Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Εκπαιδευτής track riding στη Θεσσαλονίκη;

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723

    Εκπαιδευτής track riding στη Θεσσαλονίκη;

    Αν και λιγο δυσκολο το αιτημα σκεφτηκα πως δεν εχω να χασω κατι. Μηπως εχει κανενας υποψιν του καποιον εκπαιδευτη στη Θεσσαλονικη; Δεν ψαχνω τον head coach του CSS προφανως, αλλα εναν ανθρωπο που να μπορει να δωσει πεντε χρησιμες συμβουλες και να διορθωσει καποια βασικα λαθη βλεποντας εναν αναβατη στην πιστα. Φυσικα με το αζημιωτο.

    Οταν ειχα παρακολουθησει το Riding School του Χουντρα μας ειχαν πει πως γινονται και ιδιαιτερα μαθηματα (και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη απ'οσο θυμαμαι), αλλα δυστυχως πεφτει λιγο μακρια...

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αν και λιγο δυσκολο το αιτημα σκεφτηκα πως δεν εχω να χασω κατι. Μηπως εχει κανενας υποψιν του καποιον εκπαιδευτη στη Θεσσαλονικη; Δεν ψαχνω τον head coach του CSS προφανως, αλλα εναν ανθρωπο που να μπορει να δωσει πεντε χρησιμες συμβουλες και να διορθωσει καποια βασικα λαθη βλεποντας εναν αναβατη στην πιστα. Φυσικα με το αζημιωτο.

    Οταν ειχα παρακολουθησει το Riding School του Χουντρα μας ειχαν πει πως γινονται και ιδιαιτερα μαθηματα (και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη απ'οσο θυμαμαι), αλλα δυστυχως πεφτει λιγο μακρια...
    Η αλήθεια είναι :
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1514012620940.jpg 
Προβολές:	287 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	391630
    Οπότε μια οπτική που να θέτει τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη, αναγκαία ίσως. Φυσικά αν μιλάμε και για έμπειρο εκπαιδευτή τότε τα πράγματα βελτιώνονται εκθετικά.

    Όπως καταλαβαίνεις Πέτρο, ουσιαστικά δε σε βοήθησα καθόλου, επικροτώ όμως την απόφασή σου
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι Γιώργο. Χθες πήγα πίστα με ένα φίλο που έχει κι αυτός κάμερα και εναλλάξ τραβήξαμε ο ένας τον άλλο βίντεο να δούμε πού βρισκόμαστε. Τα αποτελέσματα απογοητευτικά...

    Προσωπικά με τη δουλειά που κάνω θα μπορέσω να παρακολουθήσω το css μόνο αν μείνω άνεργος, άρα κάτι πρέπει να κάνουμε. Καλά και χρυσά τα βιβλία και τα βίντεο αλλά όπως λες χρειάζεται και κάποιος να σε βλέπει και να σε καθοδηγεί.

  4. #4
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    .... τραβήξαμε ο ένας τον άλλο βίντεο...

    .

    Που;
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Που;
    Ρυσιο

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    δεν εχεις να χασεις τιποτα με το να στειλεις ενα mail στο CSS ή/και στο Riding School και να ρωτας ακριβως αυτο...
    ξερω οτι ο Χουντρας ανεβαινει με τα ΜΤ για το ετησιο tour Θεσσαλονικη επειδη ειναι πλοηγος...(ή τουλαχιστον ανεβαινε)...μπορει να βολεψει...
    απ'την αλλη δεν ξερω αν θα δεχθει ή αν δεχθει ποσο θα παρει...

    παντως εγω θα προτεινα πριν κανεις το οτιδηποτε να επισκεφθεις τις Σερρες...
    καλο και χρυσο το Ρυσιο αλλα επειδη το μηχανακι πλεον ειναι μεγαλο και δυνατο δεν μπορει να δειξει τις αρετες του εκει μεσα...

    εσυ, εν τω μεταξυ, ειναι η μονη πιστα που ξερεις...αυτο ειναι και καλο και κακο...
    καλο για την ξερεις καλα και εχεις γυρισει παρα πολλες φορες...
    κακο γιατι δεν εχεις δει και αλλες στροφες, που μπορεις να τις παρεις με αλλες ταχυτητες και διαφορετικη προσεγγιση...


    οι καρτοπιστες, ειναι καρτοπιστες...και ειναι οριακα για ενα δικυλινδρο μοτερ...το να βαζεις εκει μεσα 100+ αλογα ροδα απο τρικυλινδρο ειναι σαν να τα στραγγαλιζεις...


    my 2 cents mate...

  7. #7
    Έχω πετύχει και κάποιον από CSS στις Σέρρες να κάνει one on one.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Το να στείλω mail στις σχολές το έχω σκεφτεί κι εγώ, θα ήταν η επόμενη κίνησή μου αν δε βρεθεί κάτι μέσω αυτού του thread.

    Εν τω μεταξύ είχα και το κινητό του Στέργιου Νένε που ήταν ο εκπαιδευτής μου στο Χούντρα (μας το είχε δώσει σε περίπτωση που θέλαμε ιδιαίτερα) αλλά το έχασα λόγω αλλαγής συσκευής. Θα ήταν κι αυτή μια καλή αρχή.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 29/12/2017 στις 10:54.

  9. #9
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το να στείλω mail στις σχολές το έχω σκεφτεί κι εγώ, θα ήταν η επόμενη κίνησή μου αν δε βρεθεί κάτι μέσω αυτού του thread.

    Εν τω μεταξύ είχα και το κινητό του Στέργιου Νένε που ήταν ο εκπαιδευτής μου στο Χούντρα (μας το είχε δώσει σε περίπτωση που θέλαμε ιδιαίτερα) αλλά το έχασα λόγω αλλαγής συσκευής. Θα ήταν κι αυτή μια καλή αρχή.
    Στειλτου στο fb έχει σελίδα και πολύ πιθανό να σου απαντησει..
    Καλή ιδέα τα ιδιαίτερα αλλά λογικά θα τσούζει.
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #10
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Απ ότι ξέρω το CSS πάντα κλείνει ημερομηνίες στις Σέρρες, σίγουρα θα εχει και το 2018.
    Εφ όσον έχεις κάποια εμπειρία πλέον, θα έλεγα να πας μια φορά και μόνος σου να κάνεις μερικούς γύρους στην πίστα των Σερρών, δίπλα είσαι στο κάτω κάτω.
    Απορώ με το κόλλημα με το Ρυσιο που απ ότι έχω δεί είναι ενα πιστάκι τόσο μικρό που δεν μπορεί να σου προσφέρει και πολλά εκτός κι αν καβαλάς SM, ενώ η καλύτερη πίστα της Ελλάδας απέχει μόνο 80 χλμ απο την Θεσσαλονίκη.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Το California έχει μαθήματα ΣΚ που λόγω επαγγέλματος (σεφ) πάντα δουλεύω. Δεν υπάρχει δυνατότητα για ρεπό, έχω δουλέψει και με 39 πυρετό. Αυτή είναι η φύση της δουλειάς μου, ξέρω πως ακούγεται περίεργο για τους περισσότερους αλλά έτσι είναι. Σέρρες θα πάω αργά ή γρήγορα, αλλά νοιώθω πως μου λείπουν οι βάσεις. Δε περιμένω να γίνει και τίποτα θεαματικό δηλαδή αν πάω έτσι μόνος μου.

    Το κόλλημα με το Ρυσιο είναι θέμα πρακτικότητας. Είκοσι λεπτά από το σπίτι μου είναι. Αλλά νομίζω πως δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

  12. #12
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Έχω πετύχει και κάποιον από CSS στις Σέρρες να κάνει one on one.
    Aυτό που περιγράφεiς ειναι το Level4 του CSS.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το California έχει μαθήματα ΣΚ που λόγω επαγγέλματος (σεφ) πάντα δουλεύω. Δεν υπάρχει δυνατότητα για ρεπό, έχω δουλέψει και με 39 πυρετό. Αυτή είναι η φύση της δουλειάς μου, ξέρω πως ακούγεται περίεργο για τους περισσότερους αλλά έτσι είναι. Σέρρες θα πάω αργά ή γρήγορα, αλλά νοιώθω πως μου λείπουν οι βάσεις. Δε περιμένω να γίνει και τίποτα θεαματικό δηλαδή αν πάω έτσι μόνος μου.

    Το κόλλημα με το Ρυσιο είναι θέμα πρακτικότητας. Είκοσι λεπτά από το σπίτι μου είναι. Αλλά νομίζω πως δεν είναι αυτό το θέμα του thread.
    Δεν είναι το θεμα του thread? OK εγώ νόμιζα οτι χρειάζεσαι βοήθεια για να βελτιωθείςς στην πίστα.
    Για να γίνει αυτό θα πρέπει να πας στην πίστα.....
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Το Ρύσιο σε σχέση με το πιστάκι του Χούντρα είναι το Silverstone. Κι όμως σε εκείνο το πιστάκι στο riding school έμαθα πολλά επειδή υπήρχε κάποιος να με καθοδηγεί.Η προσωπική μου εμπειρία λοιπόν μου δείχνει πως το πρόβλημά μου δεν είναι η πίστα, αλλά η έλλειψη εκπαιδευτή.

    Αν βρεθεί ο άνθρωπος αυτός φυσικά και θα πάω και στις Σέρρες μαζί του, αφού αυτό πλέον θα μπορεί να γίνει και καθημερινές που έχω ρεπό και όχι μόνο ΣΚ.

    Όσο για το ποιό είναι το θέμα του thread, υπάρχει τίτλος.

  14. #14
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Οκ, καλή τυχη απο μένα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Οκ, καλή τυχη απο μένα.
    Ευχαριστώ και καλή χρονιά!



Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2009, 18:00
  2. ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΤΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?
    από tenx στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2006, 03:05
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 20:17
  4. Cb καφέ στη Θεσσαλονίκη
    από headmaster στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 01:20
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 18:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF