Σελίδα 11 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 220

Θέμα: Πρατηρια και κλεψιμο

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Νομίζω στο συνήγορο του πολίτη...
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  2. #152
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Στα εταιρικά πρατήρια της shell η νοθεία και το κλέψιμο γίνεται από τον ίδιο τον επόπτη, η από τους υπαλλήλους?Μήπως γίνεται και εν γνώση της ίδιας της Shell?

  3. #153
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Στα εταιρικά πρατήρια της shell η νοθεία και το κλέψιμο γίνεται από τον ίδιο τον επόπτη, η από τους υπαλλήλους?Μήπως γίνεται και εν γνώση της ίδιας της Shell?
    Δεν νομίζω ότι κλέβουν με οποιονδήποτε τρόπο τα εταιρικά, λες να ρισκάρουν όνομα για λίγα (σχετικά) ευρώ
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Η Shell στα ιδιωτικά πρατήρια κάνει ποτέ ελέγχους?
    Τελευταία τροποποίηση από GRR; 06/01/2020 στις 23:04.

  5. #155
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Η Shell στα ιδιωτικά πρατήρια κάνει ποτέ ελέγχους?
    Δεν νομίζω... Είναι εμπορική εταιρία, πουλάει ένα προϊόν και επαφίεται στον αγοραστή (βενζινά) να το πουλήσει με την σειρά του αυτούσιο.
    Το υπουργείο είναι υποχρεωμένο....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Στα εταιρικά πρατήρια της shell η νοθεία και το κλέψιμο γίνεται από τον ίδιο τον επόπτη, η από τους υπαλλήλους?Μήπως γίνεται και εν γνώση της ίδιας της Shell?
    Ξέρεις ότι αν το διαβάσει κάποιος εξωσχολικός το παραπάνω σχόλιο θα μπλέξεις
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Στην Ελλάδα η τιμή της βενζίνης είναι ακριβότερη απ ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη?Στην γειτονική Βουλγαρία πόσο έχει το λίτρο?Την πληρώνεις την βενζίνη βάση την ισοτιμία Λεβ σε ευρώ?

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Στην Ελλάδα η τιμή της βενζίνης είναι ακριβότερη απ ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη?Στην γειτονική Βουλγαρία πόσο έχει το λίτρο?Την πληρώνεις την βενζίνη βάση την ισοτιμία Λεβ σε ευρώ?
    Μερικές απαντήσεις στις ερωτήσεις σου. Σκέψου πότε είδες απότομη αύξηση στη βενζίνη τα τελευταία 8-10 έτη και θα καταλάβεις ποιος είναι ο κύριος υπαίτιος για την ακριβή βενζίνη που πληρώνεις και γιατί συνέβη αυτό.

    https://www.economistas.gr/oikonomia...on-stin-ellada
    http://www.gazzetta.gr/plus/koinwnia...pagkosmios-pic
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Μερικές απαντήσεις στις ερωτήσεις σου. Σκέψου πότε είδες απότομη αύξηση στη βενζίνη τα τελευταία 8-10 έτη και θα καταλάβεις ποιος είναι ο κύριος υπαίτιος για την ακριβή βενζίνη που πληρώνεις και γιατί συνέβη αυτό.

    https://www.economistas.gr/oikonomia...on-stin-ellada
    http://www.gazzetta.gr/plus/koinwnia...pagkosmios-pic
    Πολύ Σωστά.Στην Βουλγαρία όταν πας να πληρώσεις βενζίνη, πληρώνεις βάση της ισοτιμίας του Λεβ με το ευρώ?

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Η τιμή τον Νοέμβριο στην Βουλγαρία που ειμουνα ήταν 1,15--1,25ευρο η απλή αμόλυβδη.

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα.Υπάρχει κάποιο νούμερο για να καταγγείλει κάποιος νοθεία καυσίμων?
    Το 11012 είναι το νούμερο της αστυνομίας για παράνομες ενέργειες η δραστηριότητες στον τομέα της οικονομίας.
    Στην θέση σου θα ήμουνα επιφυλακτικός γενικα. Όλα τα μεγάλα μαγαζιά και επιχειρήσεις που κάνουν κάτι αθέμιτο συνήθως έχουν πλάτες από τις αρχές...

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Το 11012 είναι το νούμερο της αστυνομίας για παράνομες ενέργειες η δραστηριότητες στον τομέα της οικονομίας.
    Στην θέση σου θα ήμουνα επιφυλακτικός γενικα. Όλα τα μεγάλα μαγαζιά και επιχειρήσεις που κάνουν κάτι αθέμιτο συνήθως έχουν πλάτες από τις αρχές...
    Έχεις απόλυτο δίκιο σ αυτό που λες.Στην Ελλάδα όλα επιτρέπονται και όλα απαγορεύονται.

  13. #163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Πάντως εγώ φίλε μου τα βενζινάδικα της shell τα προτιμώ. Ο κύριος λόγος για αυτό είναι ότι έχω φίλους που δουλεύουν σε βενζινάδικα και μου αναφέρουν ότι αυτά της shell είναι πολύ τυπικά όσον αφορά το εργατικό δίκαιο σε αντίθεση με τους υπόλοιπους που κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει. Λέω δεν μπορεί. Αφού είναι τυπικοί με τους εργαζόμενους τους είναι πολύ πιθανόν να είναι και με τους πελάτες τους!

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Πάντως εγώ φίλε μου τα βενζινάδικα της shell τα προτιμώ. Ο κύριος λόγος για αυτό είναι ότι έχω φίλους που δουλεύουν σε βενζινάδικα και μου αναφέρουν ότι αυτά της shell είναι πολύ τυπικά όσον αφορά το εργατικό δίκαιο σε αντίθεση με τους υπόλοιπους που κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει. Λέω δεν μπορεί. Αφού είναι τυπικοί με τους εργαζόμενους τους είναι πολύ πιθανόν να είναι και με τους πελάτες τους!
    Εγώ έχω κακή εμπειρία από 2 πρατήρια shell.To ένα ήταν ιδιωτικό, είχα βάλει μια φορά την απλή βενζίνη και ο ήχος της μηχανής από το μηχανάκι έγινε ποιο τραχύς, μολίς άδειασε έβαλα από αλλού βενζίνη και το μηχανάκι λειτουργούσε κανονικά όπως πρίν.Ποτέ δεν θα ξαναπατήσω στο συγκεκριμένο.Στο άλλο που ήταν εταιρικό, μια φορά που πήγα να βάλω βενζίνη, με έπρηζε επι πολλή ώρα ο υπάλληλος να βάλω την v power, στο τέλος τον ανάγκασα και μου έβαλε την απλή, και από τότε δεν ξαναπάτησα και σε αυτό.Κατά τα άλλα, στα υπόλοιπα πρατήρια της shell στην περιοχή μου που έχω βάλει βενζίνη δεν είχα κανένα πρόβλημα.Γενικά πρέπει να βάζεις βενζίνη από συγκεκριμένα πρατήρια που έχεις τσεκάρει ότι είναι αξιόπιστα.Εγώ μόνο στην ανάγκη βάζω βενζίνη από αλλού.

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω κακή εμπειρία από 2 πρατήρια shell.To ένα ήταν ιδιωτικό, είχα βάλει μια φορά την απλή βενζίνη και ο ήχος της μηχανής από το μηχανάκι έγινε ποιο τραχύς, μολίς άδειασε έβαλα από αλλού βενζίνη και το μηχανάκι λειτουργούσε κανονικά όπως πρίν.Ποτέ δεν θα ξαναπατήσω στο συγκεκριμένο.Στο άλλο που ήταν εταιρικό, μια φορά που πήγα να βάλω βενζίνη, με έπρηζε επι πολλή ώρα ο υπάλληλος να βάλω την v power, στο τέλος τον ανάγκασα και μου έβαλε την απλή, και από τότε δεν ξαναπάτησα και σε αυτό.Κατά τα άλλα, στα υπόλοιπα πρατήρια της shell στην περιοχή μου που έχω βάλει βενζίνη δεν είχα κανένα πρόβλημα.Γενικά πρέπει να βάζεις βενζίνη από συγκεκριμένα πρατήρια που έχεις τσεκάρει ότι είναι αξιόπιστα.Εγώ μόνο στην ανάγκη βάζω βενζίνη από αλλού.
    Και από αυτά έβγαλες συμπέρασμα ότι τα shell κλέβουν?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 11 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτάκι ρεζέρβας XT660R και κλέψιμο στο βενζινάδικο.
    από 007mastras στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2015, 14:46
  2. κλεψιμο ζελατινας και γενικα...πραγματων
    από ανωνυμος στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2010, 14:52
  3. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 16:41
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 12:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF