Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 220

Θέμα: Πρατηρια και κλεψιμο

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.993
    εγω παντως μετα απο πολλα γεμισματα και χλμ...





    κατεληξα στο να πηγαινω να βαζω στον πιο ακριβο...


    και δεν κανω πλακα...τωρα που η απλη αμολυβδη ειναι στο 1,495-1,51 εγω βαζω με 1,55...


    η συλλογιστικη μου βασιζεται στην πιθανολογηση οτι θα την εχει νοθευσει λιγοτερο απο τους αλλους...


    παντως οντως απο την στιγμη που παιζει τερμα κλεψια απο ιδιωτες και εφ'οσον δεν ειναι ολα τα πρατηρια εταιρικα (για να τους νοιαζει το κακο ονομα), μπορεις να βρεις πρωτο πραγμα σε ΑΠ και σκαρτο πραγμα σε Shell, BP και λοιπες γνωστες εταιρειες...
    δεν υπαρχει λογος για τσουβαλιασμα...
    αν δε, ο καθενας μας οποτε διαπιστωνει κατι το τρεχει, λογικα θα διορθωθουν τα πραγματα...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αυτό από που προκύπτει; Έχεις δοκιμάσει ΟΛΕΣ τις βενζίνες ΟΛΩΝ των εταιρειών που κυκλοφορούν ή επειδή εσύ βάζεις Shell;
    δεν ειμαι μετοχος στη συγκεκριμενη εταιρια για να της κανω διαφημιση...περιγραφω την εμπειρια μου..τοσα χρονια στη χιλιαρα μηχανη τα λιτρα στα 100 παντα κυμαινονται 5,5-7 αναλογως συνθηκων.....στο σκουτερ 3,5-3,8 αντε βια 4 αν το ζορισω λιγο..δεν εχω ασχημη εμπερια αναλογη με τη ΕΚΟ και αυτο γραφω...οσο για τη ποιοτητα, ναι ειχα δοκιμασει τα παντα και ο κινητηρας μου πραγματικα αποδιδει με τη shell και δεν ειναι μονο γνωμη δικη μου...αν τωρα καποιοι φιλοι εχοτν αναλογη αρνητικη εμπειρια με shell το δεχομαι, απλα αναρωτιεμαι γιατι εμενα δεν μου εχει συμβει 10 χρονια τωρα που βαζω συνεχεια...τελος παντων περιμενω απαντηαη απο την ΕΚΟ να δουμε τι θα απαντησει για τους ελεγχους της...και οτι γραφω το κανω για ενημερωση και να εχουμε ολοι τα ματια μας ανοιχτα και για ανταλλαγη αποψεων, αν εμενα με εκλεψε ο συγκεκριμενος θα κλεψει και εσας..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    533
    Καλημέρα στη παρέα!

    Το αν θα κλέψει ο βενζινάς ή όχι είναι στο χέρι του. Το 2005 σε βενζινάδικο shell στην Θεσσαλονίκη, υπάλληλος χώρεσε 25 λίτρα πετρέλαιο σε μπετόνι των 20....
    Δεν σημαίνει ότι όλα τα Shell κλέβουν.

    Περιστατικά υπάρχουν αμέτρητα. Δυστυχώς ο μόνος που μπορεί να μας εγγυηθεί με αποδείξεις την ποιότητα του καυσίμου είναι το χημείο του κράτους!Κατά τα άλλα εμπειρικά μεν στη πράξη βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα ανάλογα με την κατανάλωση αλλά δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτα.

    Φίλε Aufgebracht( ντεν κσέρω πως προφέρετε ή τι σειμενι) η μηχανή σου αναγράφει υποχρεωτικά 95 γιατί σε κάποιες χώρες η απλή είναι 93 οκτάνια και η σούπερ 95. Δεν θα πάθει τίποτα αν βάζεις 100 οκτανίων. Καλές γιορτές σε όλους εύχομαι!

  4. #19
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    και οτι γραφω το κανω για ενημερωση και να εχουμε ολοι τα ματια μας ανοιχτα και για ανταλλαγη αποψεων, αν εμενα με εκλεψε ο συγκεκριμενος θα κλεψει και εσας..

    Φίλτατε κάπου αυτοαναιρείσαι ή το έχεις πάρει λάθος... Γράφεις μόνος σου ότι Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ σε έκλεψε, αλλά έχεις αποδοθεί σε ένα συλλήβδην τσουβάλιασμα των πρατηρίων της ΕΚΟ γενικότερα. Έχεις γράψει στην πρώτη αράδα ότι έβαλες σε ΕΚΟ στο κέντρο της Αθήνας, κι από κει και πέρα μομφές κατά της ΕΚΟ σαν εταιρείας και για το δήθεν σύστημα διασφάλισης ποιότητας που έχει. Δεν αμφισβητώ την καλή σου πρόθεση, αλλά τώρα πως ειλικρινά θα προστατευτεί ο κάθε συμφορουμίτης από τον συγκεκριμένο δεν μπορώ να το καταλάβω, η λογική σου είναι με έκλεψε ένα πρατήριο ΕΚΟ, μην βάζετε σε κανένα πρατήριο ΕΚΟ...προσπαθείς να καταλάβεις λες γιατί δεν σου έχει συμβεί 10 χρόνια που βάζεις σε Shell να σε κλέβουν και σε εμάς που βάζουμε 10 χρόνια ΕΚΟ δεν έχει συμβεί... Μα πολύ απλά αγαπητέ επειδή έπεσες σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ απατεώνα. Όπως ανέφερα παραπάνω σε συγγενικά μου πρόσωπα είχαν προβλήματα μόνο σε πρατήριο Shell, ο λόγος είναι ο ίδιος με τον δικό σου, ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ πρατηριούχος Shell είναι απατεώνας, όχι όλοι όσοι εμπορεύονται Shell. Δέξου ότι έτσι είναι και μην το γενικεύεις, γιατί χάνεις το όποιο δίκιο έχεις με όσα υποστηρίζεις.

  5. #20
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Φίλε Aufgebracht( ντεν κσέρω πως προφέρετε ή τι σειμενι) η μηχανή σου αναγράφει υποχρεωτικά 95 γιατί σε κάποιες χώρες η απλή είναι 93 οκτάνια και η σούπερ 95. Δεν θα πάθει τίποτα αν βάζεις 100 οκτανίων. Καλές γιορτές σε όλους εύχομαι!
    Λέγε με Άουφ για λόγους συντομίας (τελικά αυτός ο τευτονικός γλωσσοδέτης μπερδεύει κόσμο). Είχα ρωτήσει το μηχανικό μου και μου είχε επιβεβαιώσει ότι το να βάλω 1-2 φορές 100άρα δεν δημιουργούσε πρόβλημα στον κινητήρα, όμως μου είχε πει ότι δεν συνίσταται να βάζω συνέχεια 100άρα, το δε manual αναφέρει αποκλειστικά 95 οκτάνια. Και μιας και πιάσαμε τα της ΕΚΟ και της 100άρας, σε πρατήριο ΕΚΟ που βάζω, ο βενζινάς μου είχε πει ότι η 100άρα είναι μια "απάτη" και πως νόημα έχει εάν γεμίσει κάποιος μετά αμέσως από τον ανεφοδιασμό από το βυτίο. Μετά την πάροδο κάποιων ημερών η 100άρα έχει γίνει 95άρα που πληρώνεις σε ακριβότερη τιμή... Δεν ξέρω αν ισχύει, απλά παραθέτω τον ισχυρισμό αυτό.

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω παντως μετα απο πολλα γεμισματα και χλμ...





    κατεληξα στο να πηγαινω να βαζω στον πιο ακριβο...


    και δεν κανω πλακα...τωρα που η απλη αμολυβδη ειναι στο 1,495-1,51 εγω βαζω με 1,55...


    η συλλογιστικη μου βασιζεται στην πιθανολογηση οτι θα την εχει νοθευσει λιγοτερο απο τους αλλους...


    παντως οντως απο την στιγμη που παιζει τερμα κλεψια απο ιδιωτες και εφ'οσον δεν ειναι ολα τα πρατηρια εταιρικα (για να τους νοιαζει το κακο ονομα), μπορεις να βρεις πρωτο πραγμα σε ΑΠ και σκαρτο πραγμα σε Shell, BP και λοιπες γνωστες εταιρειες...
    δεν υπαρχει λογος για τσουβαλιασμα...
    αν δε, ο καθενας μας οποτε διαπιστωνει κατι το τρεχει, λογικα θα διορθωθουν τα πραγματα...
    Ακριβώς! Στο πιο ακριβό. Όχι ότι δεν θα την πατήσεις 100% αλλά οι πιθανότητες είναι κάπως μειωμένες. Κι αν γίνεται να μην είναι ιδιόκτητο το πρατήριο.

  7. #22
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς! Στο πιο ακριβό. Όχι ότι δεν θα την πατήσεις 100% αλλά οι πιθανότητες είναι κάπως μειωμένες. Κι αν γίνεται να μην είναι ιδιόκτητο το πρατήριο.
    Και να λένε τον βενζινα Κώστα να έχει ωροσκόπο ταύρο να υποστηρίζει την ΑΠΟΕΛ ,η θερμοκρασία περιβάλλοντος να είναι στους 18 και ποσοστό υγρασίας 68,34%......
    Α!
    Και να μην έχει φάει τζατζίκι πριν τον ανεφοδιασμό.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και να λένε τον βενζινα Κώστα να έχει ωροσκόπο ταύρο να υποστηρίζει την ΑΠΟΕΛ ,η θερμοκρασία περιβάλλοντος να είναι στους 18 και ποσοστό υγρασίας 68,34%......
    Α!
    Και να μην έχει φάει τζατζίκι πριν τον ανεφοδιασμό.
    Τι, μόνο τόσα ?
    Μπορούσες και καλύτερα ρε καφετζή!

  9. #24
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.777
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Τι, μόνο τόσα ?
    Μπορούσες και καλύτερα ρε καφετζή!
    Είναι σε εορταστικό μουντ και υπολειτουργεί!
    Sent from me using a computer.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Φίλτατε κάπου αυτοαναιρείσαι ή το έχεις πάρει λάθος... Γράφεις μόνος σου ότι Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ σε έκλεψε, αλλά έχεις αποδοθεί σε ένα συλλήβδην τσουβάλιασμα των πρατηρίων της ΕΚΟ γενικότερα. Έχεις γράψει στην πρώτη αράδα ότι έβαλες σε ΕΚΟ στο κέντρο της Αθήνας, κι από κει και πέρα μομφές κατά της ΕΚΟ σαν εταιρείας και για το δήθεν σύστημα διασφάλισης ποιότητας που έχει. Δεν αμφισβητώ την καλή σου πρόθεση, αλλά τώρα πως ειλικρινά θα προστατευτεί ο κάθε συμφορουμίτης από τον συγκεκριμένο δεν μπορώ να το καταλάβω, η λογική σου είναι με έκλεψε ένα πρατήριο ΕΚΟ, μην βάζετε σε κανένα πρατήριο ΕΚΟ...προσπαθείς να καταλάβεις λες γιατί δεν σου έχει συμβεί 10 χρόνια που βάζεις σε Shell να σε κλέβουν και σε εμάς που βάζουμε 10 χρόνια ΕΚΟ δεν έχει συμβεί... Μα πολύ απλά αγαπητέ επειδή έπεσες σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ απατεώνα. Όπως ανέφερα παραπάνω σε συγγενικά μου πρόσωπα είχαν προβλήματα μόνο σε πρατήριο Shell, ο λόγος είναι ο ίδιος με τον δικό σου, ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ πρατηριούχος Shell είναι απατεώνας, όχι όλοι όσοι εμπορεύονται Shell. Δέξου ότι έτσι είναι και μην το γενικεύεις, γιατί χάνεις το όποιο δίκιο έχεις με όσα υποστηρίζεις.

    οχι δεν αυτοανερουμαι φιλε μου...δεν θα εγραφα τιποτα για την εμπειρια μου αν η συγκεκριμενη εταιρια η ΕΚΟ δεν μας ειχε σπασει τα ουμπαλα στις διαφημισεις της οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην παιρνουμε αυτο που πληρωνουμε, μεχρι και ειδικες ταινιες ταχα βαζουνε για να πιστοποιησουνε αυτα που λενε..εκει εκνευριστηκα και απλα λεω οτι η ΕΚΟ μας παραμυθιαζει αγρια και καλο να το ξερουμε...ο βενζινα της με εκλεψε 50% σχεδον, εχει κλεψει με τον ιδιο τροπο και αλλους και εγω παρακολουθω τις διαφημισεις της ακομα και σημερα να με προκαλούν ενω ο τυπος συνεχιζει κεντρο Αθήνας να δαγκωνει ανυποψιαστους...αυτο εγραψα εδω μεσα αλλα και στην ιδια την εταιρια..οποιος καταλαβε, καταλαβε..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  11. #26
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Καλά και ευτυχισμένα Χριστούγεννα!!!

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    οχι δεν αυτοανερουμαι φιλε μου...δεν θα εγραφα τιποτα για την εμπειρια μου αν η συγκεκριμενη εταιρια η ΕΚΟ δεν μας ειχε σπασει τα ουμπαλα στις διαφημισεις της οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην παιρνουμε αυτο που πληρωνουμε, μεχρι και ειδικες ταινιες ταχα βαζουνε για να πιστοποιησουνε αυτα που λενε..εκει εκνευριστηκα και απλα λεω οτι η ΕΚΟ μας παραμυθιαζει αγρια και καλο να το ξερουμε...ο βενζινα της με εκλεψε 50% σχεδον, εχει κλεψει με τον ιδιο τροπο και αλλους και εγω παρακολουθω τις διαφημισεις της ακομα και σημερα να με προκαλούν ενω ο τυπος συνεχιζει κεντρο Αθήνας να δαγκωνει ανυποψιαστους...αυτο εγραψα εδω μεσα αλλα και στην ιδια την εταιρια..οποιος καταλαβε, καταλαβε..


    θες να πεις δλδ οτι καποια διαφημιση στην τηλεοραση λεει ψεμματα??

    πεφτω απ'τα συννεφα...

    εγω νομιζα οτι ολες οι διαφημισεις λενε την αληθεια και μονο την αληθεια...

  13. #28
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θες να πεις δλδ οτι καποια διαφημιση στην τηλεοραση λεει ψεμματα??

    πεφτω απ'τα συννεφα...

    εγω νομιζα οτι ολες οι διαφημισεις λενε την αληθεια και μονο την αληθεια...

    Τι; Δεν αρκεί μόνο μια σταγόνα Fairy για να πλύνει όλα τα πιάτα;

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/02/2017
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα στη παρέα!

    Το αν θα κλέψει ο βενζινάς ή όχι είναι στο χέρι του. Το 2005 σε βενζινάδικο shell στην Θεσσαλονίκη, υπάλληλος χώρεσε 25 λίτρα πετρέλαιο σε μπετόνι των 20....
    Δεν σημαίνει ότι όλα τα Shell κλέβουν.

    Περιστατικά υπάρχουν αμέτρητα. Δυστυχώς ο μόνος που μπορεί να μας εγγυηθεί με αποδείξεις την ποιότητα του καυσίμου είναι το χημείο του κράτους!Κατά τα άλλα εμπειρικά μεν στη πράξη βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα ανάλογα με την κατανάλωση αλλά δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτα.

    Φίλε Aufgebracht( ντεν κσέρω πως προφέρετε ή τι σειμενι) η μηχανή σου αναγράφει υποχρεωτικά 95 γιατί σε κάποιες χώρες η απλή είναι 93 οκτάνια και η σούπερ 95. Δεν θα πάθει τίποτα αν βάζεις 100 οκτανίων. Καλές γιορτές σε όλους εύχομαι!
    aufgebracht παθητική μετοχή του ρήματος auf/brechen ήτοι κάτι ανοίγω με τη βία ή σπάω μια κλειδαριά,/δηλαδή κάτι που έχει ανοίξει διά της βίας από κάποιον, επίσης ο φίλος του φόρουμ μας λέει και κάτι άλλο που το ζούμε στο πετσί μας' τα χρόνια των παχιών αγελάδων περάσανε οριστικά, οδηγεί και gs, είχα και εγώ το ίδιο για τέσσερα χρόνια, δεν ξέρω αν ακούει και Rammstein.
    Χρόνια πολλά σε όλους σας και καλά Χριστούγεννα, gutem Rütsch!!!!

  15. #30
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vantonopoulos Προβολή μηνύματος
    οδηγεί και gs
    Πίστεψα στη διαφήμιση ότι είναι απόλυτο μηχάνημα οδήγησης...

    Υ.Γ.1 Aufgebracht σημαίνει οργισμένος.
    Υ.Γ.2 Λάτρης του γερμανικού κινηματογράφου, φοβερή ταινία, "Τα χρόνια της αφθονίας σας είναι μετρημένα".
    Υ.Γ.3 Ακούω Rammstein, ναι.

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτάκι ρεζέρβας XT660R και κλέψιμο στο βενζινάδικο.
    από 007mastras στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2015, 14:46
  2. κλεψιμο ζελατινας και γενικα...πραγματων
    από ανωνυμος στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2010, 14:52
  3. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 16:41
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 12:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF