Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 220

Θέμα: Πρατηρια και κλεψιμο

  1. #31
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Ρε συ ,είχα δεί μια διαφήμιση που ένας τυπάς έπινε μια φραπεδομαλαστουφα και ήταν χαρούμενος και σφιχτης.
    Τι δεν ισχύει!!!
    Frappedieros!!!!


    Τελευταία τροποποίηση από teogtp; 24/12/2017 στις 18:23.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #32
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vantonopoulos Προβολή μηνύματος
    aufgebracht παθητική μετοχή του ρήματος auf/brechen ήτοι κάτι ανοίγω με τη βία ή σπάω μια κλειδαριά,/δηλαδή κάτι που έχει ανοίξει διά της βίας από κάποιον, επίσης ο φίλος του φόρουμ μας λέει και κάτι άλλο που το ζούμε στο πετσί μας' τα χρόνια των παχιών αγελάδων περάσανε οριστικά, οδηγεί και gs, είχα και εγώ το ίδιο για τέσσερα χρόνια, δεν ξέρω αν ακούει και Rammstein.
    Χρόνια πολλά σε όλους σας και καλά Χριστούγεννα, gutem Rütsch!!!!
    To "-gebracht" bgainei apo to "bringen" kai oxi apo to "brechen"

    Xronia polla se oloi.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πίστεψα στη διαφήμιση ότι είναι απόλυτο μηχάνημα οδήγησης...

    Υ.Γ.1 Aufgebracht σημαίνει οργισμένος.
    Υ.Γ.2 Λάτρης του γερμανικού κινηματογράφου, φοβερή ταινία, "Τα χρόνια της αφθονίας σας είναι μετρημένα".
    Υ.Γ.3 Ακούω Rammstein, ναι.
    Αν δεν κάνω λάθος έχεις το μοναδικό GS που δεν είναι αληθινό BMW, η διαφήμιση δεν έλεγε για μας με το 650

    Μια φορά μου έκανε διακοπές στη λειτουργία όσα χρόνια έχω το GSάκι. Όταν έβαλα 100άρα βενζίνη.

    Ich brauche Geld für Gasoline μόνο....

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Για μενα η Shell ειναι η χειρότερη.Βγάζω πάντα τα λιγότερα km στις ίδιες συνθήκες.Οπου μπορώ την αποφευγω!Παρα πολλά πρατηρια κλέβουν όχι ομως απαραιτητα σε ποσότητα αλλα σε ποιότητα,τις νερώνουν ή κάτι τετοιο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #35
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Αν δεν κάνω λάθος έχεις το μοναδικό GS που δεν είναι αληθινό BMW, η διαφήμιση δεν έλεγε για μας με το 650

    Μια φορά μου έκανε διακοπές στη λειτουργία όσα χρόνια έχω το GSάκι. Όταν έβαλα 100άρα βενζίνη.

    Ich brauche Geld für Gasoline μόνο....

    Χαχαχαχα, όπως μου είχε πει απαξιωτικά κάποτε ιδιοκτήτης 1200GS "BMW μονοκύλινδρη και με αλυσίδα ΔΕΝ είναι BMW, δεν έχεις BMW"

    Ο συγχωρεμένος ο Καλφαρέντζος που την είχα αγοράσει μου είχε εξηγήσει γτ δεν πρέπει να βάζω 100άρα αλλά δεν θυμάμαι, πάνε και χρόνια... Εμένα πάντως δεν έκανε διακοπές όταν μου είχαν βάλει στη Shell 100άρα, είχε μέσα και αρκετή απλή, απλά ο μηχανικός μου είπε να μην ξαναβάλω.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Προσωπικα με 100αρα εχω βγαλει κατά επαναληψη σε συνθήκες εθνικης και με το στροφομερφο συχνα στο κοκκινο 170-180χλμ αποσταση με 11 λιτρα..και πας μετα και ξαναγεμίζεις την 1000αρα μηχανή σου και σου παει 6,5 λιτ/100χλμ...σαφεστατα συμφερει, χωρια η ποιοτητα κυλισης...δεν ακουω κανενα "ειδικο" παρ μονο αυτά που βλεπουν τα ματια μου και πληρωνει η τσεπη μου..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι η shell έχει ποιοτική βενζίνη, αν κόβανε και την παπαριά του "κατέβα από τη μηχανή για να σου βάλω βενζίνη"

  8. #38
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.042
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Χαχαχαχα, όπως μου είχε πει απαξιωτικά κάποτε ιδιοκτήτης 1200GS "BMW μονοκύλινδρη και με αλυσίδα ΔΕΝ είναι BMW, δεν έχεις BMW"
    Έτσι ακριβώς είναι. Το μόνο καλό, αξιόπιστο μηχανάκι που έβγαλε ποτέ η μπεμβέ, δεν είναι μπεμβέ.

    Η 100άρα βενζίνη είναι για κινητήρες που μπορούν να την εκμεταλλευτούν.

    Κι εγώ βάζω Shell συνήθως, αλλά νομίζω είναι περισσότερο θέμα βενζινάδικου, παρά μάρκας.
    Life begins at 45°.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Ελίν κατά προτίμηση , αλλιώς avin - shell

    Το θέμα με τις εταιρείες είναι κατα πόσο ελέγχουν οι ίδιες τα πρατήρια και τι πολιτική ακολουθούν σε περιπτώσεις νοθείας.
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 25/12/2017 στις 23:05.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Στη μοτοσυκλέτα 11 χρόνια βάζω μόνο ΕΚΟ, το ίδιο και στο αυτοκίνητο, πετρέλαιο μόνο ΕΚΟ (από συγκεκριμένα πρατήρια). H σύζυγος στο σκουτεράκι μόνο Shell έβαζε και το ένα πρόβλημα πίσω από το άλλο, άλλαξε σε BP και δια μαγείας το μηχανάκι δουλεύει απροβλημάτιστα. Το περί παραμυθιάσματος ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω, εσύ δηλ θεωρούσες ότι το γεγονός ότι διαφημίζουν και κάνουν ελέγχους είναι πανάκεια; Ή ότι η εταιρεία έχει δώσει γραμμή να νοθεύουν αράδα; Αν σ' έκλεψε, σε έκλεψε ο πρατηριούχος κι όχι η εταιρεία, απατεώνες και κακοί επαγγελματίες είναι σε όλες τις εταιρείες δυστυχώς. Για να αντιστρέψω κατά κάποιο τρόπο το ερώτημά σου, δηλ η Shell που δεν διαφημίζει συνεχείς ελέγχους ποιότητας πάει να πει ότι είναι κατά συρροή απατεώνες και κλέφτες και δεν ενδιαφέρονται για τη νοθεία από τα πρατήριά τους; Άστοχο κατά προσωπική μου εκτίμηση το σχόλιο για την αναφορά στην εταιρεία κι όχι στο πρατήριο και μόνο...
    την νοθεια την κανει αποκληστικα και μονο το πρατηριο,και καμια σχεσει με την μαρκα.φουλαρο το αμαξι και φευγω για βουλγαρια μπενω συνορα προμαχωνα και παω περιπου στα 2 χιλιομετρα και φουλαρο σε πρατηριο ΕΚΟ της βουλγαριας. μετα απο τρεις μηνες φουλαρο το ιδιο αυτοκινητο αλλα απο αλλο πρατηριο τις πολις μου και κανω την ιδια διαδρομη, στην κατερινη μπηκα για βενζινα,γιατη το αποθεμα που ειχε το αυτοκινητο θα με εφτανε μεχρι θες/νικη,και λογο του οτι δεν θα εμπενα μεσα αλλα απο τον περιφεριακο μετα θα εψαχνα για βενζινα.τωρα απο θεσ/νικη μεχρι προμαχωνα ειναι 65 χιλιομετρα,αρα 65χιλιομετρα βενζινα εγειναν αλεκος απο τον βενζινα.τωρα με διωγκοτικα,με θερμοκρασια η τη αλλη πουστια εχει κανει μονο αυτος ξερει. στα υπ'οψιν,ο βενζινας φιλος.ΑΑΑΑΝΤΕ ΓΙΑ.τι αλλο να πουμε.

  11. #41
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι η shell έχει ποιοτική βενζίνη, αν κόβανε και την παπαριά του "κατέβα από τη μηχανή για να σου βάλω βενζίνη"
    Σου εύχομαι να μην σου τυχει ποτέ να σου βάλουν βενζίνη και ενώ είσαι πάνω να τύχει να πάει απ'έξω και να κυλήσει στα μέζεα σου.
    Πραγματικά...Είναι πολύ δυσάρεστη εμπειρία.
    Καλές γιορτές και με υγεία.

    Υ.Γ. Να σε προλάβω, όχι δεν δουλεύω σε βενζινάδικο, και ποτέ δεν δούλευα σε βενζινάδικο.Σε οποιοδήποτε ή οπουδήποτε.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.530
    Ωπ καιρό είχαμε να ανοίξουμε θεματακι για καύσιμο..

    Θα ποντάρω στα πρατήρια και εγώ.

    Αντε καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

  13. #43
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    την νοθεια την κανει αποκληστικα και μονο το πρατηριο,και καμια σχεσει με την μαρκα.
    Μα το ίδιο πράγμα λέμε, υποστηρίζω κάτι διαφορετικό; Πρώτος το έγραψα...

  14. #44
    Περίπτωση Α:Το ΚΤΜ 8lit ντεπόζιτο χωρίς να έχει αδειάσει, παίρνει 9lit. Στην παρατήρησή μου στον βενζινά, απαντά: Καλά να σε κλέψουμε στα 8 λίτρα ένα λίτρο? Ναι του απαντάω και δεν σε πληρώνω. Τέλος ούτε είπε τίποτε. AVIN Λ. Κωνσταντινουπόλεως στο Ροσινιόλ.
    Περίπτωση Β:Με το PUNTO της γυναίκας μου ξεκινάμε 5 η ώρα το πρωί με φουλαρισμένο ντεπόζιτο από AVIN στην Λ.Θηβών σύνορα Περιστέρι με Ϊλιον για Ξάνθη.Λόγω του ότι δεν ταξιδεύουμε με αυτό το αυτοκίνητο δεν ήξερα τα χούγια του και μένω από βενζίνη στην διασταύρωση της Σίνδου πριν την Θεσσαλονίκη (Μέση ωριαία 110Km/H).Μετά βασάνων βάζω βενζίνη και φουλάρω στην Θεσσαλονίκη. Στην επιστροφή φουλάρω ξανά Θεσσαλονίκη στο ίδιο πρατήριο, φτάνω Αθήνα με 1/4 βενζίνη στο ρεζερβουάρ με χρήση A/c και μέση ωριαία 140κμ/Η.
    Περίπτωση Γ. Με εταιρικό όχημα και ρεζερβουάρ 50λιτ και ρεζέρβα (λαμπάκι) βάζω σε τυχαίο βενζινάδικο στην Ηλιούπολη 54 λιτ..... Του λέω αδύνατον και του δείχνω το μανουάλι με την χωρητικότητα του ρεζερβουάρ. Προσπαθεί να με πείσει ότι το μάνουαλ κάνει λάθος (έχω ήδη την απόδειξη στο χέρι μου). Βγάζω το τηλέφωνο με σκοπό να καλέσω την αστυνομία.... Μου λέει "οχι ρε φίλε εντάξει, πλήρωσε για 50 λίτρα" αποκλείεται του λέω, φεύγω και τελικά έφυγα, επίσης χωρίς να πληρώσω.
    Σε συζήτηση με βενζινά πελάτη μου για αυτά τα συμβάντα με ενημέρωσε ότι όλες οι αντλίες "κλέβουν" από 0,01 έως 0,1 λεπτό νόμιμα (στατιστικό λάθος) Τώρα πως γίνεται να κλέβουν μόνο εις βάρος μας και όχι εις βάρος τους δεν το καταλαβαίνω.
    Επίσης ότι η κλοπή γίνεται με τσιπάκι εγκατεστημένο εντός της ηλεκτρονικής αντλίας και τηλεκοντρόλ ώστε ανά πάσα στιγμή να επαναφέρουν την "νόμιμη" λειτουργία της. Αυτά τα τσιπάκια είναι πολύ δύσκολα να εντοπιστούν αφού είναι μέσα στην πλακέτα της αντλίας και μόνο μετά από αρκετές καταγγελίες η εταιρία προχωρά στον έλεγχο σε βάθος. Και αυτό όταν το πρατήριο έχει ταμπέλες εταιρίας γιατί αν έχει ΑΠ ή το όνομα του βενζινά δεν γίνεται ποτέ έλεγχος.
    Μετανιώνω που δεν έκανα καταγγελίες και έφυγα χωρίς να πληρώσω αφού, πιθανόν, ο μόνος τρόπος να τιμωρηθεί κάποιος είναι μετά από καταγγελίες.
    ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ!!!!

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Τρία στα δέκα κλέβουν.Είχα την εντύπωση ότι τρία στα δέκα δεν κλέβουν!
    Πηγή

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτάκι ρεζέρβας XT660R και κλέψιμο στο βενζινάδικο.
    από 007mastras στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2015, 14:46
  2. κλεψιμο ζελατινας και γενικα...πραγματων
    από ανωνυμος στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2010, 14:52
  3. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 16:41
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 12:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF