Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 187

Θέμα: Βίντεο από Μπράλο, Λιμανάκια και Κατεχάκη τη δεκαετία του '90 με FZR 1000 κ.α

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η έλλειψη πίστας.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Ε μα ναι. Τα Μέγαρα δεν κάνουν. ''Έχουν αυτοκινητάδικη σχεδίαση'' που λέει και μια ψυχή.
    Άλλο ο δρόμος, άλλο η πίστα. Σε κάποιους (όχι σε μένα) δεν τους αρέσει η πίστα. Εξού και τα ΤΤ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Δε μπορώ να τα ακούω αυτά από άνθρωπο που δεν έχει οδηγησει μοτοσυκλέτα.....λέω δε θα απαντήσω αλλά..
    Αν θες δικαιολογία για να οδηγήσεις σε ωραιες στριφτερες διαδρομές τότε καλύτερα πάρε αμάξι φίλο η σκουτερ να σαι και ανετος...
    Προφανέστατα και μια πίστα καλή θα ήταν το ιδανικό αλλά οι διαδρομές που κατακρίνεις χωρις να ξερεις είναι μια χαρα..
    Άκου λεει δικαιολογία...πφφφ..
    Ναι, είναι μια χαρά. Γι' αυτό είναι γεμάτες εκκλησάκια. Αν εσύ εγκρίνεις το να πηγαίνει κάποιος και να παριστάνει τον Ρόσσι σε τέτοιους δρόμους, τι να σου πω; Το ότι δεν έχω οδηγήσει μοτοσυκλέτα δεν λέει απολύτως τίποτα. Κοινή λογική χρειάζεται. Αν ο άλλος γουστάρει να θέτει σε κίνδυνο το τομάρι του, είναι δικαίωμα του. Οι άλλοι όμως τι του φταίνε;

  3. #18
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Ναι, είναι μια χαρά. Γι' αυτό είναι γεμάτες εκκλησάκια. Αν εσύ εγκρίνεις το να πηγαίνει κάποιος και να παριστάνει τον Ρόσσι σε τέτοιους δρόμους, τι να σου πω; Το ότι δεν έχω οδηγήσει μοτοσυκλέτα δεν λέει απολύτως τίποτα. Κοινή λογική χρειάζεται. Αν ο άλλος γουστάρει να θέτει σε κίνδυνο το τομάρι του, είναι δικαίωμα του. Οι άλλοι όμως τι του φταίνε;
    Τώρα σοβαρά; ΟΚ, κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και μην λες τίποτα πριν οδηγήσεις σε τέτοιους δρόμους μηχανή.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Άλλο ο δρόμος, άλλο η πίστα. Σε κάποιους (όχι σε μένα) δεν τους αρέσει η πίστα. Εξού και τα ΤΤ.
    Οπότε ας πάνε να στρίψουν στην Επίδαυρο και στον Μπράλο, ε; Δεν τρέχει κάτι.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τώρα σοβαρά; ΟΚ, κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και μην λες τίποτα πριν οδηγήσεις σε τέτοιους δρόμους μηχανή.
    Εξήγησε μου λίγο...γιατί πρέπει να είμαι πεπειραμένος αναβάτης για να μπορώ να κρίνω και να πω ότι είναι απαράδεκτο και ανευθυνότητα το να πηγαίνεις να ξύνεις σε δημόσιους δρόμους, θέτοντας τον εαυτό σου αλλά και άλλους σε κίνδυνο;

  6. #21
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Καλά οκ ότι πεις...Δε θα στο χαλάσω εγώ φιλτατε το όνειρο θερινής νυκτός στην ουτοπική Ελλάδα που έχεις στο μυαλό σου προφανέστατα..αν σκέφτεσαι ετσι και δε λεω ότι είσαι λάθος πρόσεξε,Αλλά αν σκέφτεσαι ετσι πάρε κάτι να κάνεις τη δουλειά σου και τι βόλτες σου ξεχνά τα ss και όταν με το καλο γίνει μια πολύ καλή και αξιόλογη πίστα με νορμάλ κόστος θα πας γρήγορα και θα χαρείς οδήγηση...προφανέστατα δεν είναι σωστό να πηγαίνουμε σαν ηλίθιοι σε δημόσιους δρόμους αλλά θέλω πολύ να δω απο όσους οδηγανε πόσοι πανε με τα όρια στις πινακίδες..anyway ας μην αναλωθούμε και εδώ στα ίδια και Στα ίδια.....θα δεις τι εννοώ όταν με το καλο καβαλήσεις..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Καλά οκ ότι πεις...Δε θα στο χαλάσω εγώ φιλτατε το όνειρο θερινής νυκτός στην ουτοπική Ελλάδα που έχεις στο μυαλό σου προφανέστατα..αν σκέφτεσαι ετσι και δε λεω ότι είσαι λάθος πρόσεξε,Αλλά αν σκέφτεσαι ετσι πάρε κάτι να κάνεις τη δουλειά σου και τι βόλτες σου ξεχνά τα ss και όταν με το καλο γίνει μια πολύ καλή και αξιόλογη πίστα με νορμάλ κόστος θα πας γρήγορα και θα χαρείς οδήγηση...προφανέστατα δεν είναι σωστό να πηγαίνουμε σαν ηλίθιοι σε δημόσιους δρόμους αλλά θέλω πολύ να δω απο όσους οδηγανε πόσοι πανε με τα όρια στις πινακίδες..anyway ας μην αναλωθούμε και εδώ στα ίδια και Στα ίδια.....θα δεις τι εννοώ όταν με το καλο καβαλήσεις..
    Ξέρω άτομα που έχουν 1000άρια ss (όχι το ταπεινό 2μισαράκι που θέλω να πάρω εγώ) και δεν πάνε σε Επιδαύρους, Λιμανάκια, Μπράλους και Άγιους. Και είναι εντελώς διαφορετικό να πηγαίνεις με περισσότερα απ' όσα γράφει το όριο σε ένα ανοιχτό κομμάτι και εντελώς διαφορετικό να πηγαίνεις και να οδηγείς στο όριο, ξύνοντας σε κάθε στροφή. Νομίζω υπάρχει διαφορά...

    Υ.Γ Και για να σας προλάβω, δεν είναι καφετεριάκηδες.

  8. #23
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Ναι, είναι μια χαρά. Γι' αυτό είναι γεμάτες εκκλησάκια. Αν εσύ εγκρίνεις το να πηγαίνει κάποιος και να παριστάνει τον Ρόσσι σε τέτοιους δρόμους, τι να σου πω; Το ότι δεν έχω οδηγήσει μοτοσυκλέτα δεν λέει απολύτως τίποτα. Κοινή λογική χρειάζεται. Αν ο άλλος γουστάρει να θέτει σε κίνδυνο το τομάρι του, είναι δικαίωμα του. Οι άλλοι όμως τι του φταίνε;
    Έτσι ακριβώς είναι. Επίσης, τώρα που γυρνάει, να μιλήσουμε και για τους ορειβάτες, τους αλεξιπτωτιστές, τους πιλότους, τους δύτες, τους παρκουρίστες, τους skaters, τους break dancers, τους... Εντάξει, η δική τους ζωή δεν τους νοιάζει, αλλά οι άλλοι τι φταίνε; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! ΝΤΡΟΠΗ! ΑΙΣΧΟΣ!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Ξέρω άτομα που έχουν 1000άρια ss (όχι το ταπεινό 2μισαράκι που θέλω να πάρω εγώ) και δεν πάνε σε Επιδαύρους, Λιμανάκια, Μπράλους και Άγιους. Και είναι εντελώς διαφορετικό να πηγαίνεις με περισσότερα απ' όσα γράφει το όριο σε ένα ανοιχτό κομμάτι και εντελώς διαφορετικό να πηγαίνεις και να οδηγείς στο όριο, ξύνοντας σε κάθε στροφή. Νομίζω υπάρχει διαφορά...
    Ναι, σαφώς υπάρχει διαφορά. Οι μεν είναι κουλοί και οι δε δεν είναι.

    ΥΓ. ΔΕΝ ΕΝΘΑΡΡΥΝΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. ΠΑΝΤΑ ΕΝΤΟΣ ΟΡΙΩΝ!
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται..
    Η βρίσκει δικαιολογίες να μην πάει σε τέτοιες διαδρομές..τα τσάγια καραδοκούν...ειδικά άμα στο ρίχνει κάνα 600 ότι κατηγορίας και να ναι
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έτσι ακριβώς είναι. Επίσης, τώρα που γυρνάει, να μιλήσουμε και για τους ορειβάτες, τους αλεξιπτωτιστές, τους πιλότους, τους δύτες, τους παρκουρίστες, τους skaters, τους... Εντάξει, η δική τους ζωή δεν τους νοιάζει, αλλά οι άλλοι τι φταίνε; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! ΝΤΡΟΠΗ! ΑΙΣΧΟΣ!
    Άσχετο. Εντελώς όμως.

  11. #26
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Άσχετο. Εντελώς όμως.
    Γιατί είναι άσχετο; Κι αυτοί κάνουν κάτι επικίνδυνο και μπορεί να πάρουν κάποιον στον λαιμό τους. Αν σκάσει ένας αλεξιπτωτιστής στο κεφάλι σου, δε θα το απολαύσεις ιδιαίτερα. Είναι πολύ πιθανό, δε, ο πονοκέφαλος που θα σου προκαλέσει, να μην περάσει με ντεπόν.
    Life begins at 45°.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alex94
    Εγγραφή
    27/12/2017
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γιατί είναι άσχετο; Κι αυτοί κάνουν κάτι επικίνδυνο και μπορεί να πάρουν κάποιον στον λαιμό τους. Αν σκάσει ένας αλεξιπτωτιστής στο κεφάλι σου, δε θα το απολαύσεις ιδιαίτερα. Είναι πολύ πιθανό, δε, ο πονοκέφαλος που θα σου προκαλέσει, να μην περάσει με ντεπόν.
    Μισό να βάλω τη γαργαλιέρα στην πρίζα.

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Σκούπισε καλά τα χέρια σου, δε θέλουμε να πάθεις κάτι.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alex94 Προβολή μηνύματος
    Μισό να βάλω τη γαργαλιέρα στην πρίζα.
    Δεν ξέρεις να εκτιμάς καλό χιούμορ...τςτςτς...εμένα μ άρεσε ιδιαίτερα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #30
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    πόσο ψοφάτε για παρέλαση ρε παλαιοπουστες;


    Αλεξ, καλα τα λες στη θεωρία,απλά άσε λίγο χώρο για αναθεώρηση για όταν καβαλήσεις
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2015, 00:23
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2014, 15:08
  3. Πέρασε τη γέφυρα του Ρίο με 300 χλμ./ώρα
    από sovaros_user στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2011, 16:48
  4. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2006, 13:26
  5. Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 21:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF