Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Συμβουλή για αγορά παπιού !

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2017
    Μηνύματα
    1

    Συμβουλή για αγορά παπιού !

    Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά !Λοιπόν θέλω να αγοράσω παπί για αθήνα ,να πηγαίνω στη δουλειά μου, βόλτες σε άλλες περιοχές και να αντέχει το δικάβαλο ! Δεν με νοιάζει η πολύ ταχύτητα αρκεί να μου παρέχει τόση εκεί που θα τη χρειαστώ για την ασφάλεια μου ,η εμφάνιση επίσης αδιάφορη.
    Πρέπει και θέλω να μου κάνει απόσβεση οικονομικά (μην πάρω κάτι φτηνό και μου βγάλει ζημιές καίει πολύ βενζίνη ή δεν ξέρω τι άλλο).

    Το μπάτζετ μου είναι στα 1000 (άντε να κάνω υπομονή κάποιο διάστημα για 500 ακόμα) .

    Υπάρχει κάτι αξιοπρεπές μεταχειρισμένο ή καινούργιο να πάρω να ηρεμήσει η ψυχούλα μου;

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    αμ δε...

    προσωπικα θα ελεγα οτι υπαρχουν 2 σεναρια:
    1.ποιοτικο παπι 135 κυβικών ( kawasaki-yamaha-honda).
    πιο ακριβο. καινουρια κοστιζουν καπου στα 2.5Κ. τιμια σε ταχυτητα,ανεση (για παπι) και αξιοπιστα. Επισης οικονομικα μιας και ειναι Injection. Το κακο ειναι οτι για τέτοια, θα θελεις και κλειστο γκαραζ γιατι τα κλέβουν.
    2. οικονομικο παπι / κινέζος
    Υπάρχει το daytona sprinter 125 που ειναι τιμιο. καινουριο δεν γνωρίζω ακριβως. γυρω στα 1.500ε κανει.
    -πιο οικονομικο στα 850-1000ε παπι 125.Αυτά ειναι ολα ιδια. θαχουν μικροζημιες,φθηνα ανταλλακτικα.
    εχω το daytona DV. Απο ανταλλακτικά, όταν ηρθε η ωρα για σερβις, απλα τα αλλαζα με χονδα/japan ανταλλακτικα (αναρτησεις, ρουλεμαν, κλπ).

    οτι και να παρεις , κλειδωνε το καλά. μεσα στην αθηνα θα σε βολέψουν απο πειραια έως κηφισια..

    αν επαιρνα τώρα θα επαιρνα το spinter. τα daytona τα θεωρω τιμια για οικονομικα.Σαν σουλουπι δεν μαρεσει καθολου. το DY (ή DV Οπως τα λεμε) μαρεσει περισσότερο γιατι ειναι αντιγραφη του παλιου σουπρα .
    οι τιμες ειναι ελαχιστα διαφορετικες απο εμπορο σε εμπορο (ουτε 50ε διαφορα) αλλα δίνουν διαφορετικά δώρα. Αν ψαχτεις, επελεξε οποιον σου δινει τα περισσότερα δώρα (και αυτά "φθηνιάρικα" θαναι αλλα δεν βαριεσαι)
    τα καλα δεν θα τα πλησιαζα, πολλα λεφτα για καινουρια. Παπι μεταχειρισμενο, σημαινει οτι συνηθως θαναι και κανιβαλισμενο.γιατι; γιατι οποιος πηρε παπι για να κανει τη δουλεια του, δυσκολα το πουλησε. Το κοστος συντηρησης του ειναι αμελητεο.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2017
    Μηνύματα
    71
    Modenas gt 135 και θα βρεις την υγεια σου!! Χρονια ειμαι στην μοντενας δεν ειχα ποτε το παραμικρο.. καινουργιο εχει 2400
    Μεταχειρισμενο το πηρα 1500 αλλα μπορεις να βρεις ενα καλο και στα 1300

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    κοιτα κι αυτο στα 1600 καλυτερο απο daytona ,με χοντρες χυτες ζαντες που παιρνουν λαστιχα χωρις σαμπρελλα και το μοναδικο με 4 χρονια εγγυηση και αντιπροσωπεια απο την καβασακι Ελλας
    https://www.mototriti.gr/data/news/p...news/89285.asp
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Παρόμοια θέματα

  1. αποριες για αγορα παπιου cub
    από koufou στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2012, 15:57
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 14:14
  3. Ζητώ γνώμες για αγορά παπιού μεταχειρισμένου
    από redordead7 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2010, 18:50
  4. Συμβουλή για αγορά Scooter: Xevo 400 / Burgman 400 / Majesty 400
    από sirkouts στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2009, 19:29
  5. Βοηθεια για αγορα παπιου
    από clyde2 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2009, 18:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF