Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 137

Θέμα: Είναι υπερβολή για έναν αρχάριο το R6;

  1. #31
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    ολα μαζι..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rc200.jpg 
Προβολές:	184 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	391613
    και το πιο καβλα..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rc200-1.jpg 
Προβολές:	185 
Μέγεθος:	103,6 KB 
ID:	391614
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Πφφφ πρωτοτυπία καμία πλέον...Όλοι r6 και ss χωρίς εμπειρία για το μάτι και μπας και βγει καμία γκόμενά η επειδή η δικιά τους είδε στο δρόμο μηχανή και είπε οοουυυυαααουυυ..λοιπόν...πάρε το παρακάτω https://www.car.gr/used-bikes/yamaha/r_3.html μιας και θες ss ντε και καλά και δες αν την παλεύεις πρώτα αν όχι πουλά το και tdm καπακια...........
    Δηλαδή το ενδεχόμενο να γουστάρω για την πάρτη μου να έχω ένα μηχανάκι που μου αρέσει να το χαζεύω, όπως π.χ μου αρέσει να φοράω μία μπλούζα που την κάνω κέφι, αποκλείεται ε; Πρέπει όλοι να έχουμε σκούτερ για να μην μας πούνε κάγκουρες, ποζεράδες κτλ κτλ. Ωραία λογική. Btw, και για το R3 έχω ακούσει καλά λόγια και το έχω στα υπόψιν μου.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ολα μαζι..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rc200.jpg 
Προβολές:	184 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	391613
    και το πιο καβλα..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rc200-1.jpg 
Προβολές:	185 
Μέγεθος:	103,6 KB 
ID:	391614
    Νομίζω ότι αρχίζω να καταλήγω στο αυστριακό...

  4. #34
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω σοβαρά...έχεις ιδέα πόσο γλυκό και επικυνδινο είναι το γκάζι σε κάτι τόσο δυνατό??έχεις ιδέα πόσο παραπάνω εμπειρία και προσπάθεια θέλει ένα ss για να στριψει σωστά με χλμ μαζεμένα?όμορφα μηχανακια οκ κουλ........αν δεν παίζεις με τη ζωούλα σου και τη ζωή όποιου κάτσει από πίσω..Μην άρχισετε οι υπόλοιποι μα έχει φρέναρε φρέναρες μα το ένα μα το άλλο...είστε απλά ανεύθυνοι όταν λέτε σε έναν άνθρωπο που δεν έχει ιδέα από μότο να πάρει ss..ότι λέω στα λέω για καλό..δικό σου το κεφάλι δικια σου και η τσέπη...Όσο για καθημερινό μηχανάκι και ss γούστα είναι αυτά και όρεξη..συνήθως όσοι κάνουν τη μαλάκια μετά από 2 μήνες καλοκαίρι και πολη με ss τα πουλάνε μπαμ........με φωτεινή εξαίρεση επιφανή προσωπικότητα του φόρουμ.....Αυτά φίλε μου...τα χω αναλύσει και αλλού και δε θα ασχοληθώ άλλο είπα να σου πω πως έχει το πράγμα μπας και κρατήσεις κάτι από αυτά...Καλά χλμ και καλές αγορες
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #35
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή το ενδεχόμενο να γουστάρω για την πάρτη μου να έχω ένα μηχανάκι που μου αρέσει να το χαζεύω, όπως π.χ μου αρέσει να φοράω μία μπλούζα που την κάνω κέφι, αποκλείεται ε; Πρέπει όλοι να έχουμε σκούτερ για να μην μας πούνε κάγκουρες, ποζεράδες κτλ κτλ. Ωραία λογική. Btw, και για το R3 έχω ακούσει καλά λόγια και το έχω στα υπόψιν μου.
    Μην τον ακούς. Αυτός έχει SS ΚΑΙ σκούτερ. Ο ορισμός του κλαρίνου.
    Life begins at 45°.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω σοβαρά...έχεις ιδέα πόσο γλυκό και επικυνδινο είναι το γκάζι σε κάτι τόσο δυνατό??έχεις ιδέα πόσο παραπάνω εμπειρία και προσπάθεια θέλει ένα ss για να στριψει σωστά με χλμ μαζεμένα?όμορφα μηχανακια οκ κουλ........αν δεν παίζεις με τη ζωούλα σου και τη ζωή όποιου κάτσει από πίσω..Μην άρχισετε οι υπόλοιποι μα έχει φρέναρε φρέναρες μα το ένα μα το άλλο...είστε απλά ανεύθυνοι όταν λέτε σε έναν άνθρωπο που δεν έχει ιδέα από μότο να πάρει ss..ότι λέω στα λέω για καλό..δικό σου το κεφάλι δικια σου και η τσέπη...Όσο για καθημερινό μηχανάκι και ss γούστα είναι αυτά και όρεξη..συνήθως όσοι κάνουν τη μαλάκια μετά από 2 μήνες καλοκαίρι και πολη με ss τα πουλάνε μπαμ........με φωτεινή εξαίρεση επιφανή προσωπικότητα του φόρουμ.....Αυτά φίλε μου...τα χω αναλύσει και αλλού και δε θα ασχοληθώ άλλο είπα να σου πω πως έχει το πράγμα μπας και κρατήσεις κάτι από αυτά...Καλά χλμ και καλές αγορες
    Για το R6, ok, το δέχομαι αυτό που λες. Είναι ακραίο και πολύ δυνατό για μένα. Το είπα και στο αρχικό μου ποστ άλλωστε. Αλλά το RC200 είναι κι αυτό υπερβολή; Γιατί;

  7. #37
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Κανένας δεν ανέφερε μέχρι στιγμής το Motorcycle riding school

  8. #38
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μην τον ακούς. Αυτός έχει SS ΚΑΙ σκούτερ. Ο ορισμός του κλαρίνου.




    Δεν είπα κάτι για τα μικρά..το rc μια χαρα ειναι
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος




    Δεν είπα κάτι για τα μικρά..το rc μια χαρα ειναι
    Μα το έχω αποκλείσει προ πολλού το R6. Για R1 το ψήνω όμως...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Αυτο το βιντεάκι θα είναι πάντα επίκαιρο
    https://youtu.be/BZKbYH1W0HE

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Απ' ό,τι βλέπω, μερικοί έχετε φετιχιστική σχέση με το κράξιμο και μάλιστα το αναίτιο κράξιμο. Γιατί ρε παιδιά; Είδατε να επιμένω για το R6; Απ' την αρχή είπα ότι δεν το ψήνω διότι το θεωρώ too much. Απλώς κάποιοι (και ένας εδώ που έκανε σύγκριση με fz6) μου είπαν ότι δεν είναι τόσο επικίνδυνο και θέλησα να πάρω γνώμες κι εδώ.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Απ' ό,τι βλέπω, μερικοί έχετε φετιχιστική σχέση με το κράξιμο και μάλιστα το αναίτιο κράξιμο. Γιατί ρε παιδιά; Είδατε να επιμένω για το R6; Απ' την αρχή είπα ότι δεν το ψήνω διότι το θεωρώ too much. Απλώς κάποιοι (και ένας εδώ που έκανε σύγκριση με fz6) μου είπαν ότι δεν είναι τόσο επικίνδυνο και θέλησα να πάρω γνώμες κι εδώ.
    κακό μηχανακι εκτός πιστας. ειδικα για σενα αχρηστο εως επικινδυνο. Κοίτα κάτι με τιμονι κατω απο τα 100 αλογάκια αλλα το καλυτερο θα ήταν να πας σε μηχανακι αρχαριου. Θα μάθεις πολλα, γρηγορα, ευκολα, οικονομικα και ασφαλεστερα.

  13. #43
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Κανένα μηχανάκι δεν είναι επικίνδυνο, αν πηγαίνεις μέχρι εκεί που μπορείς. Το Fazer 600 έχει ίδιο μοτέρ με το R6, αλλά detuned, αυτό σου είπε.

    Τα σύγχρονα 250-300αράκια είναι εξαιρετικά για πρώτα μηχανάκια. Πάρε οποιοδήποτε.
    Life begins at 45°.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Δεν διαφωνώ σε κάτι απ' αυτά που λέτε και γι' αυτόν τον λόγο κοιτάζω μόνο 2μισάρια και 300άρια. Το παλικάρι είπε ότι το Fazer έχει τα ίδια γκάζια με το R6 και είναι εξίσου επικίνδυνα όσον αφορά τη δύναμη. Εν ολίγοις, μου είπε ότι όσο κινδυνεύω με ένα R6, τόσο κινδυνεύω και με ένα Fazer. Αυτό κατάλαβα τουλάχιστον.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κανένα μηχανάκι δεν είναι επικίνδυνο, αν πηγαίνεις μέχρι εκεί που μπορείς. Το Fazer 600 έχει ίδιο μοτέρ με το R6, αλλά detuned, αυτό σου είπε.

    Τα σύγχρονα 250-300αράκια είναι εξαιρετικά για πρώτα μηχανάκια. Πάρε οποιοδήποτε.
    Ένα RGV 250 θα ήταν κομπλέ για πρώτο;

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι είδους μηχανή είναι πιο εύκολη για έναν αρχάριο οδηγό?
    από Panosef στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2014, 13:01
  2. ποια καρινα ειναι καλυτεροι για το v-strom 650
    από chris14 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2008, 20:59
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 20:46
  4. δεν είναι νέο πια αλλά ας το γράψω
    από NLS στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2004, 00:11
  5. Ποιοσ ΕΧει Διαθεση Για Καφε Σημερα Το Απογευμα?
    από nimbus στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF