Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ (και αναζήτηση σκούτερ)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2018
    Μηνύματα
    19

    Smile Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ (και αναζήτηση σκούτερ)

    Καλημέρα σε όλους σας.
    Μόλις έκανα την εγγραφή μου στο φόρουμ και λέω να γράψω την ιστορία μου σε δύο ρόδες
    37 ετών καταρχάς.
    Όχι οδηγώ μηχανάκι,έχω δίπλωμα τα μισά χρόνια της ζωής μου γενικά μηχανάκι οδηγώ από τα 14 περίπου.
    1 HONDA cub 90 Απίστευτα χρόνια χαραγμένα μέσα μου
    2 HONDA CB 400 Tα πρώτα ταξιδάκια μεχρι 400 χιλιόμετρα σουπερ μηχανή μικρού κυβισμού.
    3 YAMAHA FAZER 1000 EXUP Δeν έχω και πολλά να πώ, με μία λέξη ΜΑΓΕIA.Μάτωσα με τα service στο τέλος ήταν η αρχή της κρισης στην ΕΛΛΑΔΑ και ταυτόχρονα η γέννηση τού γιόκα μου οπότε το σκότωσα γιά ένα καινούργιο.
    4 ΚΥMCO PEOPLE 300i το ότι χειρότερο μηχανάκι που έπεσε στα χέρια μου εκείνη την εποχή, όχι στο ότι είναι άσχημο ή ότι είναι προβληματικό αλλά δεν περίμενα να καταναλώνει τόσο καύσιμο εντός πόλης και δεύτερο πολύ σημαντικό για εμένα ήταν το service του ειδικά όταν πήγα για το service στα 30.000 και πλήρωσα κοντά στα 400 ευρώ το πούλησα την επόμενη μέρα.Λες και έκανα service στο fazer .......
    5 MONDENAS KRISS 125 Ικανοποιημένος το έχω ακόμα και τώρα αλλά πωλείται και αυτό γιατί απλά είμαι 37 και βαρέθηκα να είναι πάντα τα πόδια μου μούσκεμα σε κάθε βροχή.Θέλω κάτι ποιό άνετο με χώρους για τα ψώνια και την ασφάλεια μου.

    Κάποια πρόταση ίσως σε skouter.
    Δεν είχα ποτέ μηχανάκι made in italy αξίζουν τα λεφτά τους η μόνο φινέτσα είναι

    Ευχαριστώ για την φιλοξενία σας.

    ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ

  2. #2
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Καφετζή καλώς ήρθες στο φόρουμ!

    Δε μπορώ να σε βοηθήσω με τα σκούτερ αλλά όλο και κάποιος θα το κάνει. Μεταφέρω το θρεντ στην ενότητα "γενικά περί μοτο" ώστε να πάρεις περισσότερες απαντήσεις.

    Αν στην πέσει ο άλλος καφετζής του φόρουμ μη του δώσεις σημασία.
    Sent from me using a computer.

  3. #3
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Καλώς ηρθες αρχικά.
    Το PCX νομίζω είναι η χρυση τομή για όσα "θέλω" περιγράφεις.
    Οικονομικό,άνετο,με ΑΒS,δεν βγάζει λένε ζημιές και απο γκάζι είναι αξιοπρεπές.
    Θα σου έλεγα να αποφύγεις ιταλικά γιατί έρχονται με LED πράσινο σταυρό και ζητάνε βιβλιάριο υγείας για εργασιες.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    μετόχειρο vstrom.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    37 ρε και τα παράτησες ήδη ,γιατί δεν πιστεύω να νομίζεις ότι τα σκούτερ είναι μοτοσυκλέτες.
    Α, και φαντάσου δεν είμαι καν ο καφετζής...

  6. #6
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Ωπα ρε,μη τον δικάζετε με την μία τον άνθρωπο. γκιβ πις ε τσανς να πούμε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2018
    Μηνύματα
    19
    Σας ευχαριστώ για την αποδοχή σας στο φόρουμ.
    Είναι ωραίο να ανταλλάξουμε απόψεις για κάτι που γουστάρουμε και αγαπάμε.
    Προσωπικά για εμένα είναι τρόπος ζωής ανάλογα τίς συνθήκες πάντα, οικονομικές - οικογενειακες .

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2018
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    37 ρε και τα παράτησες ήδη ,γιατί δεν πιστεύω να νομίζεις ότι τα σκούτερ είναι μοτοσυκλέτες.
    Α, και φαντάσου δεν είμαι καν ο καφετζής...
    buckley ούτε εγώ πιστεύω ότι τα σκούτερ είναι μοτοσυκλέτες, αλλά είναι μια λύση για κάθε μέρα πηγαινε έλα στην δουλειά στο κέντρο Θεσσαλονίκης εχει άνετους χώρους και στο να μπορώ να πηγαίνω και καμιά Χαλκιδική για μπάνιο.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Παρε καμια χοντα cb500 πως το λενε.. ειναι μοτο,λιγο ψοφια. Κανεις τα παντα, καιει 3/100...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2018
    Μηνύματα
    19
    Ευχαριστώ φίλε μου για το pcx θέλω κατι σε 300 ή 400 κυβικά για να πηγαίνω το καλοκαιράκι για μπανάκι

  11. #11
    Καλωστονε .

    Εγω ειμαι ο μαγειρας .

    Μεχρι ποσα χρηματα ;

  12. #12
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    για λογικη τιμη αγορας,για χρηση και για πολη και για εκδρομες,για λογικο κοστος συντηρησης,για μακροζωια μηχανης τα κατωθι ειναι μονοδρομος
    1) kawasaki er-5 500 cc
    2) honda cb 500 500 cc
    3) suzuki gs 500 500 cc

    λιγο παλαια σαν μοντελλα αλλα με 1500 ευρω οροφη βρισκεις πολυ καλα και κανεις αριστα την δουλεια σαυ
    Α και μην το ξεχασω καλη η φινετσα αλλα τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κω..............................
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Δεν ξέρω τι μηχανάκι θα πάρεις, αλλά πρέπει να μας πεις (γρήγορα) από που προκύπτει το "KAFETZHS" πριν μπει ο παλιός καφετζής και γίνει εδώ του Μάμαλη... (η του Δράμαλη. Δεν θυμάμαι ποιος είναι πιο άγριος)

    Πλάκα κάνω ναι?

    Καλωσόρισες φίλε καφετζή.
    Τελευταία τροποποίηση από GiorgosLa; 20/01/2018 στις 19:38.

  14. #14
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    kymco downtown 350 abs! Καναπεδατο με πολλους χωρους με καλο γκαζι για να βγαινεις και παραεξω με την ανεση σου!!
    Sym maxsym 400 abs! Ισχυει οτι και στο απο πανω απλα ειναι πιο παλιο μοντελο!
    Piaggio beverly 350 abs/asr! Oρθια θεση οδηγησης,σβελτο μεσα στη πολη κι πιο ευελικτο απ τ αλλα δυο που σου εγραψα,αλλα με λιγους χωρους (μπαγκαζιερα απαραιτητη)!!

    Γενικως υπαρχουν πολλα σκουτερ που μπορουν να καλυψουν τις αναγκες σου,αλλα θα πρεπει να ψαχτεις για το τι σε βολευει!!

  15. #15
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.450
    Σε καινούργιο και στα 4k θα βρεις piaggio beverli 300, sym gts 250i, kymco x-town 300.
    Και τα 3 εμπορικά μοντελα ειναι με αρκετες πωλήσεις. Προσωπικά θα διαλεγα με αυτη την σειρά

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΚΑΙ βιβλίο "Η Ζωή σε δύο ρόδες"
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 07:03
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2012, 16:23
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2010, 18:44
  4. Η ζωή σε δύο ρόδες - ΒΙΒΛΙΟ
    από spiridaus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2009, 18:02
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF