Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 48

Θέμα: Πρωτο μηχανακι

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2018
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Απο το ύψος σου και μόνο αποκλείεις το sym wolf (naked) που αν και σκυλί το 250 μάλλον δεν θα σε βολέψει η στάση του σώματος.Το wolf 125 για τους ίδιους λόγους και λόγω προβλημάτων.Αλλά αν είναι για χρήση πόλης και μόνο θα πρότεινα παπάκι για να εξικοιωθείς με την μηχανοκίνητη οδήγηση στις 2 ρόδες και είναι και κάτι που αν θές να το πουλήσεις φεύγει εύκολα και με μικρή χασούρα (αναλόγως τι θα πάρεις).Τώρα αν επιμένεις για μοτοσυκλέτα κάτι σε ΧΤ νομίζω είναι πιο καλά για σένα.
    Μα δε νομιζω να υφίσταται παπακι που να με χωραει...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FrapoLoco Προβολή μηνύματος
    Μα δε νομιζω να υφίσταται παπακι που να με χωραει...
    1.95 είσαι ρε φίλε όχι 2.20 δηλαδή οι πακεταδες των 1.90 με τι πάνε τις παραγγελίες με Hayabusa?Μια χαρά σε χωράει εκτός αν σε ενδιαφέρει το πως θα δείχνεις στο μηχανάκι, γιατί αυτό είναι αλλού παπά ευαγγέλιο

  3. #33
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    1.95 είσαι ρε φίλε όχι 2.20 δηλαδή οι πακεταδες των 1.90 με τι πάνε τις παραγγελίες με Hayabusa?Μια χαρά σε χωράει εκτός αν σε ενδιαφέρει το πως θα δείχνεις στο μηχανάκι, γιατί αυτό είναι αλλού παπά ευαγγέλιο
    Μια χαρά είναι τα παπάκια για κάθε ύψος.Καβάλα ένα-δυο παπάκια να δεις.Θα μείνεις ευχαριστημένος.Και αργότερα προχωράς σε αγορά μοτοσυκλέτας.Βέβαια αν θές να είσαι και λίγο μουράτος και να δείχνεις λίγο πιο κυριλέ απο την πιτσιρικαρία με τις πάπιες οκ το βλέπω σε άλλη βάση και όχι δεν είναι κακό...
    Rainmike έχω κάνει delivery με bandit400v...(δεν το ξανακάνω βέβαια...)

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2018
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    1.95 είσαι ρε φίλε όχι 2.20 δηλαδή οι πακεταδες των 1.90 με τι πάνε τις παραγγελίες με Hayabusa?Μια χαρά σε χωράει εκτός αν σε ενδιαφέρει το πως θα δείχνεις στο μηχανάκι, γιατί αυτό είναι αλλού παπά ευαγγέλιο

    Νταξει περα απ το να μην τρωω καζουρα σαν καγκουρας, δε με νοιαζει το φαίνεσθαι... παρ ολα αυτα καθε παπι που χω ανεβει στο χωριο εχω θεμα στις στροφες...δε χωραω να στρίψω και ειναι αρκετα εεπικίνδυνο...γι Αθήνα τουλάχιστον

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2018
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι τα παπάκια για κάθε ύψος.Καβάλα ένα-δυο παπάκια να δεις.Θα μείνεις ευχαριστημένος.Και αργότερα προχωράς σε αγορά μοτοσυκλέτας.Βέβαια αν θές να είσαι και λίγο μουράτος και να δείχνεις λίγο πιο κυριλέ απο την πιτσιρικαρία με τις πάπιες οκ το βλέπω σε άλλη βάση και όχι δεν είναι κακό...
    Rainmike έχω κάνει delivery με bandit400v...(δεν το ξανακάνω βέβαια...)
    Ντάξει δε με τρελαίνει σαν εικονα το παπι ειναι η αληθεια. Ωστοσο μου γεννιούνται κατευθείαν απορίες...

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι τα παπάκια για κάθε ύψος.Καβάλα ένα-δυο παπάκια να δεις.Θα μείνεις ευχαριστημένος.Και αργότερα προχωράς σε αγορά μοτοσυκλέτας.Βέβαια αν θές να είσαι και λίγο μουράτος και να δείχνεις λίγο πιο κυριλέ απο την πιτσιρικαρία με τις πάπιες οκ το βλέπω σε άλλη βάση και όχι δεν είναι κακό...
    Rainmike έχω κάνει delivery με bandit400v...(δεν το ξανακάνω βέβαια...)
    Τα παπάκια ΔΕΝ είναι μια χαρά για 1.95 εκτός αν οδηγάς με τα γόνατα.
    Ναι , μπορεί ένας ψηλός να οδηγήσει ένα παπί, όμως είναι ότι πιο άβολο και για αυτό και επικίνδυνο.
    Δεν κόβει το τιμόνι, δεν έχεις καλή αίσθηση στις ταχύτητες, δεν έχεις καθρέφτες γτ βλέπεις μόνο τα χέρια σου.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Ζετάκι να πάρεις

    Σίγουρα πρέπει να δοκιμάσεις έστω Κ στατικά κάποια μηχανάκια ώστε να πάρεις μια γεύση. Δοκίμασε κ το xr 125
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #38
    Το Daytona Remix που σου ειπα το ειδες;

    Είναι 125cc, είναι καινούριο, είναι ψηλό και ειναι και μέσα στο μπατζετ σου. Επίσης ακόμα ψηλότερο είναι το leopard 125 αλλά είπες οτι δεν σου αρέσουν τα Offroad οπτικά.

    Eγώ ειμαι 1,87 και ήμουν νορμάλ επάνω του.
    The R is for Respect.

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2018
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Το Daytona Remix που σου ειπα το ειδες;

    Είναι 125cc, είναι καινούριο, είναι ψηλό και ειναι και μέσα στο μπατζετ σου. Επίσης ακόμα ψηλότερο είναι το leopard 125 αλλά είπες οτι δεν σου αρέσουν τα Offroad οπτικά.

    Eγώ ειμαι 1,87 και ήμουν νορμάλ επάνω του.
    Φιλε με συγχωρείς δε σε εγραψα, ναι το είδα. Ειμαι στα πρόθυρα να ανακαλεσω την αποψη μου περι off road. Ειναι ελκυστικό σα μηχανάκι, απλα διστάζω λογω κινεζικης κατασκευής...δεν ξερω μου δημιουργει ορισμενες ανασφάλειες για ζημιες, ανταλλακτικά, ακομα και απόδοση. Το leopard ωστόσο μου φαίνεται έρωτας... απο θεμα μεγέθους το χεις δει;

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2018
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ζετάκι να πάρεις

    Σίγουρα πρέπει να δοκιμάσεις έστω Κ στατικά κάποια μηχανάκια ώστε να πάρεις μια γεύση. Δοκίμασε κ το xr 125
    Ζετακι πολυ καγκουρικο ρε φιλε..

  11. #41
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Τα παπάκια ΔΕΝ είναι μια χαρά για 1.95 εκτός αν οδηγάς με τα γόνατα.
    Ναι , μπορεί ένας ψηλός να οδηγήσει ένα παπί, όμως είναι ότι πιο άβολο και για αυτό και επικίνδυνο.
    Δεν κόβει το τιμόνι, δεν έχεις καλή αίσθηση στις ταχύτητες, δεν έχεις καθρέφτες γτ βλέπεις μόνο τα χέρια σου.
    O πατέρας μου που είναι 189 μια χαρά οδηγούσε όλα αυτά τα χρόνια το kaze-r εν αρχή και τώρα που έχει πάρει το Τ-110 πάλι μια χαρά είναι.
    Τώρα εάν οι 6 πόντοι υψος διαφοροποιούνε τόσο πολύ την οδηγηση δεν μπορώ να το γνωρίζω αλλά δεν μιλάμε και για χρήση ντελίβερυ.
    Απο την άλλη υπάρχουν οι εναλακτικές σε κάτι πιο εντουροειδές για το παιδί αλλά δεν έχει οδηγική εμπειρία στις 2 ρόδες και επειδή οι τούμπες είναι μέσα στο πρόγραμμα ...
    Τέλως πάντων έστω 1 τύπου ΧΤ μηχανάκι 125 κυβικά.Ας σρε βοηθήσουν τα παιδιά με αυτά εγώ δεν γνωρίζω απο τέτοια.

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2018
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    O πατέρας μου που είναι 189 μια χαρά οδηγούσε όλα αυτά τα χρόνια το kaze-r εν αρχή και τώρα που έχει πάρει το Τ-110 πάλι μια χαρά είναι.
    Τώρα εάν οι 6 πόντοι υψος διαφοροποιούνε τόσο πολύ την οδηγηση δεν μπορώ να το γνωρίζω αλλά δεν μιλάμε και για χρήση ντελίβερυ.
    Απο την άλλη υπάρχουν οι εναλακτικές σε κάτι πιο εντουροειδές για το παιδί αλλά δεν έχει οδηγική εμπειρία στις 2 ρόδες και επειδή οι τούμπες είναι μέσα στο πρόγραμμα ...
    Τέλως πάντων έστω 1 τύπου ΧΤ μηχανάκι 125 κυβικά.Ας σρε βοηθήσουν τα παιδιά με αυτά εγώ δεν γνωρίζω απο τέτοια.
    Μιας και το ανέφερες... Τις τελευταίες μερες επειδη με φανταζομαι με κατι ανάλογο και το ψαχνω... Μπορει καποιος να μου εξηγήσει πρακτικές και ισως καποιες τεχνικές διαφορες των enduro και supermoto??? Γιατι τα χω κανει αχταρμά στο κεφαλι μου.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FrapoLoco Προβολή μηνύματος
    Μιας και το ανέφερες... Τις τελευταίες μερες επειδη με φανταζομαι με κατι ανάλογο και το ψαχνω... Μπορει καποιος να μου εξηγήσει πρακτικές και ισως καποιες τεχνικές διαφορες των enduro και supermoto??? Γιατι τα χω κανει αχταρμά στο κεφαλι μου.
    Supermoto ή Supermotard ή σκέτο motard είναι στην ουσία ένα on off (ή ψευδοεντούρο) τροποποιημένο ως προς τους τροχούς του (μικρότερη διάμετρος τροχών συνήθως 17'') με ελαστικά δρόμου (χωρίς τακούνι - δηλ. όχι τρακτερωτά) και αν έχεις χρήμα αλλάζεις και αμορτισέρ και παρεμβαίνεις και στον ψεκασμό (αν υπάρχει) του μοτέρ.

    Είναι πιο ευέλικτο στην πόλη και πιο μπάνικο στο look.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Suzuki DRZ400SM 05.jpg 
Προβολές:	70 
Μέγεθος:	33,4 KB 
ID:	393362 VS Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	BRWN7507_1501828522.jpg 
Προβολές:	69 
Μέγεθος:	57,3 KB 
ID:	393363
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FrapoLoco Προβολή μηνύματος
    Φιλε με συγχωρείς δε σε εγραψα, ναι το είδα. Ειμαι στα πρόθυρα να ανακαλεσω την αποψη μου περι off road. Ειναι ελκυστικό σα μηχανάκι, απλα διστάζω λογω κινεζικης κατασκευής...δεν ξερω μου δημιουργει ορισμενες ανασφάλειες για ζημιες, ανταλλακτικά, ακομα και απόδοση. Το leopard ωστόσο μου φαίνεται έρωτας... απο θεμα μεγέθους το χεις δει;
    Και εμένα το Leopard μου αρεσε.Το εκανα μια βολτα ήμουν οκ σαν θεση σώματος,χέρια οκ,τα ποδια ήταν σε ξεκουραστη γωνία φυσικά, λιγο τα εντουράδικα μασπιέ με χάλασαν αλλά οχι σε μεγάλο βαθμό. Απο επιδόσεις μου φάνηκε ταφος αλλά εγω ειμαι 100 κιλά και κατέβηκα απο R1 να το οδηγήσω οποτε καταλαβαίνεις.

    Πάντως επειδή και εγώ ψάχνω ενα ψηλό οικονομικό μηχανάκι, το leopard είναι μεσα στις επιλογές μου σαν φτηνό. Λενε οτι η daytona συνεργάζεται με suzuki στην παραγωγή και αυτό μονο ως καλό το βλέπω. Καλυτερα ομως να μας πει κάποιος άλλος πάνω σε αυτό την γνώμη του.
    The R is for Respect.

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Εφόσον dr125sm είναι εντός budget σου,θα το κοιτούσα 1ο 1ο προσωπικά.Το'χω οδηγήσει το μηχανάκι μερικές φορές και είναι πολύ συμπαθητικο,με ωραίο σασμάν,νορμάλ φρένα για την κατηγορία και πραγματικά άψογες αναρτήσεις.Εφόσον όμως θες μοτοσυκλέτα και είσαι και 2 μέτρα μην κοιτάς παπιά ρε αδερφέ,δεν υπάρχει κανένας λόγος όταν με 1000 ευρώ μπορείς να πάρεις honda xr και να είσαι άρχοντας.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Shiver ή Bandit για πρώτο μηχανάκι;
    από CostaB στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2013, 14:54
  2. Πρώτο μηχανακι!! Χρειαζομαι βοηθεια
    από Tzatzac στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2012, 19:43
  3. Πρωτο μηχανακι
    από Aggelos93 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2009, 02:24
  4. Απορίες-προτάσεις για πρώτο μηχανάκι!!sos!!!!!
    από naf στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2009, 06:19
  5. Η Honda ετοιμάζει το πρώτο μηχανάκι με αερόσακο
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 09:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF