Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 93

Θέμα: ΑΓΟΡΑ HONDA GLX

  1. #61
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ....15 χρονών είναι...τι περιμένετε να ακούσει;


    One Direction..................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    One Direction..................

  3. #63
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    One Direction..................
    Ευαγγελε, τέρμα η Μάιλι Σάιρους;

    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #64
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ευαγγελε, τέρμα η Μάιλι Σάιρους;


    Kαιρός δεν ήταν;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #65
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.652
    κλαίω ρε μλκς...
    όπου βρείτε γλέντι, σπεύδετε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    54
    Παιδια γινεται να το σβησω το φορουμ?

  7. #67
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Alt+cntrl+delete πολλες φορες ταυτοχρονα

  8. #68
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Και πάλι καλησπέρα.
    Χαίρομαι που κάθησες και διάβασες τι έγραψα.Να σου πώ λοιπόν 2 πράματα ακόμα;
    Αν κάτσεις και τα διαβάσεις θα με κάνεις χαρούμενο.Αν τα σκεφτείς θα με κάνεις ευτυχισμένο.Αν τα εφαρμόσεις θα κάνεις ευτυχισμένους τους δικούς σου.
    Προσπαθώ να βρεθώ πίσω στα χρόνια να θυμηθω πως ένιωθα και εγώ.Χμ...Ναι νομίζω το κατάφερα.Η πρώτη μου αγορά μηχανής ήταν ΠΟΛΥ καλύτερο αίσθημα μπορώ να πώ απο την πρώτη μου φορά σεξ.Και αυτή η ανυπομονησία,το τρέμουλο στα γόνατα και οι πεταλούδες στην κοιλιά;Σαν να μου χαμογελούσε η πιο όμορφη της τάξης και να μου πιανε το χέρι (μην το κάνουμε και τσόντα τώρα)...
    Ξέρεις θα ξεκινήσω από αυτά που πιστεύω οτι έχω περισσοτερες πιθανότητες να με ακούσεις.
    Πρώτα από όλα.Κράνος;Ναι.Τι κράνος;Fullface.Γιατί fullface όχι jet ή Modular?
    Διότι θα κινήσαι σε επαρχική/τοπική οδό ως επι τω πλείστω οπότε πετραδάκια/μαμμούνια είναι στην καθημερινή ρουτίνα.Το modular κάνει την ίδια δουλειά ναι αν το χεις κλεισό ΑΛΛΑ λογω ηλικίας ΔΕΝ θα το προσεξεις.Την πάτησα και γω πιο μεγάλος.Με πάνω απο 10 ετη διαφορά με σένα οπότε...Fullface=oneway choice.
    Πάμε παρακάτω.
    Στο θέμα λαδιού.Ναι είναι κάπως όπως τα λές.Αλλά εγώ ΔΕΝ μπορώ να ξεχωρίσω το λαδάκι αν ειναι καμμένο μέσα.Λέω τώρα...μπορεί να ακούσεις δικαιολογίες...του στυλ το κάνω μονος μου,αλλος δεν το ακουμπάει το μηχανάκι κτλπ.Η γνώμη μου πάλι;Μην το πάρεις το μηχανάκι.
    Θα σου πώ το γιατί.
    Είναι ένα παπί με σασί γερασμένο.Με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Ειναι ένα παπί με πειραγμένο μοτέρ,εναμιση έτους.Θέλεις να φτιάξουμε ένα παπί μαζί ΜΕ ΓΝΗΣΙΑ ανταλλακτικά και να στο κολλήσω με 5.000χλμ?Ευκολα.Όλη την ώρα σουζα.Γιατί θα κολλήσει;Διότι δεν λιπαίνεται σωστά η μπιέλα.Στα λέω πολύ απλοικά.Μηχανικός δεν είναι.Αλλά για να δεις τα λαδακια δεν το βάζεις στο ίσιωμα;Και στο διπλό σταντ;
    Λοιπόν στο διαταυτα.Ειναι ΠΟΛΥ κακή αγορά,πεταμένα λεφτά.
    Εσύ θές να είσαι ο πιο γρήγορος;Μπορείς.Αλλά οχι με αυτό.Μπορείς να πάρεις στα ίδια κυβικά μια μοτοσυκλέτα.Η και πιο πολλά κυβικά.Πίστεψε με οι γκόμενες πιο πολύ θα κοιτάνε την μηχανή παρά το παπί.Γιατί;Επειδήθα διαφέρεις.Θα δείχνεις και πιο όριμος.Και θα μπορείς να πας το γκομενάκι σε μια παραλία πιο ΜΑΚΡΥΑ πιο ΑΝΕΤΑ και πιο ΑΣΦΑΛΗΣ.
    Γιατί;Επειδή θα έχεις, άλλα ΦΡΕΝΑ,άλλες ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ,άλλα ΚΥΒΙΚΑ.Εσυ αν ειναι να σε πάνε μια βόλτα και έχεις την επιλογή παπί ή μοτοσυκλέτα που θα πήγαινες;Στην μοτοσυκλέτα σωστά;Και μιλάμε για μια διαφορά στα χρήματα 500?Ευρώ για 250 κυβικά!Θα είσαι ο πιο γρήγορος του χωριού.Και θα εχεις και όλα τα άλλα μαζί.Εαν δεν το αντέχεις δες YBR125-CBR125-CBF125.Aλλά το 250 ειναι επένδυση σε γκόμενες.Eιναι επένδυση και σχολείο για το μέλλον ταυτόχρονα για πιο μεγάλα μηχανάκια.Και απο σερβις;Σαν παπί.Και απο θέμα ομορφιάς?Με 200 ευρώ το κάνεις λούστρο.Αν δεν είναι.Και ξέρεις και κάτι ακόμα;έστω και μαμά τα 250 δεν τους πίνουνε το αιμα.Θα γλιτώσεις συνεργεία-λεφτά-χρόνο.
    Και γιατί τα λεφτά αυτά να μην τα χαλάς για τις γκόμενες και να μην εισαι ο πρώτος του χωριού;Αρχοντας.
    Εσύ διαλέγεις.Απλά μην κοιτάς μόνο την εμφάνιση.Πές μου πόσα λεφτά έχεις και σε ποια περιοχή (νομό) είσαι να σου δώσω μια ιδέα τι μπορείς να πάρεις.

    Υ.Γ. Κάποιος φίλος έγραψε για φίλους που μείναν με το παπί απο τότε.Όλοι έχουμε και πολλούς.Ο πιο κοντινός μου;Ο αδερφός της γυναίκας μου.Και όταν είχε πάρει την 400 έπεσε σε μια οικοδομή στους ασβέστες.Γιατί;Γιατί με το παπί έμαθε και έμεινε εκεί.Αν πάει να καβαλήσει πιο πολλά απο 200 κυβικά θα σκοτωθεί.20 χρόνια στο παπί και μέχρι εκεί.Θέλεις να μείνεις εκεί;Δεν νομίζω.
    Υ.Γ.2 Θα περιμένω απάντηση σου.
    Υ.Γ.3 Μήπως για να σου λέμε όλοι οτι ξέρεις...μην το πάρεις...ίσως έχουμε ένα δίκιο;Και ας μην το ξέρουμε απο κοντά, και ας, και ας...Προσωπικά είμαι 23 χρόνια πάνω στις 2 ρόδες.Αν μπορούσα να γυρίσω πίσω ξέρεις τι θα άλλαζα;Δεν θα πείραζα ποτέ μοτέρ απο μηχανακι μου.Για να έχω μηχανάκι.Να μην ξυπνάω το πρωί και λέω ωωωωω παει γρήγορα και το μεσημέρι μου δίνει την μπιέλα στο χέρι.Την ώρα που γυρνάω δικάβαλο.Και περνάνε οι άλλοι και παίρνουνε την γκόμενα μου να την πάνε σπίτι.Ξενέρα ε?Όμως τα κοριτσάκια σκέφτονται κάπως έτσι.
    Την αγάπη μου.

  9. #69
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Επειδή το κάνουν οι άλλοι μάθε τι έκανα εγώ στα 17 μου (χωρίς δίπλωμα).

    Θα μιλήσω για το δεύτερο περιστατικό, το πρώτο ήταν να ανταλλάξω την μπογιά του αυτοκινήτου του πατέρα μου με ένα άλλο.

    Αφού, λοιπόν, δεν έβαλα μυαλό, ένα ωραίο βράδι Σαββάτου, κατά τη 1, παίρνω κρυφά το κλειδί απτην τσέπη του πατέρα, βάζω και το φιλαράκι μέσα και φύγαμε.
    Αφού κάνανε τους βολταρες μας, αγνοώντας πλήρως τον ΚΟΚ( ποιος κικ, ποια Άμστελ, ήμασταν ανίκητοι) μας καρφώνει ένας οδηγός στο μπατσικο που βρέθηκε στο φανάρι κεντρικού δρόμου που ευφυέστατα επέλεξα. Θα περνούσα ένα ωραιότατο Σαββατοκύριακο στο κελί και καφεδάκι πρωί Δευτέρας με τον εισαγγελέα.
    Για ΚΑΛΉ ( ακούγεται λίγη η λέξη) μου τύχη, ο φίλος ήταν γιος αστυνομικού, στον οποίο όλο το σώμα χρωστούσε χάρες. Έτσι συνέχισα κανονικά τη ζωή μου, έβγαλα το δίπλωμα στα 18 σταμάτησα να οδηγώ σαν τον κλέφτη.

    Η υπομονή είναι μεγάλη αρετή, ελπίζω το δικό μου (εν τέλη ελαφρύ) πάθημα, αν μη τι άλλο να σε διδάξει να πάρεις ώριμες αποφάσεις.

  10. #70
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ZHKAS2002 Προβολή μηνύματος
    Παιδια γινεται να το σβησω το φορουμ?

    Να το κάνεις παιδάκι μου, σβήστο όλο το φόρουμ, να γλυτώσουμε
    κι' απ΄αυτούς τους γεροπαράξενους 'δω μέσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Δυστυχώς απευθύνεστε σ' έναν καβλωμένο πιτσιρικά 15,5 ετών (τέτοιοι υπήρξαμε η πλειονότητα εδώ), οπότε οι συμβουλές για 125ρι (δίπλωμα 18+ ετών) χαμένες.
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις γυιε μου είναι να βρεις ένα γνήσιο 50ρι απείραχτο παπί ,να πάρεις ένα μοτεράκι lifan για να ξεδίνεις να το κρατήσεις μέχρι να ενηλικιωθείς και μετά να το δώσεις (εύκολα) μιας και θα χεις και το γνήσιο μοτέρ του.
    Δίπλωμα και εξοπλισμός εννοείται μην τα λέμε πάλι και μακριά από στραβές γιατί θυμήσου η ασφάλεια δεν θα σε καλύψει σε υπερκυβισμένο 50ρι μοτοποδήλατο.
    Καλά μυαλά και εδώ είμαστε αν έχεις απορίες...

  12. #72
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gory Προβολή μηνύματος
    Επειδή το κάνουν οι άλλοι μάθε τι έκανα εγώ στα 17 μου (χωρίς δίπλωμα).

    Θα μιλήσω για το δεύτερο περιστατικό, το πρώτο ήταν να ανταλλάξω την μπογιά του αυτοκινήτου του πατέρα μου με ένα άλλο.

    Αφού, λοιπόν, δεν έβαλα μυαλό, ένα ωραίο βράδι Σαββάτου, κατά τη 1, παίρνω κρυφά το κλειδί απτην τσέπη του πατέρα, βάζω και το φιλαράκι μέσα και φύγαμε.
    Αφού κάνανε τους βολταρες μας, αγνοώντας πλήρως τον ΚΟΚ( ποιος κικ, ποια Άμστελ, ήμασταν ανίκητοι) μας καρφώνει ένας οδηγός στο μπατσικο που βρέθηκε στο φανάρι κεντρικού δρόμου που ευφυέστατα επέλεξα. Θα περνούσα ένα ωραιότατο Σαββατοκύριακο στο κελί και καφεδάκι πρωί Δευτέρας με τον εισαγγελέα.
    Για ΚΑΛΉ ( ακούγεται λίγη η λέξη) μου τύχη, ο φίλος ήταν γιος αστυνομικού, στον οποίο όλο το σώμα χρωστούσε χάρες. Έτσι συνέχισα κανονικά τη ζωή μου, έβγαλα το δίπλωμα στα 18 σταμάτησα να οδηγώ σαν τον κλέφτη.

    Η υπομονή είναι μεγάλη αρετή, ελπίζω το δικό μου (εν τέλη ελαφρύ) πάθημα, αν μη τι άλλο να σε διδάξει να πάρεις ώριμες αποφάσεις.
    Ή να κάνεις παρέα με γιους αστυνομικών.
    Life begins at 45°.

  13. #73
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς απευθύνεστε σ' έναν καβλωμένο πιτσιρικά 15,5 ετών (τέτοιοι υπήρξαμε η πλειονότητα εδώ), οπότε οι συμβουλές για 125ρι (δίπλωμα 18+ ετών) χαμένες.
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις γυιε μου είναι να βρεις ένα γνήσιο 50ρι απείραχτο παπί ,να πάρεις ένα μοτεράκι lifan για να ξεδίνεις να το κρατήσεις μέχρι να ενηλικιωθείς και μετά να το δώσεις (εύκολα) μιας και θα χεις και το γνήσιο μοτέρ του.
    Δίπλωμα και εξοπλισμός εννοείται μην τα λέμε πάλι και μακριά από στραβές γιατί θυμήσου η ασφάλεια δεν θα σε καλύψει σε υπερκυβισμένο 50ρι μοτοποδήλατο.
    Καλά μυαλά και εδώ είμαστε αν έχεις απορίες...
    Αυτό δεν το χα σκεφτεί.Μπράβο ρε buckley....!!!!

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν το χα σκεφτεί.Μπράβο ρε buckley....!!!!
    Ναι αυτο ηθελα να σου πω...δεν βγαζω διπλωμα για 125 για 50 βγαζω αλλιως σιγα μην καθομουν με τα παπακια και με τις παπαριες...
    Αμα εβγαζα για 125 θα παιρνα στο σιγουρο YZF...
    Eιναι καλυτερο και σε ομορφια και σε φρενα και σε οδηγηση και για τις γκομενες...
    Αλλα τρ δυστυχως προς το παρον το glx ειναι η μονη επιλογη...
    Αν και ειχα σκεφτει να παρω κατι σε super motard οπως το SX της aprillia και ειναι και στα ιδια χρηματα περιπου...

  15. #75
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    α καλα

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bελτιώσεις σε Honda GLX
    από Dexter007 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 11:25
  2. Μετατροπη Honda GLX
    από Petrucci στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 08:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF