Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Aξίζει;

  1. #1
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916

    Aξίζει;

    Προφανώς με γυρισμένα ΧΛΜ αλλά αν αξίζει σαν μηχανάκι...Αναρτήσεις,μοτερ κτλπ κτλπ...
    https://www.car.gr/11790367-suzuki-gsr-750
    Αν αξίζει με βλέπω να πάω εκεί αντί για Bandit 650s

  2. #2
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Δε βλέπω το λόγο να χει γυρισμένα χλμ δείχνει σε αρκετά καλη κατασταση και μάλλον παίζει να ναι πραγματικά...Ναι αξίζει εμένα προσωπικά μ αρέσει περισοτερο από το bandit αλλά γουστα είναι αυτα
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Πιθανοτατα θα το εχεις διαβασει αλλα αν οχι...
    http://www.motomag.gr/news/mini-test...i-gsr-750-2011

    Νομιζω δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στις δυο μηχανες. Πολυ πιο ελκυστικο συνολο σε ολα του το GSR για μενα, πιο δυνατο, πιο ελαφρυ, πιο συγχρονο και πολυ πιο ομορφο. Αν φτανουν τα λεφτα εγω δε θα το σκεφτομουν και πολυ.

  4. #4
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Ψαχνω να βρω κανα γνωστο να δω αν μπορω να το παρω για σ/κ να κανω Αθηνα-Σαλονικα για τεζτ ντραιβ...αν δεν βρω....ίδωμεν....αλλα το ζηλευω και ισως το χτυπησω....

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Ψαχνω να βρω κανα γνωστο να δω αν μπορω να το παρω για σ/κ να κανω Αθηνα-Σαλονικα για τεζτ ντραιβ...αν δεν βρω....ίδωμεν....αλλα το ζηλευω και ισως το χτυπησω....
    Αυτος ο γνωστος πρεπει να σου χρωσταει ποοοολλλααα.Γιατι ος γνωστο γυναικα και μηχανη δεν....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πιθανοτατα θα το εχεις διαβασει αλλα αν οχι...
    http://www.motomag.gr/news/mini-test...i-gsr-750-2011

    Νομιζω δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στις δυο μηχανες. Πολυ πιο ελκυστικο συνολο σε ολα του το GSR για μενα, πιο δυνατο, πιο ελαφρυ, πιο συγχρονο και πολυ πιο ομορφο. Αν φτανουν τα λεφτα εγω δε θα το σκεφτομουν και πολυ.
    Πριν πολλά χρόνια μου είχαν πει ότι το γούστο είναι υποκειμενικό αλλά η ομορφιά αντικειμενική.Βλέπω όμως εσείς οι 30ρηδες + - γουστάρετε κάτι τρανσφόρμερς μηχανάκια που όταν τα βλέπω δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω...
    Μάλλον έχω παλιώσει !
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2913566

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Δεν το βρίσκω παράλογο να υπάρχει χάσμα γενεών και προτιμήσεων ανάμεσα σε δύο ανθρώπους που τους χωρίζουν κάποιες δεκαετίες. Το αντίθετο μάλλον θα ήταν περίεργο.

    Άλλωστε ο φίλος που ρωτάει ειναι πιο μικρός κι από μένα και μάλλον ταιριάζουν τα γούστα μας απ' ό,τι βλέπω.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 09/01/2018 στις 17:59.

  8. #8
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν το βρίσκω παράλογο να υπάρχει χάσμα γενεών και προτιμήσεων ανάμεσα σε δύο ανθρώπους που τους χωρίζουν κάποιες δεκαετίες. Το αντίθετο μάλλον θα ήταν περίεργο.

    Άλλωστε ο φίλος που ρωτάει ειναι πιο μικρός κι από μένα και μάλλον ταιριάζουν τα γούστα μας απ' ό,τι βλέπω.
    Bασικά 34 είμαι.Αλλά ρε συ buckley είπαμε...Δεν συγκρίνονται αυτά τα δύο...Το ένα είναι κουκλί, το άλλο πανουκλί...Με τα σημερινά δεδομένα.Εμένα σαν Δημήτρη μου αρέσουν ή τα γνήσια στρογγυλοφάναρα (βλέπε retro-κατάσταση 80-90) ή τα μηχανάκια με πολλές-πολλές-πολλές γωνίες...Είναι και του στύλ μου δηλαδή streetfighter.Δεν μου αρέσουν τα χωμάτινα, δεν με πάνε.
    Δεν μου αρέσουν τα αντβέντσουρ,τα ον-οφ, τα ες-ες.Θέλω κάτι γρήγορο,αλήτικο, με μια primitive ομορφιά.
    Υ.Γ. Ακόμα πιο άσχημο μηχανάκι από αυτό που έχεις κάνει παράθεση είναι το "νέο" super tenere.Είναι σαν να έχεις πάρει ένα τηγάνι και να το έχεις βαρέσει μπροστά.Και το CBF250?Σαν να το έχεις βαρέσει με ταψί από πάνω και να έχει κάτσει είναι.Το CBR250R το έχεις δεί από εμπρός?Φανάρι σαν μανιτάρι το σχήμα και λές πότε θα ξεπροβάλλει από μέσα το στρουμφάκι (ξεφτέρης-γκρινιάρης-μπαρμπαστρούμφ δεν έχει σημασία).Σε αντίθεση όμως τα φρέσκα τζίξερ (πχ GSXR250rz),το z300,το Vstrom 250 (αν παραβλέψεις ολίγο το εμπρός φανάρι και εδώ),CMX250 2017-CMX500 2017, και τόσα άλλα πολύ όμορφα...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Bασικά 34 είμαι.Αλλά ρε συ buckley είπαμε...Δεν συγκρίνονται αυτά τα δύο...Το ένα είναι κουκλί, το άλλο πανουκλί...Με τα σημερινά δεδομένα.Εμένα σαν Δημήτρη μου αρέσουν ή τα γνήσια στρογγυλοφάναρα (βλέπε retro-κατάσταση 80-90) ή τα μηχανάκια με πολλές-πολλές-πολλές γωνίες...Είναι και του στύλ μου δηλαδή streetfighter.Δεν μου αρέσουν τα χωμάτινα, δεν με πάνε.
    Δεν μου αρέσουν τα αντβέντσουρ,τα ον-οφ, τα ες-ες.Θέλω κάτι γρήγορο,αλήτικο, με μια primitive ομορφιά.
    Υ.Γ. Ακόμα πιο άσχημο μηχανάκι από αυτό που έχεις κάνει παράθεση είναι το "νέο" super tenere.Είναι σαν να έχεις πάρει ένα τηγάνι και να το έχεις βαρέσει μπροστά.Και το CBF250?Σαν να το έχεις βαρέσει με ταψί από πάνω και να έχει κάτσει είναι.Το CBR250R το έχεις δεί από εμπρός?Φανάρι σαν μανιτάρι το σχήμα και λές πότε θα ξεπροβάλλει από μέσα το στρουμφάκι (ξεφτέρης-γκρινιάρης-μπαρμπαστρούμφ δεν έχει σημασία).Σε αντίθεση όμως τα φρέσκα τζίξερ (πχ GSXR250rz),το z300,το Vstrom 250 (αν παραβλέψεις ολίγο το εμπρός φανάρι και εδώ),CMX250 2017-CMX500 2017, και τόσα άλλα πολύ όμορφα...
    Ρε τσολιά μου ειλικρινά αν πιστεύεις ότι

    Αυτό είναι κουκλί
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11790367_0_b.jpg 
Προβολές:	397 
Μέγεθος:	82,3 KB 
ID:	392033

    Κι αυτό πανουκλί
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	26024149_950465391774080_3545175917331896699_o.jpg 
Προβολές:	395 
Μέγεθος:	92,4 KB 
ID:	392034

    Δεν είναι μόνο τα 19 χρόνια που μας χωρίζουν το πρόβλημα...

  10. #10
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Εσυ ποιο απο αυτα τα 2 προτιμας με βαση ΜΟΝΟ την εμφανιση?
    Χωρίς τα τριπλεξ βεβαια...

  11. #11
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Νομίζω οποιοσδήποτε δεν είναι τυφλός, θα επέλεγε το πρώτο. Το οποίο όντως είναι ασχημούλι.

    Life begins at 45°.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Καλα ναι, μη βγαλουμε και το GSR κανενα πανεμορφο μηχανακι. Απλα δεν ειναι παντελως αδιαφορο οπως το Bandit. Η συγκριση με αυτο εγινε αρχικα αλλωστε.

  13. #13
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Νομίζω όμως οτι και απο θέμα κινητήρα υπερτερεί και απο τον ληστή και απο το "πανουκλί" .
    Βέβαια αν νομίζετε εσείς οτι υπάρχει πιο όμορφο και πιο αξιόπιστο streetfighter στην κατηγορία μπορώ να το κοιτάξω και να σας πώ.
    Αν και όπως είπαμε το γούστο είναι υποκειμενικό...Απλά δεν ήξερα αυτό το μηχανάκι μέχρι τώρα

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Νομίζω όμως οτι και απο θέμα κινητήρα υπερτερεί ................. και απο το "πανουκλί" .
    Δεν θα βαζα και στοίχημα....

  15. #15
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Του gsxr δεν φοραει το μοτερ με αλλες χαρτογραφησεις?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. AΞΙΖΕΙ???
    από makro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2010, 04:55
  2. Aξιζει την προσοχη σας πιστευω
    από pilotos_xtreme στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2008, 12:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF