Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: Προβλημα με ασφαλιστικη μετα απο τρακαρισμα

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της zami
    Εγγραφή
    29/09/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Καραγκιοζιλίκια των ασφαλιστικών. Η υποχρέωσή τους είναι να πληρώσουν για να γίνει όπως ήταν και άρα να πληρώσουν ό,τι χρειαστεί απλά προσπαθούν να τη βγάλουν φτηνά
    ακριβως εκει βασίζονται.Η υποχρεωση τους εγκειται στο να επανέλθει το οχημα στην κατασταση που ηταν πριν το ατυχημα, δηλαδη με λαμαρινες κλπ τεσσαρων ετων (στην περιπτωση μας). Γιαυτο και αν τα ανταλλακτικα ειναι μτχ δεν πληρωνεις καθολου συμμετοχη. Τωρα εαν εσυ η εγω θελουμε ολοκαινουργια (και γνησια) τοτε επιβαρυνομαστε με τη «παλαιοτητα» οπως την λενε..Το εχω παθει πολλες φορες, το εχω πληρωσει αρκετες....

  2. #17
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zami Προβολή μηνύματος
    ακριβως εκει βασίζονται.Η υποχρεωση τους εγκειται στο να επανέλθει το οχημα στην κατασταση που ηταν πριν το ατυχημα, δηλαδη με λαμαρινες κλπ τεσσαρων ετων (στην περιπτωση μας). Γιαυτο και αν τα ανταλλακτικα ειναι μτχ δεν πληρωνεις καθολου συμμετοχη. Τωρα εαν εσυ η εγω θελουμε ολοκαινουργια (και γνησια) τοτε επιβαρυνομαστε με τη «παλαιοτητα» οπως την λενε..Το εχω παθει πολλες φορες, το εχω πληρωσει αρκετες....
    Το γνήσια στην παρένθεση σου είναι άτοπο. Και βέβαια γνήσια, δεν είχα στο αμάξι μου-μηχανή μου ημιτασιον.
    Φτερά, καπό, πόρτες και γενικά στο αμάξι μου ειχα αγοράσει μτχ. Η ασφαλιστική όμως δικαιολογεί στην μτχ πόρτα το πλαϊνό πλαστικό και το αυτοκόλλητο δίπλα στο τζάμι με νέα και γνήσια.
    Το ίδιο και με εξαρτήματα. Μτχ άκρο με νέο αμορτισέρ και ρουλεμάν τροχού.
    Θέλει ή να ξέρεις ή να έχεις γάτα φαναρτζη και μηχανικό.

  3. #18
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zami Προβολή μηνύματος
    ακριβως εκει βασίζονται.Η υποχρεωση τους εγκειται στο να επανέλθει το οχημα στην κατασταση που ηταν πριν το ατυχημα, δηλαδη με λαμαρινες κλπ τεσσαρων ετων (στην περιπτωση μας). Γιαυτο και αν τα ανταλλακτικα ειναι μτχ δεν πληρωνεις καθολου συμμετοχη. Τωρα εαν εσυ η εγω θελουμε ολοκαινουργια (και γνησια) τοτε επιβαρυνομαστε με τη «παλαιοτητα» οπως την λενε..Το εχω παθει πολλες φορες, το εχω πληρωσει αρκετες....
    Η πρότερη κατάσταση σημαίνει όπως το είχα εγώ. Αν εγώ λοιπόν το έχω πχ πέντε χρόνια και δεν μπορείς να μου βρεις μεταχειρισμένη λαμαρίνα ή κινητήρα σε "ακριβώς την ίδια κατάσταση" τότε πρόβλημα της ασφαλιστικής να βάλει καινούργιο.
    Άσε με με τους απατεώνες, αν τους αρέσει, αν δεν τους αρέσει μετά το ατύχημα τους ζητάς και διάφορα έξτρα ψυχολογικής φύσεως ως συνέπεια του ατυχήματος και θα πληρώσουν περισσότερα.

  4. #19
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εδώ μιλάμε ότι μαντάμ είχε τον σκύλο στο αμάξι της,καβάλησε πεζοδρόμιο και χτύπησε την πεζή μάνα μου+εγκατάλειψη.Η οδηγός έλεγε έχασα τον έλεγχο,καβάλησα πεζοδρόμιο αλλά δεν κατάλαβα να χτύπησα κάποιον και η ασφάλεια της επέμενε για συνυπαιτιότητα.
    Συνυπαιτιότητα πεζού που ήταν στο πεζοδρόμιο,μάλιστα,φυσικά στο δικαστήριο δεν το δέχτηκαν αλλά η απόφαση βγήκε μετά από 4 χρόνια με την μάνα μου να κάνει εγχείρηση στη μέση της αντί να ξεμπερδέψει με απλές διαδικασίες.
    Κουφάλες.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. προβλημα με ασφαλιστική!!!
    από sernodas2 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2014, 19:24
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2013, 18:42
  3. Προβλημα με μπεκ μετα απο καθαρισμο
    από libali10 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2012, 16:13
  4. Προβλημα με τα φρενα μετα απο αλλαγη παραμετρων
    από apsogos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2011, 13:57
  5. Πρόβλημα με e-mail από UPS
    από Kotsis23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2009, 02:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF