Σελίδα 11 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 519

Θέμα: Σύντομες ερωτήσεις για παντός είδους εργαλεία. (no chatting)

  1. #151
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    348
    Και ρωταω τωρα εγω ο ''αφελης''.
    Γιατι αυτο το hilti που θεωρητικα και βασει τεχνικων στοιχειων ειναι υποδυεστερο, κοστιζει 30% ακριβοτερα απο αυτο?

    Η αληθεια ειναι πως στην πραγματικοτητα δεν ρωταω τιποτα, γνωριζω πολυ καλα οτι τα προιοντα hilti ειναι οχι απλα ακριβοτερα απο τον ανταγωνισμο αλλα ΠΟΛΥ ακριβοτερα απο τον ανταγωνισμο και αναρωτιεμαι γιατι ''καποιοι'' συνεχιζουν να τα αγοραζουν και πως καταφερνει να συντηρειται ακομα αυτη η εταιρεια.
    Ξερω οτι αυτη η εταιρεια κατεχει ενα εξαιρετικο και πολυ οργανωμενο δικτυο πωλησης και υποστηριξης και ειναι πολυ δυνατο brand name στην παγκοσμια αγορα, αλλα δεν γινεται ρε φιλε να πληρωνεις την τσιπουρα για σολομο ημαρτον.

  2. #152
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Και ρωταω τωρα εγω ο ''αφελης''.
    Γιατι αυτο το hilti που θεωρητικα και βασει τεχνικων στοιχειων ειναι υποδυεστερο, κοστιζει 30% ακριβοτερα απο αυτο?

    Η αληθεια ειναι πως στην πραγματικοτητα δεν ρωταω τιποτα, γνωριζω πολυ καλα οτι τα προιοντα hilti ειναι οχι απλα ακριβοτερα απο τον ανταγωνισμο αλλα ΠΟΛΥ ακριβοτερα απο τον ανταγωνισμο και αναρωτιεμαι γιατι ''καποιοι'' συνεχιζουν να τα αγοραζουν και πως καταφερνει να συντηρειται ακομα αυτη η εταιρεια.
    Ξερω οτι αυτη η εταιρεια κατεχει ενα εξαιρετικο και πολυ οργανωμενο δικτυο πωλησης και υποστηριξης και ειναι πολυ δυνατο brand name στην παγκοσμια αγορα, αλλα δεν γινεται ρε φιλε να πληρωνεις την τσιπουρα για σολομο ημαρτον.
    Γίνεται άμα η τσιπούρα είναι πελαγίσια και ο σολομός εκτροφής.....

    (βλέπε ποιότητα κατασκευής)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #153
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Μια ακριβή compact φωτογραφική έχει 24 megapixel και μια φθηνή dslr έχει 16. Ποια θα βγάλει καλύτερες φωτό και γιατί;

    Μάλλον αυτή που έχει τον μεγαλύτερο αισθητήρα και την καλύτερη ποιότητα φακών. Σωστά;

    Btw δεν άνοιξα καν τα λινκ.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 08/07/2019 στις 20:59.

  4. #154
    Ποια η γνώμη σας για τα ηλεκτρικά εργαλεία (220v & 18v) της MAKITA;

  5. #155
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Μια χαρά είναι! Ακόμα και τα φθηνά της!

    Ενα μικρό τροχάκι δουλεύει χρόνια σε διάφορα χέρια σιδεροφάγων και ακόμα δεν έχει κάνει κιχ. Κάποιος μου είπε οτι το έκαψε αλλά το άνοιξα και το μόνο που ήθελε ήταν να να κόψω το καλώδιο και να το πιάσω λίγο πιο μέσα. Μέχρι να το κάνω έμεινε 3-4 μήνες στο ράφι και εντωμεταξύ κάψαμε 3 φθηνούς (bulle)! Ο σιδεράς μου είπε οτι θέλει έναν bulle το μήνα!

    Κάτι παλιά δραπανάκια μπαταρίας δουλεύουν ακόμα αλλά θέλουν καινούριες μπαταρίες. Είναι απ' τα αρχαία με τις nimi μπαταρίες.

    Ενα sds ρευματος έχει κακοποιηθεί και μονο το τσοκ την έχει ακούσει και κολλάει. Τα υπόλοιπα είναι μεγάλοι αναδευτήρες κ.α που δεν έχω σχέση μαζί τους!

    Όλα φθηνά ακριβά έχουν δεχθεί τη χειρότερη χρήση που μπορείς να φανταστείς και τα μόνα που είναι μονιμα στο ράφι ειναι ένας μεγάλος μπλε τροχος της bosch και τα μακιτα. Όλα τα άλλα είναι αναλώσιμα αλλά είναι φθηνά. Ειδικά το τροχάκι της δεν ξέρω γιατί δουλεύει ακόμα! Δεν έχει συντηρηθεί ποτέ και έχει δουλέψει μέχρι να καίει τόσο που να μη μπορείς να το πιάσεις. Κόβει και τρίβει σίδερα τη μια μέρα, κόβει πλακάκια την άλλη, τρίβει ξύλα κτλ. Το ξύλο έχει το δι@λο μέσα του, όπου κάτσει το "στεγνώνει" από οποιοδήποτε λιπαντικό. Επι 3 εβδομάδες δουλευαμε με μάσκες σε μύτη και μάτια και ανά 15 λεπτά φυσάγαμε τους τροχούς για να φύγει το πριονίδι από μέσα γιατί έκλεινε τους αεραγωγούς και κόλλαγαν οι διακόπτες on-off. Ενα parkside δούλεψε για μερικές ώρες και τελείωσε.Τη δουλειά την έβγαλε ένας μπλε bosch ένα hilti αν θυμαμαι καλά και το μακίτα. Αλλά όλοι το μακίτα θέλαμε γιατί ήταν το πιο ελαφρύ. Το hilti ήταν πιο δυνατό με ρυθμιζόμενες στροφές αλλά πιο βαρύ και το bosch είχε πολλές στροφές, λιγότερη δύναμη και άθλια εργονομια (πολύ παλιό μοντέλο).
    Sent from me using a computer.

  6. #156
    Ok, ευχαριστώ πολύ για το κατατοπιστικό ποστ

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Και ρωταω τωρα εγω ο ''αφελης''.
    Γιατι αυτο το hilti που θεωρητικα και βασει τεχνικων στοιχειων ειναι υποδυεστερο, κοστιζει 30% ακριβοτερα απο αυτο?
    Γιατί στο κόστος του εργαλείου από τη Hilti πληρώνεις και τα παρακάτω:
    1. Το δικό της δίκτυο καταστημάτων. Δεν είναι το ίδιο να δίνεις απλά εργαλεία και να τα πουλάει το κάθε μαγαζί με το να ανοίγεις μαγαζιά δικά σου και να πουλάς μόνο τα δικά σου πράγματα.
    2. Το δικό της δίκτυο service. Το να έχεις δικούς σου τεχνικούς κοστίζει πολύ περισσότερο από το να πιστοποιήσεις μερικούς ανά περιοχή.
    2. Καλύτερη εγγύηση.
    3. Τη δυνατότητα του να έρθει ο πωλητής στο εργοτάξιο και να σου κάνει επίδειξη 2-3 εργαλεία για να διαλέξεις αυτό που ταιριάζει καλύτερα στη δουλειά σου.

    Επίσης, αν είσαι πελάτης συνήθως παίρνεις και εκπτώσεις.

    Η αληθεια ειναι πως στην πραγματικοτητα δεν ρωταω τιποτα, γνωριζω πολυ καλα οτι τα προιοντα hilti ειναι οχι απλα ακριβοτερα απο τον ανταγωνισμο αλλα ΠΟΛΥ ακριβοτερα απο τον ανταγωνισμο και αναρωτιεμαι γιατι ''καποιοι'' συνεχιζουν να τα αγοραζουν και πως καταφερνει να συντηρειται ακομα αυτη η εταιρεια.
    Ξερω οτι αυτη η εταιρεια κατεχει ενα εξαιρετικο και πολυ οργανωμενο δικτυο πωλησης και υποστηριξης και ειναι πολυ δυνατο brand name στην παγκοσμια αγορα, αλλα δεν γινεται ρε φιλε να πληρωνεις την τσιπουρα για σολομο ημαρτον.


    Παράδειγμα: Έχω αυτό. Επίσης, έχω δουλέψει (όχι μια μέρα, αρκετά ώστε να έχω ολοκληρωμένη άποψη) με αυτό, αυτό και αυτό. Το Hilti είναι πιο γρήγορο στο τρύπημα και περίπου το ίδιο στο σκάψιμο με τα 2 μεγάλα αν και σε specs είναι αρκετά πιο αδύναμο, ενώ έχει τους κραδασμούς του μικρού και είναι και αρκετά ξεκούραστο.
    Επίσης, έχει τα καλύτερα πλαστικά (ποιότητα πλαστικού αλλά και συναρμογή) από όλα.
    Δεν ξέρω από ποιο σημείο και μετά είναι ασύμφορο να το αγοράσεις, αλλά σίγουρα δικαιολογείται να είναι ακριβότερο.
    Επίσης, έχε υπόψη πως η ελληνική αντιπροσωπεία το παρακάνει κάπως με τις τιμές κάποιων εργαλείων. Τα δικά μου τα έχω πάρει στο εξωτερικό και η διαφορά με τα αντίστοιχα Makita, Milwaukee, Dewalt κτλ ήταν μικρότερη.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  8. #158
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Τα πάντα, στα εργαλεία κάθε είδους, είναι σε συνάρτηση του τι θες να κάνεις.... εγώ π.χ. για το σπίτι μου έχω ένα ταπεινό πράσινο τρυπάνι bosch, ρεύματος και ένα κατσαβίδι B&D 10.8 V τα έχω πάνω από 8 χρόνια και με έχουν καλύψει πλήρως σε όλες τις ΟΙΚΙΑΚΕΣ εργασίες που τα χρειάστηκα.
    Αν ήμουν επαγγελματίας να ανοίγω τρύπες και να βιδώνω όλη μέρα κάθε μέρα θα είχα τα ίδια; προφανώς και όχι......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Ποια η γνώμη σας για τα ηλεκτρικά εργαλεία (220v & 18v) της MAKITA;
    Έχω τρία ηλεκτρικά εργαλεία της makita. Ένα τρυπάνι δύο ταχυτήτων κρουστικό 550w και ένα γωνιακό τροχό 115χιλ 700w, 15ετιας. Επίσης ένα αλυσοπριονο 25εκ 30ετιας. Όλα είναι ποιοτικά και καλοφτιαγμενα. Δεν έχουν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα με σωστή πάντα χρήση. Η ποιότητα τους είναι σαν τα παλια επαγγελματικά μπλε bosch.
    Μπαταρίας δεν έχω κανένα.

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/02/2018
    Μηνύματα
    256
    Καλησπέρα σε όλους,

    Κοιτάω να πάρω ένα όχι πολύ ακριβό SDS Plus μέχρι 150 ευρώ πάνω κάτω.

    θα ήθελα τη γνώμη σας από εμπειρία ποια μάρκα είναι πιο αξιόπιστη από τις παρακάτω εάν υποθέσουμε ότι έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά.

    Hitachi vs MAKITA vs Bosch Vs Metabo.

    Ευχαριστώ

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.944
    Hitachi vs MAKITA vs Bosch Vs Metabo.
    Εφόσον κινηθείς στα επαγγελματικά τους μοντελα(μιλάω κυρίως για την bosch), όλες προσφέρουν εξαιρετικά εργαλεία.
    Από εκεί και πέρα πρέπει να αξιολογήσεις το after sales service της καθε εταιρείας.

  12. #162
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    354
    Έχει στο Leroy προσφορά ένα Makita, δες πόσο έχει καί έξω, μπορείς να πας να το δεις και από κοντά πως σου κάθεται στο χέρι

  13. #163
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Μια ακριβή compact φωτογραφική έχει 24 megapixel και μια φθηνή dslr έχει 16. Ποια θα βγάλει καλύτερες φωτό και γιατί;

    Μάλλον αυτή που έχει τον μεγαλύτερο αισθητήρα και την καλύτερη ποιότητα φακών. Σωστά;

    Btw δεν άνοιξα καν τα λινκ.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Γίνεται άμα η τσιπούρα είναι πελαγίσια και ο σολομός εκτροφής.....

    (βλέπε ποιότητα κατασκευής)

    Μπαινετε στο ιδιο τρυπακι που εχει δημιουργησει η hilti προς το κοινο που απευθυνεται και κατα την γνωμη μου κανετε λαθος.
    Και εξηγουμαι (κακως που δεν ανοιξες τα λινκ αποστολε), η συγκριση που εκανα δεν ηταν τυχαια, το συγκρινα με το bosch 2-28 f professional
    Οτι πιο καινουργιο εχει να επιδειξει αυτη τη στιγμη η εταιρεια , με ολη την τεχνολογια αιχμης που εχει αναπτυξει και κατασκευη made in germany.
    Ας παμε με την κοινη λογικη και να θυμομαστε παντα οτι συγκρινουμε 2 αντιστοιχα εργαλεια απο εταιρειες με know how και τεχνογνωσια στον χωρο των εργαλειων, δεν ειναι einhell vs metabo αλλα bosch vs hilti.
    Γιατι το bosch να ειναι υποδυεεστερο και τι εχει να ζηλεψει απο το hilti που τα κανει να εχουν τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη?
    Θα μπορουσα να μιλησω και απο την αλλη πλευρα, αυτη του κατοχου του συγκεκριμενου kompresser αλλα δεν θα το κανω για να κρατησω την αποψη μου αντικειμενικη και χωρις παρωπιδες οσο γινεται.

    Ο φιλος fkol k4 ειπε καποια πολυ ωραια και σωστα πραγματα, θα τοποθετηθω σ`αυτα λεγοντας κι`εγω την δικη μου γνωμη.

  14. #164
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    348
    [QUOTE=fkol k4;3000564]



    Γιατί στο κόστος του εργαλείου από τη Hilti πληρώνεις και τα παρακάτω:
    1. Το δικό της δίκτυο καταστημάτων. Δεν είναι το ίδιο να δίνεις απλά εργαλεία και να τα πουλάει το κάθε μαγαζί με το να ανοίγεις μαγαζιά δικά σου και να πουλάς μόνο τα δικά σου πράγματα.

    Επιλογη της ειναι, αλλιως πως θα μπορουσε να πλασαρει τα προιοντα της ως ''premium" αν εμπαινε στο τρυπακι της μαζικης παραγωγης οπως οι υπολοιποι ανταγωνιστες της.

    2. Το δικό της δίκτυο service. Το να έχεις δικούς σου τεχνικούς κοστίζει πολύ περισσότερο από το να πιστοποιήσεις μερικούς ανά περιοχή.
    Ολες οι μεγαλες εταιρειες απ`οσο ξερω εχουν την δικη τους αντιπροσωπεια-εισαγωγεα ανα χωρα με τους καταλληλους πιστοποιημενους τεχνικους μεσα, επισης αυτο που γνωριζω σιγουρα τουλαχιστον για την bosch αλλα πιστευω το ιδιο θα ισχυει και για τις υπολοιπες εταιρειες, οσο το εργαλειο ειναι ακομα μεσα στην εγγυηση και παρουσιασει βλαβη, πηγαινει στο κεντρικο εξουσιοδοτημενο για επισκευη και δεν επισκευαζεται στον μαστο-μπαμπη της γειτονιας.
    Το οτι ο μαστρο-μπαμπης εχει ανοιξει ενα τοπικο μαγαζακι στην γειτονια και μπορει-ξερει να επισκευαζει καποιες απο τις γνωστες μεγαλες μαρκες του χωρου, δεν το λες και απαραιτητως κακο αυτο ομως ετσι δεν ειναι?
    Φθηνοτερη επισκευη και πιο ευκολα προσβασιμα ανταλλακτικα ειναι 2 απο τα πλεονεκτηματα ας πουμε.


    2. Καλύτερη εγγύηση.
    Εχω λιγακι τις αμφιβολιες μου γι`αυτο.
    3 Χρονια δωρεαν επεκταση εγγυησης δεν το λες και ασχημα.


    3. Τη δυνατότητα του να έρθει ο πωλητής στο εργοτάξιο και να σου κάνει επίδειξη 2-3 εργαλεία για να διαλέξεις αυτό που ταιριάζει καλύτερα στη δουλειά σου.
    Συμφωνω, μεγαλο προνομιο να ερχονται οι πλανοδιοι πλασιε και να σε στουμπωνουν με εργαλεια για να δειχνουν τζιρο στο τελος της χρονιας, μην ξεχναμε οτι και η tupperware αυτο εκανε τοσα χρονια και πετυχε, γι`αυτο σε οποιο σπιτι και αν πας θα βρεις απο ενα ταπερακι σιγουρα.Ειναι ομως ποιοτικα τα ατιμα.

    Επίσης, αν είσαι πελάτης συνήθως παίρνεις και εκπτώσεις.
    Αυτο ελειπε να μην παιρνεις, επισης να συμπληρωσω οτι σε μεγαλες παραγγελιες εχει και εξτρα δυνατοτητα να πληρωνεις με δοσεις.

    Ενα ακομα πλεονεκτημα της hilti που εφαρμοζε τουλαχιστον παλιοτερα οταν τα δουλευα εγω, δεν ξερω αν το κανει ακομα, ειναι οτι το s/n του εργαλειου ειναι μοναδικο και αν τυχει να στο κλεψουν, οταν ερθει η ωρα να παει για το προγραμματισμενο service του (εχει ενα λαμπακι που αναβει βασει με τις ωρες λειτουργιας του εργαλειου) στο εξουσιοδοτημενο, στην ταυτοποιηση των στοιχειων αν δεν ταιριαξουν, σε τσιμπησανε.


    Παράδειγμα: Έχω αυτό. Επίσης, έχω δουλέψει (όχι μια μέρα, αρκετά ώστε να έχω ολοκληρωμένη άποψη) με αυτό, αυτό και αυτό. Το Hilti είναι πιο γρήγορο στο τρύπημα και περίπου το ίδιο στο σκάψιμο με τα 2 μεγάλα αν και σε specs είναι αρκετά πιο αδύναμο, ενώ έχει τους κραδασμούς του μικρού και είναι και αρκετά ξεκούραστο.
    Επίσης, έχει τα καλύτερα πλαστικά (ποιότητα πλαστικού αλλά και συναρμογή) από όλα.

    Δεν εχω κανενα λογο να μην σε πιστεψω και για να ειμαι και ειλικρινης, τα dewalt ουτε τα γνωριζω πως πανε σαν αποδοση ουτε και τα εχω σε ιδιαιτερη εκτιμηση (sorry απο τους κατοχους).
    Μπορω να σου πω με σιγουρια ομως για ενα παλιο γιαπωνεζικο 2κιλο makita που εχω και τρωει κλωτσομπουνιδια σχεδον 15 χρονια τωρα, πως απο συναρμογη και ποιοτητα πλαστικων ειναι οχι απλα ΑΡΙΣΤΟ αλλα και κατι παραπανω.

    Δεν ξέρω από ποιο σημείο και μετά είναι ασύμφορο να το αγοράσεις, αλλά σίγουρα δικαιολογείται να είναι ακριβότερο.
    Επίσης, έχε υπόψη πως η ελληνική αντιπροσωπεία το παρακάνει κάπως με τις τιμές κάποιων εργαλείων. Τα δικά μου τα έχω πάρει στο εξωτερικό και η διαφορά με τα αντίστοιχα Makita, Milwaukee, Dewalt κτλ ήταν μικρότερη.

    Εκει ειναι ολη η ουσια φιλε fkol (δεν ξερω και το μικρο σου ονομα δυστυχως) οτι η ελληνικη αντιπροσωπεια το εχει παραξηλωσει με τις τιμες, και επειδη κινδυνευω να παρεξηγηθω με αυτα που γραφω, προσοχη σε καμμια περιπτωση δεν λεω οτι τα hilti δεν ειναι κορυφαια εργαλεια, περα τον αντιστοιχο ανταγωνισμο που υπαρχει στην αγορα, αλλα φιλε δεν ειμαστε ολοι μεγαλοεργολαβοι για να χωνουμε χρημα αδιακριτως και χωρις να μας νοιαζει, παμε και εμεις συμφωνα με τις αναγκες μας και με το τι σηκωνει η τσεπη μας, αυτο ομως δεν αναιρει και ουτε δεχομαι το οτι οι επιλογες του ανταγωνισμου ειναι λιγοτερο ποιοτικες ή συμβιβαστικες λογω ελλειψης χρηματων, ειδικα οταν εγω προσωπικα τα δικα μου εργαλεια τα εχω ''ματωσει'' στην δουλεια και δεν μου εχουν κανει κιχ τοσα χρονια, ποσο μαλλον οταν γνωριζοντας απο πρωτο χερι και δουλευοντας για παρα πολλα χρονια τα hilti στην εταιρια που ημουν, ποιες ειναι οι πραγματικες τους διαφορες στην πραξη.

  15. #165
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/10/2017
    Μηνύματα
    279
    Δεν είδα να σου λέει κανείς ότι κάνεις λάθος κάπου. Τα bold και τα κόκκινα γράμματα καλά είναι για να τονίσεις κάτι, αλλά ταυτόχρονα κουράζουν, ή τουλάχιστον κούρασαν εμένα. Φιλικά το λέω!

Σελίδα 11 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 17:56
  2. ερωτήσεις για αερόψυκτο και τσοκ
    από johnpan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2005, 23:52
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 11:13
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2004, 16:08
  5. Ερωτήσεις για ιδιοκτήτες MONO Transalp 600!
    από transalper600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2004, 21:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF