Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 61

Θέμα: 1500 και ουτε κιχ...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037

    1500 και ουτε κιχ...

    Η ιδεα μου μπηκε το 2015.Να μαζεψω λεφτα και να κανω ενα τουρ με τη γυναικα και τη γρια.Ξεκινησα να μαζευω λεφτα με σκοπο να γυρισω την ελλαδα.Το 2016 βλεπωντας μοτο τζιπι σκεφτηκαμε πος θα ταν να μαστε μεσα.Και ειπαμε γιατι οχι!!!Ηρθε το 2017 και απο τον ιανουαριο ξεκινησαμε και ετοιμαζομασταν.Κλισαμε ξενοδοχειο.Προγραματισαμε αδιες.Εκλεισα και πληρωσα τα εισιτηρια(για να μη φαω τα λεφτα)και περιμεναμε μετα να ερθει ο σεπτεμβριος και το μοτο τζι πι του σαν μαρινο.

    Και εφτασε η μερα.Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_001426.jpg 
Προβολές:	1051 
Μέγεθος:	81,9 KB 
ID:	393011
    Εδω ειμαι με τα λιγοστα πραγματακια που πηραμε μαζι μας.Περιτο να πω οτι η γρια ειχε 5 βαλιτσες.Πισω αριστερα ρουχα γυναικας.Πισω δεξια ρουχα δικα μου.Τοπ βαλιτσα πισω ψυγειακι με μπυρες χωρις αλκολ σαντουιτς,γαλοπουλα ,τυρι,ρακι,γαριδακια κτλπ.Μπροστα δεξια εργαλεια,φαρμακειο,λαδι,wd 40.Μπροστα αριστερα αδια για τα δωρακια που θα περναμε.Και πανω στη τοπ βαλιτσα δυχτη με μαξιλαρια για το καραβι ηρακλειο πειραια γιατι θα επεζε κατασρωμα.Το αποτελεσμα ηταν καπος ετσι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_002601.jpg 
Προβολές:	1052 
Μέγεθος:	78,3 KB 
ID:	393012
    Υ.Γ.Παιδια συγνωμη για της φοτο.Δε μπορω αλιος νατης μυκρηνω.
    Μπηκα καραβι και η πρωτη μερα τελειωσε.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    2η μερα.Ημερα πεμπτη.
    Μας ξυπνησε στα ηχεια του καραβιου αυτη η φονουλα που ειδοποιη οτι φτανουμε πειραια.Ο υπνος ηταν τρομερος στης αεροπορικες εξετειας των μαξιλαριων που ειχαμε παρει.
    Πλυθηκαμε και κατεβηκαμε στο αμπαρι να παρουμε τη γρια.Σιγα σιγα και με τη βοηθεια του τζιπιες βρικαμε το δρομο για λαμια.Η ταχυτητα που κινιομασταν ηταν απο 80 εως 100.Στη προσπεραση 110.Και αυτο εξετειας ενος υπερσυχρονου τζιπιες που ειχα εγκαταστησει στη πισο μερια της μηχανης και οποτε ανεβενα πανω απο 110 αυτο ενεργοποιοτανε και ενιωθα ενα χτυπημα στη πλατη που οσο πηγενε και δυναμονε.
    Αφου λοιπον φαγαμε κανα δυωρακι στο δρομο και ο κολος μας εγινε σαν μπετο ειπαμε να κανουμε τη πρωτη σταση μας στην εθνικη για καφε οικοδομικο και τσιμπολογιμα απο τη βαλιτσα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_004536.jpg 
Προβολές:	1033 
Μέγεθος:	70,5 KB 
ID:	393013

    Μετα απο καμια ωριτσα και αφου καταναλωσαμε 1,5 λιτρο καφε η κυστη μας ζητησε σταση και δε μπορουσαμε να της χαλασουμε χατιρι.Και ετσι εγινε και η δευτερη σταση καπου στο δρομο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_005040.jpg 
Προβολές:	1037 
Μέγεθος:	94,0 KB 
ID:	393014

    Απο κει και περα βαλαμε πλορη για τη πρωτη μας μεγαλη σταση.Λειβαδια.
    Αυτο που μου εκανε εντυποση ρε παιδια ηταν τα παρα πολλα χωραφια με μπαμπακια.Παρα πολλα.
    Ξεχασα να πω οτι οση ωρα πηγενα με τη μηχανη φορτιζα και το κινητο μου το οποιο το ειχα και σαν τζιπιες.
    Φτασαμε Λειβαδια.Μαγευτικη.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_005528.jpg 
Προβολές:	1033 
Μέγεθος:	105,3 KB 
ID:	393015

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_005546.jpg 
Προβολές:	1038 
Μέγεθος:	103,5 KB 
ID:	393016

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_005600.jpg 
Προβολές:	1027 
Μέγεθος:	102,4 KB 
ID:	393017
    Και αφου ιπιαμε το καφεδακι μας και πληρωσαμε τον αγενεστατο και ασυμπαθηστο μαλλον ξενυχτησμενο υπαλληλο της καφετεριας,καναμε τη βολτα μας και πηγαμα στη γρια να επιβηβαστουμε.Βγαζω καλωδια.Φορτισμα κινητο και ξεκιναμε να διανισουμε γυρω στα 300 χλμ αν θυμαμαι καλα για ελατη και περτουλη.
    Στο δρομο καποια στιγμη ακουω ενα μικρο μπαμ.Δεν εδωσα σημασια και συνεχισα.Κατι λεω θα πατησα και θα σκασε.Καναμε μια σταση παλι για κατουριμα αφου καταναλωναμε παρα πολλα νερα εξετειας του νοτια.Μιλαμε πολυ ζεστος αερας.Λοιπομουν εμενα τη γυναικα και λυπομουν και τη γρια που ειναι μονοκυλινδρη και αεροψηκτη και ηταν και φορτομενη σαν επικαθημενο.Και να μην εχει να κανουμε πουθενα μια σταση.ΖΕΣΤΗ.ΚΑΥΣΟΝΑΣ.Και εμεις εκει.Μετα τη σταση για κατουριμα ειχαμε διανισει 120 χλμ και δεν πηγενε αλλο.Εγω ειχα ξεκουμποσει το μπουφαν για να μπενει αερας μεσα και αυτος εμπενε καυτος.Ασε που φοβομουν μη μπει και καμια σφηγκα μεσα και ετσι το εκλεισα.Μετα λοιπον απο αυτη τη σταση ακολουθησε αυτη
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_011000.jpg 
Προβολές:	1018 
Μέγεθος:	57,1 KB 
ID:	393018
    Ενα κοματακι σκια.Τπτ αλλο.
    Κατσαμε ενα μισαωρο καιξεκινησαμε.Στη πορεια παρατηρω το κινητο και μου χτυπουσε οτι ειχε 5% μπαταρια.Λεω δεν ειναι δυνατον.Βλεπω το φορτιστη και δεν αναβει το λαμπακι.Σταματαω και βγαζω εργαλεια.Το μπαμ που ειχα ακουσει ηταν οτι ειχε καει το πινιο του φορτιστη.Μυριζε καμενο ειχε μαυρισει και λιοσει σε ενα σημειο.Και ετσι μιναμε χωρις φορτιστη.Ρωταω τη γυναικα για το κινητο της και μου λεει 2%και τωρα θα κλισει.Και ετσι μιναμε χωρις κινητα.Τι να πω.Ουτε φοτο μπορουσα να τραβηξω ουτε τζιπιες ειχα ουτε μπορουσαμε να εποικηνονισουμε με τους δικουςμας.Ποπο ειχαν σκασει.Με τα πολλα και με πολλες ερωτησεις και με πολλες μανουβρες και λαθος στενα και παλι πισω φτασαμε στο μουζακι και απο εκει στη πυλη.Φανταστικη η πυλη.Καναμε μια σταση εκει στο γιοφυρι και ανιξαμε το ψειγυακι και γευματισαμε μακαρονοπιτα και ιπιαμε και 2 παγωμενες μπυρες και στανιαραμε.Δυστηχος φοτο δεν εχω απο τη πυλη.λεω της γυναικας.Παμεστην ελατη να πιουμε καφε σε μια καφετερια να φορτισουμε κινητα.Αλλα ελατη γιοκ.Επρεπε να στριψω απο μια διχαλα αριστερα και γω πηγα δεξια.Χαθηκα.Σταματησα και εβγαλα απο τη βαλιτα των εργαλειων ενα χαρτη της ελλαδας της ροουντμπουκ.Με μονοπατια χωματοδρομους τουριστικα καταλυματα.Τα παντα.Τελικα καταφεραμε και βρικαμε το δρομο για ελατη.Η Ελατη!!!Μαγικη.Το δασος απιστευτο.Μοσχαρια στο δρομο.Απιστευτα.Φτανουμε σε μια καφετερια καιβλεπουμε 2 κοπελες να βγενουν εξω.Ωραια λεμε ανοιχτα ειναι.Κατεβενουμε και μας λενε συγνωμη κλισαμε.Φτουυυ.Πανε οι γονοις μας.Θα εχουν παρει ολες της δημοσιες υπηρεσιες που ξερουν.Μεχρι και το 13888 του οτε.Φευγουμε απο εκει και βαζω πλορη για καλαμπακα.Ειχαμε χασει παρα πολυ χρονο και δεν ηξερα τι να κανω.Στο δρομο οταν φυγαμε απο το αγριο βουνο και αφου ειχε απογεματιασει πια βρικαμε ενα βενζιναδικο με 3 παπουδια.Οαση.Σταματαω και του παρακαλεσα να φορτισουμε τα κινητα μας.Και αφου δεχτηκανε μετα χαρας μας ρωτησε η γυναι κα τη καφε θελουμε να μας φτιαξουν.2 φραπεδες ειπαμε.Αρχισαμε συζητηση μαζι τους και πραγματικαοι ανθρωποι ηταν παρα πολυ καλοι.Μας μιλησαν για το τοπο τους για το τσιπρα για τη κρητη για τα μετεωρα για το ποσο τολμηρη ειμαστε.Την ωρα της κουβεντας ερχετε η γυναικα και φερνει 2 ελληνικους.Κοιταχτηκαμε με τη γυναικα μου και πνιξαμε ενα γελακι.Οι ανθρωποι ηταν πολυ καλοι.Πολυ ευγενικοι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_013847.jpg 
Προβολές:	1028 
Μέγεθος:	63,2 KB 
ID:	393019
    Και αφου βγαλαμε τη πρωτη μας φοτο μετα απο ωρα και πηραμε και της οδιγιες μας απο τους καλους συνανθρωπους μας βαλαμε πλορη για μετεωρα.

    Υ.Γ.Πηραμε και τους γονοις μας τηλεφονο.Που παρεπιμπτοντος δεν ειχε ανησηχησει κανεις.Φλου οι γονοιςαδικα σκασαμε....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Γυρω στα 10 λεπτα οδηγησης μετα απο το βενζιναδικο,βλεπουμε απο μακρια τους τεραστειους θεικους βραχους στα αριστερα μας.Πιστευω ειναι ενα απο τα καλυτερα μερη της ελλαδας.Οδηγοντας λοιπον πρως τα μετεωρα και μπενωντας μεσα στη πολη,οι βραχοι φενοντουσαν πανω απο ολους τους δρομους.Ετσι οταν εφτασα σε μια διασταυρωση αρχισα και εκοβα ταχητητα για να δω που θα παω.Διακρινω απο τη δεξια μερια ενα αμαξι με ενα γερο 75-80 χρονων μεσα και μου εδειχνε μια μερια της διασταυρωσης και φοναζε "μετεωρα μετεωρα".Ο ανθρωπος ειχε κανει ενχειρηση στο λαιμο και δε μπορουσε να μιλησει.Οπος φοναζε η φονη του εβγενε βραχνη και ζοριζοτανε.Εγω δεν καταλαβαινα τι μου ελεγε και μονο οταν εφτασα στη διασταυρωση καταλαβα.Ευχαρηστω πολυ αυτον τον ανθρωπο που δεν μπορουσε και ομος εκανε τεραστιες προσπαθειες να μιλησει και να με κατευθηνη χωρις να του το ζητηση κανης.Οπου και να ναι να ναι καλλα.
    Φτανοντας λοιπον βλεπω αυτο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_065518.jpg 
Προβολές:	996 
Μέγεθος:	68,3 KB 
ID:	393020

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_065535.jpg 
Προβολές:	1000 
Μέγεθος:	80,1 KB 
ID:	393021
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_065602.jpg 
Προβολές:	1001 
Μέγεθος:	86,3 KB 
ID:	393022
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_065618.jpg 
Προβολές:	1002 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	393023
    που με αποζημιωσε πληρος για την ταλεπωρια.
    Μισαωρη σταση και ξεκινημα για μετσοβο για φαγητο.Περνω ενα δρομο που πιστευα πος ηταν ο σωστος.ΔΕΝ ΗΤΑΝ.Ξαναργυναω πισω και παω σε μιατεβερνα και βγαινει ο ανθρωπος εξω και αρχιζει να μου δινει οδηγιες.Δε καταλαβαινα γρι.Μιλουσε σαν μεθησμενος.Αργοτερα μου ειπε η γυναικα μου οτι ηταν μεθυσμενος γιατι της ερχοτανε η μποχα.Η υπομονη του ειχε αρχισει και εξαντλοταν.Δε με αφηνε να φυγω.Του ελεγα δε πειραζη και ειχε κολησει.Σε μια στιγμη ακουω μηχανες και βλεπω 2 μοτο με αυτο κολητα πανω και πηγαιναν απο ενα δρομο.Βαζω μπροστα και φευγω και τον αφηνω συξηλο τον μεθυσμενο και ακολουθω της μοτο οι οποιες ειχαν γαλικες πινακιδες.Μετα απο καποια χλμ σταματησαν για βενζινη αλλα ειχα βρει πλεον το δρομο μου και χερετησα και εφυγα.Ηθελα να πω οτι ο δρομος απο μετεωρα μετσοβο ειναι γεματος στροφιλικι.Στην αρχη ευχαριστιομουν(οσο μου το επετρεπε το τζιπιες πισω στη σελλα)αλλα μετα αρχισε και γινοταν πολυ κουραστηκος.Και για εμας και για το μοτο.Υπερφορτομενο οπος ηταν η εναλαγες απο 2α σε 3η η αναρτησεις δουλευαν υπεροριες.Στο δρομο μας πλησιασε και ενα κομβοι αποτελουμενο απο καμια 20αρα μηχανες.Πηγα μαζι τους καμια 15αρια χλμ αλλα μετα τους αφησα γιατι ειχα ανεβασει ταχυτηττα.


    το κομβοι...Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_071709.jpg 
Προβολές:	996 
Μέγεθος:	65,2 KB 
ID:	393024

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_071722.jpg 
Προβολές:	1000 
Μέγεθος:	67,1 KB 
ID:	393025

    Μετα απο πολυ κουραση και καμια 100στη χλμ φτανουμε μετσοβο.
    Τι ναπω οποιος εχει παει καταλαβενει την ομορφια του.Αφου καναμε τη βολτα μας και ψονισαμε και 2 3 δορακια κατσαμε καπου να φαμε.Ειπα να φαω παραδοσιακα.
    Λουκανικο με πρασσο,κοντοσουβλι κοτοπουλο,για σαλατα πηρα γαλοτυρι μετσοβου και για συνοδευτικο τυρι μετσοβονε.Και ολα αυτα δεν ειχα παρα να τα συνοδεψω με μια μπυριτσα βεργινα.Την μηραστικα μιση μιση με την κερα μου.


    το μετσοβο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_072417.jpg 
Προβολές:	992 
Μέγεθος:	67,0 KB 
ID:	393026
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_072432.jpg 
Προβολές:	998 
Μέγεθος:	61,6 KB 
ID:	393027

    και εδω στη ταβερνα και καλα πιομενος....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_072455.jpg 
Προβολές:	999 
Μέγεθος:	79,1 KB 
ID:	393028

    Βεβαια ολη αυτη την ωρα ειχα ανχος.Ηταν 9:00 και το πλοιο απο ηγουμενιτσα εφευγε 11:00.Δεν επρεπε να ειμαι εκει απο της δεκαμιση τουλαχιστον???Να τσεκαρω.Μου ειπε η κοπελα στη ταβερνα οτι ο δρομος απο κει μεχρι ηγουμενιτσα ειναι μια ευθεια και σε μια ωρα θα ειμαι εκει.Δε τη πιστευα.Στο τελος μου διχνει κατι τουριστες που καθοντουσαν στο μπροστινο τραπεζι και μου λεει"τους βλεπεις αυτους?Το πλοιο τους φευγει στης 10".Τοτε ξεανχωθηκα.Αφου πληρωσαμε και ευχαρηστησαμε πηγαμε στη γρια.Ξεχασα να πω οτι συνεχεια συμπληρωνα λαδι στη γρια και συνεχεια λαδωνα αλυσιδα.Σχεδον σε καθε σταση.Οποτε ελενξα τα λαδακια και συμπληρωσα και γρασαρα την αλυσιδα και ξεκινησα για ηγουμενιτσα.Πραγματικα ο δρομος ηταν μια ευθεια και ετσι εφτασα σε μια ωρα και 20 λεπτα.Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι σε παρα πολλα σημεια ο δρομος ηταν παρα πολυ σκοτεινος.Δεν ειχε φωτα.Ετσι αναψα και τα προβολακια και με βοηθησαν αρκετα.Αλλα αμα δεν ειχα???
    Φτασαμε ηγουμενιτσα τσεκαραμε και πηγαμε στη προβλητα οπου περιμενανε καμια 30αρια μοτορια.Επιβηβαση,μπανακι στη καμπινα και υπνος.Εξερευνηση αυριο.Ειμασταν κουρασμενοι και κατεβασαμε ρολλα...
    550 χλμ και ουτε κιχ...
    Συνεχιζεται....
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 11/02/2018 στις 07:45.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    3η μερα.Ημερα παρασκευη.
    Ξυπνησαμε στη καμπινα του καραβιου μισοζαλισμενοι απο το βουητο του καραβιου.Η καμπινα ηταν μετρια για τα λεφτα της.Δεν περιμενα κατι καλυτερο.Ανοιξαμε το ψηγειακη και επεξε κεικ,κρουασαν και χυμος για πρωινο.Στο καραβι ολα ηταν πανακριβα.Πανακριβα.Ουτε νερο δεν αγορασα απο εκει.Ειχα προμηθευτει και γεμισα το ψειγιακη απο το μετσοβο.Ανεβηκαμε στο καταστρομα και σουλατσαραμε λιγακι.Πηγαμε καζινο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_215829.jpg 
Προβολές:	882 
Μέγεθος:	102,2 KB 
ID:	393034
    οπου επεξα το αστρονομικο ποσο των 2 ευρω και αυτα με το ζορι.Απλα δεν ειχα πεξει ποτε και ηθελα να δοκιμασω.
    βγαλαμε ακυρες φοτο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_215848.jpg 
Προβολές:	882 
Μέγεθος:	77,3 KB 
ID:	393035
    καναμε το γυρω απο τα μαγαζια.Ξαναβγαλαμε φοτο και ξανακαναμε το γυρω απο τα μαγαζια και ξαφνικα συνηδητοποιησα οτι ειχε ερθει η ωρα της ρακης.Πηγαμε στη καμπινα και τσιμπησαμε κατι και ηπιαμε και μια!!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_215906.jpg 
Προβολές:	880 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	393036
    Θελω να σας πω οτι απο το πρωι που ξηπνησαμε μεχρι και που βγηκαμε απο το καραβι το κινητο δεν επιανε σημα ουτε ιντερνετ.Κατι που το ξεραν ολοι και εγω δεν ηξερα τπτ.Νομιζα οτι επρεπε απο τη ελλαδα να ειχα κανη μια ρυθμιση και οτι τωρα που δεν την εκανα δε θα ειχα κινητο στην ιταλια....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Σε μια φαση ακουμε στα μεγαφωνα οτι σερβιρετε γυρος παραδοσιακος στο καταστρομα.Λεμε παμε.Μετα τη ρακη λιγο ξεροψημενο κρεατακι θα ηταν ο χαροτο!!!Ανεβενουμε πανω και βλεπουμε μια ουρα 10 ατομα περιπου.Λοιπον το πραγμα εχει ως εξης.Ενα πλαστικο πιατακη με μια ΧΟΥΦΤΑ γυρο ντοματα κρεμιδη και γιαουρτη.Ουτε καν πιτα.Ροταω ποσο κανει για να μη στεκομαι στη ουρα τσαμπα.9 ευρω.ΡΕ εισαστε τρελοι ρε.Δεν ειδαν φραγκο απο μενα.Τελος παντον με τα πολλα ακουμε απο τα μεγαφονα οτι φτανουμε.Παμε καμπινα αρχιζουμε και μαζευουμε τα πραγματα και οταν τελειωσαμε αρχισε η γυναικα και συγιρηζε το δωματιο.Της λεω τη κανει εκει και μου λεει "ε μη τα αφησουμε κ ετσι"Της λεω δε πας καλλα...
    Το καραβι εδεσε.Εμεις περιμεναμε να μας ανοιξουν τις πορτες του γκαραζ.Με το που εδεσε της ανοιξαν.Πηγα στη μηχανη και παω να ανοιξω τη βαλιτσα την αριστερη να βαλει η γυναι κα τα πραγματα της και κανω μια γρατζουνια στο διπλα αμαξι.Φτουυυ.Οχι ρε πουστη μου λεω.Φενοτανε κανονικα.Αρχισα και ιδρωνα και η καρδια μου ειχε ανεβασει παλμους.Περνουσαν σεναρεια απο το μιαλο μου οτι κ καλλα θα ερχοταν η ασφαλεια για να φτιαξω το αμαξι και θα καθομουν εκει μεχρι το βραδυ.Ξαφνικα σκεφτομαι να μετακινησω τη μηχανη πιο πισω να κρυψω τη γρατζουνια.Το εκανα.Εντομεταξει ειχε περασει ηδη ενα 20λεπτο και δεν ειχε εμφανιστει κανενας.Και ολο ιδρονα και σφυροκοπουσα.Και δεν ανοιγε και η καταραμενη μπουκαπορτα να παω να φυγω.
    Σε λιγο ερχετε και ο ανθρωπος.Ενας συμπαθητικος ηλικιομενος με τα 2 εγκονια του και τη γυναικα του.Και περιμενουμε.Και περιμενουμε.Αναθεματησμενη μπουκαπορτα θα με ξεκανεις.Με τα πολλα ο ανθρωπος μου επιασε συζητηση μιας και ειμασταν διπλα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_215921.jpg 
Προβολές:	871 
Μέγεθος:	86,1 KB 
ID:	393046
    ηταν ενας καταπλυκτηκος ελληνοελβετος που ταξιδευε για ελβετια.Ολο μου ελεγε οτι ηθελε να μπει μεσα στο αμαξι και δε μπορουσε γιατι ηταν το ενα αμαξι κολιτα του και δεν ανοιγε η πορτα και απο την αλλη μερια η γρια μου.Ειχαν περασει 2 ωρες μεσα στο γκαραζ οταν ακουσαμε τη κολοπορτα να κατεβενει και να βγενουν αμαξια.Τελος δε το κανε η καρδια μου και μετακινησα τη μηχανη για να μπουνε μεσα.Και μολις τη μετακινησα ειδαν ολοι τη γρατζουνια.Λενε τι ειναι αυτο.Λεω δε ξερω.Η γυναικα του του λεει πος εγινε?Λεει αυτος δε ξερω.Το θεατρο του παραλογου.Με κοιταει και κοιταει τη γρατζουνια και τη εκανε???Συνεχισε να μου κουβεντιαζει γελωντας και χωρις εγνοια.Τελος μπηκαν στο αμαξι.Χερετηθηκαμε και φυγανε.Να ειναι καλλα οπου και αν ειναι και τον ευχαρηστω που δε μου χαλασε την εκδρομη.Και αποβιβαστηκαμε...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224031.jpg 
Προβολές:	870 
Μέγεθος:	68,1 KB 
ID:	393047
    και αφου ξεκινησαμε καταφεραμε και χαθηκαμε κιοοολας.Και αφου βρικαμε μια ακρη ειχαμε και ενα απροοπτο.Μου εφυγε η ζελατινα απο το κρανος απο τη μια μερια και σταματησαμε.Ειχε σπασει.Και ετσι βγηκε το κατσαβιδη.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224109.jpg 
Προβολές:	868 
Μέγεθος:	80,5 KB 
ID:	393048

    παρτε και λιγα ιταλικα.Ετσι για να μη λετε...Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224053.jpg 
Προβολές:	875 
Μέγεθος:	95,9 KB 
ID:	393049

    Το ξενοδοχειο ηταν σε μια περιοχη στο φανο.Γυρω στα 80 χλμ εξω απο ανκονα.Και αφου φτασαμε φανο αρχισαμε να ψαχνουμε το ξενοδοχειο.Και τελικα το βρηκαμε κατα τυχη αφου δεν ειχαμε τζιπιες γιατι δεν ειχα κατεβασει χαρτες ιταλιας.Το ξερα βεβαια αλλα δεν ειχα κινητο για τετοια.
    Το ξενοδοχειο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_225436.jpg 
Προβολές:	871 
Μέγεθος:	94,3 KB 
ID:	393050
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Μπαινωντας μεσα μας καλοδεχτηκανε.Αυτοι δεν μιλουσαν αγγλικα και μεις οχι ιταλικα.Και ξεκιναει ενα καινουριο προβλημα.Να μου λεει αυτη οτι το δοματιο που εχω κλιση απο το ιντερνετ κανει μεν 57 ευρω αλλα εγω στο τηλεφονο πριν 2 μερες τη πηρα και της ειπα οτι θελω μεγαλυτερο και αυτο εκανε 98 ευρω.Πεσανε τα αφτια μου.Βρε χρυση μου...τπτ..Βρε καλη μου
    ...τπτ.Ε ΑΝΤΕ ΚΑΙ...@#$÷@προσπαθουσαμε να της που με οτι αυτος που πηρα δε ημουν εγω.Και αυτη επεμενε.Της λεω με ποιον μιλησα?Λεει με εμενα.Της λεω τη γλοσσα.Λεει ιταλικα.Της λεω βλεπεις να μιλαω τη γλοσσα σας???Εκει αυτη αρχιζε και εκανε πισω.Στο τελος τα βρηκαμε και μου το αφησε στη προκαθορισμενη τιμη.Αυτη βεβαια ειχε κολησει."Ενταξει θα σας το δωσω τοσο αλλα ποιος ηταν αυτος στο τηλ???Ειχε κολησει.
    Ανεβενουμε πανω και παμε στο δοματιο.Θελω να πω οτι και τα 3 αστερια που ειχε το ξενοδοχειοτα ειχε με την αξεια του.Πολυ καλητερο των προσδοκιων μας.Αφηνουμε πραγματα,κανουμε ενα ντουζακι και ξεκιναμε για ταβουλια.Γινοταν παρτι προς τιμη του ροσσι αλλα γαμοτο αυτος τη κυριακη δεν ετρεχε λογο του οτι ειχε σπαση το ποδη του στη προπονηση
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_082956.jpg 
Προβολές:	832 
Μέγεθος:	64,2 KB 
ID:	393051
    Εδω απο το μπαλκονι του ξενοδοχειου.Εβλεπε σε ενα καναλι...

    Ξεκιναμε για ταβουλια.Ο δρομος πολυ γραφικος.Πολυ πρασινο αφου ηταν κοντα σε ενα φυσικο παρκο της ιταλιας.Και εφτασε η ωρα του ανεφοδιασμου.Βαθμος δυσκολιας...9Δε μπορουσα να καταλαβω πος λοιτουργουσε ο αυτοματος στο βενζιναδικο.Και εμεις εχουμε και βαζω αυτοματα.Αλλα αυτοι τα χαν ολα στα ιταλικα κα δεν εβγαζα ακρη.Και ετσι φοναξα κατι καραμπινιερι και μας διξαν πος γινετε.
    Φτανοντας ταβουλια βλεπω τη κλασικη πινακιδα και σηκωθηκε η τριχα μου.Ισος για καποιους αλλους να ειναι καθημερινοτητα αλλα για μενα ηταν ονειρο ζωης.Να βρεθω στην ταβουλια?Να παω σε αγωνα μοτο τζιπι?Ενας μεγαλος στοχος μου εκπληρωθηκε.
    Λοιπον βλεπω τη πινακιδα σταματαω για φοτο και εκει ειχαν σταματησει ενα ζευγαρι πολονων που ειχαν ερθει οδικος απο κει.Γνοριστηκαμε και αφου τους βγαλαμε φοτο μας βγαλανε και αυτοι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224140.jpg 
Προβολές:	839 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	393052
    Αυτοι ειχαν παει στο μουσειο του μαρκο σιμοντσελι που ηταν πιο πανω απο το χωριο του ροσσι.Δυστηχως δεν ειχα χρονο να το επισκεφτω λογο τη καθυστερηση του καραβιου.Ισος μια αλλη φορα.
    Λιγο πιο πανω ειδαμε αυτο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224152.jpg 
Προβολές:	828 
Μέγεθος:	58,0 KB 
ID:	393053
    και αυτοΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224206.jpg 
Προβολές:	834 
Μέγεθος:	61,7 KB 
ID:	393054
    η χωματινη πιστα προπονησης του ροσσι.Εκει εσπασε το ποδι του λιγες μερες πριν.Ειχε μαζευτει πολυ κοσμος.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224231.jpg 
Προβολές:	832 
Μέγεθος:	100,8 KB 
ID:	393055

    Φευγωντας απο κει μετα απο 4-5 χλμ ηταν η ταβουλια.Ειχε κοσμο αλλα περιμενα πιο πολους.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224245.jpg 
Προβολές:	828 
Μέγεθος:	88,7 KB 
ID:	393056

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224303.jpg 
Προβολές:	832 
Μέγεθος:	86,0 KB 
ID:	393057
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224316.jpg 
Προβολές:	837 
Μέγεθος:	92,9 KB 
ID:	393058

    Ανεβηκαμε στο φαν κλαμπ οπου ειδαμε τη πιτσαρια του ροσσι οπου θα τρογαμε το βραδυ.Τελικα ματαιωθηκε γιατι ειχε μεγαλη ουρα και στεκοντουσαν ορθιοι για να φανε και εσυ που καθοσουν μεσα να φας επρεπε να κανεις γρηγορα για να κατσεουν κιαλοι.Οχι πος στο επεβαλε κανης αλλα υπαρχει και φιλοτιμο.

    η πιτσαρια του ροσσι...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224328.jpg 
Προβολές:	826 
Μέγεθος:	73,1 KB 
ID:	393059

    Αγορασαμε και αυτο το καταπλυκτηκο τυρι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_085518.jpg 
Προβολές:	825 
Μέγεθος:	57,5 KB 
ID:	393060
    Το οποιο μπηκε στο ψυγειακη κα φαγοθηκε την αλλη μερα.
    Αφου αναψαμε το καιρακι μας στην εκλησια ειχε πια νυχτωσει.Και το στομαχι παραπονιοταν.Ειπαμε να παμε φανο να αραξουμε σε καμια πιτσαρια.Φευγωντας ειδαμε ενα τυπο που σε ζογραφιζε το προσοπο σου σε μια μπλουζα με σπρει.Στη μπλουζα εκανε μια μηχανη με το 46 και στη θεση του ροσσι εκανε εσενα.Απιστευτος.Μονο 10 ευρω.Ειχε ομος μεγαλη ουρα και ετσι φυγαμε.Και φτασαμε στο φανο οπου τριβαμε τα ματια μας.Το φανο ειναι ενα παραθαλασιο ψαροχωρι.Γινοτανε φεστιβαλ παραδοσιακου φαγητου του φανο.Ειχε ζωντανη μουσικη με εξεδρα και περιπτερα με δωρακια και φαγητα παραδοσιακα.Αφου καναμε τη βολτα μας και βγαλαμε και της φοτογραφιες μας καταληξαμε σε μια πιτσαρια.Μας ειχε μηρησει πιτσα που και αυτο ειναι παραδοσιακο ιταλικο φαγητο και ετσι αφησαμε τα ψαρικα του φανο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224342.jpg 
Προβολές:	817 
Μέγεθος:	86,6 KB 
ID:	393061
    ο καλιτεχνης...

    το φανο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224352.jpg 
Προβολές:	816 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	393062

    Και κατσαμε στη πιτσαρια.Εκοι οι σερβιτοροι μιλουσαν ιταλικα και δεν μπορουσαμε να συνενοηθουμε και ετσι φωναξαν ενα παιδι απο μεσα που τα μιλουσε καλλα.Ο καταλογος τους ηταν στα ιταλικα και εμεις των ρωτουσαμε τη εχει η καθε μια μεσα.Αφου ειδαμε οτι δε βγαζαμε ακρη εγω αποφασισα να το παιξω στη τηχη.Η τυχη ευνοει τους τολμηρους και αυτο θα φανει παρακατω.Εκλεισα τα ματια και εβαλα το δαχτυλο μου στον καταλογο.Και εκει που επεσε του ειπα αυτη φερε μου.Μου λεει η γυναικα"και αν δε σου αρεσει"λεω "θα τη φαω".Η γυναικα μου προσπαθουσε να του πει να της φερει πιτσα με αλλαντικα χοιρηνου.Της ελεγα "κανε αυτο που εκανα εγω".Μου ελεγε "οχι".Τελικα το παιδι φανηκε να καταλαβαινει τη ηθελε η γυναικα μου και μπηκε μεσα.Μας εφερε μια μπυρα και περιμεναμε της πιτσες.Ηρθανε...
    η δικια μουΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180211_224409.jpg 
Προβολές:	815 
Μέγεθος:	82,5 KB 
ID:	393063
    Τεσαρω εποχων.Ουαο.Τελεια.

    και η δικια της...Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_093426.jpg 
Προβολές:	818 
Μέγεθος:	80,0 KB 
ID:	393064

    πιτσα γιουβαρλακι.Επρεπε να βλεπατε τη φατσα της.Μια αηδια και μιση.Τελοςπαντον αφου ειμαι και καλο παιδι και δε μπορω τη μουρμουρα της εδωσα τη μιση δικια μου και βγαλαμε απο τη δικια της την αηδια απο πανω και φαγαμε μονο το τυρι.
    Πληρωσαμε και φυγαμε και κατευθειαν στο ξενοδοχειο για υπνο...
    190 χλμ...Δε θυμαμαι ακριβως τα χλμ αλλα πανω κατω τοσα ηταν.
    συνεχιζεται....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    4η μερα.
    Ξημερωσε.Ωρα για πρωινο.Κατεβενουμε κατω και τι να δουμε!!!!Καθε λογης καλλα απλομενα σε 3 τραπεζια.Οτι πρωινο μπορη να σκεφτει κανης ηταν εκει.Και φυσικα δε μπορουσα απο το να μη τα δοκιμασω ολλα.Και τα εφαγα και ολλα.Γεμισα 3 πιατα και εσκασα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_215946.jpg 
Προβολές:	728 
Μέγεθος:	74,6 KB 
ID:	393093
    Και να σου και η σερβιτορα και πλησιαζει και σταματαει στο τραπεζι.Και λεω τωρα θα με κανει ρομπα για την υπερκαταναλοση.Και ανοιγει το στομα της και λεει"θελετε καφε?"Ε αυτο δε το περιμενα.Μας εφτιαξε 2 γαματους καπουτσινο οι οποιοι ηταν μεσα στι τημη του πρωινου.Και ολλα αυτα μονο με 54 ευρω τη βραδια.

    Και επιτελους εφτασε η ωρα του σαν μαρινο.Κατσαμε λοιπον στη γρια αφου λαδωσαμε αλυσιδα και συμπληρωσαμε λαδι και ξεκινησαμε.Ο προορισμος ηταν το σαν μαρινο.Ενα αυτονομο κρατιδιο στην ιταλια.Ενας φορολογικος παραδεισος.Κατι που εμεις δε το ξεραμε.Θα το διαπιστοναμε μετα.Διαλεξαμε ενα πολυ πιο δυσκολο και μακρυ δρομο ο οποιος ομος θα μας περνουσε μπροστα απο τη πιστα και απο ενα εθνικο παρκο και θα μας εβγαζε στη πισω μερια του βουνου του σαν μαρινο.Και ετσι και εγινε.Σε 20 λεπτα αφου περασαμε το πεσαρο,στριψαμε σε μια διακλαδωση και μπηκαμε στο εθνικο παρκο.Οδηγουσαμε μιαμιση ωρα σε απιστευτο στροφυλικη με τρομερη χαραξη και δρομους πνιγμενους μες στο πρασινο εχωντας πολλες φορες στα δεξια μας αυτο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_230833.jpg 
Προβολές:	727 
Μέγεθος:	102,9 KB 
ID:	393094
    το παρκο ηταν παραδεισος για τους ποδηλατες οι οποιοι ηταν αμετρητοι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_231108.jpg 
Προβολές:	725 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	393095

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_231126.jpg 
Προβολές:	729 
Μέγεθος:	102,2 KB 
ID:	393096
    Υπηρχαν και παρακλαδια χωματινα δεξια και αριστερα τα οποια οι ποδηλατες μπεναν και βγενανε.Υπηρχαν ακομα πολλα οργανομενα καμπινκ.Ειχε περασει μιαμιση οδηγικη ωρα και ειχαμε διανηση τα 2 τριτα του παρκου.Ειπαμε ομος να μη σηνεχισουμε αλλο γιατι παρεκλιναμε πολυ.Ετσι βρηκαμε ενα παρακλαδι στο δρομο δεξια και το ακολουθησαμε και μας εβγαλε στη πολη.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_231818.jpg 
Προβολές:	725 
Μέγεθος:	103,6 KB 
ID:	393097
    Απο εκει πηγαμε προς την πιστα και συγκεκριμενα στα πρατο που θα καθομασταν αυριο.Ο θορυβος απο τους κινητηρες ηταν εκοφαντικος ακομα και απο εξω.Αποστιθησα τη διαδρομη αφου ηταν αυτος ο σκοπος μου απο την αρχη για να μη ψαχνομαι αυριο τη μερα του αγωνα.Και αρχισαμε και ανιφοριζαμε.Και ανιφοριζαμε.Και ανεβεναμε το βουνο του σαν μαρινο.Οι δρομοι ερημοι.Ειχε πιασει και ενας αερας με κατι επικυνδινες ρυπες.Και οταν τελικα μπηκαμε στο σαν μαρινο φαγαμε μια ξενερα!!!Απλη πωλη ειναι λεγαμε.Με ακριβα αμαξια ωραια σπιτια και ωραια περιοχη.Σκατα.Αυτο λεω ερχονται να δουν ολοι?Καναμε μια σταση για ξεκουραση και ξεκινησαμε.Αρχισαμε και κατεβεναμε οτι ειχαμε ανεβει.Και προς το τελος βλεπω μια πινακιδα και ελεγε "προς καστρο η προς κυπους.Δε θυμαμε.Αλλα θυμαμε οτι πηγενε πολυ κοσμος.Και λεω παμε.Οταν φτασαμε τα πεξαμε.ΚΟΣΜΟΣΥΡΟΗ.Μπαντα με τραγουδια.Μαγαζακια με δωρα.ΧΑΜΟΣ.Αυτο ηταν το σαν μαρινο.Και εμεις νομιζαμε αλλα κ αλλα.Αλλα ειχαμε παει απο την πισω μερια.Αφου κατσαμε εκει που ηταν η μπαντα και καναμε τα ψονια μας ξεκινησαμε να ανιφοριζουμε για το καστρο.Μαγαζακια παντου.Και φυσικα με μια γυναικα ΠΡΕΠΕΙ να μπης σε ΟΛΑ.
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 13/02/2018 στις 00:45.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_224503.jpg 
Προβολές:	717 
Μέγεθος:	81,9 KB 
ID:	393098
    Εδω ειναι η αρχη.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_224513.jpg 
Προβολές:	721 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	393099
    εδω ανοιφοριζαμε
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_224524.jpg 
Προβολές:	717 
Μέγεθος:	76,1 KB 
ID:	393100
    Εδω ητανε ενα μουσειο βαμπιρ.Ηθελα να μπω αλλα η γυναικα φοβοταν και ετσι το αφησαμε.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_233938.jpg 
Προβολές:	718 
Μέγεθος:	92,1 KB 
ID:	393101

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_234030.jpg 
Προβολές:	717 
Μέγεθος:	96,3 KB 
ID:	393102
    Και οταν φτασαμε ψηλα πανω.Ειδαμε αυτο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_230038.jpg 
Προβολές:	714 
Μέγεθος:	81,7 KB 
ID:	393103
    Τελεφερικ.Κατι που δεν ειχα ξαναδει και που δε θα μπενα ποτε μεσα.Καλια με τα ποδια.Αυτοι που μπενανε μεσα απο κατω τους ηταν αυτο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_224555.jpg 
Προβολές:	719 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	393104
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Συνεχισαμε την ανηφορα και βγηκαμε σο ψηλοτερο σημειο οπου ειχε τηλεσκοπια για να βλεπεις απο κατω τη κοιλαδα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_234858.jpg 
Προβολές:	702 
Μέγεθος:	82,3 KB 
ID:	393105
    Μετα ξεκινησε ο κατεβασμος.Σε λιγο συναντησαμε ενα πανυγηρη με φαγοποτη.Γινοτανε για το μοτο τζιπι.Ειχε πολλα φαγητα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_234943.jpg 
Προβολές:	697 
Μέγεθος:	80,2 KB 
ID:	393106
    Αλλα εκεινη τη στιγμη δεν πεινουσαμε και φυγαμε.
    Κατεβενοντας ειδα και ενα μαγαζι που δε θυμαμε τη πολουσε αλλα δεν ειχε καμια σχεση με το μοτορι που ειχε απο εξω.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_234915.jpg 
Προβολές:	699 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	393107

    Και καταιβεναμε
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_235021.jpg 
Προβολές:	696 
Μέγεθος:	96,5 KB 
ID:	393108
    Και φτασαμε στους κηπους της βασιλησσας.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_224631.jpg 
Προβολές:	697 
Μέγεθος:	107,2 KB 
ID:	393109.
    Εκει πιο κατω με επισε κατουρημα.Ηταν λοιπον μια τουαλετα η οποια εβαζες 50 λεπτα και ανοιγε μια πορτα και εμπενες μεσα και εκλεινε πισο σου.Ηταν λοιπον ολλα βρεγμενα μεσα.Συχενομουν να ακουμπησω.Οταν τελειωσα επληνα τα χερια μου και θελησα χαρτι και πουθενα το χαρτι.Ηταν μεσα σε μια εσοχη στον τοιχο.Πατουσες ενα κουμπι και σου βγαζε οσο ηθελες.Οταν τελειωσα πατησα ενα κουμπι και ανοιξε αυτοματα η πορτα.Οταν εκλεισε πισο μου ακουσα νερα να τρεχουν και μετα να εξατμιζονται.Και τοτε καταλαβα οτι ολη η τουαλετα απολιμαινονταν καθε φορα που τη χρεισημοποιουσε καποιος.Γιαυτο και το χαρτι ηταν μεσα στο τοιχο.Γαματο???
    Μετα πηγαμε σε ενα σουπερμαρκετ που ηταν ολα παμφθηνα.Ειπαμε φορολογικος παραδεισος.Το τζονι το ουισκι το ειχε 10,50 ευρω.Λικερ με 3 ευρω.Πηραμε απο κει δωρα,γεμισαμε το ψυγειακη μας για τον αγωνα και για το καραβι και πηραμε και για να φαμε.Πηραμε λιγο τυρι,γαλοπουλα κατι ιταλικα πανινι,ντοματα μια μεγαλη μπυρα και ενα τυρι που μας πρωτινανε που παει με μπυρα.Ειχαν τυρια για μπυρα για κρασι για κρεας για μακαρονια για πιτσα για απεριτιφ για ντεσερτ γιαμυδια για ξυδια και του παπα τα φρυδια.Α και ενα μεγαλο πατατακι.Και ολλα αυτα κατσαμε σε κατι τραπεζακια που εκανες πικ νικ και τα φαγαμε και πραγματικα το ευχαρηστηθηκαμε τοσο πολυ.Οχι οτι πινουσαμε και το λεω γιαυτο.Αλλα να.Εκανα και πικνικ στο ταξιδι.Οταν πια ειχε γινει απογεμα πηραμε το δρομο της επιστροφης.Λιγο εξω απο το σαν μαρινο ειχε γινει ενα σοβαρο τροχαιο και ενα αμαξι ειχε αναποδογυρισει.Ευχομαι να μην ειχε παθει κανεις τπτ αλλα δε νομιζω.Το αμαξι ειχε γινει λιατσια.
    Ο γυρισμος ηταν πραγματικα πολυ γρηγορος αφου πιγαμε απο τον κανονικο δρομο και οχι απο το βουνο.Και εφτασε η ωρα για το δωρο του πιο απαιτιτηκου ατομου.Της μικρης μας.Μας ειχε πει οτι ηθελε ενα χαμστερ ψευτικο.Ετσι λοιπον πηγαμε στο μπιμπο(κατι σαν τζαμπο στην ιταλια)και ξεκινησαμε να ψαχνουμε αναμεσα σε χειλιαδες παιχνιδια.Πρεπει να φαγαμε τουλαχιστον 1μιση ωρα και δε το βρηκαμε.Τη πηραμε τηλεφονο και συμβηβαστηκε με τη βασιλισσα των πονη.Γενηθητω το θελημα σου
    Ειχε πια σουρουπωση και φευγοντας απο μπιμπο ειδε η γυναικα ενα σουπερμαρκετ.Και μου λεει σταματα να μπουμε.Φτουυυ.Και δω ψονια ρε γαμοτο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_235045.jpg 
Προβολές:	694 
Μέγεθος:	92,0 KB 
ID:	393110
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_235109.jpg 
Προβολές:	695 
Μέγεθος:	108,5 KB 
ID:	393111.
    Ημασταν μεσα και το μαγαζι εβγαλε ανακοινωση οτι εκλινε.Ετσι συντομεψαμε και βγηκαμε εξω.Στη πορτα περιμενε ενας ζητιανος.Του εδωσα τα ψηλα απο το καροτσι και κατι να φαει απο της τσαντες.Πρεπει να σας πω οτι σε ολο το ταξειδη δεν ειχα συναντησει αλον και ουτε θα σηναντουσα.Πηγαμε στη γρια
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180212_235126.jpg 
Προβολές:	694 
Μέγεθος:	67,1 KB 
ID:	393112
    φτιαξαμε τα πραγματα.Βαλαμε μπροστα και φυγαμε.Οταν φτασαμε φανο ηταν 11 παρα.Ημασταν πτωματα.Μαρεσει που στο σπητη λεγαμε οτι θα πηναμε και ποτακι το βραδυ.Ημασταν πτωμα.Δε γινοτανε τπτ.Φτασαμε λοιπον στο φανο και ακουγοταν μουσικη απο το φεστιβαλ.Αλλα εμεις ακουγαμε προβατακια να βελαζουν.Παρκαρω τη μηχανη στο ξενοδο χειο και τη να δω.Το αυτοκολητο που ειχα παρει της ιταλιας απο το σαν μαρινο ειχε ξεκολησει και χαθει.Οχι ρε πουστη μου.Που να τρεχω να βρω τωρα αλλο.Αυριο ηταν ο αγωνας και δε θα χα χρονο για τετοια.Και ετσι λοιπον πηρα τα ποδια μου και αρχισα το ψαξιμο.Ευτηχος στο τριτο περιπτερο που ρωτησα ειχαν.Το πηρα και φυσικα δε το κολησα.Θα το κολουσα οταν θα πηγενα ηρακλειο.Ετσι λοιπον γυρισα στο ξενοδοχειο και αλη μια κουραστικη μερα εφτασε στο τελος της.
    85 χλμ.
    συνεχιζεται...
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 13/02/2018 στις 00:51.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    5η μερα.
    Ακουω το ξυπνητηρι να χτυπαει.Πρεπει να πω οτι σε ολο το ταξιδι μας ξυπνητηρι δεν εβαλα καθολου.Μονο μια φορα η οποια ηταν η μερα του αγωνα γιατι φοβηθηκα μη με παρει ο υπνος και δε παω στον αγωνα.Ετσι λοιπον εβαλα και του ρολογιου την αφυπνηση και του κινητου.Το κηνητο ειχε αλαξει αυτοματα η ωρα ενω το ρολοι οπος ηταν φυσικο,οχι.Βαζω απο το προηγουμενο βραδυ αφυπνηση 6:15 που να σηκωθω να φτιαξω βαλιτσες να μαζεψω πραματα να κανουμε ενα ντουζακι να παμε πρωινο στης 7:30 και 8και κατι να φευγω απο το ξενοδοχειο.
    Οπος ηταν φυσικο ξυπνησα 5:15 ανυποψηαστος για τη πραγματικη ωρα.Σηκονομαι και ξεκιναω να μαζευω πραγματα.Ξυπνησε και η γυναικα και μαζευε και αυτη.Τελιονουμε με τις βαλιτσες και της λεω "της παω κατω".Κατεβενοντας κατω δε βλεπω κανεναν στη σαλα του πρωινου αλλα ακουω θορηβο απο τη κουζινα.Λεω τι γινετε?Το προινο επρεπε να ειναι στα τραπεζια.Βγενοντας εξω και βλεπω οτι ειναι βραδυ σηνηδιτοποιω τη μαλακια μου.Βαζω της πλαινες βαλιτσες στη μηχανη και ανεβενω πανω και λεω της γυναικας "ρε συ λαθος εκανα"μου λεει "το ξερω.Χτυπουσε το κινητο σου".
    Τελος παντων εκμεταλευτηκαμε την ευκαιρια και κατεβηκαμε πρωτοι για πρωινο.Το σκηνικο ιδιο με τη προηγουμενη μερα.Εγω 3 πιατα πολυ φαι αλλα αυτη τη φορα επικεντροθηκα στα τοστ στα κρουασαν και στο νερο απο πεπονι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_164922.jpg 
Προβολές:	587 
Μέγεθος:	94,2 KB 
ID:	393142
    Ηπιαμε και τα καπουτσινακια μας.
    Μετα εξοφλησαμε.Κατι που φοβηθηκα οτι θα μου κανανε νερα αλλα τελικα ολα οκ.Κατσαμε στη γρια και βαλαμε πλωρη για μισανο....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_165307.jpg 
Προβολές:	586 
Μέγεθος:	89,2 KB 
ID:	393143


    Στο δρομο ειχε σηνεφια και δεν αργησανε να ερθουν και οι πρωτε ψιχαλες.Μετα ακολουθησε και η βροχη.Οδηγουσαμε για 35 χειλιομετρα με βροχη.Το περιμεναμε ομος και ειχαμε βαλει αδιαβροχα.Τα 35 χιλιομετρα να βρεχεσε δεν ειναι σχετικα πολλα.Οταν ομος εισαι κολημενος σε μποτιλιαρισμα τοτε γινονται πολλα.Μιλαμε οτι η λοριδα για τη πιστα ηταν τιγκα απο αμαξια.Και η αντιθετη λοριδα εντελος αδια.Και να βρεχομαστε.Αφου περασαμε τη πρωτη εισοδο της πιστας το σκηνικο αλαξε.Η απενατη λωριδα ηταν γεματη αμαξια και η δικια μας ψιλοαδιαζε.Ετσι ανοιξαμε λιγο αλλα στο χιλιομετρο ξανακολησαμε.Σε μια στιγμη μας περνανει ενα κομβοι γαλλον με μηχανες οι οποιοι οδηγουσανε εντελος στην αντιθετη λωριδα(αφου ηταν αδια)με αναμενα τα αλαρμ και πισο τους ηταν και ιταλοι και δανοι.Ετσι οι μηχανες που ημασταν στην κυκλοφορια στη λουριδα μας βγηκαν ολες στο αντιθετο ρευμα και βγηκαμε και εμοις.Εκει εχω να σας πω οτι ενιωθα πολυ μαγκας.Μηχανη.Γαμω της μαγκιες.Αλητεια.Ολλα τα αμαξια μας κοιταζανε που ειμασταν καβουρωμενοι με αδιαβροχα και κρανοι και να οδηγαμε στο αντιθετο ρευμα και σιγουρα θα ζηλευανε.Δε μπορει???
    Φτανοντας μετα απο μιαμιση ωρα οδηγηματος με βροχη στης περιοχες του πρατο απο εξω ηταν πολα χωραφια με ανθρωπους που μας λεγανε να βαλουμε της μηχανες και θα της προσεχουνε αυτοι.Τους προσπερνουσα και εψαχνα αυτο που ειχα στο μιαλο μου.Σε λιγο βρηκα αυτο που εψαχνα.Στην ακρη του δρομου ηταν 2 γριες οι οποιες στεκοντουσαν μπροστα απο ενα σπητη με αυλη και καναν νοημα.Σταματαω και τους λεω"παρκιν" και λενε "σι".Μπηκα μεσα και ηταν μια ιταλιδα που ηθελε 10 ευρω να μου βλεπει το μηχανακη.Και ετσι παρκαρα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_171608.jpg 
Προβολές:	587 
Μέγεθος:	100,7 KB 
ID:	393144
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    πηγαινοντας για τη πιστα ειδαμε αυτο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_182522.jpg 
Προβολές:	569 
Μέγεθος:	64,0 KB 
ID:	393145

    Καναμε τσεκ τα εισητιρια μας και περασαμε απο ελαφρυ ελενχο για παρανομιες και μπηκαμε μεσα.
    Και ναι.Ειμε μεσα.Εγω στο μοτο τζιπι.Ονειρο.Και μπαααμμ.Τροω τη προτη ξενερα.Πολυ γρουσουζια.Λασπη παντου.Λασπομενα παπουτσια γρουσουζια και γενικα ανοργανοσια.Παω στο περιπτερο του ροσσι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_183104.jpg 
Προβολές:	573 
Μέγεθος:	92,3 KB 
ID:	393146
    και ειχε πολυ κοσμο και ολα πανακριβα.Πηρα 2 μπλουζακια και φυγαμε.Ανεβενω τα σκαλια να παω στο πρατο και μολις ειδα τη πιστα βλεπω ενα οδηγο της μοτο 3 και βγηκε στο χορταρι μετα απο τρελο ντριφτ.Τρελαθηκα.Ο θορυβος εκοφαντικος.Τρελη εμπειρια.Αλλα.Για τα λεφτα που εδωσα για τα εισητιρια ηταν χαλια.Ηξερα οτι θα καθομουν σε χορταρι αλλα αυτο δεν πλησιαζε καν στο χορταρι.Ηταν μονο λασπι.Ανθρωποι γλυστρουσανε και πεφτανε.Παιδακια τρεχανε γυρω γυρω και πετουσανε λασπες.Χαθηκε ο κοσμος να βαλουνε γρασιδι η τσιμεντο?Τοσα λεφτα περνουνε.Ασ μη βαζανε κερκιδες.Αλλα οχι αυτο το χαλι!!!Την επομενη φορα αν ξαναπαω θα κατσω σε αριθμημενες θεσεις.
    Η ωρα περνουσε και εβρεχε χωρις σταματημο.Οι ομπρελες δε σε αφηναν να δεις ουτε ζεσταμα ουτε τπτ.Επειδη βρεχομασταν πολλες ωρες ειχαν περασει νερα μεσα απο τα αδιαβροχα.Ετσι αποφασισα να παω στη μηχανη να φερω δευτερη αλαξια εμενα και δευτερο αδιαβροχο της γυναικας.Αφου μου τσεκαραν το εισητηριο και μου ειπαν οτι ειχα δικαιομα να ξαναβγω αλες 2 φορες πηγα στο δρομο.Περπατουσα και μπροστα μου ακουσα ελληνικες φονες.Δε μπορουσα να μη μιλησω στους πατριωτες.Ηταν ενα ζευγαρι που ειχε ερθει απο πειραια πατρα με ενα μπαντιτ 600 νομιζω.
    Φιλε αν γραφεις εδω ειμαι ο κρητηκος με το φριγουιντ που τα ειπαμε την ωρα που αλαζες απο πρατο 1 σε πρατο 2.Στειλε π.μ.

    Παω στη μηχανη και τι να δω.Μεσα στη βροχη η μια απο της 2 γριες καθοταν στο μπαλκονι σε καρεκλα με μια ομπρελα και προσεχε τα μηχανακια που ειχαν παρκαρει.Μεσα στη βροχη.Αξιζαν τελικα τα 10 ευρω.Οταν αλαξα και εφυγα πηγα παλι στη πιστα και την ωρα που ανεβενα στο πρατο γλιστραω στη λασπη και πεφτω κατω και γινομαι ολολασποτος.Ροταω που ειναι η τουαλετα και οταν πηγα γινοτανε χαμος απο ανθρωπους που ειχαν πεσει στις λασπες και πλινοντουσαν.Τι να πω?Απλα ξεφτιλες οι υπευθηνοι.Οταν τελειωσα πηγα στη γυναικα μου που ειχε ανησυχησει και εβλεπε την εναρξη του αγωνα της μοτο3.Θελω να πω οτι αγωνα μοτο 3 που μου αρεσει πολυ και αγωνα μοτο 2 δεν ειδα καθολου απο τις ομπρελες.Εβριζα.Οι φοτο που τραβηξα ειναι λιγες λογο ξενερας και βροχης.Βιντεο δε μπορω να ανεβασω.

    Διπλα μας ηταν κατι σκωτσεζοι που ηποστηριζαν αμπραχαμ.Αφασια.Πολυ γελιο.Οταν αρχισε ο αγωνας του τζιπι αυτοματος σταματησε η βροχη και κλεισανε οι ομπρελες.Απολαυσαμε αγωνα.Τα του αγωνα τα ξερετε.Γιαυτο δε θα μπω σε λεπτομερειες.Ενα γυρω πριν τον τερματισμο επρεπε να φυγουμε για να προλαβουμε το καραβι που εφευγε 5:30.Βγηκαμε εξω με πολυ κινδηνο μη πεσουμε στις λασπες και πηγαμε στη μηχανη.
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 14/02/2018 στις 19:09.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    στη πισταΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_200341.jpg 
Προβολές:	563 
Μέγεθος:	72,3 KB 
ID:	393155

    Κατι καραμπινιεροι που ρωτησαμε μας εξηγησανε πος θα βγουμε οτοστραντα και σε 10 λεπτα ημασταν εκει.Εντομεταξη η βροχη ειχε ξαναξεκινησει.Πραγματικα ο δρομος μεχρι ανκονα ηταν μια ευθεια αλλα φισουσε κοντρα σε εμας και εφερνε τη βροχη πανω μας που σε συνδιαμο με τα 110 χλμ που πηγενα ηταν κουραστηκο.Ειχαμε διανησει γυρω στα 25 χλμ στην οτοστραντα οταν η γρια κανει μια διακοπη κα σβηνει.Η γυναικα πανικοβληθηκε γιατι φοβηθηκε οτι θα χαναμε το καραβι αφου επρεπε να ειμαστε σε 1 ωρα εκει.Σταματαω δεξια και μιζαρω.Τπτ.Κατεβενω και κοιταω τις πιπες των μπουζι οι οποιες ηταν βρεγμενες.Της φυσηξα και εβαλα μπροστα και πηρε με τη μια.Αυτο συνεβει αλλες 2 φορες.Πιστευω επειδη οδηγουσαμε κοντρα στη βροχη περνανε οι πιπες νερο.Οχι πος επρεπε να συμβει αλλα σε μια γριουλα κανις καμια φορα τα στραβα ματια.
    Εντωμεταξη για οσες φορες εσβησε το μηχανακη παντα ευτεγα εγω.Κοσταααα.Τι θα κανουμε???Τι εκανες???Θα χασουμε το καραβι???Πες μουυυυ???
    και εγω Ολα καααλααα.Ηρεμησε....
    Μαυτα και μαυτα φτασαμε στις 5:15 και το καραβι εφευγε στις 5:30 και δεν ειχαμε κανει καν τσεκ ακομα.Βρισκουμε με τα πολλα το κτιριο του τσεκιν και δεν μπορουσα να μπω με τη μηχανη μεσα.Δεν εβρησκα τη πορτα.Ετσι πηδαμε τη μαντρα και αρχιζουμε και τρεχουμε προς το κτιριο.Πεζουμε μια της πορτας και μπενουμε μεσα τρελαμενοι.Μεσα επικρατουσε ακρος απολυτη ησηχια και οι ανθρωποι καναν τη δουλια τους.Οποτε ολλα τα βλεματα πεσαν πανω μας.Τρεχουμε στο κισε και λεει η γυναικα της υπαληλου που μας κοιταζε με γουρλωμενα ματια οτι κινδινευουμε να χασουμε το πλοιο και θελουμε να τσεκαρουμε.Η υπαλληλος αταραχη μας ειπε"ηρεμηστε.Το πλοιο εχει καθυστερηση"Το πιστευετε???Εφυγε 7:00.Κοντεψαμε να ζαβλακοθουμε για το τπτ.
    Μπηκαμε στο πλοιο και πηγαμε στη καμπινα η οποια ηταν αθλια.Χαλασμενο καζανακι.Το νερο στο ντουζ ετρεχε λιγοστο και δεν ειχε ζεστο και γενικα η τουαλετα ειχε τα μαυρα της τα χαλια.Βγαλαμε τα βρεγμενα ρουχα και τα κρεμασαμε γυρω γυρω στη καμπινα.Στο φοτιστικο.Στη ντουλαπα.Στης καρεκλες.Στον καθρευτη.Ακομα και στο ταβανη κρεμασαμε ρουχα.Ανοιξαμε το κλιματιστικο στα τερματα μπας και στεγνωσουν τα ρουχα και πηγαμε πανω στο καταστρωμα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_205415.jpg 
Προβολές:	562 
Μέγεθος:	100,0 KB 
ID:	393156
    η ανκονα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_205432.jpg 
Προβολές:	564 
Μέγεθος:	94,2 KB 
ID:	393157

    Και το καραβι ακομα φορτονε νταλικες.
    Τελικα στις 7 φυγαμε.Την υποληπη βραδια καναμε βολτες στο πλοιο.Μαγαζια.Βολτες στο πλοιο.Μαγαζια και μαγαζια.Καζινο no. Πηγαμε στη καμπινα και ανοιξαμε το ψυγειακη και μασαμπουκιασαμε.Υπιαμε και τη ρακουλα μας.Και 9:30 δε μπορουσαμε να κρατησουμε τα ματοια μας ανοιχτα και ετσι τη πεσαμε.
    160 χλμ.Συνεχιζετε...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Την επομενη μερα ξυπνησαμε και αφου χαλαρωσαμε ανοιξαμε το ψυγειακη και φαγαμε προινο.Ανεβηκαμε πανω στο καταστρομα και εκει περασαμε ολο σχεδον το ταξιδι.Το ειχαμε δει καπος σαν κρουαζιερα.Ειχε πολυ κοσμο που απολαμβανε τον ζεστο ηλιο αλλα και πολυ αερα.Μιλαμε ο αερας εριχνε συνεχεια πολυ δινατες ρυπες που φοβοσουνα να μη κρατιεσε πουθενα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_234508.jpg 
Προβολές:	511 
Μέγεθος:	96,6 KB 
ID:	393173
    Στο καταστρωμα.
    Μετα αρχισαμε και φταναμε στο στενο περασμα αλβανιας και κερκυρας.Δεν το ηξερα οτι περνουσε το πλοιο τοσο κοντα απο αλβανια.Ειδαμε αλβανους ψαραδες που τους χερετησαμε και ανταποδοσανε.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180215_152202.jpg 
Προβολές:	512 
Μέγεθος:	81,8 KB 
ID:	393174
    Αυτη ειναι η κερκυρα.

    Γενικα στο ταξιδι μεσα σε 6 μερες αλαξαμε 4 καραβια.Γιαυτο λοιπον δεν ειχαμε και πολυ ορεξη να βολταρουμε και ετσι αρκεστηκαμε στο να χαλαρωσουμε στο καταστρομα και στη καμπινα.
    Και ηρθε επιτελους η ωρα της αποβιβασης.Πηγαμε στο γκαραζ και περιμεναμε να ανιξει η μπουκαπορτα να φυγουμε.Αλλα αυτη δεν ανοιγε.Κατι ειχε γινει.Αντιμετοπιζαν ενα προβλημα στο να δεσουνε.Ισος εφτεγε ο αερας.Αφου περιμεναμε ηταν ευκαιρια για συμπληρωμα λαδιου και γρασαρισμα στην αλυσιδα και σφυξιμο το δεξι αντιβαρο στο τιμονι που ειχε λασκαρει τελειος και αμα ξεκινουσα ετσι θα το εχανα στα πρωτα χιλιομετρα και το ειδα κατα τυχη.
    Τελικα η μπουκα ανοιξε.Καθομαι στη μηχανη και οπος παει να κατση και η γυναικα νιωθω κατι να πεφτει στο παπουτσι μου.Και τι ητανε???Η ταπα του λαδιου του μοτερ.Ειχα ξεχαση να τη βαλω οταν συμπληρωσα λιγο πριν λαδι.Ποοο.Αν δεν επεφτε πανω στο παποτσι μου θα ειχα ξεκινησει ετσι.Ποοο θα παθενα χοντρη ζημια.
    Και επιτελους βγηκαμε ηγουμενιτσα με την τεραστια καθυστερηση των τρισημηση ωρων.Επρεπε να φτασουμε 8:30 το πρωι και φτασαμε 12:00.Και ξεκιναμε.Στο γκαραζ ηταν μαζι μας και ενα ζευγαρι ηλικιομενων πανω απο 70 με ενα σκουτερ βαρκα.Δε θυμαμε τη μαρκα ητανε.Φορουσαν και οι 2 κρανοι και στολες απο πανω ως κατω.Με περασανε στα πρωτα κιολλας χιλιομετρα.

    Δεν αργησαμε να φτασουμε παργα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_234532.jpg 
Προβολές:	512 
Μέγεθος:	85,5 KB 
ID:	393175
    Την οποια δεν επισκεφτηκαμε αλλα ειπαμε οτι θα παμε στο επομενο ταξιδι μας.θα την επισκεφτουμε.
    Οσο κατεβεναμε τοσο πιο πολυ νοτια φυσαγε.Καυτος αερας.Καμια σχεση με οταν ερχομασταν.Τωρα φυσουσε φωτια.Σε λιγο ειδαμε το ηλικιομενο ζευγαρι με το σκουτερ που μας ειχε περασει πριν να βρισκετε στην ακρη του δρομου και τη γυναικα να καθετε κατω και αυτον απο πανο της.Εκοψα ταχυτηττα και πηγα να σταματησω και μου εκανε νοημα να φυγω και το σεβαστηκα και εφυγα.Ισος την ειχε πηραξει ο νοτιας.

    Στην σηνεχεια φτασαμε στο μεγαλειωδες εργο.Στην υποθαλασια σηραγγα που ενωνει το ακτιο με τη πρεβεζα.Α ρε ανθρωπε....Κατο απο το νερο ε???
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_234551.jpg 
Προβολές:	511 
Μέγεθος:	68,6 KB 
ID:	393176

    Αφου βγηκαμε απο την αλλη μερια και περασαμε απο τα διοδια ηρθε η ωρα για ενα παγωμενο νερακι.Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180214_234701.jpg 
Προβολές:	507 
Μέγεθος:	83,3 KB 
ID:	393177

    Και το νερακι εγινε φαγητο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180215_152337.jpg 
Προβολές:	510 
Μέγεθος:	95,8 KB 
ID:	393178

    με τα τελευταια απο το ψηγειακι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180215_152356.jpg 
Προβολές:	505 
Μέγεθος:	105,5 KB 
ID:	393179
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 15/02/2018 στις 16:36.
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2018, 22:21
  2. Ααααχχχ Παρασκευή 11/5/2012 και ούτε καλημέρα....
    από nikos_abel στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2012, 19:14
  3. Δεν εχει δωρα φετος (ουτε και του χρονου)
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2007, 08:21
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 10:47
  5. «Δεν είναι τα πάντα μοτοσυκλέτα μάγκες, αλλά ούτε και τραχανάς...»
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 14:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF