Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Θέσεις στάθμευσης σε πολυκατοικίες και μοτοσυκλέτες.

  1. #16
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.444
    Γιατι το χέσιμο μετα....

    Sor για καθε ενέργεια υπαρχει παρενέργεια. Μπορει να βρεθει καποιος πιο τρελος απο εσενα και το να μην υπαρξει αίσιο τελος.

    Μιλας-διεκδικείς οτι σου ανήκει, οτι ειναι απο κοινού συμβιβάζεσαι και συνεργάζεσαι η προσπαθείς να τους κανεις να συνεργαστείτε

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Δεκτο-σεβαστο.
    Πρωτα απο ολα αυτα που λες. Τωρα αν ο αλλος επιμενει... Μπορεις να εισαι εσυ ο πιο τρελος απο τον αλλον.. δεν ειπαμε μα κανεις εξυπναδες για κατι που δεν σου ανηκει. Ισα ισα...τον δικο του χωρο διεκδικει...

  3. #18
    Οι συγκεκριμένες θέσεις στάθμευσης είναι με ράμπα και η πολυκατοικία δεν έχει πεζοδρόμιο, απλά είναι ένας στενός δρόμος που βγάζει σε αδιέξοδο. όταν με έκλεισε ο τύπος, είχε παρκάρει διαγώνια στη διπλανη΄θέση και ένα μέρος του αυτοκινήτου ήταν πάνω και στη δική μου θέση. Δεν γνώριζε βέβαια ότι ήταν ιδιόκτητη η θέση αλλά και πάλι εφόσον ο ίδιος δεν έχει καμία ιδιόκτητη θέση στην πολυκατοικία δεν έχει δικαίωμα να το κάνει. Θα επιμείνω πάντως (λόγω εμπειρίας) ότι οι περισσότεροι οδηγοί αυτοκινήτων που δεν οδηγούν και μηχανή, θεωρούν ότι οι μηχανές δεν δικαιούνται θέσεις στάθμευσης.

  4. #19
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.444
    εάν είναι ιδιόκτητη μπορείς να βάλεις ότι γουστάρεις και τρέιλερ και να το παρατήσεις εκεί για χρόνια. Ενημέρωσε με σήμανση ή με ανακοίνωση τους ένοικους και μη της πολυκατοικίας
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    δεν ειναι θεμα οδηγου αυτοκινήτου ή οδηγού αλλου οχήματος. Συχνα πυκνα θα δεις πεζούς οτι νομίζουν οτι τους ανήκει ο δρόμος... θα σε βρίσουν εάν στρίψεις σε φανάρι με παλώμενο πράσινο για πεζούς. μπορεί να τρέξει κιολας για να παει να περασει την ωρα που θα περάσεις εσύ μονο κ μονο για να σε βρίσει. Ε...αυτός οταν παρει αυτοκίνητο, θα γίνει σαν τον ελληνάρα που περιγράφεις.

    πάντως, ανεξάρτητα με το τι "βλεπεις" στην πολυκατοικία, ενημερώσου για το καταστατικό και που υπάρχει η επίσημη είσοδος πάρκινγκ. Ακόμα και να είναι όπως τα λές, θα είσαι σίγουρος αμα πετύχεις κανέναν ξερόλα -σαν εμενα :P- που θα το εχει ψάξει λίγο και θα λέει τα δικά του.
    Γενικά, όταν τις χτίζουν, υπάρχει η επίσημη είσοδος πάρκινγκ, αλλο τώρα αν γίνεται προσαρμογή στα θέλω των ιδιοκτητών. στα λέω γιατι κάτοικος παγκρατίου χωρίς δικό μου πάρκινγκ αλλά με γειτονικές πολυκατοικίες με πάρκινγκ ή και σε πεζοδρόμιο όπου γίνεται λαική ή πανηγύρι 1 φορά τον χρόνο. ακόμα και αυτοί θα πρέπει να έχουν άδεια να στήνουν τον πάγκο τους. θα σε ενοχλήσουν 2-3 φορές, μετα θα δουν οτι είσαι ψείρας και περιέργος (και αν εχεις πάντα δίκιο) και μετά δεν θα ασχοληθούν.
    Σκέψου, μετά τις μανούρες, πάρκαρα πάνω στη ράμπα του πεζοδρομίο και δεν μου έλεγε κανείς τίποτα. (Ράμπα πεζοδρομίο 15 μέτρα ξέρω γω...πάρκαρα στα πρώτα 3-4 μέτρα).

  6. #21
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    δεν ειναι θεμα οδηγου αυτοκινήτου ή οδηγού αλλου οχήματος. Συχνα πυκνα θα δεις πεζούς οτι νομίζουν οτι τους ανήκει ο δρόμος... θα σε βρίσουν εάν στρίψεις σε φανάρι με παλώμενο πράσινο για πεζούς. μπορεί να τρέξει κιολας για να παει να περασει την ωρα που θα περάσεις εσύ μονο κ μονο για να σε βρίσει. Ε...αυτός οταν παρει αυτοκίνητο, θα γίνει σαν τον ελληνάρα που περιγράφεις.

    πάντως, ανεξάρτητα με το τι "βλεπεις" στην πολυκατοικία, ενημερώσου για το καταστατικό και που υπάρχει η επίσημη είσοδος πάρκινγκ. Ακόμα και να είναι όπως τα λές, θα είσαι σίγουρος αμα πετύχεις κανέναν ξερόλα -σαν εμενα :P- που θα το εχει ψάξει λίγο και θα λέει τα δικά του.
    Γενικά, όταν τις χτίζουν, υπάρχει η επίσημη είσοδος πάρκινγκ, αλλο τώρα αν γίνεται προσαρμογή στα θέλω των ιδιοκτητών. στα λέω γιατι κάτοικος παγκρατίου χωρίς δικό μου πάρκινγκ αλλά με γειτονικές πολυκατοικίες με πάρκινγκ ή και σε πεζοδρόμιο όπου γίνεται λαική ή πανηγύρι 1 φορά τον χρόνο. ακόμα και αυτοί θα πρέπει να έχουν άδεια να στήνουν τον πάγκο τους. θα σε ενοχλήσουν 2-3 φορές, μετα θα δουν οτι είσαι ψείρας και περιέργος (και αν εχεις πάντα δίκιο) και μετά δεν θα ασχοληθούν.
    Σκέψου, μετά τις μανούρες, πάρκαρα πάνω στη ράμπα του πεζοδρομίο και δεν μου έλεγε κανείς τίποτα. (Ράμπα πεζοδρομίο 15 μέτρα ξέρω γω...πάρκαρα στα πρώτα 3-4 μέτρα).
    Άκρη με τα πανηγύρια πώς βγάζεις;Εγώ δεν βγάζω εύκολα.Συνήθως τα σκηνικά αυτά τελειώνουν με το..
    Ανοίξτε τώρα την είσοδο αλλιώς θα σας τα κάνω πέρα νταβατζιλίκι.Και μια φορά που πήγαν να πέσουν καρπαζιές ήρθε η δημοτική (τότε) και ανοίξανε το πάρκινγ μου.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    αυτός που θα στήσει πάγκο, πρεπει να εχει ειδικη άδεια ή κατι. Αν το έχει...τότε δυστυχώς του ανοίγεις τον δρόμο. ΕΑΝ εσύ έχεις πάρκινγκ με άδεια, τότε δεν μπορεί να σε κλείνει. το κακό ειναι οτι θα εισαι ο μαλακας που θα κοβει τους πεζους στο μπες βγες (αμα εχεις αμαξι) αλλιως με την μηχανη δεν τους ενοχλείς τόσο). Δλδ και δικιο να εχεις μονο κ μονο επειδη οι πεζοι νομίζουν οτι ειναι δικος τους ο δρόμος θα υποστηρίξουν τον πωλητη με τον πάγκο.

    Στη δικη μου περίπτωση (παρκαρα στο δρομο/πεζοδρομιο αμαξι/παπι) και ειχαν και αδεια οι πανηγυριτζηδες τοτε παρακρα αλλου. (Ημουν ο χαμμενος της ιστοριας αλλα εχανα σαν νικητης αφου ψάξει το παραμικρο μπας και... :P )

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Χρόνια πολλά σε Ruyjin και Fourka
    από Ora_Nihil στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:23
  2. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 15:44
  3. Καλημερα Σε Ολουσ Και Χρονια Πολλα!!
    από XTMPAM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 00:42
  4. Καλημερα Σε Ολουσ Και Ξαναπροτεινω......
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 21:54
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF