Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Σπάσιμο καθρέφτη.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237

    Σπάσιμο καθρέφτη.

    Σήμερα κατά τις 10 το βράδυ κατεβαίνοντας με το μονστερ στο κέντρο ένας παππους ερχόμενος απο πίσω μου σπασε τον
    αριστερό καθρέφτη με τον δεξί του αμαξιού του.Πήγε να την κάνει αλλά τον σταμάτησα και του πα να κάνει στην άκρη.Κάλεσα τροχαία να
    καταγράψει και ηρθαν και οι ασφαλιστικές ,αυτός με τη γυναίκα του ισχυρίζεται ότι δεν με βρήκαν και ότι το σπάσιμο που έχει ο καθρέφτης
    τους προυπήρχε.3 ώρες στο κωλόκρυο την ταλαιπώρια μου μέσα.Ελπίζω να πάνε όλα καλά ,αλλιώς 75 ευρώ γαμησιάτικα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Ευτυχώς που δε σε έριξε κάτω το χούφταλο να λες και για το καθρέπτη άστον να πάει στο διάλα, έχουμε και τα τέλη που προηγούνται

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Όχι, να μην του τη χαρίσεις. Αν κράτησες φωτογραφίες, στοιχεία κτλ, δύσκολο να μη δικαιωθείς. Απλά μην κάνεις πίσω (γιατί θα προσπαθήσουν).




    Αλήθεια όμως τώρα... Είσαι με μοτοσικλέτα, έστω και ντουκάτι, και σε πέρασε παππούς με τη γιαγιά, με αυτοκίνητο.
    Life begins at 45°.

  4. #4
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όχι, να μην του τη χαρίσεις. Αν κράτησες φωτογραφίες, στοιχεία κτλ, δύσκολο να μη δικαιωθείς. Απλά μην κάνεις πίσω (γιατί θα προσπαθήσουν).




    Αλήθεια όμως τώρα... Είσαι με μοτοσικλέτα, έστω και ντουκάτι, και σε πέρασε παππούς με τη γιαγιά, με αυτοκίνητο.


    Ναι ρε με Ντουκάτι είναι, δεν είναι με ΜΤ............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όχι, να μην του τη χαρίσεις. Αν κράτησες φωτογραφίες, στοιχεία κτλ, δύσκολο να μη δικαιωθείς. Απλά μην κάνεις πίσω (γιατί θα προσπαθήσουν).




    Αλήθεια όμως τώρα... Είσαι με μοτοσικλέτα, έστω και ντουκάτι, και σε πέρασε παππούς με τη γιαγιά, με αυτοκίνητο.
    Είχε μποτιλιάρισμα και ήμουν σταματημένοςBtw λίγα λόγια για τα ντουκ,όλοι ξερουμε ότι ειναι τα καλύτερα μηχανάκια
    Τελευταία τροποποίηση από rainmike; 22/12/2017 στις 20:46.

  6. #6
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    εγώ πάλι το να ισχυρίζονται ότι μαλακία θες για να απενοχοποιηθούν και να είναι ασφαλισμένοι, δεν το κατάλαβα ποτέΣ. Λες και η ασφαληστρική είναι του παιδιού τους και φοβούνται μην ζημιώσει. Στα διαλα με τον κάθε μινάρα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παιδιά παρήγγειλα ήδη καθρέφτη,ελπίζω να δικαιωθώ αλλά μάλλον χλωμό το βλέπω αλλά ότι και να γίνει υγεία να έχουμε και όλα τα άλλα γίνονται.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0156.jpg 
Προβολές:	208 
Μέγεθος:	66,1 KB 
ID:	391533

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    ελα μωρε ντουκατι ειναι...δεν παθαινει τιποτα..και με ενα καθρεφτη τσουλαει...

    ή μηπως οχι?

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    εγώ πάλι το να ισχυρίζονται ότι μαλακία θες για να απενοχοποιηθούν και να είναι ασφαλισμένοι, δεν το κατάλαβα ποτέΣ. Λες και η ασφαληστρική είναι του παιδιού τους και φοβούνται μην ζημιώσει. Στα διαλα με τον κάθε μινάρα
    οπως τα λες ρε vaska.ο καθε μιναρα και μαλακας μαζι ενω την κανει μετα το πεζει παγωνι.περσι τον γεναρη ειμαι πανορμου μπενοντας απο αλεξανδρας και στα 50 μετρα ενα σταματιμενο οπελ στα δεξια του δρομου ξεκιναει να κανει αναστροφη και μου κλεινει τον δρομο,και καλα που ειδε οτι δεν μπορει να μπει γιατη εχουν κοψει τον δρομο λοξα για αυτον ακριβος τον λογο,[να μην κανουν αναστροφη] τραβαει το τιμονι και μου αφηνει 50 ποντους να περασω.του ξυλωσα τον προφιλαχτηρα με την εξατμιση.οταν ηρθαν η ασφαλειες [πηρα και το 100 γιατη δεν την ξαναπαταω] τον ρωταει ο ασφαλιστης του τη εγεινε, και του ελεγε, ξερει εγω πηγενα εκει ,αλλα,μου φαινετε οτι δεν φταιω.τελικα τη να γραψω του λεει,ενταξει μορε γραψε οτι φταιω να τελειωνουμε.οχι να τελειωνουμε του λεω γιατη ερχετε το 100 για να καταγραψει το συμβαν.οχι ρε φιλε παρε τηλ, για ακυρο.για ποτε εκανε δηλωση. [σεντονι εγραψα,]

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ελα μωρε ντουκατι ειναι...δεν παθαινει τιποτα..και με ενα καθρεφτη τσουλαει...

    ή μηπως οχι?
    Δεν είναι ο καθρέφτης το πρόβλημα αυτό που με πειράζει είναι η νοοτροπία,όχι εγώ δεν έκανα τίποτα και δεν τον ακούμπησα
    και έχω μάρτυρες οτι το σπάσιμο στον καθρέφτη μου προυπήρχε και τρίχες κατσαρές.Δηλαδη εγώ ξεκίνησα απο το σπίτι
    μου με ξηλωμένο καθρέφτη και λέω δε σταματάω εδώ κάνα περαστικό να περιμένουμε κάνα τριωρο μεσα στο κωλόκρυο
    να μην πάω και στη δουλειά μου έτσι για το χαβαλέ.Ημαρτον δηλαδη.Πες ρε αντρίκια ναι του σπασα τον καθρέφτη και γιαυτο έχω την
    ασφαλιστική για να μου πληρώνει τέτοιες χαζομάρες.BTW τα μονστερ δεν έχουν πρόβλημα πάνε και χωρίς οδηγό αμα λάχει

  11. #11
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Ακριβώς όπως τα λες είναι. Γι'αυτό πρέπει να το κυνηγήσεις. Τέτοιοι "άνθρωποι" δεν πρέπει να δικαιώνονται. Ποτέ.

    Ναι, δε σταμάτησες έναν τυχαίο περαστικό. Περίμενες να περάσει κάποιος με σπασμένο δεξί καθρέφτη, για να καλύψεις τη ζημιά σου. Ρε τι ζώα κυκλοφορούν...
    Life begins at 45°.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Περίμενες να περάσει κάποιος με σπασμένο δεξί καθρέφτη, για να καλύψεις τη ζημιά σου. Ρε τι ζώα κυκλοφορούν...
    Και όμως, υπάρχουν οδηγοί που κάνουν ακριβώς αυτό.

    Δεν υπονοώ τίποτα για το περιστατικό που συζητιέται εδώ. Σου το λέω ενημερωτικά, διότι βλέπω ότι σου φαίνεται περίεργο.

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Δηλαδή κάποιος στήνεται κάπου και περιμένει να περάσει αυτοκίνητο, με σπασμένο δεξί καθρέφτη, για να το πάρει από πίσω; Ποιες είναι οι πιθανότητες να μην περιμένει κάνα 6μηνο;




    (Δεν αμφιβάλλω ότι γενικά γίνονται απατεωνιές, αλλά αυτό είναι τραβηγμένο.)
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Τραβηγμένο;

    Μέχρι και περιπτώσεις πεζών που πέφτουν μπροστά ή δίπλα από αυτοκίνητα για να διεκδικήσουν αποζημιώσεις, υπάρχουν.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Τραβηγμένο;

    Μέχρι και περιπτώσεις πεζών που πέφτουν μπροστά ή δίπλα από αυτοκίνητα για να διεκδικήσουν αποζημιώσεις, υπάρχουν.
    Δηλαδή θα ρισκάρει κάποιος να χάσει τη ζωή του η να τραυματιστεί σοβαρά για να διεκδικήσει μια αποζημίωση?Ρε όταν λέμε τη γνώμη μας
    καλό είνα να βασιζόμαστε σε προσωπικές εμπειρίες κυριως.Εσένα πόσες φορές δηλαδη κάποιος επιχείρησε να πέσει στις ρόδες σου η ποσες φορες
    έχεις δει να συμβαίνει κάτι τετοιο το τι έχεις ακούσει η το τι μπορεί να σκεφτεί ο κάθε τρελός ειναι μια μικρή πιθανότητα.Και στην Αμερική μπηκε
    πιτσιρικάς σε σχολείο οπλισμένος σαν αστακός και αρχισε να γαζώνει τι πάει να πει ότι το δεχόμαστε σαν ενδεχόμενο,παντα μιλαμε με βάση κάποια
    λογική 'ετσι.Ο καθένας είναι ικανος για το καλύτερο και το χειρότερο.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σπάσιμο βάσης καθρέφτη
    από kostakisK στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2011, 16:50
  2. Ράγισμα / Σπάσιμο σε ζάντα carbon..
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 15:17
  3. Σπάσιμο βάσης καθρέφτη στην τρόμπα φρένου.
    από kiriakost στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2007, 21:53
  4. gadget για καθρεφτη ???
    από pass στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2006, 01:12
  5. Πρόβλημα με καθρέφτη στο 650gs
    από trampakoulas στο forum BMW
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 21:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF