Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Παπιο-ιστορίες και λοιπές καφρίλες ...Vol 3

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465

    Παπιο-ιστορίες και λοιπές καφρίλες ...Vol 3

    Πλατεία Κάνιγγος … δίπλα στο "ναό της κομμωτικής" … Από την "κάψα" έφτασα νωρίτερα στο ραντεβού. Μαζί με εμένα παρατηρώ και άλλους επίδοξους "εραστές της τρίχας" να πηγαινοέρχονται και να κοιτούν τα ρολόγια τους συνεχώς … Ύπουλο πράγμα ο χρόνος ... και σκληρός … ειδικά όταν θέλει να παίξει με το μυαλό σου … Ή που θα τρέχει κοιτώντας σε στα μάτια κοροϊδευτικά θυμίζοντας πόσο ευάλωτος είσαι σε αυτή τη διάσταση ή που θα τσιμεντωθεί και θα παίζει βασανιστικά αργά με τους δείκτες δοκιμάζοντας αντοχές και υπομονή.
    Έχω παρκάρει επί της πλατείας και αφού κουράστηκα να πηγαινοέρχομαι ή να παρατηρώ τους υπόλοιπους συμπάσχοντες ομοϊδεάτες του φυτώριου γεμάτης υπόσχεσης καλλιτέχνιδων σε θέματα τρίχας, ανεβαίνω στο παπί καθισμένος με τα δυό πόδια στην δεξιά του πλευρά … το αριστερό να πατά στο εμπρός δεξί μαρσιέ του φρένου και το δεξί στο πίσω δεξί του συνοδηγού …

    Και εκεί που έκανα σχέδια για το πολύ άμεσο μέλλον της ζωής μου … αποφασίζω να ακουμπήσω την πλάτη μου πίσω. Μόλις περνώ την κρίσιμη γωνία κλίσης αρχίζω να αντιλαμβάνομαι την ισχύ βασικών νόμων της Φυσικής, οι οποίοι παρεμπιπτόντως είναι ανελέητοι και απροσπέλαστοι … Και ο χρόνος παγώνει … όλα γίνονται σε αργή κίνηση … όπως την ώρα της κωλοτούμπας με πολλά στο κοντέρ … Παρατηρώ απίστευτες λεπτομέρειες σε εκφράσεις ανθρώπων που με κοιτούν με γουρλωμένα μάτια … τα χέρια προσπαθούν να γίνουν αντίβαρα και εξισορροπηστές για να αντιστρέψουν τα μη αντιστρέψιμα αναμενόμενα … Τώρα κατάλαβα πως βγήκε η σκηνή στο Matrix που ο Neo πέφτει προς τα πίσω σε αργή κίνηση … είναι να μην το ζήσεις …

    Το βάρος νικά, τα πόδια σηκώνονται στον αέρα, η πλάτη σκάει κάτω και ακολουθεί το παπί … Τι ωραίος θόρυβος … πόσο αδιάκριτος ... Δεν υπήρχε ούτε ένας που δεν γύρισε το κεφάλι του … Μεγαλύτερος όμως ο θόρυβος του εγωισμού μου που έσπασε … Τον πούστη τον εγωισμό … μας έχει καταστρέψει … Και μετά αρχίζει ο άλλος θόρυβος, αυτός από τα χαχανητά της πλατείας … μέχρι και ο σουβλατζής από απέναντι είχε πέσει πάνω στον πάγκο του και από τα τρανταχτά γέλια του τα τζατζίκια τινάζονταν δεξιά και αριστερά …

    Είναι στιγμές που όλοι πρέπει να έχουμε ένα χρονόμετρο σε ετοιμότητα για μέτρηση προσωπικών μας ρεκόρ … Τότε ήταν που πρέπει να έσπασα κάθε προσωπικό χρόνο μετά από κωλοτούμπα σε σήκωμα μηχανής από κάτω – εκκίνηση μοτέρ και εξαφάνισης από τον τόπο του μαρτυρίου, όπως και εάν ήρθε αυτή η πτώση …

    Ήταν και η τελευταία μου επαφή με τον χώρο της επαγγελματικής τρίχας η οποία προφανώς έληξε άδοξα … Ευτυχώς δεν υπήρχαν κινητά τότε ….

    Τώρα που το ξανασκέφτομαι όμως, το παπί μάλλον φρόντισε να με προφυλάξει από κακές συναναστροφές … Να τα εμπιστεύεστε τα παπιά, εκτός από το ότι κάνουν καταπληκτικά ταξίδια, ώρες ώρες γίνονται και φύλακες άγγελοι …
    Τελευταία τροποποίηση από Vrasidas; 07/01/2018 στις 03:07.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Τι λες ρε φυλε???


    Σα δεν επεσες και κατω ε???


    Τελικα ξετριχιαστικες???
    καθε μερα ...νεα μερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Παπιο-ιστορίες και λοιπές καφρίλες ...Vol 2
    από Vrasidas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2017, 20:37
  2. Παπιο-ιστορίες και λοιπές καφρίλες ...
    από Vrasidas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2017, 11:22
  3. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2009, 13:22
  4. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2009, 15:47
  5. Tellas Ote Forthent και λοίπες ιστορίες για αγρίους
    από Anritsu στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 20:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF