Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Ασφαλεια παπιου για κλοπη

  1. #31
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Θέλω να πώ, ανεξαρτήτως της κατάστασης της οποίας βρίσκεται (πάντα μετά απο ένα εύλογο χρονικό διάστημα και πάντα διάστημα ικανό μετά την λήψη της αποζημίωσης) δεν σου λένε έλα πάρε το παπί και φέρε τα λεφτά;Το κρατά η ασφαλιστική για ιδία χρήση/μεταπώληση κτλπ σωστά;
    Όχι δεν παίζει το σενάριο αυτό. Άπαξ και πληρωθείς την αποζημίωση, η υπόθεση θεωρείται λήξαν. Το τι θα κάνει η ασφαλιστική το όχημα δεν σε απασχολεί. Τώρα, αν υποπτευθουν μαιμουδιά και αρχίσουν να ψάχνουν και βρουν και αποδείξεις (αν όντως έχει παιχθεί, να είσαι σίγουρος ότι θα βρουν) αλλάζει το πράγμα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #32
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όχι δεν παίζει το σενάριο αυτό. Άπαξ και πληρωθείς την αποζημίωση, η υπόθεση θεωρείται λήξαν. Το τι θα κάνει η ασφαλιστική το όχημα δεν σε απασχολεί. Τώρα, αν υποπτευθουν μαιμουδιά και αρχίσουν να ψάχνουν και βρουν και αποδείξεις (αν όντως έχει παιχθεί, να είσαι σίγουρος ότι θα βρουν) αλλάζει το πράγμα
    Με κάλυψες γιατί το είχα απορία πραγματικά.Δεν έχω κάνει ποτε ασφάλεια κλοπής και να χάσω μηχανάκι, ενώ έχω χάσει όταν δεν είχα ασφάλεια κλοπης ένα παπί παλιά.Ποτέ δεν βρέθηκε βέβαια αυτό.

  3. #33
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Με κάλυψες γιατί το είχα απορία πραγματικά.Δεν έχω κάνει ποτε ασφάλεια κλοπής και να χάσω μηχανάκι, ενώ έχω χάσει όταν δεν είχα ασφάλεια κλοπης ένα παπί παλιά.Ποτέ δεν βρέθηκε βέβαια αυτό.
    Αν θυμάμαι καλά. (αυτό αφορά τις μηχανές) κάπου στα ψιλά γράμματα αναφέρει ότι αν στο τρίμηνο που μεσολαβεί για να πάρεις την αποζημίωση βρεθεί έστω και ένα πλαινό καπάκι και αποδείξουν ότι ανήκε στο μηχανάκι που σου έκλεψαν, δεν παίρνεις φράγκο....
    Δεν έχω ιδία άποψη αλλά έχω ακουσει (sic ) ιστορίες όπου βρέθηκαν σκέτοι λαιμοί πλαισίων και δεν δόθηκαν αποζημιώσεις....
    Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι βέβαια από τότε
    Δεν είχα ασφαλισμένα τα μηχανάκια που μου έκλεψαν το μακρινό πλέον 1992-93
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #34
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Η αποζημίωση είναι στις 45 ημέρες. Υπογραφεις μια συμφωνία - μεταβίβαση, πως αν βρεθεί πέραν των 45 ημερών, ανήκει στην ασφαλιστική. Παιρνεις την επιταγή σου και πας για άλλα. Μαζί σου χρειάζεται να έχεις το χαρτί της αστυνομίας πως η έκθεση ΈΧΕΙ σταλεί στον εισαγγελέα. Το ίδιο ακριβώς χαρτί χρειάζεσαι και για την εφορία ώστε να γίνει αναγκαστική διακοπή του οχήματος.

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/12/2017
    Μηνύματα
    29
    Σιγουρα 45 ημερες? τα συμβολαια αναφερουν τριμηνο.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Σε συνάδελφο, τώρα στις γιορτές του το κλέψαν ξημερώματα.
    Τηλεφωνεί στην αστυνομία το δηλώνει, και την επομένη του λένε, έλα το βρήκαμε.

    Τραβιέται στο Μενίδι, και ...... η μηχανή ειναι σμπαράλια και καμμένη, ασύμφωρη επισκευής φυσικά

    Δυστυχώς για αυτόν είχε κλοπής μόνο,
    Χρησιμοποιήθηκε σε κλοπή, πήγαν το παράτησαν και το έκαψαν.

    Όπως καταλαβαίνεις πήρε την αγάπη και τη συμπόνεια του ασφαλιστή/ασφαλΛΗΣΤΗκης και πάμε για άλλα τώρα!
    =======================================================
    Και της αστυνομιας !

  7. #37
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WRC Προβολή μηνύματος
    Σιγουρα 45 ημερες? τα συμβολαια αναφερουν τριμηνο.
    Στην ιντεραράπικαν που ειναι μεγάλη και σίγουρη ,προ τριετίας τουλάχιστον,τόσο ήταν.
    Φίου φίου φι φι φίου

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Στην ιντεραράπικαν που ειναι μεγάλη και σίγουρη ,προ τριετίας τουλάχιστον,τόσο ήταν.
    Στο δικό πάντως στην ιντεραμέρικαν 3 μήνες ήταν προ 3ετίας και 3 μήνες είναι κ το νέο συμβόλαιο
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  9. #39
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Στο δικό πάντως στην ιντεραμέρικαν 3 μήνες ήταν προ 3ετίας και 3 μήνες είναι κ το νέο συμβόλαιο
    Μήπως κατάλαβες κάτι λάθος στο συμβόλαιο..; Εχω ιντεραμερικαν και στην ασφαλεία κλοπής ισχυει οτι ειπες και ο Τολης για τις 45 ημέρες.Αν δεν βρεθει η μηχανη σου δίνει τα λεφτα..αν βρεθεί μετα τις 45 ημέρες μέσα στο τριμηνο απο την τροχαία απλα σου λεει η ιντεραμερικαν να θελεις την μηχανη πισω οποτε αυτο σημαινει και επιστροφή του ποσου.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΤΟ ΓΙΑ 3ΜΗΝΟ
    από BUSA MAKIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2010, 23:11
  2. Ασφάλεια κλοπής για Beverly 400?
    από mitridi_g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2009, 15:15
  3. ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από sakisdani750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 15:12
  4. Ασφάλεια για κλοπή...
    από zikpol στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2006, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF