Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: x-spirit 3 το έχει κανείς;

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Παιδιά με τα κάπιταλ κοντρόλ για αγορές από το εξωτερικό τι παίζει; Επίσης τι ισχύει στο τελωνείο για αγορά από Αγγλία, τώρα που η Αγγλία έφυγε από Ευρωπαϊκή Ένωση; Αν γνωρίζετε παρακαλώ ενημερώστε

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Δεν έχω περιοριστεί από τα cc εδώ και πάρα πολύ καιρό, σε οποιαδήποτε αγορά. Και η Αγγλία είναι ακόμα στην ΕΕ.
    Life begins at 45°.

  3. #18
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Εθεσες ενα ωραιο ζητημα φιλε μου.
    Το οικονομικο οφελος για αγορα κρανους απο την Αγγλια ειναι πολυ μεγαλο.

    Στην Αγγλια εχουν προτεραιοτητα την ΑΣΦΑΛΕΙΑ των αναβατων, γι αυτο η φορολογια στα κρανη ειναι 0%!!!!
    Ναι σωστα διαβασατε! Δεν υπαρχει κανενας φορος στο τελωνειο, και θα ερθει στο σπιτι σου μεσα σε 2 εβδομαδες max.

    Αγοραστηκαν απο το ebay 2 κρανη Shoei X spirit 3 απο εμενα και εναν κολλητο μου.
    Θελετε να δειτε διαφορες?
    To δικο μου Kagayama black 890eu στην Ελλαδα - 605eu! απο Αγγλια μαζι με τα εξοδα αποστολης.[ATTACH=CONFIG]393853]

    Το κρανος του φιλου μου το assail blue sthn Ελλαδα περιπου 830eu και απο Αγγλια 540!!!!!!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0319.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	85,0 KB 
ID:	393854

    Και μπορουν να επιστραφουν εντος 2 εβδομαδων σε περιπτωση λαθους.
    Το μονο που χρειαζεται ειναι να δοκιμαστε το κρανος σε καταστημα στην Ελλαδα, για το σωστο μεγεθος (εαν δεν εχετε ηδη Shoei)

    Τωρα εντυπωσεις για το κρανος με Hayabusa Gen2 ειναι απλα σε αλλη κατηγορια.
    Αθορυβο, πολυ ζυγισμενο, και στα πολλα πανω απο 260 κοβει τον αερα σαν μαχαιρι.
    Το προτεινω ανεπιφυλακτα, για super προστασια, και αεροδυναμικη. Για supersport μηχανες ειναι μονοδρομος.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_0301.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από volde27; 11/03/2018 στις 16:46.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    απο ποιο καταστημα τα πηρες?

  5. #20
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    απο ποιο καταστημα τα πηρες?
    Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα Billy

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2018
    Μηνύματα
    2
    Καλησπερα παιδια! Ειμαι νεος στο φορουμ και ενδιαφερομαι κι εγω τελευταια για το shoei xspirit...μεχρι στιγμης εχω εμπειριες μονο με arai και ειδικα στο θεμα του θορυβου απ τον αερα ωρες ωρες απλα θελω να σπασω το κρανος! Αυτη τη στιγμη εχω το arai rx7-v αγορασμενο στα μεσα του 2016...αρχικα φαινοταν μια χαρα σε γυμνο μηχανακι λειτουργουσε νορμαλ σε θεμα θορυβου σε μηχανακι με ζελατινα σε τρελαινε!! Δυστυχως ειναι ετσι το στησιμο του που δεν υπαρχει σωτηρια...μεχρι τα 200χλμ παλευεται σχετικα μετα τα 240χλμ το κρανος νομιζεις οτι θα σου παρει το κεφαλι...πολυ γρηγορα χτυπηματα αριστερα δεξια υπερβολικος θορυβος απ τον αερα σε σημειο που δεν αντεχεις πανω απο μερικα δευτερα...γενικα μια απογοητευση...η μονη λυση ειναι να βρισκομαι εξω απ τη ζελατινα σ αυτα τα χλμ προκειμενου να μην ακουω τον αερα να μπαινει μεσα στο κρανος πραγμα επισης απαλευτο σ αυτα τα χλμ! χαχαχ...Για να μη δωσω αλλη μια φορα ενα σκασμο λεφτα και να παρω ενα παρομοιο κρανος μηπως μπορει καποιος εμπειρος στα xspirit να πει τη γνωμη του σ αυτο το θεμα? Ευχαριστω

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Δεν υπάρχει περίπτωση σε μηχανάκι με ζελατίνα να κάθεσαι σε κανονική όρθια θέση και να περνάς τα 180 χωρίς θόρυβο.
    Ή θα σκύβεις τέρμα κάτω (ο σωστός τρόπος) ή θα πρέπει ο αέρας που σε χτυπάει από την ζελατίνα να είναι από τους ώμους και επάνω ώστε το κράνος να είναι σε καθαρή ροή αέρα.
    Σε αντίθεση με ότι νομίζουν οι πολλοί τα κράνη είναι πιο αθόρυβα σε γυμνά μηχανάκια (το κορμί δεν μπορεί να ακολουθήσει με τόσο αέρα που τρως).

    Βέβαια σύμφωνα με αυτά που λέγονται από διάφορα reviews το SHOEI xspirit-3 πρέπει να είναι ότι καλύτερο σε θέμα αεροδυναμικής και θορύβου αυτήν την στιγμή.
    Απλά είναι αμφίβολο κατά πόσο θα σου λύσει το πρόβλημα σε ικανοποιητικό βαθμό (ειδικά που το θέμα θορύβου εξαρτάται από το ύψος σου και το μηχανάκι που έχεις).

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από john_gixxer Προβολή μηνύματος
    ...πολυ γρηγορα χτυπηματα αριστερα δεξια υπερβολικος θορυβος απ τον αερα
    Μάλλον για λάθος νούμερο μου κάνει εμένα (ή λάθος εφαρμογή τέλος πάντων)

  9. #24
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.591
    Νομίζω πως το θεμα σου θα το λυσεις ανεξοδα με ενα ζευγάρι ωτοασπίδες.
    Το κράνος σου ειναι οτι καλύτερο παιζει στην αγορα αυτη τη στιγμή.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2018
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστω παιδια! Απλα δεν διευκρινισα μαλλον καποια πραγματα... δεν παω πανω απο 180 και ειμαι ορθιος στο μηχανακι...παντα κατω απ τη ζελατινα ειμαι αλλα και παλι ακουγεται θορυβος απ τον αερα ακομα και οταν εχω κλεισει ολες τις εισαγωγες εξαγωγες και εχω αφησει ανοιχτο μονο το στομα και τα πινλοκ στη ζελατινα! Ειμαι 1.78 υψος και η μηχανη ειναι ενα suzuki hayabusa gen2 k8...αυτο που νιωθω εγω ειναι οτι σαν να μπαινει αερας απο παντου μες το κρανος...με λιγα λογια σαν να εχει γινει λιγο σωβρακο...παρολα αυτα δεν μου εχει πεσει ποτε κατω οσο το εχω...το φοραω μονο εγω και οταν το πηρα μου εφαρμοζε αψογα στο κεφαλι εως αρκετα σφιχτο μπορω να πω...δεν ηταν μεγαλο δηλαδη...απλα μεσα σε 1.5 χρονο εχει ανοιξει αρκετα...παντως απ οτι εχω ακουσει γενικα ολοι λενε πως τα αραι σε σχεση με τα υπολοιπα ειναι πιο θορυβωδη στο θεμα του αερα...

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από john_gixxer Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω παιδια! Απλα δεν διευκρινισα μαλλον καποια πραγματα... δεν παω πανω απο 180 και ειμαι ορθιος στο μηχανακι...παντα κατω απ τη ζελατινα ειμαι αλλα και παλι ακουγεται θορυβος απ τον αερα ακομα και οταν εχω κλεισει ολες τις εισαγωγες εξαγωγες και εχω αφησει ανοιχτο μονο το στομα και τα πινλοκ στη ζελατινα! Ειμαι 1.78 υψος και η μηχανη ειναι ενα suzuki hayabusa gen2 k8...αυτο που νιωθω εγω ειναι οτι σαν να μπαινει αερας απο παντου μες το κρανος...με λιγα λογια σαν να εχει γινει λιγο σωβρακο...παρολα αυτα δεν μου εχει πεσει ποτε κατω οσο το εχω...το φοραω μονο εγω και οταν το πηρα μου εφαρμοζε αψογα στο κεφαλι εως αρκετα σφιχτο μπορω να πω...δεν ηταν μεγαλο δηλαδη...απλα μεσα σε 1.5 χρονο εχει ανοιξει αρκετα...παντως απ οτι εχω ακουσει γενικα ολοι λενε πως τα αραι σε σχεση με τα υπολοιπα ειναι πιο θορυβωδη στο θεμα του αερα...
    Παρτου ένα σετ καινούργια μάγουλα αν έχουν πέσει τόσο πολύ.Κι οι ωτοασπιδες θα κάνουν δουλίτσα όπως επίσης κι ένα buff για το λαιμό.
    Παρόλα αυτά σε busa δε θα έπρεπε να έχει τέτοια συμπεριφορά το κράνος.Για μένα είναι ξεκάθαρα "λάθος" νούμερο και το βάζω σε εισαγωγικά γιατί είπες όταν το πήρες ότι σου ήταν σφιχτό

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από john_gixxer Προβολή μηνύματος
    εχω αφησει ανοιχτο μονο το στομα και τα πινλοκ στη ζελατινα
    Κλείσ' τα κι αυτα. Την ζελατινα τελείως· στο "lock". Και παλι βεβαια θα μπαινει αερας αλλά με τη ζελατινα τελείως κλειστή θα βελτιωθουν καπως τα πραγματα. Ειναι θορυβωδες και "ευαερο" κρανος. Το xr1100 που ειχα ηταν καλυτερο σ αυτους τους τομεις.

  13. #28
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Το ίδιο κράνος έχω. Άψογο στα πολλά...δεν μπορώ να καταλάβω πως έχεις τέτοια θέματα.
    Θόρυβο να το καταλάβω...

    Τελοσπαντων εδώ γράφουμε για x-spitir μην τα κάνουμε αχταρμα!!

    Γράψτε κάνα review οι κάτοχοι.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος NOLAN N71 CLASSIC N-COM..το έχει κανεις???
    από matyat στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2013, 21:53
  2. το εχει δοκιμασει κανεις?
    από DrBig στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2009, 20:37
  3. Εχει κανεις το 400αρι?
    από xt 125 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2008, 01:55
  4. Explorer 2 της bering το εχει κανεις??
    από ela ela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2005, 23:47
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 11:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF