Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: Άμα ο μάστορας είναι "μερακλής"...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192

    Άμα ο μάστορας είναι "μερακλής"...

    Τη τρίτη 12/12/17 τράκαρα ελαφρά τη μπέμπα μου (Ε30) με το δεξί φτερό και το προφυλακτήρα να θέλουν άλλαγμα. Αφού έτρεξα στα μισά φαναρτζήδικα της Σαλαμίνας και αφού άκουσα τιμές από 330-560!?!? ευρώ κατέληξα σε έναν που μου γέμιζε το μάτι. Ο φίλος ζήταγε 375 συνολικά με τα περιπου 200 να είναι τα απαραίτητα ανταλλακτικά (ιμιτασιόν όλα). Και οι εργασιές περιελάμβαν τοποθέτηση και βάψιμο φτερού ΚΑΙ προφυλακτήρα. Ο φίλος όμως με ξέχασε οπότε με πήρε να μου πεί τιμές τη δευτέρα 18/12/17 έτσι πήγα τρίτη 19/12/17 και του εδωσα προκαταβολή 100 ευρώ και τον ρώτησα αν η τιμή περιλαμβάνει και βάψιμο του προφυλακτήρα και με διαβεβαίωσε πως ναι ενω με πληροφόρησε πως τα ανταλλακτικά θα τα είχε τη πέμπτη 21/12/17 οπότε πήγαινε η δουλεία για μετά τα χριστούγεννα. Τετάρτη 27/12/17 πάω και το αφήνω στα παιδιά χωρίς όμως να είναι το αφεντικό εκεί ενώ τη πέμπτη 28/12/17 που ξαναπέρασα είχαν βάλει το φτερό και το προφυλακτήρα προχειρα (τα φλας κρεμονταν) ενώ του είπα αν θα μπορούσε να μου βάψει και το καπώ πίσω μιας και είχε ξεθωριάσει (+100 ευρώ). Σάββατο πρωί 30/12/17 με πήρε τηλέφωνο να πάω να το πάρω του έδωσα 380 και μου έδωσε 10 ευρώ ρέστα δηλαδή 470 σύνολο η δουλειά.



    Και εδώ αρχίζει το ζόρι... Δεν είχα χώρο-χρονο να το επεξεργαστώ εκεί και αν είχα εκεινος δεν θα είχε και χρόνο να ασχοληθεί κιόλας... Αλλά μόλις έφτασα στο σπίτι παρατήρησα διάφορα "στραβά". Καταρχάς ο προφυλακτήρας κατα 99% ειναι αβαφος (δε κανει μπαμ γτ ειναι απο μαυρο σατινε πλαστικο) μαλλον τον ειδαν μαυρο και ειπαν να γλιτωσουν λιγο χρονο-κοπο. Επειτα το ενα φλας εχει τη μια του ακρη κατω απο το προφυλακτηρα ενω κανονικα ο προφυλακτηρας πρεπει να το "τυλιγει". Τελος πετσοκοψανε ενα μερος του δεξιου θολου και "εξαφανισαν" το αεραγωγο που συνδεει τη ποδια με το θόλο! Το πλαστικο του θολου εχει μολις 11 ευρω ημιτασιον οποτε αν ειχε καταστραφει το παλιο και ηθελε αλλαγη δε θα χανοταν και ο κοσμος!!!



    Πιστευω πως αν δεν ηταν μες στις γιορτες θα γινοταν καλυτερη δουλεια παρολο που δεν πιεσα να βιαστει... Θα βεβαιωθω για το προφυλακτηρα και απο τεταρτη θα περασω μια βολτα να δω τι εχει να μου πει... Μπορει καλιστα να πει "κατα την απομακρυνση απο το ταμειο..." αλλα και μονο για το γαμωτο αξιζει να παω... Δε θελω να τσακωθω απλα δε θελω να νιωθω αδικημενος... Κατανοω απολυτα πως οτι γινεται δεν ξεγινται αλλα πιστευω πως θα μπορουσε να γινει μια πιο σωστη δουλεια...
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Και τι α κανς;;
    Α κατς α μαλώης;...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Εβγαλα και φωτογραφιες για να καταλαβει οποιος διαβαζει:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180102_104253.jpg 
Προβολές:	899 
Μέγεθος:	68,5 KB 
ID:	391781
    εκει που εχω κυκλωσει περναει αεραγωγος τετραγωνος ο οποιος "ψυχει τα φρενα" τον οποιο και εξαφανισαν διχως να εχει κατι γτ ηταν πολυ μεσα για να παθει ζημια... Το πετσοκομα του θολου του πλαστικου το βλεπετε δε χρειαζεται να σχολιασω...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180102_104402.jpg 
Προβολές:	901 
Μέγεθος:	81,5 KB 
ID:	391782
    Το φλας θαμμενο μεσα στο προφυλακτηρα!!! πολυ στα αριστερα ενω εχει χωρο δεξια... Να φταιει οτι ειναι ιμιτασιον ο προφυλακτηρας? Παντως χτυπαει πολυ ασχημα...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180102_104506.jpg 
Προβολές:	896 
Μέγεθος:	40,4 KB 
ID:	391783
    Και το κερασακι στη τουρτα ο αβαφος προφυλακτηρας... Ποιος ξερει ποσο χρονο-κοπο γλυτωσαν απο το να το βαψουν... Τωρα το οτι θα το ξεθωριασει ο ηλιος λιγο τους απασχολει... Ο μαμα ηταν βαμενος ξαναλεω γτ ειχε ξεθωριασει και εβλεπες ασταρι ενω οταν εσπασε ειδα απο τη μεσα πλευρα overspray απο οταν βαφτηκε... Ξερει κανεις γτ λεφτα μιλαμε που δεν εβαψαν το προφυλακτηρα?
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  4. #4
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    γιατι ρε παλικαρε προπληρωσες την οποιαδηποτε δουλεια? που εχει ξαναγινει αυτο το πραγμα εκτος απο την ελλαδα?
    400ευρω εχεις δωσει για να σου παραδωσει τετοιο προχειροδουλεια? παμε καλα?
    με 600ε σε καλο φιλο εβαψα ολοκληρο εξωτερικα πενα, suzuki alto '99.

    τι παει να πει ηταν μεσα στις γιορτες? το 10ημερο των γιορτων δηλαδη δε δουλευουμε η κανουμε μιση δουλεια?
    2 μηνες ολο χρονο, εχουμε γιορτες και αργιες, αυτοματα δικαιολογουντε οι προχειροδουλειες?

    βρησκουν και τα κανουν? ειμαστε μλκες που ανεχομαστε τετοιες συμπεριφορες? δεν ξερω, δεν απαντω...
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    To θεμα εχει και συνεχεια που λετε πηγα ξανα απο εκει τη παρασκευη 5/10/18 του ειπα για το θολο μου ειπε ειχε σπασει για αυτο και το βαλαμε ετσι (τωρα γτ δε μου ειπαν τπτ...) μου λεει παρτο εσυ και θα το βαλω εγω και δε θα σου παρω χρηματα!!! Φευγω παω σπιτι το πλενω γτ ηταν μες τις λασπες και κανω ετσι χαμηλα στο φτερο και πιανω ΧΑΡΤΟΤΑΙΝΙΑ την οποια και εβγαλα και απο κατω ειδα ΑΣΤΑΡΙ... Προφανως ειχε μασκαρει για να βαψει το χρωμα και να περασει μετα το κατω μερος πισσα γτ ετσι ειναι σε αυτα και το ξεχασε!!! Παω τη δευτερα και του δειχνω τις ταινιες και του λεω τι εγινε και μου λεει φερτο οταν παρεις το κομματι του θολου να στο βαλω και να στο περασω και πισσα... Και ενταξει και γιορτες ηταν και θα στο φτιαξω εγω κτλ κτλ... Ο προφυλακτηρας λεει τον εβαψε και ο αεραγωγος ελειπε και να παω εκει που τρακαρα μπας και το βρω... @@ αλλα τελος παντων. Φιλε noodles εχεις δικιο τι να πω ειμαι και εγω ζωο αλλα απλα ηθελα να τελιωνει ολη η ιστορια γτ ειχα τρεξει και αγχωθει πολυ... Το παθημα μαθημα ελπιζω...
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  6. #6
    Φαντάσου να μη σου γεμιζε και το ματι ο μαστορας...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Φαντάσου να μη σου γεμιζε και το ματι ο μαστορας...
    XD εχεις δικιο και ομως απο όσους επισκεύτηκα φαινόταν ο πιο σωστός!!! Ο ένας ζητούσε 500 από 560 χαριστικά επειδή με είχε στείλει "γνωστος" (και μιλαμε για πολύ β μαγαζί που δουλεύουν μισό αυτοκίνητο τη μέρα)... Ο άλλος του έριξε μια ματιά από τα 5 μέτρα και με ρώτησε μόνο τη χρονολογία και μου είπε τιμή (ουτε αρ πλαισίου ούτε ανοιξε καπώ να δει αν έχει προχωρήσει η ζημια ουτε τπτ)... Ο πρώτος που πήγα μου είπε ότι θα με αναλάμβανε μετά τις 2 του νέου χρόνου (ούτε γιατρός) και θα είμουν ακόμα χωρίς αυτοκίνητο... Τι να πω άλλο δε ξέρω έχει τουλάχιστον άλλα 4 φανοποιία στη σαλαμίνα οπότε την επόμενη φορά (μακάρι ποτέ) θα πάω σε ένα από αυτά... Δυστηχώς δε ξέρεις που θα πέσεις αν πρώτα δε πέσεις!
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Εχουμε σαν λαος υποστεί μαλακυνση εγκεφαλου αλλιως δεν εξηγειται ότι 7 στα 10 αυτοκίνητα που κυκλοφορουν Ελλαδα είναι γερμανικα και ενώ ξερουμε ότι εχουν πανάκριβα ανταλλακτικα και ακομα ακριβοτερη εργασια, τα σκαμε στον σοιμπλε κανονικότατα για να μας πηδαει και μετα στο πρόβλημα ψάχνουμε ιμιτασιόν λυσεις και κλαιγόμαστε ...φιλε εσυ και ολοι μοτο γερμανοφιλοι κατανοείστε ότι οι μεταξωτοι πωποι θελουν αντιστοιχα μεσοφόρια...πολύ σκληρο αυτό που θα πω αλλα δεν σας λυπάμαι...ξερατε πριν τα αγορασετε το τι παιρνετε...δεν είναι δυνατον να αγοράζεις μπεμπα και μετα να κλαις και να διαμαρτύρεσαι γιατι ο βαγιανελλης θελει ένα μισθο για να σου φτιαξει κατι απλο..

    Προσφατα γνωρισα ένα ελληνοαμερικανο με πολλα χρηματα από το L.A..στη συζητηση μας αρχισε να βριζει την BMW ξαφνικα..στην αμερικη ακομα και για αλλαγη λαδιων πρεπει να μπαινει στην γερμανικη βαρκα φυσσα στον εγκεφαλο της..ε μου ειπε ότι κάθε φορα που πηγαινε για αλλαγη λαδιων δεν υπηρχε περιπτωση εκτος από τα λαδια να μην του βγαλει το check in και αλλες βλαβες και ποτε δεν εφευγε κατω από 1000 δολλαρια κοστος στην κάθε αλλαγη...στην Ελλαδα στον εξουσιοδοτημενο Πειδη φιλος μου, μεροκαματιάρης ο ανθρωπος, εκανε το λαθος να το παει και για ένα απλο σερβις στο γκολφ του εσκασε 350 ευρω...σορρυ, αλλα του το ειπα και αυτουνού: Δεν σε λυπάμαι..τα ηξερες, τα ηθελες, τα επαθες..

    Εμεις τι να κανουμε τωρα σε ολους που εκαναν και αγορασαν το απενοημενο για να νιωθουν δηθεν και καπως, τον ψυχαναλητη;
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Γάμησέ τα φιλε..

    Χρειαστηκα ενα ανταλλακτικο για χοντα, ρωταω τιμη, παθαινω εγκεφαλικο

    Μετα διερωτωμουν· ειμαι ή δεν ειμαι μαλακας που χωρις μεταξωτα βρακια πηγα και πηρα χοντα;


  10. #10
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Εχουμε σαν λαος υποστεί μαλακυνση εγκεφαλου αλλιως δεν εξηγειται ότι 7 στα 10 αυτοκίνητα που κυκλοφορουν Ελλαδα είναι γερμανικα και ενώ ξερουμε ότι εχουν πανάκριβα ανταλλακτικα και ακομα ακριβοτερη εργασια, τα σκαμε στον σοιμπλε κανονικότατα για να μας πηδαει και μετα στο πρόβλημα ψάχνουμε ιμιτασιόν λυσεις και κλαιγόμαστε ...φιλε εσυ και ολοι μοτο γερμανοφιλοι κατανοείστε ότι οι μεταξωτοι πωποι θελουν αντιστοιχα μεσοφόρια...πολύ σκληρο αυτό που θα πω αλλα δεν σας λυπάμαι...ξερατε πριν τα αγορασετε το τι παιρνετε...δεν είναι δυνατον να αγοράζεις μπεμπα και μετα να κλαις και να διαμαρτύρεσαι γιατι ο βαγιανελλης θελει ένα μισθο για να σου φτιαξει κατι απλο..

    Προσφατα γνωρισα ένα ελληνοαμερικανο με πολλα χρηματα από το L.A..στη συζητηση μας αρχισε να βριζει την BMW ξαφνικα..στην αμερικη ακομα και για αλλαγη λαδιων πρεπει να μπαινει στην γερμανικη βαρκα φυσσα στον εγκεφαλο της..ε μου ειπε ότι κάθε φορα που πηγαινε για αλλαγη λαδιων δεν υπηρχε περιπτωση εκτος από τα λαδια να μην του βγαλει το check in και αλλες βλαβες και ποτε δεν εφευγε κατω από 1000 δολλαρια κοστος στην κάθε αλλαγη...στην Ελλαδα στον εξουσιοδοτημενο Πειδη φιλος μου, μεροκαματιάρης ο ανθρωπος, εκανε το λαθος να το παει και για ένα απλο σερβις στο γκολφ του εσκασε 350 ευρω...σορρυ, αλλα του το ειπα και αυτουνού: Δεν σε λυπάμαι..τα ηξερες, τα ηθελες, τα επαθες..

    Εμεις τι να κανουμε τωρα σε ολους που εκαναν και αγορασαν το απενοημενο για να νιωθουν δηθεν και καπως, τον ψυχαναλητη;
    Ε?

    Σοβαρά τώρα ή τρολάρεις?
    Sent from me using a computer.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ε?

    Σοβαρά τώρα ή τρολάρεις?
    Σοβαρά το λέει.. άλλωστε,ο "μάστορας" που έκανε το αυτοκίνητο του φίλου μουτι, πρεπει να είναι από την άνω Ρηνανία-Βεστφαλια και κοντοχωριανος του Σόιμπλε...

    Αν είχε βέβαια Χόντα, θα ερχόταν τσάρτερ από το χαμαματσου με νίντζα μάστορες και φυσικά δωρεάν ανταλλακτικά και θα το έφτιαχναν επί τόπου... τσάμπα φυσικά και θα κερναγαν κι ένα μπουκάλι σακε για το καλό

  12. #12
    Όυπς! Κατά λάθος κλειδώθηκε..
    έπρεπε να πάει αντιπροσωπεία να το ξεκλειδώσουν..

    Οκ τώρα

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Εχουμε σαν λαος υποστεί μαλακυνση εγκεφαλου αλλιως δεν εξηγειται ότι 7 στα 10 αυτοκίνητα που κυκλοφορουν Ελλαδα είναι γερμανικα και ενώ ξερουμε ότι εχουν πανάκριβα ανταλλακτικα και ακομα ακριβοτερη εργασια, τα σκαμε στον σοιμπλε κανονικότατα για να μας πηδαει και μετα στο πρόβλημα ψάχνουμε ιμιτασιόν λυσεις και κλαιγόμαστε ...φιλε εσυ και ολοι μοτο γερμανοφιλοι κατανοείστε ότι οι μεταξωτοι πωποι θελουν αντιστοιχα μεσοφόρια...πολύ σκληρο αυτό που θα πω αλλα δεν σας λυπάμαι...ξερατε πριν τα αγορασετε το τι παιρνετε...δεν είναι δυνατον να αγοράζεις μπεμπα και μετα να κλαις και να διαμαρτύρεσαι γιατι ο βαγιανελλης θελει ένα μισθο για να σου φτιαξει κατι απλο..

    Προσφατα γνωρισα ένα ελληνοαμερικανο με πολλα χρηματα από το L.A..στη συζητηση μας αρχισε να βριζει την BMW ξαφνικα..στην αμερικη ακομα και για αλλαγη λαδιων πρεπει να μπαινει στην γερμανικη βαρκα φυσσα στον εγκεφαλο της..ε μου ειπε ότι κάθε φορα που πηγαινε για αλλαγη λαδιων δεν υπηρχε περιπτωση εκτος από τα λαδια να μην του βγαλει το check in και αλλες βλαβες και ποτε δεν εφευγε κατω από 1000 δολλαρια κοστος στην κάθε αλλαγη...στην Ελλαδα στον εξουσιοδοτημενο Πειδη φιλος μου, μεροκαματιάρης ο ανθρωπος, εκανε το λαθος να το παει και για ένα απλο σερβις στο γκολφ του εσκασε 350 ευρω...σορρυ, αλλα του το ειπα και αυτουνού: Δεν σε λυπάμαι..τα ηξερες, τα ηθελες, τα επαθες..

    Εμεις τι να κανουμε τωρα σε ολους που εκαναν και αγορασαν το απενοημενο για να νιωθουν δηθεν και καπως, τον ψυχαναλητη;
    Συντροχε εδω ο φιλος δεν εχει προβλημα ουτε με αντιπροσοπεια ουτε με ακριβα ανταλακτικα και σιγουρα δε ζητησε τη λυπηση κανενος.Νομιζω οτι εισαι λιγο εκτος θεματος.Μιλαει για κομπογιανιτη μαστορα και την περειπετεια του.
    Με ολο το σεβος
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Σοβαρά το λέει.. άλλωστε,ο "μάστορας" που έκανε το αυτοκίνητο του φίλου μουτι, πρεπει να είναι από την άνω Ρηνανία-Βεστφαλια και κοντοχωριανος του Σόιμπλε...

    Αν είχε βέβαια Χόντα, θα ερχόταν τσάρτερ από το χαμαματσου με νίντζα μάστορες και φυσικά δωρεάν ανταλλακτικά και θα το έφτιαχναν επί τόπου... τσάμπα φυσικά και θα κερναγαν κι ένα μπουκάλι σακε για το καλό

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Για τα τυπικά όπως λέω και στο 1ο πόστ το αμάξι είναι μεν BMW αλλά Ε30!!! Κατασκευάστηκε δηλαδή μεταξύ 1982 και 1994 (το δικό μου είναι του 1988) και αγοράστηκε καινούριο από το παππού μου 10 χρόνια πριν γεννηθώ!!! Το συγκεκριμένο είναι σπαρτιάτικο και δεν απαιτει κάτι εξωφρενικό η συντήρηση του και για αυτό καταφέρνω και το έχω ακόμα μιας και τα οικονομικά είναι δύσκολα... Να φανταστείς άλλαξα μόνος μου θερμοστάη χρησιμοποιώντας 1 μονο κατσαβίδι!!! Φίλε zopa συμφωνώ σε ένα βαθμό με αυτά που λές, όντως έχει γεμίσει ο τόπος πανάκριβα αυτοκίνητα με ιδιoκτήτες που δεν μπορούν να τα συντηρήσουν και εταιρίες οι οποίες μας κοροιδεύουν κατάμουτρα (βαγκ κιετς) αλλά αυτό το θέμα δεν είναι σχετικό με αυτά!!! Ο μόνος λόγος που έβαλα ιμιτασιόν είναι επειδή τα μαστόρια δεν ασχολούνται να σου βρουν μεταχειρισμένα (κακώς) και επειδή δεν είχα τη πολυτέλεια του χρόνου να ψάχνω μόνος μου...
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2015, 20:55
  2. Άμα ειναι ψώνιο ο άνθρωπΑς...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 208
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2010, 19:15
  3. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23
  4. Ε, άμα είναι έτσι.....
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2006, 13:25
  5. Τώρα αυτό αμα είναι ανέκδοτο...
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 09:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF