Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 232

Θέμα: Mπροστινό λάστιχο και λοιπές ανασφάλειες.....

  1. #61
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ένα ασμπτετερ και θα αλλάξεις γνώμη.

    Αυτό φοβάμαι. Την τελευταία φορά πονούσε ο κωλος μου.














































    36 ώρες στην σελα

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    50+ και θες να ακουμπάς γόνατο? Τι να πω? Εσύ σιγά, σιγά θα μας πεις ότι θυμάσαι και τι είναι sex.
    Φρόνιμα με τους 50άρηδες,γιατί αγριεύουμε
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  3. #63
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    ......
    Τελευταία τροποποίηση από teogtp; 19/02/2018 στις 00:38.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #64
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ελα, φτάνει με το σπαμ ρε σεις!
    Sent from me using a computer.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Diogen Προβολή μηνύματος
    Προς: billy84....Προφανώς δεν είναι κακό το μοτόρι, εγώ μάλλον είμαι πολύ κουλάδι λόγο αποχής και ηλικίας. Θυμάμαι τα νιάτα μου στα δίτροχα και απορώ πως επέζησα αρτιμελής μέχρι σήμερα χωρίς καν σπασίματα και λάμες.... Μόνο που δεν ψάχνομαι για racing λάστιχα, αλλά κάτι πιο καθημερινά και ημισπόρ. Κάτι σαν dunlop spotmax 2 π.χ. (λέω τώρα....ίσως κάτι ανάλογο)

    A συγνώμη, νόμιζα πως σε ενδιέφερε ένα λάστιχο τσίχλα που να πατάει ακόμη και στα γλιστερά και να ζεσταίνεται ταχύτερα απο οτιδήποτε άλλο βάλεις ωστε να ανακτήσεις την εμπιστοσύνη σου.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2018
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    A συγνώμη, νόμιζα πως σε ενδιέφερε ένα λάστιχο τσίχλα που να πατάει ακόμη και στα γλιστερά και να ζεσταίνεται ταχύτερα απο οτιδήποτε άλλο βάλεις ωστε να ανακτήσεις την εμπιστοσύνη σου.
    Το καλύτερο είναι αυτό που προτείνεις εσύ, αλλά να μη θέλει άλλαγμα μετά από 5.000χλμ Εστω να κρατάει τα διπλά. Δεν είναι καλές οικονομικά εποχές για λάστιχα 2-3 φορές το χρόνο.... Υπάρχει δοκιμασμένο κάτι σαν αυτό που περιγράφω; Αν υπάρχει....

  7. #67
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Bt-s21 https://www.sportrider.com/motorcycl...hypersport-S21

    Και τα bt16 https://www.google.gr/amp/s/www.moto...persport-test/

    Τα 16 τα είχα 11000χλμ στο cbr δε με πρόδωσε πουθενά και ποτέ σε γρήγορη οδήγηση και είχαν αλλά 1000-2000χλμ ζωής ακόμα απλά εγώ είμαι περίεργος και τα αλλαξα με rs10
    Τα 16 είναι και σε πολύ καλή τιμη
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Βάλε αυτά:

    METZELER RACETEC RR K3
    Τελευταία τροποποίηση από nikma; 19/02/2018 στις 17:57.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Diogen Προβολή μηνύματος
    Το καλύτερο είναι αυτό που προτείνεις εσύ, αλλά να μη θέλει άλλαγμα μετά από 5.000χλμ Εστω να κρατάει τα διπλά. Δεν είναι καλές οικονομικά εποχές για λάστιχα 2-3 φορές το χρόνο.... Υπάρχει δοκιμασμένο κάτι σαν αυτό που περιγράφω; Αν υπάρχει....
    5000km βγάζουν σε 1000άρια,αν ο οδηγός δεν κυνηγά 300αρες σε εθνικη.Στο bandit το πίσω θα βγάλει 8.000 με γρηγορο ρυθμο πιστευω.Με λίγη προσοχή το 10αρικο το έχεις.Απλα σε αυτην την κατηγορία θα παίζεις 2 πισινά με ενα μπροστινο(όχι όμως περισσότερα απο 16.000km στο μπροστα θέλει προσοχη)

    Δυστυχώς δε μπορούμε να τα έχουμε ολα, άν θες να βγάζεις km μπορείς αλλα θα γλιστράς σε πιο γρηγορο ρυθμό ή σε πιο μέτρια άσφαλτο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #70
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2018
    Μηνύματα
    74
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις προτάσεις σας. Θα ψαχτώ αναλόγως και θα αλλάξω τα diablo rosso γιατί τα αισθάνομαι σαν ξύλινα. Ισως κατεβάσω 2-3psi και τις πιέσεις τους.

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    ρε παιδια μιας και το θεμα ειναι για λαστιχα και για να μην ανοιξω αλλο θεμα να ρωτησω και εγω κατι αναλογω,οπως ξερουν καποιοι φιλοι καθε καλοκαιρι ειμαι αλεκος με την μοτο για εξω, το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω τι λαστιχο να βαλω που να αντεχη στο κεντρο απο την τριβη,τα βαζω καινουργια και με το που γυρναω απο ταξιδι στο κεντρο το πισω λαστιχο ειναι φαγομενω.καποιο λαστιχο που να κραταει στο κεντρο,να ειναι ποιο σκληρο.


    μεχρι τωρα βαζω michelin και continental.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Βάλε Δίγομα Ελαστικα sportouring, εχουν ολες οι επωνυμες μάρκες !!

  13. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2018
    Μηνύματα
    74
    Για να το παίξω λίγο πονηράκιας, θα πω πως το http://www.tyrereviews.co.uk/ δίνει διαφορετικά αποτελέσματα από τα "προσδοκούμενα" για τους ελληνικούς γλιτσόδρομους. Με το φτωχό μου το μυαλό εικάζω πως έχουμε μεγάλες αποκλείσεις με τους εγγλέζους σε ανάγκες καιρικών συνθηκών και ποιότητας ασφάλτου. Εδω στα δικά μας "παρκέ", με τους πολύ χαμηλούς συντελεστές τριβής (πλην Ε.Ο) και με μεγαλύτερες σαφώς περιόδους ηλιοφάνειας και υψηλών θερμοκρασιών, τα δεδομένα είναι διαφορετικά. Εμείς οι πτωχοί πλην τίμιοι Ελληνες αναβάτες, θέλουμε λάστιχα που να κρατούν από 10.000-15.000 χλμ (τουλάχιστον) και να κρατάνε χωρίς να σε κάνουν καρδιακό μέχρι την επόμενη αλλαγή τους..... και φυσικά να μην κοστίσουν το 1/5ο της αξίας της μηχανής μας.
    Βάζεις λάστιχα ss τσίχλες αλλά τα χώνεις στους λαστιχάδες τακτικά. Βάζεις τούριγκ και πάνε βάρκα-γιαλό μέχρι να ζεσταθούν. Τι σπαζοκεφαλιά πια αυτά τα ριμάδια τα "ενδιάμεσα" ελαστικά.....

  14. #74
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Diogen Προβολή μηνύματος
    Για να το παίξω λίγο πονηράκιας, θα πω πως το http://www.tyrereviews.co.uk/ δίνει διαφορετικά αποτελέσματα από τα "προσδοκούμενα" για τους ελληνικούς γλιτσόδρομους. Με το φτωχό μου το μυαλό εικάζω πως έχουμε μεγάλες αποκλείσεις με τους εγγλέζους σε ανάγκες καιρικών συνθηκών και ποιότητας ασφάλτου. Εδω στα δικά μας "παρκέ", με τους πολύ χαμηλούς συντελεστές τριβής (πλην Ε.Ο) και με μεγαλύτερες σαφώς περιόδους ηλιοφάνειας και υψηλών θερμοκρασιών, τα δεδομένα είναι διαφορετικά. Εμείς οι πτωχοί πλην τίμιοι Ελληνες αναβάτες, θέλουμε λάστιχα που να κρατούν από 10.000-15.000 χλμ (τουλάχιστον) και να κρατάνε χωρίς να σε κάνουν καρδιακό μέχρι την επόμενη αλλαγή τους..... και φυσικά να μην κοστίσουν το 1/5ο της αξίας της μηχανής μας.
    Βάζεις λάστιχα ss τσίχλες αλλά τα χώνεις στους λαστιχάδες τακτικά. Βάζεις τούριγκ και πάνε βάρκα-γιαλό μέχρι να ζεσταθούν. Τι σπαζοκεφαλιά πια αυτά τα ριμάδια τα "ενδιάμεσα" ελαστικά.....
    Ούτε σπαζοκεφαλια είναι ούτε τίποτα.
    Πήγαινε βάλε ένα touring λαστιχακι στο μοτο σου, του στυλ roadsmart iii η το t30/31 κ είσαι μια χαρά.
    Κ άνω των 10Κ θα βγάλεις.
    Αν δεν είσαι του κυνηγιού άσε γόμες, στυλό κλπ κλπ.
    Ride(s) the wind of change...

  15. #75
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2018
    Μηνύματα
    74
    "Γιατρέ" μου λες;; Κάτι παραπάνω θα ξέρεις για να το λες!

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2008, 15:49
  2. Tellas Ote Forthent και λοίπες ιστορίες για αγρίους
    από Anritsu στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 19:09
  3. φαιρινκγ για bros και λοιπές μοντιφιές
    από red_monster στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2008, 00:41
  4. λάστιχο και οδική βοήθεια
    από VANDA στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2007, 09:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF