Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: ΠΑΠΙ ΑΓΟΡΑ ΕΠΕΙΓΕΙ

  1. #16
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Τα μπροστινά εχουν πάρει οπως λεει ο μάστορας.πρεπει να κατεβουν να πανε καλιμπρα και θελω αλλαγη ζαντας δισκοπλακας και φτερο και ενα καλυμμα καλαμιου.Επισης καθρεπτη και αντίβαρο.
    Καμοα ασφαλιστική δεν το βγαζει ολικη ετσι.
    Και δεν ειμαι ψηλος.1.75 ειμαι μονο

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Ρε ψηλέ σίγουρα δε μας κοροϊδεύεις?
    Τι καλυμπρες και κουραφεξαλα?Παπί με τέτοια ζημιά θα πάει ολική άρα μην περιμένεις,θα πάρεις ότι είναι να πάρεις και τέλος
    Τι κι αυτός πάει για μακρυνάρι λες ?
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2917494

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    ισιωμα τα μπροστινα ΠΟΤΕ και για κανενα λογο!
    καλυτερα να βαλεις μεταχειρισμενα πανω με καινουργιες τσιμουχες και λαδακια.
    καινουργια γυρω στα 250 εχουν νομιζω.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    To παπι το πατησε φιρτηγακι.Ειναι μεγαλη ζημια και θα παει καιρο να φτιαχτει.Μια βδομαδα και.
    Άσε που θέλω κάτι φρέσκο.Αν ηταν να πάρω μεταχειρισμένο θα πήγαινα σε crypton-x απο 30+ άτομο που εχω βρει ενα δυο.
    Η σε astrea supraX helm-in 125cc.
    Αλλά με εχει φαει η μαλακία να φάω την καινουργίλα.
    Ένας γνωστός έχει το magic 125 και εχει κανει 31.000 δεν εχει κανει κιχ το παπι αλλά ακόμα δεν έχουμε σαφή εικόνα μιας και δεν έχουν πουληθεί πολλά να πεις οτι υπάρχει μια βάση σύγκρισης.Απο την άλλη μεριά τα daytona ειναι παλια μαρκα στα παπιά τα παλιά αξιόπιστα σχετικά με τα λεφτά τους.
    Τα cryptonX-Supra X ειναι απλησιάστα για μενα σαν καινουρια...
    Φίλε αυτο το είναι μεγάλη ζημιά και θέλει μια βδομάδα για να επισκευαστεί ποσο έπικ,εγραψες φίλε.

  5. #20
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    πριν 2,5 χρονιά είχα πάρει αγκαλιά ένα σκόντα ενός ταρίφα που εσφαξε το στοπ.
    με λίγα ευτυχώς χλμ.
    ότι υπήρχε μπροστά αλλάχτηκε με καινούριο (καλάμια,φαναρια,πλαστικα,κλπ).
    ειδικά μιας και το χρησιμοποιείς ως εργαλείο δουλειάς τόσες ώρες, δεν θα ρισκάρεις!
    Α, και οι 2 βδομάδες είναι ευσεβής πόθος, για να είναι το μηχανάκι έτοιμο...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #21
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Rainmike η μια βδομαδα ειναι :ελπιζω να ειναι μια βδομαδα μονο και περιλαμβανει και τους πραγματογνωμονες απο ασφαλιστικες απαντησεις εγκρίσεις ποσων κτλπ.Αν δεν εχειςμπμεξει με τρακαρισμα σου ευχομαι ολοψυχα ποτε να μην το βιωσεις.Πρεπει να περιμενεις να κλεισει ραντεβου μετα απι 1-2 μερες συνηθως να γινει ςκτιμιαη ζημιας και προσφορα απο τ συνεργειο να γινει επισκευη να ξαναπερασει ο πραγματογνωμονας να παρει φωτο απο το μηχανάκι να παρει οκ απο ασφαλιστικη και μετα εισαι οκ.Αρα δεν ειμαι υπερβολικος.
    Οσον αφορα καινουρια....δεν το καλυπτει η ασφαλιστικη λογω παλαιοτητας για αυτο παω σε νεο πλεον παπι.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Rainmike η μια βδομαδα ειναι :ελπιζω να ειναι μια βδομαδα μονο και περιλαμβανει και τους πραγματογνωμονες απο ασφαλιστικες απαντησεις εγκρίσεις ποσων κτλπ.Αν δεν εχειςμπμεξει με τρακαρισμα σου ευχομαι ολοψυχα ποτε να μην το βιωσεις.Πρεπει να περιμενεις να κλεισει ραντεβου μετα απι 1-2 μερες συνηθως να γινει ςκτιμιαη ζημιας και προσφορα απο τ συνεργειο να γινει επισκευη να ξαναπερασει ο πραγματογνωμονας να παρει φωτο απο το μηχανάκι να παρει οκ απο ασφαλιστικη και μετα εισαι οκ.Αρα δεν ειμαι υπερβολικος.
    Οσον αφορα καινουρια....δεν το καλυπτει η ασφαλιστικη λογω παλαιοτητας για αυτο παω σε νεο πλεον παπι.
    Εχω βιώσει τρακάρισμα φίλε μου 2 φορές κιολας την πρώτη με χτύπησε κοπέλα 890 ευρώ ζημιά ,πήρα το μηχανάκι μετά απο 2 βδομάδες τη δεύτερη 1250 ευρω ζημιά έπεσα μόνος μου και πήρα το μηχανάκι μετά απο 20 μέρες.
    Και στα 2 τρακαρίσματα οι ζημιές ήταν κυρίως στα πλαστικά καθρέφτες μαρσπιέ ζελατίνα ψιλοπράγματα οποτε η μια βδομάδα για τη ζημιά που έπαθες είναι λίγο,Δεν είχα σκοπο να σε ειρωνευτώ απλά μου φάνηκε αστείο.
    Με το καλό να αποζημιωθείς και να πάρεις ότι γουστάρεις

  8. #23
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Εχω βιώσει τρακάρισμα φίλε μου 2 φορές κιολας την πρώτη με χτύπησε κοπέλα 890 ευρώ ζημιά ,πήρα το μηχανάκι μετά απο 2 βδομάδες τη δεύτερη 1250 ευρω ζημιά έπεσα μόνος μου και πήρα το μηχανάκι μετά απο 20 μέρες.
    Και στα 2 τρακαρίσματα οι ζημιές ήταν κυρίως στα πλαστικά καθρέφτες μαρσπιέ ζελατίνα ψιλοπράγματα οποτε η μια βδομάδα για τη ζημιά που έπαθες είναι λίγο,Δεν είχα σκοπο να σε ειρωνευτώ απλά μου φάνηκε αστείο.
    Με το καλό να αποζημιωθείς και να πάρεις ότι γουστάρεις
    Πάντως ακόμα δεν το χω πάρει το μηχανάκι, αύριο θα ξαναπεράσω απο το συνεργείο.
    Η μια βδομάδα είναι λόγω αισιοδοξίας.Είμαι με δανεικό παπί μέχρι στιγμής...Αλλά όχι για πολύ ακόμα.Αυριο θα άω απο τον Βύνιο να δώ ένα DY-125 επαγγελματικό λέει γιατί έχει κοτσάρει μια κακοφτιαγμένη σχάρα πάνω.Σε άλλη περίπτωση που δεν με καλύψει πάω για καινούριο magic125 sym.Με σκοπό στον χρόνο να γίνει αντικατάσταση, γιατί γράφω περίπου 130-140 χλμ την μέρα.(14 ώρες διανομέας δουλέυω).

  9. #24
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Μου κατσε μια καλή και βρήκα κάτι ψιλά.
    Θα πάω να πάρω απο έμπορο ένα modenas GT135 με 2.000 χλμ (συμφωνεί και το Bookservice) αν και νομίζω οτι μπορεί να φτιάξει άλλο book service και να γυρίσει τα χιλιόμετρα.
    Το δίνει 1800 κασέρι και με σχάρα/βαλίτσα δώρο.
    Αξίζει η ειναι προβληματικό;Δεν έχω δώσει ακόμα μπροστάντζα,απλά το είδα, το άκουσα και νομίζω οτι μηχανικά είναι οκ...
    Απο προβλήματα το μόνο που είδα μιας και έχει πρώτη άδεια τον 3/2017 θέλει λαστιχάκια μιας και φοράει ακόμα πάνω τα πρώτης τοποθέτησης και θα του αλλάξω και μια μπαταρία και λαδάκια να είμαι σίγουρος.

  10. #25
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι να μη δωσεις επιπλέον 90ευρω δηλαδη 1890 να παρεις του κουτιού κριπτον 110 με την εγγύηση γιαμαχα

  11. #26
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    +25cc?

  12. #27
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Μου κατσε μια καλή και βρήκα κάτι ψιλά.
    Θα πάω να πάρω απο έμπορο ένα modenas GT135 με 2.000 χλμ (συμφωνεί και το Bookservice) αν και νομίζω οτι μπορεί να φτιάξει άλλο book service και να γυρίσει τα χιλιόμετρα.
    Το δίνει 1800 κασέρι και με σχάρα/βαλίτσα δώρο.
    Αξίζει η ειναι προβληματικό;Δεν έχω δώσει ακόμα μπροστάντζα,απλά το είδα, το άκουσα και νομίζω οτι μηχανικά είναι οκ...
    Απο προβλήματα το μόνο που είδα μιας και έχει πρώτη άδεια τον 3/2017 θέλει λαστιχάκια μιας και φοράει ακόμα πάνω τα πρώτης τοποθέτησης και θα του αλλάξω και μια μπαταρία και λαδάκια να είμαι σίγουρος.
    θα δωσεις 1800, + 100-150ε για μαζεματα για ενα μετεχειρο παπi το οποιο καινουριο κοστιζε 2200, εισαι τρελος ρε σι?
    1900ε εχει καινουριο το crypton t110, παρτο να ησυχασει το κεφαλι σου
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά παπί με...leasing..!!
    από mbjp στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2014, 14:13
  2. ΑΓΟΡΑ ΠΑΠΙ 125 ΕΠΙΛΟΓΗ
    από petros1968 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2010, 10:22
  3. αγορά παπί ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    από panagath στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2010, 23:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF