Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Kle 500 διακόπτης βενζινης

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2019
    Μηνύματα
    7
    Καλησπέρα. Μόλις πήρα ενα kle. Μου ειπαν να το αφησω για λιγες μερες στο pri και μετα να το γυρισω στο on. Πηγα σημερα να το γυρισω στο on και ετρεχε βενζίνη. Οχι για μια στιγμη. Έτρεχε κανονικά. Το ξανα γυρισα στο pri και σταμάτησε. Τι μπορεί να φταιει; Μπορω να το δουλευω στο pri;

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από savvasktm Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Μόλις πήρα ενα kle. Μου ειπαν να το αφησω για λιγες μερες στο pri και μετα να το γυρισω στο on. Πηγα σημερα να το γυρισω στο on και ετρεχε βενζίνη. Οχι για μια στιγμη. Έτρεχε κανονικά. Το ξανα γυρισα στο pri και σταμάτησε. Τι μπορεί να φταιει; Μπορω να το δουλευω στο pri;
    H δουλειά τοu prime είναι να παρέχει συνεχής ροη καυσίμου για να γεμίσει τα καρμπυρατερ σε περιπτωση που για χψ λόγους (τα) έχουν αδειάσει. Κάνει 1 με 2 λεπτά να γεμίσει τα μπολάκια του καρμυπαρτέρ και μετά το γυρίζεις στο ON το όποιο λειτουργεί μόνο με υποπίεση (λαικά ,μόνο αν ρουφήξεις από το μικρό σωληνάκι ).Επομένως δεν υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να το αφήσεις στο Prime λίγες μέρες??? Αν στο είπε σημάινει ότι είχε πρόβλημα εξαρχής. Αν δεν είναι από τα σωληνάκια ,αν και πολυ αμφιβάλλω, δεν θες να μάθεις πόσο έχουν τα γνήσια ανταλλακτικά του .


    Ολα μάζι, κανά 40άρι ΄σιγουρα.Τώρα ξες
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 23/01/2019 στις 02:55.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Καλοτάξιδο, πες μου στην άδεια τι χρονιάς είναι κ κυβικά, το δικό μου μπροστά είναι το ον που πρέπει να είναι, αλλά κάτω τρέχει βενζίνη συνέχεια (ότι σου πε ο προηγούμενος) όταν αρχίσει να σου κάνει διακοπές από βενζίνη το γυρνάς πίσω που είναι η ρεζέρβα κ πας να γεμίσεις βενζίνη.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2019
    Μηνύματα
    7
    Λοιπον το λιγες μερες που ειπα ηταν λαθος δικο μου.
    Σημερα που λετε ενω το ειχα αναμενο στο pri το γυρισα στο on. Δεν ετρεξε τιποτα, περιμενα 5 λεπτα. Μετα το εσβησα και περιμενα. Παλι δεν ετρεξε. Τωρα το εχω σβηστο στο on για κανα 2ωρο και θα παω να ελεγξω. Και πιθανόν να παω να το κοιταξει ενας μαστορας γιατι δεν εχω εμπειρια με αυτα.
    Η πρωτη αδεια ειναι το 2005 αλλα δεν ειναι το μοντελο του 5 το καινουργιο. Ειναι το προηγουμενο με το παλιο φαναρι. Δε ξερω ποιας χρονιάς.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Θα το έχεις μπροστά πάντα, όταν αρχίσει να κάνει διακοπές το γυρνάς πίσω κ είσαι με ρεζέρβα, κάτω ποτέ. Ανέβασε καμία φώτο να το θαυμάσουμε, Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1548243266270.jpg 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	42,1 KB 
ID:	403206

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από savvasktm Προβολή μηνύματος
    Λοιπον το λιγες μερες που ειπα ηταν λαθος δικο μου.
    Σημερα που λετε ενω το ειχα αναμενο στο pri το γυρισα στο on. Δεν ετρεξε τιποτα, περιμενα 5 λεπτα. Μετα το εσβησα και περιμενα. Παλι δεν ετρεξε. Τωρα το εχω σβηστο στο on για κανα 2ωρο και θα παω να ελεγξω. Και πιθανόν να παω να το κοιταξει ενας μαστορας γιατι δεν εχω εμπειρια με αυτα.
    Η πρωτη αδεια ειναι το 2005 αλλα δεν ειναι το μοντελο του 5 το καινουργιο. Ειναι το προηγουμενο με το παλιο φαναρι. Δε ξερω ποιας χρονιάς.
    Έρχεστε ειρηνικά ή να ψάξουμε για καταφύγιο;

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2019
    Μηνύματα
    7
    Όλα τέλεια. Ο μάστορας μου ειπε οτι ειχε βγει λιγο ενα σωληνάκι. Δε ξερω τι ήταν. Δε μου πηρε τιποτα το μηχανακι δουλευει μια χαρα.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Καλά λάδια να βάζεις, μήπως και την γλυτώσεις από πηνία, όπως εγώ αχαχαχ

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2019
    Μηνύματα
    7
    Bel ray 15w50 εβαλα.
    Κατι ακομα που ξεχασα να αναφέρω. Το κοντερ μια στο τόσο κανει ενα βουητό και τα χλμ/ω πανε σα τρελά. Εχει αντιμετωπίσει κάποιος κατι παρόμοιο; Παίζει να ναι η ντιζα να τη βγαλω φθηνά;;

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    και εγω τα ιδια λαδια φοραω, τριξιμο εχει το φαναρι με την μασκα , θελει αναμεσα να βαλεις κατι αφρωδες( λύσιμο η μασκα ) , ενα τακ τακ τακ σπαστικο. με το κοντερ μου ολα καλα, βγαλε ντιζα να δεις αμα ακουγεται το τακ τακ τακ παλι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από savvasktm Προβολή μηνύματος
    Bel ray 15w50 εβαλα.
    Κατι ακομα που ξεχασα να αναφέρω. Το κοντερ μια στο τόσο κανει ενα βουητό και τα χλμ/ω πανε σα τρελά. Εχει αντιμετωπίσει κάποιος κατι παρόμοιο; Παίζει να ναι η ντιζα να τη βγαλω φθηνά;; ������
    Να την ξεβιδωνεις για κάνα 2ωρο και μετά να την κουμπωνεις κανονικά. Και επίσης να βάζεις καλό λάδι για τα πηνία αλλά και για τις ντιζες . Το καλό λάδι βοηθάει γενικά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2019
    Μηνύματα
    7
    Εχω βγαλει τη ντιζα απο κάτω. Ο ηχος σταμάτησε. Οπως και η βελονα χλμ. Σε λιγες μερες παλι στον μαστορα να δει αν μπορει να το φτιαξει.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από savvasktm Προβολή μηνύματος
    Εχω βγαλει τη ντιζα απο κάτω. Ο ηχος σταμάτησε. Οπως και η βελονα χλμ. Σε λιγες μερες παλι στον μαστορα να δει αν μπορει να το φτιαξει.
    τραβάς το συρματόσχοινο έξω και το πλακώνεις στο γράσσο. Kαι στα 2 άκρα που φωλιάζει η ντίζα πάνω και κάτω. Αν δεν σταματήσει ,στην καλύτερη πας για καινούρια ντίζα .Πες στον μάστορα να κοιτάξει και τον ατέρμονα
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 24/01/2019 στις 13:19.

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2019
    Μηνύματα
    7
    Ευχαριστώ θα παω αύριο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. KLE 500 ζελατίνα ?
    από THEOD στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 11:00
  2. KLE 500 Ζελατίνα
    από THEOD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 13:21
  3. Kle 500 ή Klr 650
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 17:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF