Σελίδα 7 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 232

Θέμα: Mπροστινό λάστιχο και λοιπές ανασφάλειες.....

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Που να δείτε τι θα γίνει όταν θα πιάσουμε το φανάρι (από το σουζούκι) του Διογένη ρεεεεεεεεεεεεεε
    Που ναι η κουφάλα ο Ντα βίντσι δε ξέρω ...

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Τελειώσατε ρε μπαρμπάδες με τα μπροστινά να πιάσουμε κανά πισινό λέω γω ???
    Πεστα ρε μπιλια

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Πεστα ρε μπιλια
    Πολλά ξέρεις εσύ ...
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2191443

  4. #94
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2018
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Που να δείτε τι θα γίνει όταν θα πιάσουμε το φανάρι (από το σουζούκι) του Διογένη ρεεεεεεεεεεεεεε
    Που ναι η κουφάλα ο Ντα βίντσι δε ξέρω ...
    Tι ζόρι τραβάς ρε μαγκίτη με το φανάρι μου; Δεν σου κάθεται να πιάσεις "πισινό" και τα βαλες με το φανάρι μου;; "Σβησθείσα η λυχνία πάσα μοτό ομοία"

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Προς sniper

    Χαοτική διαφορά έχουν. Εκτός αυτού μέχρι να ζεσταθεί το τουριστικό σε κακό οδόστρωμα είναι τραγικό.

    Ακομη και από κρύα υπάρχει μεγάλη διαφορά σε πάτημα. Στο ένα μηχανάκι μου φοράω rs10 και στο άλλο BT023.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν γινεται ολοι να βαζουν Gp Racer κ Supercorsa σε ολα τα μοτο ανεξαρτητως οδηγικου στυλ.
    Υπαρχουν κατηγοριες κ κατηγοριες.
    Να βαλει στο ληστη γομες η το super μαλακο γιατι?
    Ειμαστε λιγο υπερβολικοι πιστευω...
    Προς Θεού δεν είπα κάτι τέτοιο, άλλωστε του είπα πρώτα να βάλει S21 που είναι σπορ καλό ελαστικο.

    Να είσαι βέβαιος όμως πως αν έφτιαχναν οι εταιρείες λάστιχο για Ελλάδα αποκλειστικά, θα ήταν ακόμα πιο μαλακό από γόμα.

  7. #97
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Προς Θεού δεν είπα κάτι τέτοιο, άλλωστε του είπα πρώτα να βάλει S21 που είναι σπορ καλό ελαστικο.

    Να είσαι βέβαιος όμως πως αν έφτιαχναν οι εταιρείες λάστιχο για Ελλάδα αποκλειστικά, θα ήταν ακόμα πιο μαλακό από γόμα.
    https://www.bridgestone.com/products.../detail/pr138/

    Πες μου σε παρακαλω σε ποια κατηγορια απο το recommendation της Bridgestone για αυτο το ελαστικο κολλαει το Bandit ή ας πουμε ο Diogen (Χωρις παρεξηγηση)?
    Εκτος κ αν εχω καταλαβει οτι ειναι διαφορετικου στυλ οδηγος...
    Ride(s) the wind of change...

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    https://www.bridgestone.com/products.../detail/pr138/

    Πες μου σε παρακαλω σε ποια κατηγορια απο το recommendation της Bridgestone για αυτο το ελαστικο κολλαει το Bandit ή ας πουμε ο Diogen (Χωρις παρεξηγηση)?
    Εκτος κ αν εχω καταλαβει οτι ειναι διαφορετικου στυλ οδηγος...
    Α έτσι διαλέγεις λάστιχο? Μπαίνεις και βλέπεις τι προτείνει η εταιρία για χώρες που δεν έχει έρθει ούτε ενα στέλεχος της για διακοπές?

  9. #99
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Α έτσι διαλέγεις λάστιχο? Μπαίνεις και βλέπεις τι προτείνει η εταιρία για χώρες που δεν έχει έρθει ούτε ενα στέλεχος της για διακοπές?
    Εγω προσωπικα οχι.
    Αλλα σαν γενικο κανονα δεν μπορουμε να θεωρουμε πως αυτα που γραφει η Bridgestone κ η καθε εταιρια/κατασκευαστης ειναι μ@λακιες.
    Αλλιως ας εβαζαν ενα restriction οτι τα παρακατω δεν ειναι για Ελλαδα κλπ κλπ κ μην τα παιρνετε στα σοβαρα.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω προσωπικα οχι.
    Αλλα σαν γενικο κανονα δεν μπορουμε να θεωρουμε πως αυτα που γραφει η Bridgestone κ η καθε εταιρια/κατασκευαστης ειναι μ@λακιες.
    Αλλιως ας εβαζαν ενα restriction οτι τα παρακατω δεν ειναι για Ελλαδα κλπ κλπ κ μην τα παιρνετε στα σοβαρα.
    Δε μπορούν να πουν κάτι τέτοιο προφανώς, αυτό δε σημαίνει όμως ότι τα τουριστικα λαστιχα τους είναι ενδεδειγμένα για το άθλιο ελληνικό οδόστρωμα. Δυστυχώς τα πειραματόζωα είμαστε εμείς.

    Ο φίλος άνοιξε ενα θέμα που σαν τίτλο έχει την ανασφάλεια που νιώθει από το μπροστινό λάστιχο. Δεν πρέπει εγώ σαν Βασίλης να του προτείνω το καλύτερο δυνατό για να νιώσει ασφαλής? Πόσο μάλλον με δοκιμασμένες λύσεις ακόμη και σε μηχανάκια τύπου nc700 και versys? Δηλαδή επειδή οδηγάει bandit πρέπει να του πω να πάει να βάλει μια σκληρή μαλακια επειδή προφανώς θα είναι κουλός.?Δε συμφωνώ γιατί έχω δει πολλούς που βοηθηθηκαν από ένα κορυφαίο λάστιχο και ας ήταν κουλοί. Πάνω από όλα γλίτωσαν 5 τούμπες που θα είχαν φάει σύμφωνα με τα λεγόμενα των ιδίων. Οπότε καλό είναι να βάλει ένα κορυφαίο λάστιχο και ας μην πηγαίνει τάπα. Θα βοηθηθεί, κακό δε θα του κάνει σίγουρα!

  11. #101
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δε μπορούν να πουν κάτι τέτοιο προφανώς, αυτό δε σημαίνει όμως ότι τα τουριστικα λαστιχα τους είναι ενδεδειγμένα για το άθλιο ελληνικό οδόστρωμα. Δυστυχώς τα πειραματόζωα είμαστε εμείς.

    Ο φίλος άνοιξε ενα θέμα που σαν τίτλο έχει την ανασφάλεια που νιώθει από το μπροστινό λάστιχο. Δεν πρέπει εγώ σαν Βασίλης να του προτείνω το καλύτερο δυνατό για να νιώσει ασφαλής? Πόσο μάλλον με δοκιμασμένες λύσεις ακόμη και σε μηχανάκια τύπου nc700 και versys? Δηλαδή επειδή οδηγάει bandit πρέπει να του πω να πάει να βάλει μια σκληρή μαλακια επειδή προφανώς θα είναι κουλός.?Δε συμφωνώ γιατί έχω δει πολλούς που βοηθηθηκαν από ένα κορυφαίο λάστιχο και ας ήταν κουλοί. Πάνω από όλα γλίτωσαν 5 τούμπες που θα είχαν φάει σύμφωνα με τα λεγόμενα των ιδίων. Οπότε καλό είναι να βάλει ένα κορυφαίο λάστιχο και ας μην πηγαίνει τάπα. Θα βοηθηθεί, κακό δε θα του κάνει σίγουρα!
    Απ οτι καταλαβα η ανασφαλεια του οφειλεται αλλου κ οχι τοσο στο ελαστικο.
    Προφανως μπορεις να του προτεινεις ο,τι νομιζεις εσυ καλυτερο.
    Απλα οι γνωμες διιστανται στο ποιο ελαστικο θα ειναι καλυτερο με βαση την χρηση/την οδηγηση κ το μοτο του καθενος.
    Για εμενα οποιο απο τα roadsmart iii ή t31 κ να βαλει θα ειναι μια χαρα αρκει να προσεχει τις πιεσεις του.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #102
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Προς sniper

    Χαοτική διαφορά έχουν. Εκτός αυτού μέχρι να ζεσταθεί το τουριστικό σε κακό οδόστρωμα είναι τραγικό.

    Ακομη και από κρύα υπάρχει μεγάλη διαφορά σε πάτημα. Στο ένα μηχανάκι μου φοράω rs10 και στο άλλο BT023.
    Ε τότε μάλλον δεν το είχα πάρει χαμπαρι... γιατί καμία διαφορά δεν είδα σε δρομίσια (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ, μιλάμε για δρόμο πάντα) κρατήματα απο το Racetek K3 και το SportMax... Και δεν ειμαι και ιδιαίτερα φρονιμος στον δρόμο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ε τότε μάλλον δεν το είχα πάρει χαμπαρι... γιατί καμία διαφορά δεν είδα σε δρομίσια (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ, μιλάμε για δρόμο πάντα) κρατήματα απο το Racetek K3 και το SportMax... Και δεν ειμαι και ιδιαίτερα φρονιμος στον δρόμο.
    Εννοείται δεν πήρες χαμπάρι γιατί το Κ3 ήταν άθλιο μιας και το είχα δοκιμάσει τοτε.Σκεψου το φόρεσα μετά από dunlop qualifier RR και ήταν απογοήτευση που υποτίθεται ήταν μια κατηγορία πάνω.Τα Κ1 Κ2 ήταν παραδόξως από άλλο πλανήτη, απορώ πως βγηκαν τέτοια πατάτα τα Κ3. Με αρκετά παιδιά το είχαμε συζητήσει τότε και όλοι έλεγαν το ίδιο.

    Για δοκίμασε τα rs10. Αν σου άρεσαν τα Κ3 θα πάθεις πολιτισμικό σοκ σε δρομισια οδήγηση.

  14. #104
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εννοείται δεν πήρες χαμπάρι γιατί το Κ3 ήταν άθλιο μιας και το είχα δοκιμάσει τοτε.Σκεψου το φόρεσα μετά από dunlop qualifier RR και ήταν απογοήτευση που υποτίθεται ήταν μια κατηγορία πάνω.Τα Κ1 Κ2 ήταν παραδόξως από άλλο πλανήτη, απορώ πως βγηκαν τέτοια πατάτα τα Κ3. Με αρκετά παιδιά το είχαμε συζητήσει τότε και όλοι έλεγαν το ίδιο.

    Για δοκίμασε τα rs10. Αν σου άρεσαν τα Κ3 θα πάθεις πολιτισμικό σοκ σε δρομισια οδήγηση.

    Τι να σου πω, το Κ3 ήταν παράδειγμα, είχα Κ2, αρκετά ζευγάρια κιόλας... Μπορεί να μην είμαι αρκετά γρήγορος τότε, αλλά δεν τρόμαξα ποτέ. Ούτε έχω χάσει ποτέ μπροστινό, ποτέ όμως, το πίσω φεύγει για πλάκα με ότι λάστιχο και να είσαι. Μιλάμε για SS. Εβαλα τα sportmax γιατί η πίστα είναι πολυτέλεια τον τελευταίο καιρό, και ήθελα ένα σκληρό λάστιχο να μην το τρωω καθημερινά στην πόλη, και μια χαρά το έκανε. Γλυστράει φυσικά ατην αρχή μέχρι να ζεσταθεί. Το ίδιο κάνουν και οι γόμες όμως Δεν γλυστράει το Sportmax αν του κατεβάσεις πιέσεις. Τεσπα, δεν είναι το συγκεκριμένο λάστιχο το θέμα μας.

    Για την περίπτωση του bandit 650 του φίλου μας, μάλλον το βάρος της μηχανής σε συνδοιασμό με βραδυπορία θα σε κάνει να χάσεις είτε το μπροστά είτε το πίσω (εφόσον το λάστιχο είναι ζεστό και δεν κάνεις πράγματα που το μηχανάκι δεν φτιάχτηκε για να κάνει). Ειδικά με Diablo Rosso.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #105
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2018
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    https://www.bridgestone.com/products.../detail/pr138/

    Πες μου σε παρακαλω σε ποια κατηγορια απο το recommendation της Bridgestone για αυτο το ελαστικο κολλαει το Bandit ή ας πουμε ο Diogen (Χωρις παρεξηγηση)?
    Εκτος κ αν εχω καταλαβει οτι ειναι διαφορετικου στυλ οδηγος...
    Για να βοηθήσω την επικοδομητική συζήτηση που εξελίσσεται θα προσθέσω πως μάλλον ανήκω στις εδώ κατηγορίες:
    ● Riders who mostly enjoy περιστασιακάsports riding
    ● Riders of sportouring motorcycles who want a combination of performance in the greek asphalt and long life
    Εκανα εμβόλιμα τις απαραίτητες διευκρινήσεις.

Σελίδα 7 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2008, 15:49
  2. Tellas Ote Forthent και λοίπες ιστορίες για αγρίους
    από Anritsu στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 19:09
  3. φαιρινκγ για bros και λοιπές μοντιφιές
    από red_monster στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2008, 00:41
  4. λάστιχο και οδική βοήθεια
    από VANDA στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2007, 09:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF