Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα supermoto στην πιστα?

  1. #1
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450

    ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα supermoto στην πιστα?

    Τα supermoto τα εχουν απαγορευσει απ τις πιστες λογω θορυβου? Μιλαω κυριως για Αθηνα αλλα και γενικα..
    Τελευταία τροποποίηση από Akalestos; 04/02/2018 στις 00:13.

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο. Στα Μέγαρα έχω δεί super moto, στις Σέρρες εχω καιρό να δω, αλλά εκεί δεν έχεi και νόημα το SM.
    Παντως στην Ελλάδα δεν εχουμε περιορισμούς θορύβου ακόμα στην πίστα όπως σε άλλες χώρες.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Η απαγόρευση λόγω θορύβου ισχύει σε πίστες καρτ, όχι στα Μέγαρα.
    Life begins at 45°.

  4. #4
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Δεν ειναι καπως "ανοικτη" πιστα τα Μεγαρα για SM η μηπως υπαρχει ειδικο πιστακι SM διπλα στη κλασσικη πιστα ? Θελω να πω μπορεις να ευχαριστηθεις το SM σε μια τετοια πιστα ?
    Και επιπλεον υποθετω οτι δεν υπαρχει ξεχωριστο session η track day για τα SM.. μπαινουν μαζι με τα SS ετσι ?

  5. #5
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    876
    Στα Μέγαρα μια χαρά το φχαριστιέσαι το μοτάρντ. Είναι μικρή πίστα με κλειστές στροφές.
    Μπαίνεις και γυρνάς μαζί με ότι μηχανή υπάρχει στο γκρουπ σου. Από ss μέχρι varadero έχω πετύχει.
    Με το r6 δεν έχω μπει ακόμα αλλά έχω την αίσθηση ότι με μοτάρντ την φχαριστιέσαι περισσότερο.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  6. #6
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Η στο Mugello ή στο Misano, δεν θυμάμαι τώρα (μπορεί και στα δύο...), στα track days που έχω πάει απαγορεύονται τα supermoto. Δεν νομίζω οτι λόγω θορύβου, γιατί ο θόρυβος δεν έχει σχέση με την κατηγορία της μηχανής...
    Ο Ζαφ που τον ρώτησα μου είπε οτι είναι επειδή έχουνε εντελώς διαφορετικές γραμμές...

  7. #7
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Οπότε, φίλε, λυπάμαι, δεν μπορείς να μπεις Mugello.
    Life begins at 45°.

  8. #8
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Οπότε, φίλε, λυπάμαι, δεν μπορείς να μπεις Mugello.

  9. #9
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    876
    Ε πες και τι έχεις να ξέρουμε που να σε στείλουμε.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Καλησπέρα φίλε μου! Ελπίζω να σε διαφωτίσω με τα παρακάτω.. Κάποια περίοδο είχε υπάρξει θέμα με το θόρυβο των sm και σε συνδυασμό με την ύπαρξη των πιστών κοντά η΄μέσα σε κατοικημένες περιοχές δημιουργήθηκαν κάποια προβλήματα και καταγγελίες. Αυτό το πρόβλημα υπήρξε μόνο σε πίστες της αττικής. Τώρα πια δεν υπάρχει όμως τέτοιο πρόβλημα. Το θέμα είναι όμως καμία σχεδόν πίστα kart της αττικής δεν κάνει για sm. Εξαίρεση αποτελούν η πίστα καρτ των μεγάρων καθώς και η μεγάλη. Αντιθέτως στην επαρχία υπάρχουν ιδανικότατες πιστες για sm!! Τέτοιες είναι η νέα πίστα της Σπάρτης που φιλοξενεί και τους αγώνες και td για supermoto, η πίστα στο Ρύσιο και η πίστα της Καλαμάτας. Αν είσαι από Αθήνα οι 2 πίστες στα Μέγαρα είναι μονόδρομος. Η καρτόπιστα είναι άψογη και μπορείς να μπείς κατόπιν συνεννόησης και αν δεν κάνω λάθος με χαμηλό κόστος. Εδώ όμως υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι.... θα σε φάει η μοναξιά . Έτσι μάλλον θα οδηγηθείς να πας στην μεγάλη. ΝΑΙ επιτρέπεται να μπεις σε κάποιο td και ΝΑΙ θα το ευχαριστηθείς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Εδω όμως θα χρειαστεί λίγη προσοχή απο μέρους σου για να μην προκαλέσεις προβλήματα στους άλλους... Με την προυπόθεση ότι θα είσαι στο σωστό group, θέλει προσοχή γιατί θα έχεις τεράστια διαφορά στην ταχύτητα εισόδου στην στροφή από τα υπόλοιπα μηχανάκια και αν επιχειρήσεις "βίαιη" προσπέραση πάνω στην στροφή ίσως τρομάξεις κάποιον και τον οδηγήσεις στην πτώση. Τέλος αν κρίνω απο την ερώτηση σου μάλλον μιλάς για αγωνιστικό sm το οποίο δεν κάνει για την μεγάλη.. ΝΑΙ θα είναι πολύ γρήγορο ΝΑΙ θα σε πορώσει ΑΛΛΑ δεν θα αντέξει πολύ. Αν στόχος σου είναι και δρόμος και πίστες καλύτερα επέλεξε κάτι στον ενδιάμεσο... Ktm smc 690.. husqvarna 700 .... aprilia sxv 550. Κυρίως το πρώτο!

  11. #11
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Obilivion Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε μου! Ελπίζω να σε διαφωτίσω με τα παρακάτω.. Κάποια περίοδο είχε υπάρξει θέμα με το θόρυβο των sm και σε συνδυασμό με την ύπαρξη των πιστών κοντά η΄μέσα σε κατοικημένες περιοχές δημιουργήθηκαν κάποια προβλήματα και καταγγελίες. Αυτό το πρόβλημα υπήρξε μόνο σε πίστες της αττικής. Τώρα πια δεν υπάρχει όμως τέτοιο πρόβλημα. Το θέμα είναι όμως καμία σχεδόν πίστα kart της αττικής δεν κάνει για sm. Εξαίρεση αποτελούν η πίστα καρτ των μεγάρων καθώς και η μεγάλη. Αντιθέτως στην επαρχία υπάρχουν ιδανικότατες πιστες για sm!! Τέτοιες είναι η νέα πίστα της Σπάρτης που φιλοξενεί και τους αγώνες και td για supermoto, η πίστα στο Ρύσιο και η πίστα της Καλαμάτας. Αν είσαι από Αθήνα οι 2 πίστες στα Μέγαρα είναι μονόδρομος. Η καρτόπιστα είναι άψογη και μπορείς να μπείς κατόπιν συνεννόησης και αν δεν κάνω λάθος με χαμηλό κόστος. Εδώ όμως υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι.... θα σε φάει η μοναξιά . Έτσι μάλλον θα οδηγηθείς να πας στην μεγάλη. ΝΑΙ επιτρέπεται να μπεις σε κάποιο td και ΝΑΙ θα το ευχαριστηθείς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Εδω όμως θα χρειαστεί λίγη προσοχή απο μέρους σου για να μην προκαλέσεις προβλήματα στους άλλους... Με την προυπόθεση ότι θα είσαι στο σωστό group, θέλει προσοχή γιατί θα έχεις τεράστια διαφορά στην ταχύτητα εισόδου στην στροφή από τα υπόλοιπα μηχανάκια και αν επιχειρήσεις "βίαιη" προσπέραση πάνω στην στροφή ίσως τρομάξεις κάποιον και τον οδηγήσεις στην πτώση. Τέλος αν κρίνω απο την ερώτηση σου μάλλον μιλάς για αγωνιστικό sm το οποίο δεν κάνει για την μεγάλη.. ΝΑΙ θα είναι πολύ γρήγορο ΝΑΙ θα σε πορώσει ΑΛΛΑ δεν θα αντέξει πολύ. Αν στόχος σου είναι και δρόμος και πίστες καλύτερα επέλεξε κάτι στον ενδιάμεσο... Ktm smc 690.. husqvarna 700 .... aprilia sxv 550. Κυρίως το πρώτο!
    Κατατοπιστηκοτατος φιλε obilivion! Κι εγω λογω θορυβου ηξερα γι αυτο και ρωτησα.

    Υ.γ 1 φιλε congate7 ειμαι στο μαζεμα ευρωπουλακιων αυτη τη στιγμη μετα απο την τελευταια μοτο
    το καλοκαιρι του 16' (bandit 650 f) μη ρωτησεις πως κατεληξα εκει!

    Υ.γ 2 στα 2.000 € - 2.500 € που θα διαθεσω (για αρχη ) βρισκω KTM 660 SMC και SV 650 που ειναι
    και στα μετρα μου (1.70cm 72kg) και ειναι και λιγοτερο απαιτητικο και μπορω να παω και καμια παραεξω αν μου την δωσει για SV 650 με βλεπω και θα συνεχισω να μαζευω για κανα MT 07

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Το 660 δεν έχει μίζα, να ξέρεις.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το 660 δεν έχει μίζα, να ξέρεις.
    Το ξερω Blitzer και να σου πω καλυτερα γτ ειχαν θεματα με τα κομπλερ τα lc4 απ ο,τι θυμαμαι
    Και κοστιζε κανα 200αρι η ολη επισκευη (αν δε κανω λαθος) Αλλα για SV 650 με κοβω ΑΝ ΒΡΩ

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Το ξερω Blitzer και να σου πω καλυτερα γτ ειχαν θεματα με τα κομπλερ τα lc4 απ ο,τι θυμαμαι
    Και κοστιζε κανα 200αρι η ολη επισκευη (αν δε κανω λαθος) Αλλα για SV 650 με κοβω ΑΝ ΒΡΩ
    Και τι σχέση έχει το SV με μοταρντ ή πιστα;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Και τι σχέση έχει το SV με μοταρντ ή πιστα;
    Καμια! Απλα ειμαι αναμεσα σε 2 μοτο με διαφορετικες χρησεις αλλα κοινο σημειο τα φραγκα που διαθετω γι αυτο και ειμαι αναμεσα καταλαβες?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. στην πιστα με τα μαστοδοντα!
    από nibo στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2010, 21:06
  2. Οσοι δεν ειδαν τα Superbikes στην...
    από Runner Ducati στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 17:45
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 11:24
  4. Σάββατο πρωί στην πίστα της Πεντέλης..
    από free rider στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2005, 20:30
  5. Πωσ Να Κρατατε Τα Μπικινι Στην Θεση Τουσ!!!
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2004, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF