Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: πιστες για προπονηση προς ανατολικη αττικη......?

  1. #1
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026

    πιστες για προπονηση προς ανατολικη αττικη......?

    γεια σας παλικαρια.....επειδη λογο δουλειας ειμαι μονιμος στην αθηνα πλεον λεω καποια στιγμη (οταν λυσω το προβλημα φυλαξης) να φερω το μηχανακι αθηνα (yzf250) και θελω να μαθω αν υπαρχει καμια πιστα να πηγαινω προς ανατολικη αττικη.....
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  2. #2
    Καλησπερα φιλε μου! Νομιζω οτι στην ανατολικη αττικη για κανα πιστακι μικρο πηγαινε βαρυμποπη αλλα χωρις πολλα αλματα και κυριως ευθειες και στροφιλικια δηλαδη ειναι καλυτερα για εντουραδα! Επισης αν πιανεται και η πεντελη στην ανατολικη αττικη εχω ακουσει οτι εχει και εκει ενα καλο πιστακι και απο οτι ξερω οχι ιδιαιτερα δυσκολο......

  3. #3
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Καλησπέρα κι από 'μένα! Η Πεντέλη έχει μία περιποιημένη μοτοκροσάδικη πίστα με άλματα, ανωφέρειες, κατωφέρειες, λακούβες, σαμάρια, λάσπες και λοιπά, μία εν μέρει τεχνιτή εντουρόπιστα σχεδόν απέναντι απ' τη μοτοκροσάδικη και όσες φυσικές εντουροδιαδρομές γουστάρεις! Για πιο βόρεια υπάρχει της Βαρυμπόμπης, όπως στα γράφει ο φίλος από πάνω. Τώρα εάν μένεις προς Μαραθώνα μεριά πίστα δεν έχει, αλλά υπάρχει το βουνό του Γραμματικού και από 'κει προς Βαρνάβα ή αλλιώς τα καταπληκτικά αμμουδερά μονοπάτια της παραλίας του Σχοινιά! Εάν πάλι κάθεσαι κάπου Καλύβια-Κερατέα-Λαύριο, υπάρχει η πίστα ονόματι <<ATTART>>, σχεδόν επί της Λ. Αθηνών-Σουνίου (συνέχεια Αττ. Οδού προς Μαρκόπουλο) ρεύμα προς Λαύριο, η οποία όμως είναι για 4Χ4 και δεν ξέρω εάν επιτρέπουν μηχανάκια και να μην επιτρέπουν όμως σίγουρα θα βρεις όσες διαδρομές θέλεις στα όρη των Κορωπίου, Βάρης, Κερατέας (Δασκαλιό, Κουβαράς, κλπ), Λαυρίου και πέριξ. Καλές εξερευνήσεις!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιαννης κορο Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα φιλε μου! Νομιζω οτι στην ανατολικη αττικη για κανα πιστακι μικρο πηγαινε βαρυμποπη αλλα χωρις πολλα αλματα και κυριως ευθειες και στροφιλικια δηλαδη ειναι καλυτερα για εντουραδα! Επισης αν πιανεται και η πεντελη στην ανατολικη αττικη εχω ακουσει οτι εχει και εκει ενα καλο πιστακι και απο οτι ξερω οχι ιδιαιτερα δυσκολο......
    Πότε πήγε η Βαρυμπόμπη ανατολικά
    Travel, Grow, Share

  5. #5
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    ευχαριστω για τις πληροφοριες.......απλα επαφη με τα βουνα της αττικης δεν εχω,οποτε ελεγα για αρχη να βρω καμια πιστα motocross να παω να ξεχαρμανιαζω και μετα γνωριζωντας κανα φιλο να πηγαινω και βουνο.....το κακο ειναι οτι εγω δουλευω στο λαυριο,και δεν μπορω να φευγω πολυ μακρυα πανω απο 2 ωρες αποσταση γιατι η δουλεια ειναι περιεργη ανα πασα στιγμη πεφτει τηλ. και θα πρεπει να ειμαι εκει.......
    τελος παντων κατι θα βρω ειμαι σιγουρος..........
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Πότε πήγε η Βαρυμπόμπη ανατολικά
    χααχ δικιο εχεις τα μπερδεψα αλλα απο οτι ξερω ειναι σχετικα κοντα με μπερδεψαν καποιοι γνωστοι που μενουν ανατολικη αττικη και πανε βαρυμποπη συνεχεια....

  7. #7
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoropatra Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω για τις πληροφοριες.......απλα επαφη με τα βουνα της αττικης δεν εχω,οποτε ελεγα για αρχη να βρω καμια πιστα motocross να παω να ξεχαρμανιαζω και μετα γνωριζωντας κανα φιλο να πηγαινω και βουνο.....το κακο ειναι οτι εγω δουλευω στο λαυριο,και δεν μπορω να φευγω πολυ μακρυα πανω απο 2 ωρες αποσταση γιατι η δουλεια ειναι περιεργη ανα πασα στιγμη πεφτει τηλ. και θα πρεπει να ειμαι εκει.......
    τελος παντων κατι θα βρω ειμαι σιγουρος..........
    Ε, τότε δε μένει παρά να περάσεις από το <<ΑΤΤΑΡΤ>> να κάΜΝΙεις μία ερώτηξη εάν επιτρέπουν μηχανάκια. Εάν θυμάμαι καλά, τοπογραφικά ανήκει στην ανατολική Κερατέα και νομίζω πως από Λαύριο δε θες πάνω από 40' να φτάσεις (μη λέω και πολλά). Εκτός εάν στην περιοχή υπάρχει και πίστα για μηχανάκια, αλλά εγώ δεν το ξέρω, θα τα ξέρουν οι ντόπιοι καλύτερα αυτά τα πράματα.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoropatra Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω για τις πληροφοριες.......απλα επαφη με τα βουνα της αττικης δεν εχω,οποτε ελεγα για αρχη να βρω καμια πιστα motocross να παω να ξεχαρμανιαζω και μετα γνωριζωντας κανα φιλο να πηγαινω και βουνο.....το κακο ειναι οτι εγω δουλευω στο λαυριο,και δεν μπορω να φευγω πολυ μακρυα πανω απο 2 ωρες αποσταση γιατι η δουλεια ειναι περιεργη ανα πασα στιγμη πεφτει τηλ. και θα πρεπει να ειμαι εκει.......
    τελος παντων κατι θα βρω ειμαι σιγουρος..........
    Βρε μάστορα, επαφή με τα βουνά δεν έχεις... μάτια δεν έχεις; Κοίτα γύρω σου... Τίγκα στο βουνό είναι η Λαυρεωτική, διάλεξε μια κατεύθυνση και όρμα...

  9. #9
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Βρε μάστορα, επαφή με τα βουνά δεν έχεις... μάτια δεν έχεις; Κοίτα γύρω σου... Τίγκα στο βουνό είναι η Λαυρεωτική, διάλεξε μια κατεύθυνση και όρμα...
    Έεεετσι!

  10. #10
    Από την άλλη εσύ θες πίστα μοτοκρός, όχι απλά εντουροδιαδρομές σε βουνό, αλλά αν ψαχτείς θα βρεις κάποιες πρόχειρες ή φυσικές.

    Μια πίστα στην οποία πρόπερσυ είχε γίνει αγώνας scrable είναι στην περιοχή που θα γινόταν η χωματερή στην Κερατέα. Βγαίνεις από τον κυρίως δρόμο Κερατέας-Λαυρίου, εκεί που είναι το Atart, αλλά το προσπερνάς και τραβάς τον χωματόδρομο πάνω από αυτό. Σε κάποια φάση, περίπου 5 χμ μετά, θα φτάσεις σε μια μεγάλη ''γούβα'' που σχηματίζει η συμβολή 3 λόφων. Ε εκεί ήταν που θα γινόταν η περιβόητη χωματερή. Ε εκεί θα βρεις την διαδρομή του scrable.

    Αλλά θα βρεις πολλές διαδρομές, που έχουν άλματα και στοιχεία από μοτοκρός, π.χ. στην διαδρομή από Κερατέα για Πόρτο Ράφτη, απευθείας από τον χωματόδρομο, και πέριξ των κεραιών κινητής τηλεφωνίας.

    Γενικά όρεξη νάχεις, μια ματιά στο googleearth και θα βρεις πολλές διαδρομές πλησίον Λαυρίου.

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Βρε μάστορα, επαφή με τα βουνά δεν έχεις... μάτια δεν έχεις; Κοίτα γύρω σου... Τίγκα στο βουνό είναι η Λαυρεωτική, διάλεξε μια κατεύθυνση και όρμα...
    Πίστα Motocross ψάχνει ο άνθρωπος... για να γνωριστεί και με άλλους και μετά με παρέα να παει και σε κανα βουνό γυρω.

    zoropatra στην μεριά που είσαι υπάρχει πιστακι Motocross στα Καλύβια.


    http://www.enduro.gr/index.cfm?Actio...01=2&CPiD=5955
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #12
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    για να γνωριστεί και με άλλους και μετά με παρέα να παει και σε κανα βουνό γυρω.
    Αυτό το πραγμα που θέλουν βουνά να κάνουν τις προστυχιές τους, ποτέ δεν το κατάλαβα...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoropatra Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω για τις πληροφοριες.......απλα επαφη με τα βουνα της αττικης δεν εχω,οποτε ελεγα για αρχη να βρω καμια πιστα motocross να παω να ξεχαρμανιαζω και μετα γνωριζωντας κανα φιλο να πηγαινω και βουνο.....το κακο ειναι οτι εγω δουλευω στο λαυριο,και δεν μπορω να φευγω πολυ μακρυα πανω απο 2 ωρες αποσταση γιατι η δουλεια ειναι περιεργη ανα πασα στιγμη πεφτει τηλ. και θα πρεπει να ειμαι εκει.......
    τελος παντων κατι θα βρω ειμαι σιγουρος..........
    2 ωρες απόσταση? που θα πας ρε για προπονηση στη Λειβαδια?

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  14. #14
    φιλαρακι ζορό, με το RMZ είσαι;

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Και στις Αλυκες στην Αναβυσσο μαζευονται διαφοροι με κροσακια.......
    και εισαι και 10 λεπτα απο το Λαυριο......

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παρέα για ανέβασμα προς τα πάνω
    από sas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2008, 15:00
  2. Ιnfos για Go Kart στην Αττικη
    από Frezas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2006, 16:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF