Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Διπλωμα Α1

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    6

    Question Διπλωμα Α1

    Καλησπερα ξανα ...
    Πριν κανα χρονο εβγαλα με επιτυχια το διπλωμα Α1 καθως ημουν και κατοχος του AM , παρολα αυτα μολις βγηκε το διπλωμα ελεγε στις σημειωσεις οτι δε μπορω να εχω οχημα με συμπλεκτη στο χερι ,παρα μονον ημιαυτοματο ,καθως οι σχολη οδηγων μου δεν ειχε οχημα για εξεταση α1 με συμπλεκτη , ισχυριζομαι οτι προτιμησε μουλοχτα να μου κρυψει οτι υπαρχει διπλωμα με συμπλεκτη , οποτε ειμαι εδω σημερα και ενω οδηγαω και εχω μαθει με συμπλεκτη δεν με καλυπτει το διπλωμα , και θελω να ρωτισω ..

    1) Τι γινετε στη περιπτωση που χτυπα ξυλο εμπλακω σε κανα τροχαιο .. θα ερθει η ασφαλιστικη εταιρια και θα μου πει "Οπα φιλε εσυ οδυγαγες με συμπλεκτη χωρις να εχεις το καταλληλο διπλωμα , δε καλυπτουμε τιποτα !! " ?

    2) Τι αλλο μπορω να κανω περα απο το να ξαναδωσω (πραμα που δεν κανω προφανος ) ή να περιμενω μεχρι να δωσω για α2 ... υπαρχει καποιος οποιοσδηποτε τροπος οσο ηλιθιο και εαν ακουγεται το ερωτημα μου για να διορθοσω αυτο το θεμα ? (Και οχι δε θελω να βγαλω το συμπλεκτη )

  2. #2
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Κοιτάζω τις κατηγοριες των διπλωμάτων και δε βλέπω κάπου να γίνεται διάκριση στο Α1 με/χωρίς συμπλέκτη.
    Δεν ρωτάς στην οικεία διεύθυνση Μεταφορών της περιοχής σου, για πιο επίσημη ενημέρωση;
    Και ρίξε κι εδώ ότι σου πούνε,να υπάρχει.Είναι πολλοί οι ενδιαφερόμενοι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2017
    Μηνύματα
    6
    Οτι υπαρχει αυτή η διάκριση ειναι σίγουρο, εγω εδωσα πέρσι με ενα innova και λεει οτι δε μπορω με συμπλεκτη ενω φιλος εδωσε με ενα fx πριν κανα δυο μηνες και δεν του λεει τπτ για συμπλεκτη...
    Θα ρωτήσω, τι αλλο μπορω να κανω..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από themiskard Προβολή μηνύματος
    Οτι υπαρχει αυτή η διάκριση ειναι σίγουρο, εγω εδωσα πέρσι με ενα innova και λεει οτι δε μπορω με συμπλεκτη ενω φιλος εδωσε με ενα fx πριν κανα δυο μηνες και δεν του λεει τπτ για συμπλεκτη...
    Θα ρωτήσω, τι αλλο μπορω να κανω..
    Το παραπάνω ίσχυε 100% τουλ. τα χρόνια 2012-13, οι κατηγορίες δηλ. ήταν διακριτές και ήταν σαφές πως το Α1 χωρίς συμπλέκτη ΔΕΝ μπορεί να αναβαθμιστεί σε Α2 ή/και απεριόριστο, παρά μόνο το Α1 με συμπλέκτη.


    Επειδή έκτοτε άλλαξαν νομίζω πάλι κάποια πράγματα και δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα το παραπάνω, σίγουρα πρέπει να ρωτήσεις.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Παρόμοια θέματα

  1. μηχανάκια για δίπλωμα Α1
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2008, 22:26
  2. Από δίπλωμα Α1 σε Α μεγάλο
    από madlef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 12:36
  3. Honda FMX 650 με δίπλωμα Α1
    από nmk_extreme στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:25
  4. διπλωμα Α1 και αποριες
    από sennsa_rs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 17:28
  5. Σχετικά με το δίπλωμα Α1
    από ThM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 19:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF