Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Suzuki fb 80cc

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2018
    Μηνύματα
    9

    Suzuki fb 80cc

    Eχω ενα παπι suzuki fb 80cc τριταχυτο . Θελω να ρωτησω:

    1)ποσα βολτ ειναι 6 η 12?
    2)αν ειναι 6 γινετε να το κανω 12?
    3)γιατι δεν εχει πολλα ανταλλακτικα (πχ.κυλινδους,πιστονια)?
    4)το σασμαν γινετε απο 3αρι σε 4αρι?

    Αυτα για αρχη,θελω να το φτιαξω να το ανεβασω .Αυτο το παπι το αδικουν πολλοι αλλα εγω πιστευω πως μπορει να γινει καλο με λεφτα και μερακι.Ευχαριστω.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    μπηκες στο car, εγω βλεπω και κυλινδροπιστονα και αρκετα ανταλλακτικα.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2018
    Μηνύματα
    9
    στο car ναι μπηκα ,μεχρι 50 χιλιοστα βρηκα και μονο πιστονι απο κυλινδροπιστονα δεν βρηκα τιποτα.. μπορεις να μου απαντησεις στις αλλες ερωτησεις που εκανα?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Ανταλλακτικα θα βρεις,αλλοι θα στα δωσουν σχεδόν τσαμπα και αλλοι θα εκμεταλλευτουν την σπανιοτητα τους.Αν είναι 6ν η΄12ν κανεις δεν ξερει,εχει μιζα?τι λαμπες ειχε?τι μπαταρια?Συνηθως τα 80αρια ηταν 12ν.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    με λιγο ψαξιμω στι ιντερνετ θα βρεις αρκετες απαντησης,οπως η μπαταρια του ειναι 12 v.υπαρχει και μαγαζι στιν κορινθο που εχει αρκετα πραγματα για το fb80cc.παρε ενα τηλ.και κατι θα βρεις.τα περιεργα και δυσκολα ανταλλακτικα θελουν υπομονη και ψαξιμο.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2018
    Μηνύματα
    9
    εχει μιζα ναι,μπαταρια και λαμπες θα δω αυριο και θα σου απαντησω...αν θελω να το κανω πχ πολλα χιλιοστα 55 ας πουμε που δεν εχει σιγουρα ανταλλακτικα τοτε τι κανω?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Aμα εχει μιζα τοτε είναι 12ν,4αρι σασμαν ειχαν παρα πολύ λιγα 50-80αρια εξαιρετικα δυσκολο να βρεις τετοιο.Εχω και εγω ένα fb και είναι παρεξημενο παπι,μην ψάχνεις να το κανεις πιο γρηγορο δεν είναι HONDA.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2018
    Μηνύματα
    9
    αν βρω ομως 4αρι σασμαν θα μπει με ευκολια? επειδη ειμαι εγωιστης θα κατσω και θα το κανω για να κλεισω μερικα στοματα χαχ

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Aπο shogun?

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2018
    Μηνύματα
    9
    Κοίταξε το έχω σκεφτεί αλλά αν είναι από Shogun θα ταιριάξει κατευθείαν η θα έχω προβλήματα μετά?
    Τελευταία τροποποίηση από Shogun; 04/02/2018 στις 12:20.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    672
    Ψάξε και βρες όλο το μοτέρ απο shogun κ πετα το πάνω, θα σ βγεί πολύ πιο φθηνά απο το να κάνεις αμφίβολες μετατροπές στο δικό του. Απο φρένα μετά θα κάνεις τίποτα ή δεν σε νοιάζει;

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2018
    Μηνύματα
    9
    Αυτο σκέφτομαι φίλε αλλά δεν ξέρω αν θα έχω θέμα με τα χαρτια.Σίγουρα αλλαγή στο μπροστινό σύστημα ...σκέφτομαι να βάλω από astrea!Αν εννοείς το το πίσω σαν τι να κάνω?

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    672
    Αν δεν έχει αλλάξει κάτι επιιτρέπεται να δηλώσεις υπερκυβισμό μέχρι 20%. Δηλαδή και μοτέρ με χαρτιά να βρεις απο 95-100 κυβικά και πάνω δεν μπορείς να το δηλώσεις στην άδεια. Να χτυπήσεις αριθμούς σε μοτέρ και τέτοιες ιστορίες για αγρίους καλύτερα άστο για τους άγριους, καλύτερα να κουβαλάς κάτω απο την σέλα το τιμολόγιο αγοράς του κινητήρα. Αλλαγή στο μπροστινό σύστημα και να βάλεις απο astrea; Δεν βάζεις καλύτερα φωτιά στα λεφτά; 'Εχει φρένο το astrea; Αν μπεις σε αυτή την διαδικασία θα βάλεις δισκόφρενο μπροστά αλλιώς μην βάλεις τίποτα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Yπαρχει και η λυση να μην ασχοληθείς καθολου και τα χρηματα,το τρεξιμο και τα πειραματα φυσικης να παρεις ένα shogun η' ένα kazer καλυτερα

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2018
    Μηνύματα
    9
    Strokt up φίλε εμένα μου είπαν ότι από astrea τεριαζει κατευθείαν ξέρω ότι δεν έχει δισκόφρενο αλλά δεν ξέρω από τι άλλο μηχανάκι μπορεί να τεριαζει...τελικά σκέφτηκα τι να κάνω και να μου πείτε την γνώμη σας έκατσα και βρήκα σασμάν από fb 100 και κύλινδρο ο οποίος είναι στα 51 Χιλ. Από ότι μου είπαν λέω να το κάνω ρεκτιφιε και ένα καλό πιστόνι. Σκοπός μου είναι να κάνω το μηχανάκι 4χυτο στα 53-54 χιλιοστα! Όσο για το φανάρι πάνω λέει 12ν και η λάμπα το ίδιο οπότε θα γίνει και αλλαγή σε κοντέρ αργότερα ωτια αυτό ήθελα να μάθω για το πόσα βολτ είναι.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Fb 50 Papi Skili
    από aravbill στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2011, 11:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF