Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 137

Θέμα: Είναι υπερβολή για έναν αρχάριο το R6;

  1. #76
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Μονο SBK να παρεις...φαινεται απο μιλια μακρια οτι το εχεις.
    Μην ακους παπατζες για 250 κ λοιπα...αυτοι ειναι κουλοι.
    Απο 1000 κ πανω ξεκινα κ θα με θυμηθεις!!
    Ride(s) the wind of change...

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Alex94 γεια σου, σωστά αποφάσισες να μην αγοράσεις το r6 γιατί όσο ωραίο φαίνεται τόσο κουραστικό και δύσκολο είναι για καθημερινή χρήση. Αν κάνεις κάποιο test ride θα το διαπιστώσεις κι εσύ. Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω μέχρι τα 24 ποια ήταν η εμπειρία σου από δίτροχα; δεν είχες ποτέ ούτε 50άρι; Τα on off και τα γυμνά γιατί δεν σου αρέσουν. Να ξέρεις ότι με αυτά θα στρίβεις πιο εύκολα και σίγουρα από ένα ss. Στο λέω γιατί αν βλέπεις από βίντεο τους παγκόσμιους πόσο πολύ κι εύκολα στρίβουν τις μηχανές τους για ένα αρχάριο δεν είναι καθόλου το ίδιο. Η γνώμη μου είναι εφόσον πας για δίπλωμα απεριορίστων αντί να πάρεις μία καρικατούρα ss των 300 κυβικών να προτιμήσεις ένα on off 500-600 κυβικά που θα το ευχαριστηθείς καλύτερα. Θα έχεις και γκάζι, κι άνεση και θα μάθεις περισσότερα και πιο εύκολα να οδηγείς

  3. #78
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    αμα δεν εχεις εμπειρια απο γενικα απο μηχανές, σκέψου κάτι απλό, οτι με την 1η αμα ανοιξεις το γκαζι η μηχανη θα πιάσει καμια 100αρια χλμ σε 3-4 δευτερολεπτα. εχεις την ικανοτητα να το ελέγξεις; μην την πατήσεις σαν την Βικυ την γκαζιάρα. αυτη τουλαχιστον τσακιστηκε με Ζ125.

    να ρωτήσω κατι άλλο. Οδηγείς αυτοκίνητο; εχεις οδηγικη παιδεία; Το ρωτάω γιατι εάν ξεκινήσεις να οδηγείς μοτοσυκλέτα στην Αττική και καλά καλά δεν ξέρεις να "στεκεσαι" στον δρόμο, είναι πιο επικινδυνο να είσαι τοσο "άπειρος" και επανε σε μοτο. και σε δυνατή μοτο. Λιγο πολύ οι περισσότεροι ξεκινήσαμε δειλα δειλά τις μοτοβόλτες μας με κάνα παπι ή κάνα ψόφιο μηχανάκι του πατερα-θείου-ξαδερφου...

    Για να πάρεις ρ6 ή νιτζα 250 ή κάποια αντίστοιχη πιο αργή ή πιο γρήγορη μοτο, θέλεις ενα Χ ποσό...
    εγω στη θεση σου, θα έπαιρνα ενα παπι κινέζο 125 με κάνα 800αρι. θα το κράταγα κανα 6μηνο να μπεις λιγο στη φιλοσοφία. δεν θα σε κουράσει μεσα στην κίνηση. αμα φας και καμια ψιλή ίσως δεν χτυπήσεις το ίδιο αλλα και η ζημια στο παπί θα ειναι αμελητέα. Αργότερα, αναλογα ποσο νιώθεις οτι "το'χεις" θα αποφασίσεις μόνος σου τι κυβικα και μοτο θα πάρεις. Τα παραπάνω τα λέω τελείως φιλικά, σκεπτόμενος την τσέπη σου και την εμπειρία σου.
    το νιτζα 250 καλό είναι αλλά θες 2-3.000 € να το πάρεις και νομίζω ειναι σιγουρο οτι στο 6μηνο-12μηνο θα θες κάτι επιπλέον (αν ξεψαρώσεις και θες ταξιδάκια κλπ - τα κάνεις και με το 250 αλλα ντάξει με μια πιο μεγάλη μοτο θα το ευχαριστιέσαι αλλιώς)
    Ασε που θα θες γκαράζ να το βάζεις κλπ κλπ. με τα ίδια λεφτά που θα πάρεις το 250, παίρνεις 600αρα...

    εμείς σου είπαμε τις απόψεις μας , φίλτραρε, αξιολόγησε και πράξε!

    καλά χλμ να έχεις!

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μονο SBK να παρεις...φαινεται απο μιλια μακρια οτι το εχεις.
    Μην ακους παπατζες για 250 κ λοιπα...αυτοι ειναι κουλοι.
    Απο 1000 κ πανω ξεκινα κ θα με θυμηθεις!!
    Εσύ είσαι ο έξυπνος της παρέας ε; Ναι ρε φίλε, δεν είμαι γνώστης. Τουλάχιστον το παραδέχομαι. Δεν κάνω τον ειδικό. Υποθέτω ότι όταν ήσουν στη θέση μου και ξεκινούσες τη δίκυκλη ζωή σου, δεν θα σου άρεσε να πέσεις πάνω σε έναν ''εξυπνάκια'' που ειρωνεύεται και το παίζει ιστορία, για να αισθανθεί καλύτερα με τον εαυτό του. Οπότε μην ξηγιέσαι έτσι.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    αμα δεν εχεις εμπειρια απο γενικα απο μηχανές, σκέψου κάτι απλό, οτι με την 1η αμα ανοιξεις το γκαζι η μηχανη θα πιάσει καμια 100αρια χλμ σε 3-4 δευτερολεπτα. εχεις την ικανοτητα να το ελέγξεις; μην την πατήσεις σαν την Βικυ την γκαζιάρα. αυτη τουλαχιστον τσακιστηκε με Ζ125.

    να ρωτήσω κατι άλλο. Οδηγείς αυτοκίνητο; εχεις οδηγικη παιδεία; Το ρωτάω γιατι εάν ξεκινήσεις να οδηγείς μοτοσυκλέτα στην Αττική και καλά καλά δεν ξέρεις να "στεκεσαι" στον δρόμο, είναι πιο επικινδυνο να είσαι τοσο "άπειρος" και επανε σε μοτο. και σε δυνατή μοτο. Λιγο πολύ οι περισσότεροι ξεκινήσαμε δειλα δειλά τις μοτοβόλτες μας με κάνα παπι ή κάνα ψόφιο μηχανάκι του πατερα-θείου-ξαδερφου...

    Για να πάρεις ρ6 ή νιτζα 250 ή κάποια αντίστοιχη πιο αργή ή πιο γρήγορη μοτο, θέλεις ενα Χ ποσό...
    εγω στη θεση σου, θα έπαιρνα ενα παπι κινέζο 125 με κάνα 800αρι. θα το κράταγα κανα 6μηνο να μπεις λιγο στη φιλοσοφία. δεν θα σε κουράσει μεσα στην κίνηση. αμα φας και καμια ψιλή ίσως δεν χτυπήσεις το ίδιο αλλα και η ζημια στο παπί θα ειναι αμελητέα. Αργότερα, αναλογα ποσο νιώθεις οτι "το'χεις" θα αποφασίσεις μόνος σου τι κυβικα και μοτο θα πάρεις. Τα παραπάνω τα λέω τελείως φιλικά, σκεπτόμενος την τσέπη σου και την εμπειρία σου.
    το νιτζα 250 καλό είναι αλλά θες 2-3.000 € να το πάρεις και νομίζω ειναι σιγουρο οτι στο 6μηνο-12μηνο θα θες κάτι επιπλέον (αν ξεψαρώσεις και θες ταξιδάκια κλπ - τα κάνεις και με το 250 αλλα ντάξει με μια πιο μεγάλη μοτο θα το ευχαριστιέσαι αλλιώς)
    Ασε που θα θες γκαράζ να το βάζεις κλπ κλπ. με τα ίδια λεφτά που θα πάρεις το 250, παίρνεις 600αρα...

    εμείς σου είπαμε τις απόψεις μας , φίλτραρε, αξιολόγησε και πράξε!

    καλά χλμ να έχεις!
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κατασταλάξει ακόμα και είμαι αρκετά προβληματισμένος. Κλίνω προς το RC200 γιατί και μου αρέσει και είναι κομπλέ για έναν αρχάριο, σύμφωνα με αυτά που μου έχουν πει.

  6. #81
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Την ροπή να κοιτάς πιο πολυ αντί για την ιπποδύναμη.
    Μην μπερδεύεστε.
    Όταν θέλετε να κάνετε μία γρήγορη προσπέραση τι κάνετε; Ανεβάζετε σχέση στο κιβώτιο ώστε να πέσουν οι στροφές και να λειτουργίσει ο κινητήρας στο εύρος στροφών που παράγει την μέγιστη ροπή ή μήπως κατεβάζετε σχέση ώστε να ανέβουν οι στροφές του κινητήρα και να δουλέψει ο κινητήρας στο εύρος στροφών που παράγει την μέγιστη ιπποδύναμη;

    Αυτό που σου δίνει ταχύτητα είναι η ισχύς του κινητήρα δηλαδή το έργο που παράγει ο κινητήρας σε μία δεδομένη χρονική διάρκεια δηλαδή τα watt ή η ιπποδύναμη όπως επικρατεί να μετράμε το έργο στα μηχανοκίνητα (το watt έχει επικρατήσει κυρίως στους ηλεκτροκινητήρες). Αυτό σε ενδιαφέρει περισσότερο. Απλά επειδή όπως φαίνεται και παρακάτω στην εικόνα η ιπποδύναμη είναι ανάλογη της ροπής και των στροφών του κινητήρα επομένως χρειάζονται και τα δύο και ροπή και στροφές.
    Συνημμένο 391672

    Αυτό που έχει όμως περισσότερο ενδιαφέρον για μένα είναι ότι απλά διπλασιάζοντας τις στροφές του κινητήρα (κάτι που μπορείς να ελέγξεις εσυ ό ίδιος με το χέρι σου στο γκάζι) διπλασιάζεται αυτομάτως και η ιπποδύναμη (για αυτό και επιλέγουμε να κατεβάσουμε σχέση στις προσπεράσεις ώστε να ανεβάσουμε τις στροφές άρα και την ιπποδύναμη). Ενώ την ροπή του κινητήρα δεν μπορείς να την μεταβάλεις εσύ παρά μόνο αν πειράξεις κινητήρα με ότι αυτό συνεπάγεται.

    Οπότε προσωπικά θα προτειμούσα κινητήρα με πολλές στροφές που βγάζουν πολλούς ίππους (δήλαδή κατα βάση τετρακύλινδρους) και ας έχουν λίγο λιγότερη ροπή παρά κινητήρες με λίγες στροφές και πολύ ροπή (δηλαδή μονοκύλινδροι-2κυλινδροι) και ας βγάζουν τους ίδιους ίππους. Γιατί απλά επιλέγεις εσύ πότε θέλεις δύναμη και πότε όχι ελέγχοντας έτσι και την κατανάλωση.
    Θεωρώ αυτοί οι κινητήρες είναι πιο εύκολοι στην οδήγηση στις χαμηλές στροφές γιατί δεν έχουν δύναμη εκεί αλλά στις ψηλές στροφές βγάζουν πολλή δυναμη και θέλει πολύ προσοχή. Οπότε έχει σημασία πόσο συνετός είσαι στο γκάζι.

    Βέβαια κακά τα ψέματα μακάρι να τα έχεις και τα 3 ( και ροπή και στροφές και άρα και ιπποδύναμη).
    .

  7. #82
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ο λόγος που κατεβάζεις ταχύτητα είναι ότι τα 4κύλινδρα, που θεωρείς ιδανικά, έχουν μέγιστη ροπή αρκετά ψηλά, οπότε πχ στις 2.000 στροφές/λεπτό, δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους. Ένα μηχανάκι που ροπάρει από χαμηλά, δε χρειάζεται να κατεβάσει σχέση. Όσο μεγαλύτερο το εύρος στροφών του κινητήρα, τόσο μικρότερο το ωφέλιμο εύρος. Με λίγα λόγια, όχι.
    Life begins at 45°.

  8. #83
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αν είσαι μυαλωμενος ότι και να πάρεις μια χαρά θα τα πας εκτός αν είσαι άμπαλος ολκής. Απλά ένα γρήγορο μηχανάκι θα σε δυσκολέψει στην αρχή αλλά και πάλι αυτό είναι θέμα αντίληψης.Πιθανότατα, ένα low profile μηχανάκι θα σου μάθει το how to της όλης φάσης του καβαλαω μιας και υπό των νόμων της φυσικής, όλα ίδια είναι. Ζύγισε τον εαυτό σου και πράξε ανάλογα.
    Πάρε ιπποδύναμη και όχι ροπή. Εκτός αν είσαι λάτρης γερανών σε κατασκευές. Αυτά τα μικρά μηχανάκια 250 cc ντεμεκ SS είναι απλά θυμωμένα παπάκια. Αν μας έφταναν τα φράγκα όλοι χιλιαρια θα επιλέγαμε για τη κατανάλωση της βενζίνης μας.

  9. #84
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    αμα δεν εχεις εμπειρια απο γενικα απο μηχανές, σκέψου κάτι απλό, οτι με την 1η αμα ανοιξεις το γκαζι η μηχανη θα πιάσει καμια 100αρια χλμ σε 3-4 δευτερολεπτα. εχεις την ικανοτητα να το ελέγξεις; μην την πατήσεις σαν την Βικυ την γκαζιάρα. αυτη τουλαχιστον τσακιστηκε με Ζ125.

    να ρωτήσω κατι άλλο. Οδηγείς αυτοκίνητο; εχεις οδηγικη παιδεία; Το ρωτάω γιατι εάν ξεκινήσεις να οδηγείς μοτοσυκλέτα στην Αττική και καλά καλά δεν ξέρεις να "στεκεσαι" στον δρόμο, είναι πιο επικινδυνο να είσαι τοσο "άπειρος" και επανε σε μοτο. και σε δυνατή μοτο. Λιγο πολύ οι περισσότεροι ξεκινήσαμε δειλα δειλά τις μοτοβόλτες μας με κάνα παπι ή κάνα ψόφιο μηχανάκι του πατερα-θείου-ξαδερφου...

    Για να πάρεις ρ6 ή νιτζα 250 ή κάποια αντίστοιχη πιο αργή ή πιο γρήγορη μοτο, θέλεις ενα Χ ποσό...
    εγω στη θεση σου, θα έπαιρνα ενα παπι κινέζο 125 με κάνα 800αρι. θα το κράταγα κανα 6μηνο να μπεις λιγο στη φιλοσοφία. δεν θα σε κουράσει μεσα στην κίνηση. αμα φας και καμια ψιλή ίσως δεν χτυπήσεις το ίδιο αλλα και η ζημια στο παπί θα ειναι αμελητέα. Αργότερα, αναλογα ποσο νιώθεις οτι "το'χεις" θα αποφασίσεις μόνος σου τι κυβικα και μοτο θα πάρεις. Τα παραπάνω τα λέω τελείως φιλικά, σκεπτόμενος την τσέπη σου και την εμπειρία σου.
    το νιτζα 250 καλό είναι αλλά θες 2-3.000 € να το πάρεις και νομίζω ειναι σιγουρο οτι στο 6μηνο-12μηνο θα θες κάτι επιπλέον (αν ξεψαρώσεις και θες ταξιδάκια κλπ - τα κάνεις και με το 250 αλλα ντάξει με μια πιο μεγάλη μοτο θα το ευχαριστιέσαι αλλιώς)
    Ασε που θα θες γκαράζ να το βάζεις κλπ κλπ. με τα ίδια λεφτά που θα πάρεις το 250, παίρνεις 600αρα...

    εμείς σου είπαμε τις απόψεις μας , φίλτραρε, αξιολόγησε και πράξε!

    καλά χλμ να έχεις!
    Με τα ίδια λεφτά σαν κόστος κτήσης ναι αλλά άλλης χρονολογίας και άλλα λεφτά για την συντήρηση.Όλα παίζουν ρόλο.
    Άσε δε που δεν έχει εμπειρία με μοτο.
    Για μένα η ιδανική επιλογή είναι κανα παπί 100-110-125cc και εναλακτικά cbf125-cbr125-ybr125 μέχρι να μάθει να διαβάζει τον δρόμο και μετά μετάβαση στα 250-300, και μετά παραπάνω.Βέβαια περι ορέξεως...
    Περι ροπής...
    Ρε παιδιά ξεχνιέστε...Μιλάμε σε έναν άνθρωπο που δεν έχει εμπειρία και πάει για το πρώτο δίκυκλο.Πόσοι απο μας μπορούσαμε να τα ελένξουμε αυτα όπως πρέπει απο τον πρώτο χρόνο;
    Να μάθουμε πότε πρέπει να κατεβάσουμε ταχύτητα,αλλά και τα εφαρμόσουμε σωστά στις κατάλληλες περιστάσεις;Επέμενα στην ροπή διότι ΔΕΝ θέλω να σπρώξω έναν αρχάριο σε τετρακύλινδρο, που σημαίνει κυβικά-ιππους-γκάζι.
    Θέλω να πάει σε κάτι πιο μικρό να μάθει να οδηγεί, να μάθει να διαβάζει τον δρόμο, να μάθει τον εαυτό του και να εξοικιωθεί με τον δικυκλισμό πρώτα.Για αργότερα υπάρχει μελλον...Γιατί να ξεκινησει με 400-500-600++ κυβικά;
    Να σκοτωθεί;Θα μπορέσει να ελένξει το γκάζι,το φρένο, το βάρος σε μια στραβή;Στα κακό η βρεγμένο οδόστρωμα;Σε λάδια;Προσπαθώ να βλέπω όλους τους παράγοντες.Οτι αργότερα ισως δεν επαρκούν τα κυβικά δεν είναι κριτήριο πρώτης μοτο.
    Και το οτι αρκετά μονοκύλινδρα είναι "νευρικά" χαμηλά είναι μεγάλο σχολείο νομίζω.Αν έχω κάπου λάθος διορθώστε με παρακαλώ.
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 30/12/2017 στις 07:41.

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος




    Δεν είπα κάτι για τα μικρά..το rc μια χαρα ειναι
    RC. TAMIYA. δεν σπαει δεν χαλαει.

  11. #86
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Τώρα...κάτι σε fairing...τουριστάδικα είναι τούτα και θα σε ταλάιπορούν εντός πόλης ΧΩΡΙΣ να τα εκμεταλεύεσαι όσο πρέπει να τα χαρείς.
    Όλα καλά φίλε tsolias αλλά στο παραπάνω δεν τα λες καλά.

  12. #87
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μονο SBK να παρεις...φαινεται απο μιλια μακρια οτι το εχεις.
    Μην ακους παπατζες για 250 κ λοιπα...αυτοι ειναι κουλοι.
    Απο 1000 κ πανω ξεκινα κ θα με θυμηθεις!!
    Πριν απαντήσεις διάβασες τίποτα ή είπες να πεις και 'συ τα δικά σου;

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Όλα καλά φίλε tsolias αλλά στο παραπάνω δεν τα λες καλά.
    Το τελευταίο που σκέφτομαι είναι η ταλαιπωρία. Μ@λ@κία μου που το σκέφτομαι έτσι και ίσως το μετανιώσω, αλλά ειλικρινά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα τη δεδομένη στιγμή.

  14. #89
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Alex94 γεια σου, σωστά αποφάσισες να μην αγοράσεις το r6 γιατί όσο ωραίο φαίνεται τόσο κουραστικό και δύσκολο είναι για καθημερινή χρήση. Αν κάνεις κάποιο test ride θα το διαπιστώσεις κι εσύ. Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω μέχρι τα 24 ποια ήταν η εμπειρία σου από δίτροχα; δεν είχες ποτέ ούτε 50άρι; Τα on off και τα γυμνά γιατί δεν σου αρέσουν. Να ξέρεις ότι με αυτά θα στρίβεις πιο εύκολα και σίγουρα από ένα ss. Στο λέω γιατί αν βλέπεις από βίντεο τους παγκόσμιους πόσο πολύ κι εύκολα στρίβουν τις μηχανές τους για ένα αρχάριο δεν είναι καθόλου το ίδιο. Η γνώμη μου είναι εφόσον πας για δίπλωμα απεριορίστων αντί να πάρεις μία καρικατούρα ss των 300 κυβικών να προτιμήσεις ένα on off 500-600 κυβικά που θα το ευχαριστηθείς καλύτερα. Θα έχεις και γκάζι, κι άνεση και θα μάθεις περισσότερα και πιο εύκολα να οδηγείς:)
    Αυτό με το bold, από που προκύπτει;

  15. #90
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Το τελευταίο που σκέφτομαι είναι η ταλαιπωρία. Μ@λ@κία μου που το σκέφτομαι έτσι και ίσως το μετανιώσω, αλλά ειλικρινά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα τη δεδομένη στιγμή.
    Και καλά κάνει και δεν σε απασχολεί.

    Πάρε ένα μικρό στην κατηγορία που σου αρέσει (ss), κάνε κάποιο μάθημα ασφαλούς οδήγησης (όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα), εννοείται ο εξοπλισμός και όλα θα πάνε καλά.

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι είδους μηχανή είναι πιο εύκολη για έναν αρχάριο οδηγό?
    από Panosef στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2014, 12:01
  2. ποια καρινα ειναι καλυτεροι για το v-strom 650
    από chris14 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2008, 19:59
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 19:46
  4. δεν είναι νέο πια αλλά ας το γράψω
    από NLS στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 23:11
  5. Ποιοσ ΕΧει Διαθεση Για Καφε Σημερα Το Απογευμα?
    από nimbus στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 17:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF