af1 όλο το σετ μιας και είναι ακριβά μετά ο φόρος εισαγωγής 20% + ΦΠΑ 17% καθώς είναι πάνω απο 150€.

    Αν πάρω απο Κίνα ισως αγοράσω απο εκεί το κιτ που έχει με τις βίδες και τις βάσεις μιας και μαζί με τα μεταφορικά κάνουν €100

    Τελευταία μένω Λουξεμβούργο και το μηχανάκι το αγοράζω απο Γαλλία αντιπροσωπεία Aprilia μιας και είναι δίπλα και η αγορά στο λουξ είναι μικρή και ακριβή

    Πάντως αυτό λόγο «πολλών χιλιομέτρων» είχε €7000 με νέα λάστιχα, 1 χέρι, αγορασμένο απο εκεί, και ένα χρόνο εγγύηση.
    Για κάποιο ιδιασ Χρονολογίας με κατω απο 20.000 χιλ έπρεπε να δώσεις 9-10000€ όποτε είπα να το ρισκάρω.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Ναι τα έχω δει αυτά αλλά δεν θέλω να πληρώσω απο το af1 όλο το σετ μιας και είναι ακριβά μετά ο φόρος εισαγωγής 20% + ΦΠΑ 17% καθώς είναι πάνω απο 150€.
    Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει κάποιος ΟΕΜ πράγματα από AF1, εκτός και είναι κάτι πολύ special που δεν βρίσκει αλλού. Εκτός του τελωνείου που πλέον παίζει στανταράκι, είχαν και αρκετά ακριβά μεταφορικά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει κάποιος ΟΕΜ πράγματα από AF1, εκτός και είναι κάτι πολύ special που δεν βρίσκει αλλού. Εκτός του τελωνείου που πλέον παίζει στανταράκι, είχαν και αρκετά ακριβά μεταφορικά.
    Συμφωνω ότι ο φόρος και το ΦΠΑ είναι απαγορευτικό για αυτό κοιτάω απο eBay

    Αλλά δεν είναι ΟΕΜ, έχει αυτό που ονομάζει conversion kit που τα δίνει όλα μαζί, πλαϊνά και βίδες , μπλιμπλικια, βάσεις, χωρίς όμως το καπάκι ή την σέλα

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω ότι ο φόρος και το ΦΠΑ είναι απαγορευτικό για αυτό κοιτάω απο eBay

    Αλλά δεν είναι ΟΕΜ, έχει αυτό που ονομάζει conversion kit που τα δίνει όλα μαζί, πλαϊνά και βίδες , μπλιμπλικια, βάσεις, χωρίς όμως το καπάκι ή την σέλα
    Χμ, κατάλαβα τι λές. Δεν είναι μόνο τα πλαστικά, έχει και άλλες βάσεις. Το είδα στο AF1 που έχει λεπτομέρειες από κάποιον τύπο. Και δίνουν και ένα link για το κιτ από Γερμανία btw (ενώ δεν κάνουν αναφορά σε διαφορά χρώματος. Ο τύπος σε λευκό το έχει, και λευκά πλαστικά πήρε από V4 πήρε)

    http://www.apriliaforum.com/forums/s...ce-to-the-RSV4

    Must do conversion imo...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Εννοείται και δεν συμφέρει από AF1, έβαλα το λινκ γιατί λέει σε τι μηχανάκια μπαίνει, σαν αποδεικτικό συμβατότητας!
    Κατά την δική μου γνώμη, υπομονή και καθημερινό τσεκάρισμα στις αγγελίες του apriliaforum και κάτι θα βρεθεί σε καλή τιμή, λογικά μεταφορικά και χωρίς τελωνείο
    Από Κίνα δεν έχω δει τι έχουν βγάλει, είναι με τρύπα για κωλοφάναρο?

    Κάτι μου λέει η περιγραφή σου αλλά δεν μπορώ να σε λοκάρω φατσικά
    Πέρνα μια βόλτα και από apriliabikers.gr για πληροφορίες

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Τελικα το παραλάβαμε το νεο απόκτημα

    Προς το παρον το μόνο που έγινε ηταν ενα καλο πλυσιμο για να φυγουν τα αλατια, μιας και το εφερα υπο ψιλη βροχη και οι δρόμοι ειναι φουλ αλατι αλλα και το γράσσο απο την αλυσίδα που ειχε μπολικο για τα δικά μου δεδομένα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image2.jpg 
Προβολές:	173 
Μέγεθος:	87,2 KB 
ID:	391489

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image3.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	96,1 KB 
ID:	391490


    Επίσης εχουν παραγγελθεί όλα τα απαραίτητα για την μετατροπή της ουράς σε RSV (αν και έτσι ειανι απο τους πιο ωραιους κώλους που υπάρχουν) τα οποία αναμένονται αρχες Ιανουαρίου.

    Αντε καλορίζικο μου και αντε να φτιάξει ο καιρός να το παω βόλτα, ααααααα και πιστα (9 trackdays εχω κλείσει ήδη για Βέλγιο )

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Τελικα το παραλάβαμε το νεο απόκτημα

    Προς το παρον το μόνο που έγινε ηταν ενα καλο πλυσιμο για να φυγουν τα αλατια, μιας και το εφερα υπο ψιλη βροχη και οι δρόμοι ειναι φουλ αλατι αλλα και το γράσσο απο την αλυσίδα που ειχε μπολικο για τα δικά μου δεδομένα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image2.jpg 
Προβολές:	173 
Μέγεθος:	87,2 KB 
ID:	391489

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image3.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	96,1 KB 
ID:	391490


    Επίσης εχουν παραγγελθεί όλα τα απαραίτητα για την μετατροπή της ουράς σε RSV (αν και έτσι ειανι απο τους πιο ωραιους κώλους που υπάρχουν) τα οποία αναμένονται αρχες Ιανουαρίου.

    Αντε καλορίζικο μου και αντε να φτιάξει ο καιρός να το παω βόλτα, ααααααα και πιστα (9 trackdays εχω κλείσει ήδη για Βέλγιο )
    Καλορίζικο και Καυλόστριφτο!
    Πες ότι έκλεισες και Σπα! :ζήλια:
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο και Καυλόστριφτο!
    Πες ότι έκλεισες και Σπα! :ζήλια:
    Να σου πω την αληθεια μονο ενα μιας και ειναι ακριβούτσικο στα €269 η ημέρα ενώ σε αλλες εχει €110 - max 150€.

    Προς το παρόν εκλεισα Mettet και κυρίως Zolder που ειναι μια πολυ ωραια και γρήγορη πίστα ενώ το Mettet ειναι μικρό αλλα τεχνικό με μια στροφή αποτομα κατηφορική τύπου laguna seca σε πολυ μικρογραφία φυσικα

  14. #14
    Καλορίζικο και καλόστριφτο το τούμπανο
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Τώρα πιστεύω ότι απέκτησα τον ομορφότερο κώλο που υπάρχει

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5E1C8DB7-7AC1-40AA-A373-E37385BE755F.jpg 
Προβολές:	88 
Μέγεθος:	74,0 KB 
ID:	391921

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	A8362312-4F50-44B0-8A71-401C4F2B8160.jpg 
Προβολές:	88 
Μέγεθος:	71,6 KB 
ID:	391922

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	F18D2BDB-759E-4E70-83E7-963398E0D98E.jpg 
Προβολές:	88 
Μέγεθος:	58,4 KB 
ID:	391923

    Και μάλιστα ΟΕΜ με πίσω σέλα, αχρείαστη να είναι

    Είναι στον δρόμο και το πίσω καπάκι και ολοκληρώθηκε !!!

    Το μόνο που μας μένει είναι να σταματήσει να βρέχει μπάς και πάμε την πρώτη βόλτα

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Πωλείται BMW S1000RR πολυεστρερική ουρά σε άριστη κατάσταση
    από DrIoannis στο forum Αγγελίες αξεσουάρ & ανταλλακτικών
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2016, 11:28
  2. Διαφορά τιμής σε κλειδαριά δισκοφρένου
    από downhill στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 21:36
  3. Διαφορα σε Z750
    από djchech στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2007, 12:56
  4. αλλαγη απο tuono σε s4rs?
    από sanguini στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2007, 13:40
  5. Διαφορά ηλικίας σε γυναίκα..
    από lazosdt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2006, 07:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF