Σελίδα 13 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 187 από 187

Θέμα: Βίντεο από Μπράλο, Λιμανάκια και Κατεχάκη τη δεκαετία του '90 με FZR 1000 κ.α

  1. #181
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Η ουσιαστική διαφορά της μοτοσυκλέτας από το κάρο είναι μια.
    Να μπορείς να πάς εκεί που θές με την γνωστή σε όλους μας αίσθηση ελευθερίας που έχουν οι 2 ρόδες.Εξάλλου για αυτο το λόγο πληρώνεις πιο ακριβά τις 2 ρόδες.
    Και σαν κόστος κτήσης αναλογικά αν το θές,και σαν κόστος συντήρησης φυσικά.
    Και αυτή η αίσθηση ελευθερίας πώς μεταφράζεται;Στο δικό μου μυαλό.Στο μυαλό ενός 34χρονου που καβαλάει από τα 12,στο μυαλό πολλών φίλων εδώ μέσα,εκεί έξω...Αν θες της πλειοψηφίας των δικυκλιστών...
    Αυτό...
    https://www.youtube.com/watch?v=sv2JDwG7HEE
    Εγω παλι θα ελεγα ετσι........https://youtu.be/pJDSDcxulm4?t=49s
    Μπατ δατ ιζ τζαστ μι..
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #182
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Οι οδηγοι κατα τη γνώμη μου εχουν εξελιχθει παρα πολυ,αυτο βέβαια παει πακετο με ολα τα αλλα που ειπα.Σκεψου οτι τοτε τα καλά τιμονια τα γνωριζαν ολοι και ηταν μετρημένα.Τωρα ακομη και με τοση Ενημέρωση βρισκεσαι πολυ συχνα προ εκπληξεων!
    Εγω θεωρω απο τα οσα βλεπω καθημερινα στο δρομο
    οτι οι αναβατες συνεχιζουμε να μην κατεχουμε ουτε τα βασικα και να κανουμε απειρα λαθη στην οδηγηση
    Και το προβλημα προερχεται απο την αρχη της οδηγικης σταδιοδρομιας του καθενος
    Αν πχ ενας νεος οδηγος παρει το διπλωμα με τα αστεια μαθηματα που κανει και δεν ασχοληθει μονος του σοβαρα να μαθει μεσω σχολειων αλλα απλα καβαλαει και γραφει χλμ στο δρομο δεν θα γινει σωστος οδηγος..προσεξε δεν γραφω γρηγορος αλλα σωστος
    Πιθανον να πηγαινει πολυ πιο γρηγορα απο μενα λογω ταλεντου π.χ.
    Πιστευω λοιπον οτι απλα οι μοτοσυκλετες εξελιχθηκαν τοσο πολυ που σου επιτρεπουν με τα ιδια λαθη που εκανες και παλια να πηγαινεις πιο γρηγορα

  3. #183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    Εγω θεωρω απο τα οσα βλεπω καθημερινα στο δρομο
    οτι οι αναβατες συνεχιζουμε να μην κατεχουμε ουτε τα βασικα και να κανουμε απειρα λαθη στην οδηγηση
    Και το προβλημα προερχεται απο την αρχη της οδηγικης σταδιοδρομιας του καθενος
    Αν πχ ενας νεος οδηγος παρει το διπλωμα με τα αστεια μαθηματα που κανει και δεν ασχοληθει μονος του σοβαρα να μαθει μεσω σχολειων αλλα απλα καβαλαει και γραφει χλμ στο δρομο δεν θα γινει σωστος οδηγος..προσεξε δεν γραφω γρηγορος αλλα σωστος
    Πιθανον να πηγαινει πολυ πιο γρηγορα απο μενα λογω ταλεντου π.χ.
    Πιστευω λοιπον οτι απλα οι μοτοσυκλετες εξελιχθηκαν τοσο πολυ που σου επιτρεπουν με τα ιδια λαθη που εκανες και παλια να πηγαινεις πιο γρηγορα
    Σωστά αυτά που λες αλλα μπερδευεις τους καθημερινούς οδηγους διτροχου με τους μοτοσυκλετιστές(οπως αυτοι στα παλια βίντεο).Με τα χρονια τριπλασιαστηκαν οι αναβατες και είναι λογικο να βλεπουμε και οτι να ναι καθημερινα καθως οι περισσότεροι ειναι απλοι χρηστες οχι μοτοσυκλετιστες που ψαχνονται με το αντικείμενο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Μπα σε καλό σου ξελιγωθκα βραδιατικο!!!
    Και εγω ξέρω αυτον τον πιουστη με το scooter που με περναει σουβλακι απο εξωτερικη ξυνοντασ τα αντιβαρα...
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  5. #185
    Κύπριος αδερφός μαζεύει όλο το χαρτί στο γιουτούμπε ανεβάζοντας βίντεο τύπου Illegal Crazy High Speeds on Public Roads !!! που κάνουν δεκάδες χιλιάδες views με μόνο αντίτιμο το ρίσκο σωματικής ακεραιότητας!

    πάνε λίιιιιιγο πιο γρήγορα απ'ότι τα παιδιά του πρώτου ποστ στο Μπράλο,ε?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #186
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Τον μπραλο δεν θα τον κατακρίνεις.Τον Μπράλο λέω
    Φίου φίου φι φι φίου

  7. #187
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Κύπριος αδερφός μαζεύει όλο το χαρτί στο γιουτούμπε ανεβάζοντας βίντεο τύπου Illegal Crazy High Speeds on Public Roads !!! που κάνουν δεκάδες χιλιάδες views με μόνο αντίτιμο το ρίσκο σωματικής ακεραιότητας!

    πάνε λίιιιιιγο πιο γρήγορα απ'ότι τα παιδιά του πρώτου ποστ στο Μπράλο,ε?
    Συμφωνοι αλλα μη συγκρινουμε ανομοιες διαδρομές!Οπως λεει και μια λαϊκή ρήση "στον μπραλο και οι θεοι φοβούνται".

    Ειμαι βεβαιος ομως οτι αν υπάρχει αντίστοιχο παλιο βιντεο απο το κομματι που πηγαινουν μονιμα οι κύπριοι θα ειναι σαφως σε slow motion.Χωρις αυτο βέβαια να μειωνει τις τρομερές ικανότητες και ψυχη των παλιότερων οδηγων!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 13 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2015, 23:23
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2014, 14:08
  3. Πέρασε τη γέφυρα του Ρίο με 300 χλμ./ώρα
    από sovaros_user στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2011, 15:48
  4. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2006, 12:26
  5. Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 20:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF