Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: Ερωτηση για αγγελια- ενδιαφερομενοι απο το εξωτερικο

  1. #16
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποιος θα στείλει προκαταβολή για να ΠΟΥΛΗΣΕΙ μηχανάκι;
    Ο κάτοχος ιταλικού....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #17
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.180
    Κάνε ένα μικρό πείραμα,βάλε την τιμή 4.900€.
    Να δεις που θα ενδιαφερθούν ξανά!

  3. #18
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Κοίτα που θα μπει ο ξένος στο φόρουμ και θα αρχίσει νήμα "pussy napkins admins".....


    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    καλησπερα
    για αρχη ελπιζω να εχω δημοσιευσει στην σωστη κατηγορια

    λοιπον, εχω μια αγγελια για ενα μηχανακι που τρεχει κανα χρονο τωρα στο car.gr
    απο ελλαδα εχει χτυπησει μονο μια φορα το τηλεφωνο μου απο εναν ενδιαφερομενο που τελικα δεν τα βρηκαμε
    την προηγουμενη βδομαδα μου ηρθαν δυο μηνυματα στο κινητο απο δυο ξεχωριστα ατομα απο μια (μαλλον) εφαρμογη που λεγεται ttsms
    με ρωταγαν αν το μηχανακι ειναι ακομα προς πωληση και να τουσ απαντησω στα αγγλικα στο μαιλ τους, το οποιο μου παραθεσαν απο κατω

    εστειλα στον πρωτο απο περιεργεια , ειναι απο την αμερικη ειπε και τωρα ειναι για δουλειεσ στην σκωτια
    δεν με ρωτησε τπτ για την μηχανη, τπτ ομως και μου ειπε να του δωσω το paypal μου να μου κανει καταθεση τα λεφτα και μετα να του πω που μενω να ερθει ο μεταφορεας του να παρει την μηχανη για να την φορτωσει
    τον ρωτησα 3 φορες , αν θελει να ρωτησει κατι για την μηχανη , που ειδε την αγγελια, τι θα γινει με τα χαρτια κτλ κτλ
    δεν μου απαντησε ποτε- σαν να μην ειδε καν τις ερωτησεις, επεμενε απλα να του δωσω το paypal να προχωρησει στην καταθεση και τα χαρτια θα τα αναλαβει ο μεταφορεας του

    μπορει να ειμαι εγω καχυποπτος δεν ξερω, μπορει στο εξωτερικο οι φραγκατο να τα αγοραζουν ετσι τα μηχανακια σαν γουρουνια στο σακι
    αλλα κατι δεν μου καθεται καλα.
    μετα απο 5 μερες μου εσκασε και το δευτερο μηνυμα απο αλλο τυπο, του οποιου δε εχω απαντησει ακομα

    γνωμες?
    Τον Σύμβουλο αγορας στο car.gr τον διαβασες?

    Προσοχή στα SMS που στέλνουν απατεώνες από το εξωτερικό που θέλουν δήθεν να αγοράσουν το όχημά σας χωρίς παζάρια και χωρίς να το δουν, θέλοντας να πληρώσουν μέσω PAYPAL.Μην απαντάτε σε SMS ιδιαίτερα αν έχει στο κείμενο e-mail. Αν ενδιαφέρεται πραγματικά κάποιος θα σας πάρει τηλέφωνο. Μην πέφτετε στην παγίδα ανταλλαγής e-mail. Απατεώνες δημιουργούν ένα PAYPAL λογαριασμό με μια πιστωτική κάρτα. Μετά σας στέλνουν τα χρήματα για το αυτοκίνητο και μόλις πάρουν το αυτοκίνητο λένε στην τράπεζα της πιστωτικής κάρτας να κάνουν ακύρωση της πληρωμής.

    Διαβάστε παρακάτω την μαρτυρία ενός μέλους !
    "Κάποια στιγμή στην ημέρα δέχτηκα ένα sms μέσω κάποιου site αποστολής sms(hok.bik) ότι κάποιος έχει δει την αγγελία μου στο car.gr και σε περιπτωση που δεν το έχω πουλήσει να του στείλω e-mail για πρόσθετες πληροφορίες. Το μύνημα ήταν στα αγγλικά και το όνομα ξένο.
    Μετά από κάποιες λίγες ερωτήσεις που μου έκανε για την κατάσταση του αυτοκινήτου, και κάποια παζάρια, μου ανέφερε ότι θέλει να το αγοράσει.
    Αφού τον ρώτησα πως θα γίνει αυτό αν αυτός είναι στο εξωτερικό, αυτός μου απάντησε ότι τώρα βρίσκεται στις Βερμούδες και θα γίνει η μεταφορά από καποιον άλλο και να μην με απασχολεί οποιαδήποτε διαδικασία και έξοδο μεταφοράς καθώς θα το καλύψει αυτός.
    Μετά με ρώτησε εάν έχω λογαριασμό Paypal για να μου βάλει τα λεφτά εκεί. Του απάντησα ναι και του έδωσα τον αριθμό. Μέσα σε λίγα λεπτά είχα e-mail από Paypal ότι μου κατατέθηκαν τα λεφτά του αυτοκινήτου συν 800 ευρώ για την εταιρεία μεταφοράς. Μάλιστα στο e-mail έλεγε ότι επειδή το ποσό κατάθεσης είναι μεγάλο, και προκειμένου να εξασφαλιστεί ο αγοραστής ότι θα πάρει το αυτοκίνητο θα έπρεπε εγώ να καταθέσω τα λεφτά μεταφοράς σε έναν λογαριασμό Western Union στην Αγγλία και μετά θα μπορούσα να εισπράξω τα λεφτά της κατάθεσης.
    Επειδή είμαι λίγο πιο προχωρημένος χρήστης Η/Υ διαπίστωσα ότι το e-mail του Paypal ήταν καλά καμουφλαρισμένο και στην πραγματικότητα είχε σταλεί από μια άλλη διεύθυνση Gmail. Δηλαδή απάτη..
    Μάλιστα στο e-mail ανέφερε ότι σε περίπτωση που έχω την οποιαδήποτε απορία μπορώ να κάνω reply και ενώ θα φαινότανε ότι κάνω στο paypal, στην πραγματικότητα θα έκανα πάλι σε αυτόν. Θα έπερνε δηλαδή κάποιος τα 800 ευρώ μέσω Western Union και μετά καπνός.Eκανα προώθηση στο paypal το μήνυμα ως ύποπτο και με ενημέρωσαν πως όντως είναι απάτη.Δεν είχαν μπει στο λογαριασμό μου χρήματα και ουδέποτε το paypal ζήτησε να γίνει κατάθεση απο εμένα στην western union."
    Τελευταία τροποποίηση από thalasinos; 20/02/2018 στις 22:02.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    τυχαια χθες επεσα πανω σε αυτο

    https://www.youtube.com/watch?v=obtKqsAn0mk

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Μου πήρε λίγο χρόνο να το βρω.....από το μακρινό 2008 !!!

    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=63087


  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    114
    Απάτη 100% μην ασχοληθείς καν , την έχει πατήσει γνωστός μιου δυστυχώς δεν με άκουσε και έστειλε και λεφτά για τα μεταφορικά.
    Υποτίθεται ότι σου βάζουν λεφτά στο paypal και το e-mail που σου ερχεται δεν είναι απο το paypal απλώς το έχουν φτιάξει με alias κλπ.

    Βάλε λίγο νερό στο κρασί σου σε σχέση με την τιμή αν θέλεις να πουλησεις οπωσδηποτε και πήγαινε για πιο σίγουρη συναλλαγή με κάποιον απο Ελλάδα.

    Φιλικα
    HONDA CBR 600 F4i 2001

  8. #23
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Μετρητά μονοπολης δέχεσαι;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  9. #24
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Μετρητά μονοπολης δέχεσαι;
    Bitcoins μονο

  10. #25
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    θα σε παω απ την αναποδη.ψαχνω κατι απεναντι ιταλια...για να καταλαβει οτι εδιαφερομαι,εχω στειλει μυνημα στο fb,εχω μιλησει τηλεφωνικως,ειμαι γραμμενος στη ομαδα του συγκεκριμενου μοντελου στο fb, εχει δει τη φατσα μου,του εχω εξηγησει τη διαδικασια στη χωρα του και γενικως προσπαθω να καταλαβει ο αλλος οτι εδιαφερομαι πραγματικα.οχι απροσωπα mail κτλπ
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  11. #26
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    θα σε παω απ την αναποδη.ψαχνω κατι απεναντι ιταλια...για να καταλαβει οτι εδιαφερομαι,εχω στειλει μυνημα στο fb,εχω μιλησει τηλεφωνικως,ειμαι γραμμενος στη ομαδα του συγκεκριμενου μοντελου στο fb, εχει δει τη φατσα μου,του εχω εξηγησει τη διαδικασια στη χωρα του και γενικως προσπαθω να καταλαβει ο αλλος οτι εδιαφερομαι πραγματικα.οχι απροσωπα mail κτλπ
    Πες μας ότι του έστειλες και κουτί με σοκολατάκια με ευχετήρια κάρτα.....
    Αυτά σηκώνουν παρεξήγηση.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #27
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Πες μας ότι του έστειλες και κουτί με σοκολατάκια με ευχετήρια κάρτα.....
    Αυτά σηκώνουν παρεξήγηση.....
    καμια σαγιοναρα να πηγαινει παραλια
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    θα σε παω απ την αναποδη.ψαχνω κατι απεναντι ιταλια...για να καταλαβει οτι εδιαφερομαι,εχω στειλει μυνημα στο fb,εχω μιλησει τηλεφωνικως,ειμαι γραμμενος στη ομαδα του συγκεκριμενου μοντελου στο fb, εχει δει τη φατσα μου,του εχω εξηγησει τη διαδικασια στη χωρα του και γενικως προσπαθω να καταλαβει ο αλλος οτι εδιαφερομαι πραγματικα.οχι απροσωπα mail κτλπ
    Ούτε με την σύζυγο τέτοιο ψηστήρι δεν έριξα ρε πατριώτη, τώρα να μου πεις άλλο το "Ντουκάτι" ........................

  14. #29
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ούτε με την σύζυγο τέτοιο ψηστήρι δεν έριξα ρε πατριώτη, τώρα να μου πεις άλλο το "Ντουκάτι" ........................
    ρε ψηστηρι κανουμε αλλα δεν προλαβαινουμε τους ντοπιους διπλανους...ειναι και λιγα τα ατιμααλλα γκομεναρες
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Τελειώσαν τα XX παγκοσμίως και μείνανε μόνο τα ελληνικά

    Πάντως φίλε με το υπέροχο nickname το άτιμο το ΧΧ ήταν το μόνο από καμιά 15αριά μηχανάκια που έχω πουλήσει που με παίδεψε τόσο πολύ. Τί αγγελίες, τί σε έμπορο το είχα αφήσει γύρω στον ενάμιση χρόνο, δεν έφευγε. Και σε εποχή προ κρίσης. Τελικά το σκότωσα σε έμπορο, μιλάμε ότι ψόφησε όμως, το είχα δώσει λιγότερα από ότι ζητάς τώρα. Πριν από καμιά δεκαριά χρόνια όμως...
    Ακόμα το σκέφτομαι στο γκαράζ πάντως. Αν μπορούσα να το κρατήσω...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2014, 08:54
  2. Ψαχνω για μεταφορα μηχανης απο το εξωτερικο στην Ελλαδα
    από Xrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2011, 15:15
  3. Αγορά tank bag από το εξωτερικό
    από g0ng στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 20:57
  4. Ερώτηση για όσους έχουν αγοράσει από το εξωτερικό
    από Infini στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 15:22
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2006, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF